Skocz do zawartości


Zdjęcie

PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Ktory sprawdzi sie lepiej w codziennym uzytkowaniu? Jak wypada porownanie tych nozy pod wzgledem jakosci wykonania, solidnosci, rodzaju stali itp. ?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Ja bym bral mini Skirmisha.
po pierwsze s30v w BM wg mnie jest lepiej obrobiona cieplnie.
Po drugie caly noz sprawia wrazenie solidniejszego.
Po trzecie czubek jest b. mocny.

Jedyny problem jaki mozesz miec to ostrzenie - zeby naostrzyc recurve trzeba miec troche wprawy, albo dobra ostrzalke.

Mialem oba te noze wiec jesli masz wiecej pytan to mozesz pisac na maila ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Czyli na razie 1:0 dla skirmisha. :-) Dzieki.
  • 0

budo_ps82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Paramilitary: lzejszy, inne ostrze (latwiej przeciac np karton czy cos pokroic na plasterki), nie dostal jak skirmish zadnych nagrod za wyglad (jest prosty - latwiej czyscic), nie wiem jak blokada bm sprawdz czy ci pasuje, czubek delikatny (do podwazania kup jakis mini-lom). Uzywam w pracy od roku - niezastapiony (wymienilbym tylko na sebenze, ale tez nie mam pewnosci, troche za elegancja i ciezka, para jest idealny). Pozdr.
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
2:0, Skirmish jest subtelny jak ozdoba.
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Skirmish mi nie leżał i jest brzydki jak kupa. Wybrałbym pająka gdyby nie klips. BM też ma taki sam więc Para wygrywa
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
2:1 dla skirmisha, mecz sie rozkreca :-) a co jest nie tak z klipsem w tych modelach? dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam :D
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
a nie, przepraszam: 2:2!
  • 0

budo_marass
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
oj paramilitarka to pierwszy z pajakow jaki wpadl mi w oko, potem bylo juz z gorki :wink: Nie jest tak elegancka jak MiniSkirmish, ostrze wydaje sie byc nie tak mocne, ale.. holender.. Ostrza nosze przy sobie praktycznie od zawsze i naprawde rzadko trzeba bylo cos nimi podwazac. Zatem wlasciwosci tnace szlifu paramilitarki zdecydowanie przedkladal bym ponad "moc" Mini Skirmisha. Mozesz policzyc 2:3 :lol:
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Wybór bardzo cieżki, ale oddaje głos na Para Military
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
mam paramili i uważam że ma masę zalet.

Skirmish też mi się zajebiście podoba ale tylko duży.

BM ma szlif podobny jak w m21 i szczerze mówiąć wklęsły recurve mimo że tnie zajebiście to uważam żę jest mniej praktyczny od pełnego płaskiego w para-mili.

Para mili ma też większy otwór i nie ma sfazowancyh krawędzi w nim, przez co łatwiej go otwierać.

Design to już rzecz najmniej ważna. ale para-mili to jeden z nielicznych pająków które po prstu dobrze wyglądają.

Do tego masa, nie wiem jak w BM ale pająk jest niewyczuwalny praktycznie. Ostry jest do bólu (dosłownie) już po rozpakowaniu, ale tu i BM nie zawodzi.

co do blokady to compression mnie zabił, uważam to za blokadę idealną, szkoda że w skirmishu nie ma axisa bo też jest genialny.

niestety nie mam porównania z BM bo nie korzystałem z usłóg ich serwisu, ale w tej kwestii spyderco zawsze się spisze i pomoże z pocąłowaniem ręki.

Także polecam Para-mili które noszę codziennie i nigdy mnie nie zawiodlo
  • 0

budo_deer hunter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Chetnie poczytalem wasze wypowiedzi bo też się czaję na ParaMili :D
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Paramili możesz brac w ciemno napewno nie będziesz żałował , ja żałuje że już jej nie mam , co do mini skirmisza to też jest fajny ale ja nie przepadam za metalowymi rękojeściami , muj typ noża edc to koniecznie g10 na rękojeści ( nie przewodzi prądu , nie niszczy się a w miarę używania nabiera wyglądu , nie odmraża gołej ręki w zimie czyli najbardziej hardcoreowy materiał , oczywiście jak dla mnie).
Pewna blokada czyli : microbar , axis , i compresion lock czyli jak w paramili , frame to tylko sebenza i strider , a z linerlockami czy backlokami to bywa różnie.
No i ostrze to najlepiej 4 cale i nie grubsze niż 3 mm i najlepiej płaski szlif , stal to s30V , d2 , m2, 154cm poniżej to raczej nie bo im dłużej nóż trzyma ostrze to chyba lepiej.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?

Paramili możesz brac w ciemno.........No i ostrze to najlepiej 4 cale i nie grubsze niż 3 mm


no to paramili odpada :wink:
ja bym wybral paramili.Ale jakby rozszezyc to bym wolal benchmade 710 :) przy zblizonych rozmiarach noza zlozonego ma o wiele wieksza krawedz tnaca a wlasciwosciami tnacymi nie powinien ustepowac pajakowi.To moj ulubiony folder a mialem wszystkie wspomniane plus sebenze,duzego skirmisha wiele microtechow itd.....jedynie LCC lezy mi lepiej :)
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
O! 7:2 dla Para Mili! 8O Nie spodziewalem sie takiego pogromu :!: :D Na poczatku bylem troche bardziej za skirmishem bo takie spraial wrazenie mocnego eleganckiego ale teraz jestem przekonany do pajaka. Nie wszystkie zloto co sie swieci :-)
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?

Paramili możesz brac w ciemno.........No i ostrze to najlepiej 4 cale i nie grubsze niż 3 mm


no to paramili odpada :wink:
ja bym wybral paramili.Ale jakby rozszezyc to bym wolal benchmade 710 :) przy zblizonych rozmiarach noza zlozonego ma o wiele wieksza krawedz tnaca a wlasciwosciami tnacymi nie powinien ustepowac pajakowi.To moj ulubiony folder a mialem wszystkie wspomniane plus sebenze,duzego skirmisha wiele microtechow itd.....jedynie LCC lezy mi lepiej :)

Oczywiście zgadzam się w 100% , bm710 jest nr 1 na mojej liście przyszłych zakupów , ale tu chodzi o to czy paramili czy mały skirmiś i z tych dwojga ja wybieram paramili .
Lekko odbiegając od tematu to od paramili wolałbym mili a już napewno BM 710 z obojętnie z jakiej stali :wink:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
8:2 dla para-mili! a tak naprawde to nabieram coraz wiekszej ochoty na to BM 710, co to za cudo ? 8O
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
moze ktos wrzuci fotke tego 710? naprawde warto go kupic? lepszy od pajaka i skirmi?? ja juz nie wiem 8O
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Dołączona grafika
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: PARA-MILI czy MINI SKIRMISH jako EDC?
Dołączona grafika

chyba o to Wam chodzi, nie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024