Skocz do zawartości


Zdjęcie

katana - ktoś oceni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

katana - ktoś oceni?
Pokusi się ktoś o ocenę? (dla niewtajemniczonych - 50HS - stal stopowa sprężynowa). Pozdro. Loth. :-) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
Oplot wygląda nie za ciekawie.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
W zasadzie w niczym nie oszukują. Informacje jako tako się raczej zgadzają.
Oplot nie jest oryginalny i średnio zawiązany, brak jest dokładnego zdjęcia głowni żeby można było ocenić hamon (ale napisali że jest sztuczny więc niech im będzie), brak zbliżenia kissaki, za długie habaki.

Przyznali że tsuba jest odlewana, no i że nie jest hartowane ostrze selektywnie. Ogólnie ja bym ceny oferowanej za to wcześniej (1000 coś złotych, nie zapłacił) ale jeśli wyjdzie mniej to chyba nie będzie to aż taki zły interes.

No ale plus za szczerość..

Szkoda tylko że zdecydowana większość zdjęć to po prostu tsuka.. :/
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
Odelwy jak odlewy, mało ciekawe. Tsuba wydaje mi sie trochę przymała. Habaki powinno sie nazywać o-habaki, albo o-o-habaki, jest stanowczo za duże. Saya nawet zgrabna tylko brak jej zwężenia ku końcowi. Jeśli chodzi o wady praktyczne to tsuka jest źle wyprofilowana no i, tak jak wspominał Yagyu, oplot pozostawia trochę do życzenia.

Za tą kasę wolałbym iaito z Tozando.
  • 0

budo_ripmaw
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
wolał bym tą niż podrube za 100 złotych -- :?
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
To coś z allegro jest po prostu żałosne - jedyna ocena jaka przychodzi mi do głowy.
A porównanie do miecza z Tozando jest z wielką szkodą dla tego ostatniego. I nie chciałbym tego czegoś nawet za darmo.
PZDR Jacek
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?

To coś z allegro jest po prostu żałosne - jedyna ocena jaka przychodzi mi do głowy.
A porównanie do miecza z Tozando jest z wielką szkodą dla tego ostatniego. I nie chciałbym tego czegoś nawet za darmo.
PZDR Jacek


Opiszesz dlaczego?
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
powiedziałbym że miecz made in Godek, ale nie wiem co się z tym płatnerzem stało, - chociaż z Rudy śłąsliej do Pilchowic znowu nie tak daleko...
Dla pasjonata badziew, dla poczatkującego może być (ale więcej niż 700 bym teraz nie dał). Jeżeli to to o czym myslę to z wyważeniem może być różnie... nie polecam osobom o słabych nadgarstkach... wykończenie jak wykończenie, zawsze można z czasem zmienić...
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
Dlaczego Lothian?
Jeśli chciałbyś mieć ten miecz dla celów, powiedzmy kolekcjonersko-ozdobniczych to wszystko w nim jest nie tak. Albo wykonane niezgodnie z kanonami, albo niedbale....Ciekaw jestem czy miałeś kiedykolwiek w ręku miecz oryginalny czy wykonany, nawet współcześnie, ale wykonany z podstawową dbałością o wymogi "kanoniczne"?
Zbyt wiele jest tu do tłumaczenia dlaczego nie wziąłbym tego miecza do ręki, nie mówiąc o ćwiczeniu nim (nawet gdyby był dobrze wyważony).
Powiem tak....miecze, wogóle militaria japońskie są tak doskonałe, że kalanie ich wyrabianiem takich podrób uważam za niestosowne. Kuriozalnie wyglądający na tym mieczu sztuczny hammon to tak jakbyś porównał picie jabola do picia Chateau Briand z najlepszego rocznika. Ja wolałbym by na tym mieczu nie było żadnego hammonu, było by to lepiej dla niego.
Dla mnie nie chcenie posiadania takiego miecza to oczywistość.
PZDR Jacek
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
W mojej opinii to tem miecz wygląda tak, jakby wykonawca stworzył go na wzór chińskiej szabli (bez obrazy, chodzi mi o ogólny styl wykonania).
No i to że właściciel wbił go w ziemię też coś o nim świadczy...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?

Dlaczego Lothian?Zbyt wiele jest tu do tłumaczenia dlaczego nie wziąłbym tego miecza do ręki, nie mówiąc o ćwiczeniu nim (nawet gdyby był dobrze wyważony).


Nie znam się zbyt na mieczach - stąd moje pytanie "dlaczego"? :-)

Powiem tak....miecze, wogóle militaria japońskie są tak doskonałe, że kalanie ich wyrabianiem takich podrób uważam za niestosowne. Kuriozalnie wyglądający na tym mieczu sztuczny hammon to tak jakbyś porównał picie jabola do picia Chateau Briand z najlepszego rocznika. Ja wolałbym by na tym mieczu nie było żadnego hammonu, było by to lepiej dla niego.
Dla mnie nie chcenie posiadania takiego miecza to oczywistość.
PZDR Jacek


Własnie chodzi mi o takie opinie (i inne też) :-) Pozdro. Loth.
  • 0

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - ktoś oceni?
moja ocena katany jest taka:
-ostrość 5 :D
-wygląd 5 :D
-estetyka walki 2 :cry:

osobiście wole szable chinską
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024