Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium iaijutsu i naginatajutsu, Gliwice 2006


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_[kop]
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Seminarium iaijutsu i naginatajutsu, Gliwice 2006
Witam,

mam zaszczyt zaprosić Was na:

Pierwsze Międzynarodowe Seminarium Iaijutsu i Naginatajutsu
organizowene przez
Muso Jikiden Eishinryu Iaijutsu Honbu Dojo Żory

Staż poprowadzą:
21-szy mistrz szkoły Muso Jikiden Eishin Ryu Komei Jyuku
Takaaki Komei Sekiguchi (10 dan)
oraz
Założycielka Ryôen Ryu Naginatajutsu
Nobuko Shimizu (8 dan Jikishinkage Ryu Naginatajutsu)


Staż odbędzie się w dniach 6-11 maja
w Gliwicach.

Ilość miejsc ograniczona. O wstępnie decyduje kolejność zgłoszeń.

Po więcej informacji nt. stażu odsyłam na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Chętnych proszę o wypełnienie formularza i odesłanie go na odpowiedni adres.
Formularz: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Prosze również, w miarę możliwości o udostępnienie tej informacji wszystkim zainteresowanym, do których może ona nie dotrzeć.

Dla tych, którzy nie znają szkoły i osoby sensei Sekiguchiego, poniżej zamieszczam streszczenie działalności jego i jego szkoły:

Iaijutsu jest jedną z dziedziń szermierki japońskiej, a dokładniej sztuką szybkiego dobycia miecza i zadania ciosu. Głównym celem iaijutsu, jest zakończenie walki w pierwszych jej sekundach. Styl, którego jestem uczniem nosi nazwę Muso Jikiden Eishinryu, stworzony został przez Hayashizaki Shigenobu około 1560 roku. Mniej znany niż popularny w Polsce Muso Shindenryu, jednak wywodzący się z tych samych korzeni. Kultywowany przez lata w Japonii, poprzez liczne podziały i fuzję głównych gałęzi stylu, trafił dzięki osobie 21 mistrza - sensei Sekiguchiego do Polski.
Ponad 40-sto letnie doświadczenie mistrza w sztukach walki, stawia go na jednej z najwyższych pozycji w Japońskim świecie budo. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z ćwiczącymi, pomagając im zrozumieć istote sztuk walk. Bardzo aktywanie działa poza granicami Japonii, dojo jego szkoły rozsiane są po całym świecie, od Korei i Australii zaczynając, na USA, Polsce i Francji kończąc.
Sam mistrz jest osobą bardzo skromną i uprzejmą. Spotkanie i możliwość treningu z tak wspaniałym i doświadczonym człowiekiem to prawdziwe przeżycie, które na długo zostanie w Waszych umysłach i sercach.
Sekcja w Gliwicach działa już od ponad 3 i pół roku, prowadzona przez sensei Jerzego Ludziejewskiego rozwija się bardzo szybko. Iaijutsu nauczane jest również w sekcji w Siemianowicach Śląskich i oczywiście w Honbu Dojo w Żorach. Jerzy Ludziejewski ma wieloletnie doświadczenie w sztukach walki, jest posiadaczem stopnia mistrzowskiego w Karate Kyokushin, a iaijutsu trenuje od 10 lat. W lipcu 2005 roku zostały przyznane mu przez sensei Sekiguchiego oficjalne certyfikaty poświadczające jego przynależność do organizacji Koryu Bujutsu Renmei, Komei Jyuku International i nadanie tytułu shibucho.


więcej inforamcji na stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Naginatajutsu, to styl walki japońską halabardą - naginata. Niedłączną bronią yamabushi - mnichów z gór, oraz kobiet na polu walki. Nie była aż tak popularna wśród samurajów, jednak głupcem był ten kto jej nie doceniał. Ostrze przypomniające miecz, osadzone na dwumetrowym drzewcu, dawało ogromne możliwości wykorzystania go w walce.
Styl Ryôen Ryu Naginatajutsu jest stylem tradycyjnym, nie sportowym. Fromy kata nawiązują do obrony przed katana, tanto, yari, ect. Shinizu sensei jako założycielka tego stylu, posiada również 8 dan w Jikishinkage Ryu Naginatajutsu, opanowała też inne sztuki, zarówno bojowe, jak walka kusari-gama, czy też czysto artystyczne, jak cha no yu (ceremonia parzenia herbaty) i kado (układanie kwiatów).

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Z wyrazami szacunku
Jakub Kopczyk
asysten shibucho MJER Komej Jyuku Żory
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024