Skocz do zawartości


Zdjęcie

Slodycze???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Slodycze???
Bondziorno!

mam nastepujace pytanie, jak to jest ze slodyczami? nie chodzi mi oczywiscie o to czy zeby sie od nich psuja czy nie ale ktos mi kiedys powiedzial ze powoduja min odwapnienie miesni i kosci. Czy ktos z Was tez o tym slyszal? moze jest na forum jakis dietetyk ktory moglby sie na ten temat wypowiedziec?

i jak to w koncu jest z ta czekolada? czy magnez z czekolady jest przyswajalny czy nie?

pozdroszacun
rudolf
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Ja slyszalem ze mleko wyplukuje wapn z kosci :)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???

Ja slyszalem ze mleko wyplukuje wapn z kosci :)

Kur... wlasnie wypilem caly kufel do sniadania :D

Ja nie slyszalem o takim dzialaniu slodyczy i mysle iz nie jest to prawda.
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
elo

z mlekiem slyszalem to samo i to z calkiem wiarygodnych zrodel! a jesli chodzi o slodycze to TEZ MAM NADZIEJE ZE NIE bo bez tabliczki dziennie sie nie obejdzie;)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Pare artykulow na temat Mleka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moral "Pij Mleko,Szybciej umrzesz" :) :) :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
mleko hmm ja slyszalem ze poprostu za duzo bialka w organizmie odwapnia kosci
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
obok jest temat o nadmiarze białek i nikt tam tego nie napisał, wiec jak to jest w koncu?
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Co do mleka to sa na ten temat bardzo powazne badania przez powaznych naukowcow wykonane i wyniki sa dosc jednoznaczne. A mianowiecie dla wiekszosci ludzi mleko jest trucizna. Tyle ze efekty pojawiaja sie dopiero po wypiciu pewnej ilosci i po ilus latach. Tak samo jak z fajkami jeden Cie nie zabije ale kiedys to wyjdzie w praniu. Tyle ze oczywiscie papierosy wyjda szybciej ;)
Ale sa tez ludzie ktorzy sa duzo ostrzej reaguja na mleko i wypicie szklanki mleka odrazu objawia sie niepozadanymi skutkami.
No co by tu duzo gadac, czlowiek jest jedynym organizmem ktory w wieku doroslym pije mleko i to w dodatku nie swojego gatunku. Pomijajac juz inne aspekty nie pozadane mleka - ktore napewno byly poruszone w wyzej wymienionych artykulach( a jak nie ma to jest tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
Ale wracajac do tematu to slodycze raczej nie maja zadnych jakis negatywnych skutkow - no chyba ze bedziesz zarl jakies chamskie 'ruskie' slodycze z Exxx i cala inna masa chemii.
I to jest chyba jest jedyne realne zagrozenie ze strony slodyczy. Ale jesli slodycze beda dodatkiem a nie glownym posilkiem to nie sadze aby mialy jakis wiekszy wplyw.
No nie liczac czekolady bo mozna na kiblu eksplodowac :-D
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Zbyt duże spożycie białka prowadzi do niepełnego przyswajania i utleniania aminokwasów, co obciąża dodatkowo wątrobę i nerki. Wątroba jest narządem, gdzie odbywa się zasadniczy proces rozkładu białek pokarmowych, nerki z kolei usuwają powstałe produkty metabolizmu. Nadmiar białka może zatem wpływać bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie tych narządów.
Częste spożywanie nadmiernych ilości białek moze także powodować zaburzenia w metaboliźmie organizmu, doprowadzając do chorób wątroby i nerek z powodu ich przeciążenia.Udowodniono, że nadmiar białka (mięsa szczególnie) przyczynia się do powstawania chorób serca, raka jelita grubego i choroby zwyrodnienienowej stawów, sprzyja zaparciom i ułatwia rozwój bakterii gnilnych w jelitach. Pwoduje także nerwowosć, bezsenność i wzrost cisnienia tętniczego.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
ej Rudolf :D a co ty tu robisz? czytalam ze slodycze sa bardzo zdrowe dlatego dziennie jem tabliczke czekolady ziom :wink: :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Pieprzyc badania(moze jeszcze mleko powoduje gradobicie, koklusz i trzęsienie ziemii )ja pije mleko( i produkty mleczne ) dla smaku i bede pił nadal.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
na jakims forum kulturystycznym byla kiedys dyskusja o szkodliwosci mleka, jedni pisali ze szkodzi inni ze nie i przerzucali sie linkami potwierdzajacymi ich stanowisko i deskredytujace autorow i teksty ich stanowisku przeciwnych, jezeli ktos jest uczulony to napewno mu przeszkodi a jezeli jestes zdrowy i mozesz pic mleko to takie gdybanie jest bez sensu, ile litrow mleka trzeba by bylo wypic zeby sie przebialkowac, jak napisal Pan moderator Słoniak

Dużo większym jest zakwaszenie organizmu, obciążenie wątroby i przede wszystkim nerek, w których może zachodzić tzw. degeneracja szklista. Uzyskanie aż takiego nadmiaru białka jest jednak w domowych realiach praktycznie niewykonalne (chyba, że ktoś się postara).

fiuu do tematu ;>
to do mleka
slodycze mowimy o spozyciu w granicach rozsadku a nie opierniczanie sie 3-4tabliczkami czekolady 10 batonow a w przerwach cukierki, wg. mnie nie szkodza wszystko jest dla ludzi jak sie nie uzywa mozgu to nawet taka blacha sprawa jak slodycze moze okazac sie klopotem
Ja do dziecka pilem mleko(srednio 1l dziennie) i wpierniczalem slodycze kiedy mialem tylko ochote(tak jak teraz), a nie jestem oblanym fatem slabym lisciem
pzdr
navyseal dobrze mowi 8)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???

Zbyt duże spożycie białka prowadzi do ...



A ile to jest za dużo białka? Mozna to jakoś w gr/kg masy ciała?
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
ktos wczesniej podawal link do ciekawego art.o bialkach, nie znam sie az tak bardzo na tym temacie ale ponoc osoba cwiczaca powinna zazywac go wiecej ja przyjelam 2,1g na kg masy ciala,choc to i tak bardzo duzo
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Aaa nie mozna sie przejmowac takimi badaniami . Kiedys amerykanscy "uczeni" przeprowadzili badania z ktorych wynikało ze piec lat po ukąszeniue przez pszczołe zachorujesz na raka :o :lol:

A co do słodyczy to zjedzenie od czasu do czasu napewno ci nie zaszkodzi przynajmniej nie bedziesz wygladał jak szczypiorek :-)
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
Zapotrzebowanie na białko wynosi około 1.3-2.0 na kilogram masy ciała. Połowę tego zapotrzebowania powinno stanowić białko pochodzenia zwierzęcego. U dojrzewającej kobiety zapotrzebowanie to jest nieco większe i wynosi około 1.5-2.5g na kilogram masy ciała
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???
zapotrzebowanie na bialko obilcza sie na podstawie podstawowego zapotrzebowania energetycznego organizmu a wiec kazdy ma inne i nie mozna jednoznacznie powiedziec ile to jest duzo

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Greg Kovacs-ten pan je duzo nawet bardzo duzo bialka :twisted:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Slodycze???

Ja slyszalem ze mleko wyplukuje wapn z kosci :)

Kur... wlasnie wypilem caly kufel do sniadania :D

Ja nie slyszalem o takim dzialaniu slodyczy i mysle iz nie jest to prawda.


spoko. nie "wyplukuje" tylko mozecie przemineralizowac kosci pzrez co stana sie bardziej podatne na lamanie ale nie wiem ile tzeba by tego mleka codziennie pic zeby tak sie dzialo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024