Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006

>Ohayo!


>Dołączona grafika


Z prawdziwą przyjemnością oznajmiam, że Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo odbędzie się 14 maja 2006 r. (niedziela) w Sali Judo na Hali Waltera przy ul. Langiewicza w Rzeszowie. Zajęcia odbędą się w godzinach 10.00 - 16.00. Ponieważ poprzedni staż spotkał się z dużym zainteresowaniem, zdecydowaliśmy wspólnie iż kolejne spotkania będą się odbywać cyklicznie kilka razy w ciągu roku...


Po raz kolejny zaszczyci nas swoją wizytą sensei Piotr Białas z Krakowa. Tym razem w programie:

1) Iaido (wprowadzenie c.d. - techniki seitei iai)
2) Hambo jutsu (techniki obrony i ataku drewnianą pałką)
3) Tai jutsu (wybrane techniki)

Sprzęt - obowiązkowo boken! Posiadacze iaito również mogą zabrać swoje cudeńka Wink (UWAGA - podczas zajęć obowiązuje bezwzględny zakaz używania mieczy ostrych bądź ostrzonych!!!). Prosimy również zabrać ze sobą kij jo (dł. ok. 120 cm) oraz pałkę hambo (dł. ok. 45 cm).
Ubiór - jeżeli ktoś ćwiczy jakiekolwiek sztuki walki to lepiej przyjść w pełnym gi, jeżeli ktoś ma hakamę to też oczywiście może ubrać. Jeżeli ktoś nie ma innego stroju można bez problemu przyjść w zwykłych sportowych dresach - ważne są przede wszystkim długie spodnie, koszulka może być z krótkim rękawem. Jeżeli ktoś posiada nakolanniki to również się przydadzą (nieobowiązkowo).
Cena - jak na poprzednim spotkaniu - 30 PLN

Zapisy i wpłaty na bieżąco, również w dniu stażu. Proszę o jak najszybsze potwierdzenie udziału w stażu :!:

Wszelkie pytania proszę kierować do mnie drogą mailową ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) lub telefoniczną (695 957 180).

Garść informacji, ciekawe Forum i kilka innych rzeczy znaleźć możecie na stronie sekcji Soshintokan (sekcja krakowska znajduje się w strukturze organizacyjnej Polskiego Stowarzyszenia Iaido).

>Dołączona grafika



Jeszcze raz serdecznie zapraszam i do zobaczenia na stażu! 8)
Ogami Itto

(Wojciech Zabłocki)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Trochę nachalna ta reklama. Tym że Piotr Białas ma dopiero 2 kyu, i już się tytułuje sensei... Szybko deczko.
  • 0

budo_ogami itto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dalekie zadupiaste południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Nie wiem czy ta reklama jest nazbyt nachalna ale ma na siebie zwracać uwagę bo taka jest jej rola. A skoro tyle ludzi już ją zobaczyło to znaczy tylko że spełniła swoje zadanie, prawda? :wink: Dobrze że nie ma w niej kufla piwa, bo wtedy mogłaby być wyświetlana dopiero po 23.00 :)

A jeśli chodzi o Piotra Białasa to, drogi marcinie954, uważam że człowiek któremu oficjalnie zezwolono na nauczanie we własnym dojo i który spędził już na macie ponad 20 lat praktykując sztuki walki, zasługuje na miano sensei. Nieprawdaż?

Pozdrawiam serdecznie :-)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Tu nie chodzi ile lat sie trenuje, wierz mi że to nie większego znaczenia, ale ile sie umie. W Japonii, a wszak japonskie sztuki trenujemy, tytuł sensei był zarezerwowany dla nauczyciela danej szkoły, pana mającego na ogół powyzej szóstego dana. Z całym szacunkiem dla Piotra, ktorego znam i lubie, ale jak dla mnie to za szybko na sensejowanie. To może byc tylko dobre dla młodych, nowych adeptów, aby poczuli klimat japonskich sztuk walki, i tak sobie tłumaczę to postępowanie. Ja mam stopnie mistrzowskie w dwóch stylach i nie pozwalam mówic do siebie sensei, co najwyżej sempai i to tez nie zawsze. Tytuł sensei powinien wynikac z bycia autorytetem a nie z 20 lat praktyki w sztukach walki. Jeśli uczniowie czuja aby tytułować tak prowadzacego treningi, to znaczy że ma on u nich szacunek, jesli nie to ma problem jakiego dana by nie miał. ta pierwsza grupa jest mao liczba, ta druga aż za liczna.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Znam Piotrka - jest spoko
a tytul sensej mu przysluguje jak nie w iaido to w czym innym - marcin sie troszke czepia bo sam jest sensei w iaido :)

a jak staz sie udal ??
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Sie czepiam, bo gadanie o sobie sensei mając drugie kyu to lekka przesada. Piotr jest w porzadku, tylko czasami może sie zapędza, nie wiem i mało mnie to obchodzi, wyraziłem tylko swoje zdanie i tyle. Sensei w iaido nie jestem :-) Mam dopiero pierwszy dan, grubo za wczesnie abym miał się bawić w tytułologię. to uczniowie nadają tytuł sensei, z szacunku a nie z powodu ilości papierków na ścianie.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Tak w oderwaniu ale wciąż w temacie.

Tytuł sensei drogi marcinie nie jest wcale jakoś specjalnie zarezerwowany dla ludzi którzy mają określony stopień w sztukach walki.

Tytuł sesnei oznacza mistrza po japońsku i można tego zwrotu używać w stosunku do każdej osoby którta wedle naszej wiedzy ma większą wiedzę niż nasza...

Można się do kogoś na ulicy zwrócić sensei kiedy pyta się o drogę co ma znaczyć że ta osoba posiada wiedzę której my nie mamy. Natomiast w sztukach walki raczej spotkałem się z tym że do osób prowadzących dojo zwraca się sensei a do ludzi wyższych stopniem w tej sekcji sempai.

Ja nie znam nikogo z tego wątku toteż wypowiadam się ściśle na ten określony temat nazewnictwa.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
nazewnictwo nazewnictwem, a ja staz sie udal pytam :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Tytul sensei czy sempai w japoni ma zupelnie inne znaczenie niz u nas. Tam mianem sensei okresla sie kazda osobe nie zaleznie od posiadanej wiedzy czy umiejetnosci, ktora dluzej praktykuje dana dyscypline. Nie wazne czy to szkola sztuki walki czy inna hierarchiczna instytucja. Jesli ja cwicze 5 lat a ktos 8 t jest on dla mnie sensei chyba, ze jest ktos kto cwiczy 10 wtedy tamta osoba staje sie sensei a druga w kolejnosci to sempai.
To jest bardziej zwrot grzecznosciowy niz oficjalny tytul.
Przy czym to czy ktos pozwala do siebie mowic sensei czy nie zalezy tylko od niego, gdyz bedac tak tytulowanym automatycznie naklada sie na siebie pewne obowiazki, jak dawanie dobrego przykladu, pomaganie, dzielenie sie wiedza itp. I to, czy czujesz sie na silach im dobrze podolac lezy jedynie w twoim odczuciu. Jesli nie, przynosisz wstyd sobie i instytucji, ktora reprezentujesz a chyba nie musze przypominac jak w japoni jest to odbierane.
I na tych roznicach kulturowych oparte jest cale to zagadnienie, ktore u nas jest pojmowane nieco inaczej.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Drugi Rzeszowski Staż Iaido/Budo - 14.05.2006
Wlasnie tak jest jak pisze kol. Graf. Dodalbym ze nie dotyczy to tylko osob reprezentujacych jakas instytucje, a rowniez ludzi reprezentujacych jakis autorytet moralny, zawodowy jak rowniez jest uzywany nawet pomiedzy przyjaciolmi, w kontaktach towarzyskich.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024