Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długość ostrza.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Sorry za double
a za noszenie noza nie zabieraja bo sa luki prawne. Tak mi powiedzial komendant miejski.
A wlasciwie jego czlowiek. Tak jak mi nie wydal pozwolenia na nunchaku, bo nie moze go oznakowac... Czujesz klimat?
Ale ja mu zapomnialem wytlumaczyc, ze tak jak telefony komorkowe maja IMEI i sa oznakowane co do.... hmmmm jak to sie nazywalo... chodzi o to, ze jest jeden egzemplarz, jeden telefon o takich wlasnie numerach.
tak z kolei jajka jak kupujesz to sa one oznaczone np cena co do gatunku. Jak zaplacisz za jajko to stajesz sie jego wlascicielem gdz wybierzesz sobie jedno jajko sposrod np 100.

Tak samo na nuna chyba sie robi na rozne, ze mozesz posiadac dowolne. Z tym ze jak kogos zaciupesz nunem to trudno im udowodnic, ze to ty. To samo z nozami dlatego zabraniaja nosic.
To troche zawile myslenie a wlasciwie nieporozumienie miedzy poslami a policjantami.
Policjant jak nie ma dokladnie okreslonego narzedzia, to ma problem. Ale z zalozenia punkt 4 zabrania. UFFFFF
Wy staracie sie zrozumiec litere prawa, ale nie chcecie zrozumiec tresci tego prawa. A to jest sztuka. Nie musi byc wyraznie napisane, ze noz jest niebezpiecznym narzedziem, bo to jest OCZYWISTE. Przynajmniej dla mnie. Rzeczy oczywistych, prawd itp nie definiuje sie na nowo w przepisach.
Pozdro
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.


Ustawa o broni i amunicji stwierdza jednoznacznie, ze kazdy niebezpieczny przedmiot moze byc zabrany. Czyli moze to byc noz, moze to byc siekiera, moze srubokret noszony w rekawie np... Kwestia jak potraktuje to policjant.
OK?


a) policjant nie jest od interpretacji prawa - zwłaszcza wymyślonego (bo w tej ustawie takiego zapisu nie ma)

B) prawdopodobnie mylisz enumarytwne wyliczenie w ustawie z kwestią "niebezpiecznego narzędzia". To sąd może uznać, że sprawca posłużył się niebezpiecznym narzędziem. I tu ma dużą swobodę kwalifikacji, bywało w orzecznictwie, że cieżki but był takim narzędziem, a bywało, że śrubokręt nie.


Prawie o to chodzi. Tyle za buta policja Ci nie zdejmie i nie pusci boso. Ty masz na mysli pewnie sytucje walki z kims. Ze byl sobie metal z butami i metalowa wkladka, podszedl dresik w kapturku z piwkiem w jednej z fajka w drugiej i zapytal czy ma na piwko a ten zaczal ich kopac po nogach potem po twarzy czy cos.
To ja Ci od razu powiem, ze sa sytucje w ktorych moge uzyc broni palnej nie majac pozwolenia i nic mi nie zrobia.
Dobranoc
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń biała w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, czyli na przykład ostrze ukryte w lasce czy też parasola,
- kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

z Lorda Von Banana.
Wystarczy pierwszy wers......


Nie wystarczy, sprawdź w słowniku co znaczy enumeratywnie
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Po ranieniu chlopakow w Zakopanem minister sprawiedliwosci Ziobro wydal jakies rozporzedzenie, albo trafilo do sejmu, ale cos mi sie widzi ze weszlo w zycie, ze nozykow nie wolno nosic po miescie, dlatego mialem sobie kupic folder zamiast mojego PK II.

pierdzielisz jak potłuczony - skąd to całe "rozporządzenie" wytrzasnąłeś?
kilka miesięcy temu Ziobro zwołał konferencję, by zaserwować projekt nowego KK.
Miał się w nim znaleźć artykuł mówiący tak:

Kto w miejscu publicznym posiada nóż lub inny przedmiot lub substancję szczególnie niebezpieczne ze względu na ich właściwości w okolicznościach wskazujących na zamiar ich użycia do popełnienia czynu zabronionego podlega karze[...] "

na razie ów projekt gdzieś przepadł

przepis


4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń biała w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, czyli na przykład ostrze ukryte w lasce czy też parasola,
- kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

z Lorda Von Banana.
Wystarczy pierwszy wers.
narzedzia i urzadzenia, ktorych uzywanie moze zagrazac zyciu i zdrowiu.
Noz jest narzedziem, ktore zagraza zaciu lub zdrowiu.

widzisz tam dwukropek??? Czyli są właśnie wymienione "narzędzia i urządzenia, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu". Ni chuja noża tam nie widzę :lol:

Prewencyjne zabieranie kos jest bezprawne. Oni, czyli policja to wiedzą. Ale kombinują jak koń pod górę, czasem wkręcając małolatów i powołując się na jakieś wyimaginowane "przepisy" o zakazie posiadanie "niebezpiecznych narzędzi". Tylko po to, żeby temu gnojowi spod bloku, co chce być wielkim gangsta tą kosę zabrać i żeby się za nadto nie pluł.
I ja to rozumiem.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń biała w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, czyli na przykład ostrze ukryte w lasce czy też parasola,
- kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,

z Lorda Von Banana.
Wystarczy pierwszy wers.
narzedzia i urzadzenia, ktorych uzywanie moze zagrazac zyciu i zdrowiu.
Noz jest narzedziem, ktore zagraza zaciu lub zdrowiu. Dlatego mozesz sobie go trzymac jako narzedzie w domu. Z noza sie wytlumaczymy z foldera. Mi z PK II trudniej bo nie wyglada jak noz do kartofli.


Masz zamknięty katalog tych broni...

Noszenie siekiery do samoobrony cos mi smierdzi zlamaniem praw czlowieka, bo to zbyt brutalne zagranie, chyba ze zakladasz ze oponent bedzie czychal z siekiera.

Co mają prawa człowieka do obrony koniecznej?
Tak na marginasie - masz prawo użyć wszelkich dostępnych środków do obrony, nie dokładnie takich samych(patrz komentarz SN do przepisu)

Mi powiedzieli, ze nie wolno nosic nozy. Z tym ze jeden powiedzial ze do 10cm wolno o ile wiem pomylil sie, a drugi powiedzial ze jak stwierdzi, ze narzedzie jest niebezpieczne to zabrac moze.

Albo Cię wkręcali, albo sami byli ignoratami...

Po ranieniu chlopakow w Zakopanem minister sprawiedliwosci Ziobro wydal jakies rozporzedzenie, albo trafilo do sejmu, ale cos mi sie widzi ze weszlo w zycie, ze nozykow nie wolno nosic po miescie, dlatego mialem sobie kupic folder zamiast mojego PK II.

Miała być zmiana, od lat pracują nad zakazem, ale dzięki Bogu nie wprowadzili.


Zresta moj znajomy prawnik wlasnie mowil ze sztyletow nie woln o nosic w ogole.

Może jest specem od prawa administracyjnego czy budowlanego, bo w sprawie noży gada głupoty...

Tak samo ja sobie moge posiadac nunchaku w plecaku i chodzic po miescie a jak mnie zlapia to mowie ze treningowe, ze dopiero kupilem.

Nie możesz nosić, bo nunchaku jest zabronione i mają prawo ci je skonfiskować bez gadania. Z tym, że jak trafisz na normalnych ludzi i pokażesz im że wracasz z treningu w torbie masz kimono itp to mogą cie puścić. Ale nie dlatego, że w ustawie jest wyjątek dla trenujacych, tylko oni jako ludzie przymkną oko. Albo Cie pouczą "pouczamy, że nie wolno".
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
jakl juz zauwazyli przedpisacze, mieszasz dwa pojecia:
1) co wolno a co nie wolno posiadac (czyli legalnosc roznych typow bronii)
z
2) kwestia a) przekroczenia obrony koniecznej
B) bojki z uzyciem niebezpiecznego narzedzia
nadal twierdze ze wolno mi chodzic z siekiera po ulicy (moge ja nosic tak w dloni jak i w plecaku) zwroc uwage ze nigdzie powyzej nie wspominalem o uzywaniu jej w walce, zadymie czy samoobronie - to juz byla twoja nadinterpretacja mojej wypowiedzi
pytanie brzmi jak zareagowalby patrol na moja wypowiedz ze nosze ja dla celow samoobrony? prawdopodobnie (aczkolwiek niekoniecznie) mogli by mnie zabrac na dluga rozmowe z oficerem dyzurnym aby wuyjasnic mi niestosownosc mojego zachowania, ale nie sadze zeby mnie skuwali, rzucali na glebe tudziez wyrywali teze siekiere na sile (chociaz na zdrowy rozum - dorosly facet ktory chodzi z w/w siekiera po ulicy bo: "panie wladzo czuje sie zagrozony" - cholera mogliby po zbadaniu mnie alkomatem od razu zawiesc na obserwacje do szpitala Babinskiego)
tutaj warto tez zastanowic sie nad okolicznosciami w jakich to zatrzymanie\wylegitymowanie by nastapilo ; czy szedlem sobie spokojnie ulica w srodku dnia, czy np z ponura mina wpatrywalem sie w dzieci bawiace sie na placu zabaw, czy np w srodku nocy pijany w trzy dupy spiewalem "kulawego kotka" wybijajac rytm siekiera na latarniach (w dwoch ostatnich przypadkach bylbym jako obywatel bardzo niepocieszony brakiem interwencji)
a co do zyciowej praktyki: kilka lat temu mielismy na osiedlu plage wlaman do garazy, poniewaz policja uczciwie przyznala ze ma malo ludzi i patrol podjezdzal raz na 2-3godz sasiedzi sami zorganizowali osiedlowe patrole - za wiedza i cichym przyzwoleniem wlasnie policji - i spora czesc sasiadow chodzila noca po osiedlu wlasnie z siekierami, mlotkami czy brechami - hmmm...
wiec ja sie nadal upieram ze siekiera jest jak najbardziej legalna
a co do juz wspomnianej obrony koniecznej - mozesz uzyc wszelkich dostepnych srodkow do ratowania wlasnego zycia, ewentualnymi konsekwencjai bedziesz sie martwil w sadzie, bo byc moze jakis prawnik bedzie ci chcial udowodnic przekrocznie tejze obrony
dlaczego podkreslilem wszelkie dostepne srodki? ano bo kilka lat temu glosna byla sprawa pani ktora zastrzelila zlodzieji transformatora elektr. i pani wyrok dostala nie za to ze ich zastrzelila ale za nielegalnie posiadana bron palna
a wracajac do definicji "niebezpiecznego narzedzia" bodajze W-Wolf wygrzebal kiedys kuriozalne przypadki z naszego sadownictwa gdzie za niebezpieczne narzedzie w jednym przypadku sad uznal poduszke, a w drugim sznurowadla...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Ludzie! Nie karmcie Trola...v :roll:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Przepisy dot. długości ostrza kiedyś funkcjonowały... Zobaczcie sami:

ROZPORZĄDZENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ
z dnia 27 października 1932 r.
Prawo o broni, amunicji i materjałach wybuchowych.
(Dz. U. z dnia 29 października 1932 r.)
.......................................................................


V. Nabywanie, posiadanie i noszenie broni i amunicji w celach osobistych oraz pozbywanie takiej broni i amunicji.
Art. 18. (1) Broń można nabywać, posiadać lub nosić w celach osobistych tylko na zasadzie pozwolenia władzy.
(2) Minister Spraw Wewnętrznych władny jest określać, które rodzaje broni będą mogły być nabywane, posiadane lub noszone bez pozwolenia, o którem mowa w ust. 1.

.............................................................................


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW SPRAW WEWNĘTRZNYCH, SPRAW WOJSKOWYCH oraz PRZEMYSŁU I HANDLU
z dnia 27 stycznia 1936 r.
o broni białej i o ograniczeniach handlu bronią.
(Dz. U. z dnia 13 lutego 1936 r.)
...
§ 2. (1) Przepisy rozdziału V prawa o broni, amunicji i materjałach wybuchowych rozciąga się na następujące rodzaje broni białej, o ile chodzi o jej noszenie:
a) szable, szpady, bagnety, lance i piki;
B) sztylety wszelkiego rodzaju oraz noże o długości ostrza ponad 10 cm, sztywno osadzone na trzonku i ostro zakończone;
c) noże składane o długości ostrza ponad 10 cm zaopatrzone w urządzenia, utrzymujące je po otwarciu sztywno na trzonku i ostro zakończone;
(2) Postanowienia ustępu 1 pkt. B) i c) nie mają zastosowania do:
a) nożów (kordelasów), przeznaczonych do celów myśliwskich, o ile chodzi o noszenie ich w związku z wykonywaniem prawa polowania przez osoby, posiadające karty łowieckie;
B) takich rodzajów nożów, sztyletów i t. p., które są używane do celów zawodowych, o ile chodzi o noszenie ich przez osoby, wykonywujące dany zawód, w związku z jego wykonywaniem.

I to pokutuje w świadomości.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Przepisy dot. długości ostrza kiedyś funkcjonowały... Zobaczcie sami:



100krotne dzięki - chyba znamy źródło legendy :-)
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Nie możesz nosić, bo nunchaku jest zabronione i mają prawo ci je skonfiskować bez gadania. Z tym, że jak trafisz na normalnych ludzi i pokażesz im że wracasz z treningu w torbie masz kimono itp to mogą cie puścić. Ale nie dlatego, że w ustawie jest wyjątek dla trenujacych, tylko oni jako ludzie przymkną oko. Albo Cie pouczą "pouczamy, że nie wolno".


Bylem na komisariacie i mnie pouczyli ze wolno.
Jak Ci napisalem, wy probujecie interpretowac litere prawa a nie jego sens.
No widocznie niektorzy albo nie rozumieja, ze noz jest niebezpiecznym narzedziem albo nie chc a zrozumiec. Jak sie nie napisze w ustawie, ze noz jest grozny to niektorzy nie kumaja.
Chyba tak samo trzeba bedzie w ustawach pisac, ze duszenie kolegow jest karalne, bo niedlugo kazdy powie, ze posadzic mozna tylko za zabicie z gnata bo na gnata potrzebne jest pozwolenie a na duszenie rekami nie...

Rozumiem, ze kombinujesz jak mozesz, zeby policja Ci nie zabrala noza i zebys mogl nosic go na ulicy. I w sumie nie mam nic przeciwko. Ale jesli ktos pyta jaka dlugosc noza, to ja uwazam, ze wedle ustawy nosic nie wolno. I tak odpowiadam koledze ktory zadal pytanie, Wy mozecie miec inne zdanie, dodam wiecej - uwazam, ze popelniacie blad.
A to ze policja nie zabiera kos to wynika z ich stosunku do zatrzymanego. Moj kumpel ten od amftafa szedl z innym kuplem , ktory mial tatulaz przy oku bo siedzial i sie rpzyczepili do srubokreta. Ale nie zabrali.
Policjant decyduje czy narzedzie w rekach delikwenta stanowi zagrozenie.
I juz. Innym razem rozmawialem z policjantami jak mnie spisywali i milem gaz i spytalem czy mi nic za niego nie zrobia. Odpowiedziali, ze jak mam ponad 18 lat to nic, ale gdyby mieli go malolaty ktorzy z nami stali, to by im zabrali i jeszcze przylalai pala.

hellfire. Nie zamierzam z Toba na ten temat dyskutowac. Ja odpowiedzialem koledzy ktory zadal pytanie. Posadzenie o trollizm... Sobie zapamietam i przypomne ja jak sie okaze ze mam racje.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
kurde - jaki jest sens przytaczac przepisy z 36r ubieglego wieku???? za niedlugo beda one mialy 100 lat - a dla przypomnienia ustawa o broni i amunicji jest nowelizowana praktycznie co roku - wiec przepisy sie nonstop zmieniaja i tylko te aktualne sa wiazace..
w ogole rozwalila mnie ta ustawa z 36r - obok 10cm nozy sa wymienione tam piki, kordelasy, lance.. kurde - normalnie jakby husaria jezdzila caly czas po ulicach ;)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Nie, no jasne że te przepisy już nie obowiązują. To tylko ciekawostka - źródło mitu.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.


Nie możesz nosić, bo nunchaku jest zabronione i mają prawo ci je skonfiskować bez gadania. Z tym, że jak trafisz na normalnych ludzi i pokażesz im że wracasz z treningu w torbie masz kimono itp to mogą cie puścić. Ale nie dlatego, że w ustawie jest wyjątek dla trenujacych, tylko oni jako ludzie przymkną oko. Albo Cie pouczą "pouczamy, że nie wolno".


Bylem na komisariacie i mnie pouczyli ze wolno.

Powiedzieli zapewne co oni by zrobili - mają prawo zabrać, ale też potrafią rozróżnić w większości przypadków czy ktoś wraca z treningu czy idzie na zadymę.

No widocznie niektorzy albo nie rozumieja, ze noz jest niebezpiecznym narzedziem albo nie chc a zrozumiec. Jak sie nie napisze w ustawie, ze noz jest grozny to niektorzy nie kumaja.

Otóż to - nóż jest niebezpiecznym narzędziem - prawda. Tak samo jak śrubokręt, młotek, długopis itp. Ale nie jest zabroniony w ustawie(tak jak np. noszenie przedmiotu z małym, ale ukrytym ostrzem), tzn że możesz go nosić, do noszenia kanapek itp.
Nie możesz go użyć przeciwko komuś, bo będzie to już wspomniana bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia(pomijamy obronę konieczną). Czyli nosić przy sobie można, ale to że można, nie oznacza, że można ludzi chlastać...

Chyba tak samo trzeba bedzie w ustawach pisac, ze duszenie kolegow jest karalne, bo niedlugo kazdy powie, ze posadzic mozna tylko za zabicie z gnata bo na gnata potrzebne jest pozwolenie a na duszenie rekami nie...

Zabjanie przecież jest karalne - nieważne czym. Nożem też.

Rozumiem, ze kombinujesz jak mozesz, zeby policja Ci nie zabrala noza i zebys mogl nosic go na ulicy.

Nie kombinuję, bo mi wolno. Policja nie ma prawa mi go zabrać jak mnie np. wylegitymują, do czego mają prawo. Ale mogą mi zabrać jak będe szedł o 3 nad ranem po mieście narąbany w trzy dupy i będe nim wymachiwał - ale nie zabiorą i nie zgarną mnie za posiadanie noża, ale za naruszanie porządku publicznego, stwarzanie zagrożenia.
I wtedy usyszę od sądu, że nóż nosić mogę, ale nie mogę nim stwarzać zagrożenia. Ot co...

Wy mozecie miec inne zdanie, dodam wiecej - uwazam, ze popelniacie blad.A to ze policja nie zabiera kos to wynika z ich stosunku do zatrzymanego.

Jak naszą grupę(chyba juz nie ma prawie ludzi na formum, którzy tam byli - legitymowała policja i średnie stężęnie wynosiło 3noże na osobę, to pogadali z nami, przyznali nam rację, ze możemy nosić i kolekcjonować, ale poprosili. cobyśmy nie afiszowali się z nimi. Ot co.

I juz. Innym razem rozmawialem z policjantami jak mnie spisywali i milem gaz i spytalem czy mi nic za niego nie zrobia. Odpowiedziali, ze jak mam ponad 18 lat to nic, ale gdyby mieli go malolaty ktorzy z nami stali, to by im zabrali i jeszcze przylalai pala.

No właśnie przylali by pałą i zabrali żeby się gówniarz nauczył, ale czy to oznacza, że policjant ma prawo komkolwiek walnąć z pały? Nie - po prostu wg nich większą nauczką będzie dla dzieciaka dostanie pałą...

hellfire. Nie zamierzam z Toba na ten temat dyskutowac. Ja odpowiedzialem koledzy ktory zadal pytanie.


My też tylko koledze odpowiedzieliśmy

Pozdr

Hellfire
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Fajnie
Zgadzam sie z Toba teraz. No udalo Wam sie trafic na spoko policjantow.
Ja kiedzs szedlem podpity z 2 kumplami i kazdy mial piwo w rece i nas spisali. Puscili nas bo mialem tego dnia urodziny. Tez kolo polnocy to bylo. I to tez nie jest dowod na to, ze wolno pic w miejscu publicznym. Nawet gdy jest cisza nocna, chociaz nie wiem czy by taka wymowka przeszla.

noz mozna nosic bo jest rownierz narzedziem codziennego uzytku. Jak ktos jest notowany i nosi kuchenniaka w rekawie to proste ze jak znajda to sie z nim zegna (raczej).
Jak widza, ze masz oryginalny noz firmowy i troche za niego dales, to powinni Cie puscic. To na prawde zalezy od nich wg mnie.

Podsumowujac. Noz to narzedzie ktorym mozna zrobic kuku. Teleskop, kastet nunchaku to przedmioty, ktore nie maja innego zastosowania niz robienie kuku (dodam, ze na ulicy do zaraz znajde milion osob ktore powiedza ze do ozdabiania sciany). dlatego noze mozna nosic, ale nie do konca. Z tym sie juz zgadzamy kiedy mozna, a kiedy nie (nie bede do tego wracal).

Teraz znajdzcie mi policjanta ktoremu wytlumaczysz ze katana obierasz jablka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Katanę nosić wolno. Koniec kropka.

Młotek też nosić można. Ale jak będziesz na środku ulicy wymachiwał młotkiem i groził ludziom to Cię zgarną nie za posiadanie młotka, ale awanturowanie się. Rozumiesz różnicę?
Nie chodzi w tym przypadku o to czego używasz, ale jak używasz.
Jak będziesz szedł z kataną na trening, to Ci jej nie zabiorą, co najwyżej pouczą, że lepiej jakby była w pokrowcu. Ale jak będizesz z nią ganiał dresów, boś się filmów naoglądał to możesz mieć problemy.

Czy rozumiesz tę subtelną różnicę?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Jak widza, ze masz oryginalny noz firmowy i troche za niego dales, to powinni Cie puscic. To na prawde zalezy od nich wg mnie.


Idź do szkoły, dowiedz się po co ludzie wymyślili prawo, kodeksy, sądy itd. Między innymi po to, żeby o tym co wolno a czego nie wolno, NIE decydował humor patrolowego.
  • 0

budo_leslie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
Arfen, do mojego wakizashi przyczepił się w pociągu jakiś pan który pokazał legitymację BORu. Zacytowałem mu odpowiedni fragment ustawy o broni i amunicji i musiał się odpierdolić, co zrobił. Trzeba znać swoje prawa i umieć z nich korzystać.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Arfen, do mojego wakizashi przyczepił się w pociągu jakiś pan który pokazał legitymację BORu. Zacytowałem mu odpowiedni fragment ustawy o broni i amunicji i musiał się odpierdolić, co zrobił. Trzeba znać swoje prawa i umieć z nich korzystać.


Jaki to fragment ustawy?

Hellfire widze, ze chcesz uczyc ojca jak robic dzieci...
O ile sie nie myle to ja przynioslem na to forum ta cudowna nowine, ze nawet nuna mozesz nosic w plecaku (mimo, ze w ustawie jest jak wol ze to bron i jest zakazana). W celach treningowych i nie mozesz nim machac do ludzi tylko na sali. Nawet nie wiem czy za machanie na polach mokotowskich by sie nie dowalili (treningowo). Miecz tez mozesz nosic w celach treningowych. Ale nie innych. Prawda jest taka, ze jak powiesz ze niesiesz miecz na trening to im sie nie bedzie chcialo sprawdzac czy gdzies trenujesz i Ci pewnie dadza spokoj.
I tak samo mozesz nosic wg mnie tonfe, batona, noz, miecz, gwiazdki do rzucania, noze do rzucania, wszystko w celach treningowych.

Co nie oznacza, ze jak powiesz ze masz miecz, siekiere, nunchaku, teleskop do samoobrony, ze Ci nie zabiora.

Czy teraz rozumiemy sie?
Posiadanie miecza na ulicy (noza, nunchaku, teleskopa i innych ostrych narzedzi - siekiera, pila lancuchowa, kosa do trawy, widly, grabie i inne tego typu - ostre narzedzia) jest zabronione, z pewnymi wyjatkami.
A jak wiadomo wyjatek potwierdza regule :)
wyjatki :
kosa do trawy - kosiles trawe, albo idziesz kosic trawe, masz na dowod siatke na trawe przy sobie lub juz ze skoszona trawa. do tego oselka i butelka wody mineralnej jakbys sie zmeczyl. Kosa nie jest postawiona na sztorc! <---- wazne :)

nunchaku - ladnie lezy w plecaku spakowane w pokrowcu na samym dnie. Idziesz na trening, wracasz z treningu, najlepiej masz papier na to, ze trenujesz sztuki walki gdzie uzywa sie nunchaku.


kij basebalowy - jest oryginalny, nie jest to palka baseballopodobna i te sprawy, masz na nia paragon ze sklepu sportowego, masz karte, ze trenujesz baseball (nawiasem mowiac zastanawialem sie dlaczego na krav madze dawali karty jak na silownie, ze sie tam cwiczy - pewnie zeby pokazac policjantowi, ze sie trenuje w jakiejs sekcji sztuk walki wlasnie na wypadek sprawdzania i posiadania broni [treningowej] przeze mnie np. nawiasem swietny pomysl.)


siekiera - idziesz na dzialke rabac drewno, pozyczyles od sasiada siekiere by rabac drewno, rabales drewno, idziesz oddac siekiere,

wlasciwie to na tym skoncze wywody, bo sprawa kija baseballowego nie budzi zadnych watpliwosci. Bylo o tym w TV przeciez, jak kogos tam stlukli palkami (zabili). Wolno tylko przenosic palki baseballowe - nie baseballopodobne (chyba one sa w srodku nie wypelnione w 100%. Albo czyms lzejszym w srodku. te baseballowe oczywiscie)
Kij baseballowy wolno na trening jak sie pokaze swistek, ze sie trenuje. Tak samo ze wszystkimi mieczami itp. Wg mnie. I tak jak z kosy sie wytlumaczysz, ze idziesz kosic siano, tak samo sie wytlumaczysz, ze nosisz noz do roznych rzeczy, ale z miecza sie nie wytlumaczysz. Chyba, ze powiesz ze tylko przenosisz, ze wlasnie kupiles i pokazesz paragon z data kontroli, ze trenujesz sztuki walki - pokazesz zaswiadczenie od trenera (chyba, ze Ci uwierza an slowo). W innym wypadku posiadanie miecza jest zabronione.

To, ze komus udalo sie wyklarowac i wytlumaczyc policjantowi, ze posiadanie zelastwa jest legalne i nie zabral to dobrze. Nikomu nie zaluje. Ja tez nosze kose i mowie ze do samoobrony ale tylko jak przenosze cos cennego np laptopa.
Wiadomo, ze nie ide kogos dziabnac kosa dla portfela i 300zl jak mam lapa za 2000zl bo uciekajac pewie bym musial go zostawic bo wazy.
Trzeba myslec co sie robi.
I to wlasnie policjant decyduje, czy Ci zabrac sprzet czy nie (w ramach ustalonego prawa i musi sie wztlumaczyc pewnie przelozonym dlaczego zatrzymal tak samo jak sie cos stanie w jego rewirze to bedzie sie musial wytlumaczyc dlaczego nie zatrzymal, mimo ze widzial delikwenta z siekiera w centerum Wawy). Jak widzi chlopa na wsi z kosa to nie zabierze mu. Jak widzi zula albo malolata z siekiera w centrum Warszawy, to sie moze pan Zul zdziwic, to samo malolat. (Ale decyzje podejmuje policjnat, czy sprzet w Towich rekach stanowi zagrozenie. Proste jak ogorek.) UFFFF.
Sorry za dlugi tekst i zapetlanie sie. To najlepszy temat na rozmowe przy piwie a nie na lamach portalu hehe.
Pozdro.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.

Posiadanie miecza na ulicy (noza, nunchaku, teleskopa i innych ostrych narzedzi - siekiera, pila lancuchowa, kosa do trawy, widly, grabie i inne tego typu - ostre narzedzia) jest zabronione, z pewnymi wyjatkami.


Patrz na moje usta

P O D A J P O D S T A W E P R A W N Ą
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Długość ostrza.
dajmy sobie siana z tlumaczeniem co wolno a co nie bo to nie ma sensu
kolega arfen jest wyraznie niereformowalny i sam sobie stwarza wlasne ustawy o broni i amunicji w celu poparcia wlasnego widzimisie i w tej chwili odnosze wrazenie ze nie chodzi mu o konstruktywna dyskusje tylko z oslim uporem broni falszywego stwierdzenia
w ramach eksperymantu zamierzam pospacerowac dzisiaj, po wyjsciu z pracy, po parkingu komendy policji w tomaszowie z katana w rece (bez pokrowca) i jestem ciekawy ilu z policjantow sie na mnie rzuci, odbierze mi bron, i wogole mnie zamknie/zastrzeli
gwoli scislosci jesli chociaz jeden zainteresuje sie moja osoba, bede sie tlumaczyl ze trenuje sztuki walki (w tym tez fechtunek japonski) dla celow SAMOOBRONY
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024