Skocz do zawartości


Zdjęcie

punkty ostrzenia noży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_turin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

punkty ostrzenia noży
Wyszczerbiłem swojego nimravusa :(
Po spędzeniu godziny z grubą osełką diamentową (czarne DMT, chyba ~180) bez specjalnych rezultatów, doszedłem do wniosku że zdrowiej (i taniej) będzie scedować czarną robotę na maszynę. Znacie jakieś miejsca w wawie, gdzie można oddać nóż do wyprowadzenia nowego szlifu? Przyda mu się, zwłaszcza, że oryginalnie miał krzywy na czubku. Ewentualnie coś, co ograniczonym nakładem czasu i kosztów pozwoli mi zrobić to samemu - tylko tak, żeby wymiana noża nie wyszła taniej :)

A gdyby do tego doszło, to jakie alternatywy dla Nimravusa znacie ?
~4.5 cala, cienka klinga - świetne cięcie, dobre trzymanie ostrza, raczej lekki - nóż w teren, w tym do krojenia chleba, struganie, ale nie do rąbania? Na razie przychodzi mi do głowy Byron, Necker (odpada, niewygodny), F1 (ciężki, gruby, drogi).

Jedyną wadą niemrawusa była dla mnie trochę za ciężka rękojeść.
  • 0

budo_turin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty ostrzenia noży
W zasadzie to nie musi być w Warszawie, jeśli można drogą wysyłkową po mailowym dogadaniu się załatwić.
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty ostrzenia noży
zobacz tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :wink:
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty ostrzenia noży
Kiedyś w Wawie był szlifierz na Książęcej, zaraz blisko Nowego Światu. Czy jest teraz - nie wiem. Ale jakby był to daj znać
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024