Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cwczenia a wzrosT?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Cwczenia a wzrosT?
Witam. Mam takie pytanie gdzie to chyba slyszalem ze jak sie cwiczy np. z hantlami to wolniej sie nie rosnie czy cos takie, to prawda?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
w Twoim wieku, kiedy jeszcze rosniesz jakiekolwiek cwiczenia zwiazane z obciążeniem kręgoslupa powodują zaburzenia wzrostu... czyli jednym slowem nie mozesz wykonywac cwiczen z obciazeniami na stojąco i nie polecalbym tez na siedząco.. no chyba, ze chcesz byc szerszy niz wyzszy
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Jesli nie chcesz miec figury a`la Johny Bravo to poczekaj z silownia jeszcze.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
a ile masz wzrostu, bo jeżeli już dość dużo to cwiczenia z "odpowiednimi" czyt. nie za dużymi ciężarami nie powinny Ci zaszkodzić(mocno), a jeżeli jesteś niski to jeszcze poczekaj poćwicz w domu pompki, podciąganie na drążku itp.
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Tak racja nie mam duzo wzrostu ok. 165 cm wiec nie bede ciwczyl
  • 0

budo_adwokat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Tak lepiej zaczekaj jeszcze 2-3 lata {byle nie dużej}
Teraz to najlepiej rób pompki, podciąganie na drążku, brzuchy, przysiady, biegaj, pływaj i ucz się :-)
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
ćwiczenia na silowni mozna wykonywac od 14 lat byle nie z duzymi cwiczeniami i unikac cwiczen mocno obciazajacych kregoslup , kto powiedzial ze silownia w jakiejkolwiek postaci chamuje wzrost?
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
byle nie z duzmi ciezarami :P
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?

ćwiczenia na silowni mozna wykonywac od 14 lat


na czym opierasz swoje wnioski?
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
A jeśli chodzi o obciążenie hantli 3kg, to nie było by problemów ze wzrostem w miom wieku?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
kazde obciazenie w cwiczeniach na stojąco wywiera niekorzystny wpływ na kręgosłup
  • 0

budo_kaligi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Ej a jak ja mam 16 lat, mam w domu hantle 3 kilo, chodze od niedawna na siłke( tylko małe obciążenia) i mam 176 cm wzrostu, jestem raczej chudy 63 kilo, drobny dosyć to jestem skazanay na sylwetkę ala johny brawo? Oo
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
wszystko zalezy jakie cwiczenia stosujesz... ale w wieku 16 lat i tak juz duzo nie urosniesz ;)
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
selvagem - nieprawda.

Rosnie sie do 21 roku zycia, moze gosc miec nawet 180cm. Moj organizm chyba przegapil pierwsza faze wzrostu bo od 15 do 17 roku zycia mialem 173cm. Potem do 18 uroslem na 176. Ostatnia faza to 19-21 i moze jeszcze podlapie ze 2 centrymetry, trzy byloby optymalnie, ale raczej szanse mam male.

Wiec sie chlopak nie przejmuj, mozesz jeszcze sporo urosnac.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
biegaj,pływaj,skaka,rozciagaj sie bo masz jeszcze dość podatne ściegna na rozciaganie pracuj nad kondycja,nad koordynacja ruchowa i daj sobie spokoj z jakimis ćwiczeniami na silowni.Masz jeszcze duzo czasu prawidłowo to powinno sie zaczac ćwiczyć z obciążeniem jak się przestaje rosnąć (mezczyzni ok20,21r.ż)tak mi mówił trener i chyba coś w tym jest.pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Marchew, nie powiedzialem, ze nic nie urosnie.. powiedzialem, ze troche... a prawdopodobienstwo, ze przybedzie mu wiecej niz 3 cm jest raczej male..
  • 0

budo_theboss55
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
ktoś mówił na czym opieram swoje wnioski ze od 14 lat mozna cwiczyc ,a no na tym ze mniej wiecej w tym okresie kregosłup i cały układ kostny jest już wstępnie ukształtowany i
można ćwiczyć z małymi ciężarami ażeby mechanicznie nie obciążać kości i stawów czyli ruchomych połączeń szkieletu,
Osobiście nie polecam ćwiczeń na siłce dla osób niskich gdyż to może spowolnić wzrost , najlpiej zacząć trening po 20 roku zycia . sam osoniscie cwiczylem od 14 ale teraz przestalem i cwicze boks i ciwiczenia z masa swojego ciala, siłka dała mi dużo , wyrobiłem sobie mase mam 177 cm wzrostu i ok 65kg wagi (38cm w lapie i ok 105 w klatce ), przez okres siłki urosłem chyba 10 cm a nie mialem zadnego skoku na wzroscie ,rosne stopniowo i mysle ze jeszcze przez te 4 -3 lata co mi zostaly wyciagne jeszcze z 10 :P
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
pierdolenie ćwicz na siłowni rosądnym,i ciężarami nikt nie karze ci napierdlać jak nienormalny rozciagaj sie biegaj i cwicz walki złoty środek jest najlepszy.Wielu ludzi pierdoli jakies farmazony ze paker jest ociężały albo inne pierdoły mozna ważyć 120kg napierdlać lekko 150kg na klate i biegać bez zarzynania sie 15 kilosów i do tego być szybkim. :) poniosło mnie troche 8) ja jestem za siłką nawet w tak młodym wieku tylko rozsądnie pod okiem trenera byle tylko nie skupić sie na jednym. :-)
  • 0

budo_baczek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
Elo! Chodze do szkoly i mój plecak wazy w granicach 5-7 kg i kregoslup jest obciazany przed dlugi czas, wiec jak to jest?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cwczenia a wzrosT?
nie chodz do szkoly
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024