Skocz do zawartości


Zdjęcie

kreatyna a bieganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

kreatyna a bieganie
witam!
kreatyne biore niecale 2 tygodnie razem z dextrozą. jesli chodzi o siłe to zauwazylem poprawe, jednak gorzej z wytrzymaloscia na treningach sw... zalezy mi tez na tym zeby spalic troche tkanki tluszczowej w dolnych partiach brzucha - czy poranne bieganie nie bedzie sie gryzlo z przyrostem masy miesniowej po kreatynie?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
wszystko zalezy od diety (kur** ile razy bede to powtarzal :roll: ), albo robisz kostke, albo mieso
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Tae Tad dobrze napisal. Skoro bierzesz sie za kreatyne i masz 'troche' za duzo cialka no to ciezko Ci bedzie sie go pozbyc. Z odzywkami to jest... Najpierw pozadnie jesz, pozniej dobrze wypoczywasz, jesli 2 poprzednie punkty sa spelnione to ostro trenujesz i jak ostro trenujesz to bierzesz sie za wspomaganie. Jesli pomylisz kolejnosc to efekt zostanie zatarty.

Co do porannego biegania polaczonego z kreatyna to tylko moze Ci pomoc. Zawsze to troche wytrzymalosci ogolnej a do tego spalanie zbednego mieska. Przeciez biegajac nie spalasz miesni tylko tkanke tluszczowa.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

Przeciez biegajac nie spalasz miesni tylko tkanke tluszczowa.


mylisz się i to bardzo, słyszałeś kiedyś o katabolizmie mięśni jaki powodują sporty wytrzymałościowe, w tym bieganie??? :!:
Ar2r- najpierw robisz masę na kreatynie, potem pozbywasz się tkanki tłuszczowej. Jej przyrost w trakcie cyklu na masę ograniczysz nieco odpowiednią dietą. Kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie a to na pewno nie sprzyja kondycji
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

mylisz się i to bardzo, słyszałeś kiedyś o katabolizmie mięśni jaki powodują sporty wytrzymałościowe, w tym bieganie???


HAHAHAHAH... Wez stary przeczytaj co ar2r napisal: czy poranne bieganie nie bedzie sie gryzlo z przyrostem masy miesniowej po kreatynie? Czytanie ze zrozumieniem sie klania...

Pozdrawiam :D
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

...Ar2r- najpierw robisz masę na kreatynie, potem pozbywasz się tkanki tłuszczowej. Jej przyrost w trakcie cyklu na masę ograniczysz nieco odpowiednią dietą. Kreatyna zatrzymuje wodę w organizmie a to na pewno nie sprzyja kondycji


Srednio prawda :wink: . Kreatyna powoduje zatrzymanie wody w komorkach miesniowych co zwieksza ich objetosc. W ten sposob dochodzi do napiec wewnatrzkomorkowych to wlasnie pobudza organizm do przyrostu masy i sily. Efektem dzialania kreatyny jest poprawa wydolnosci tzn. dluzsze i ciezsze treningi powoduja przyspieszenia budowy tkanki miesniowej oraz zmiejszaja ilosc tkanki tliuszczowej. W skrocie mozesz wykonac wieksza prace na treningu. Jesli nie wykonasz wystrczajacej pracy aby 'przemienic' kreatyne na miesnie odklada sie ona po prostu jako 'mieso'. Wiec poranne bieganie zdecydowanie pomaga w uzyskaniu odpowiedniego efektu.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
ks-
Poranne, popołudniowe, czy wieczorne- bieganie (jeżeli nie są to sprinty) to sport wytrzymałościowy, jeżeli wg ciebie tym nie jest, to co to jest? Jeżeli ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej to musi trwać co najmniej 30 minut, az do wyczerpania zapasów glikogenu i będzie się to gryzło jak wściekłe psy z budową masy mięśniowej, która jest chętniej wykorzystywana przez organizm do wytwarzania energii niż tkanka tłuszczowa.
cytujesz żywcem reklamy i etykietki z odżywek nie zauważając podstawowych faktów: kto o zdrowych zmysłach stosuje kreatynę w cyklu na rzeźbę, czyli mówiąc prosto , gdy chce zgubić oponę?

Kreatyna na pewno zwiększ wydolność- możesz zrobić więcej serii z większymi obciążeniami na treningu siły, ale na pewno nie polepszy kondycji w sensie wysiłku tlenowego- tego co pozwala biec dłużej , co decyduje o skuteczniejszym spaleniu t. tłuszczowej.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
dokladnie! Kretke mozna brac na redukcje jak i na mase, ale WSZYTKO zalezy od DIETY!! (mowilem juz kiedys o tym?? :-) )
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
ar2r- zatem od dziś pełnowartościowe białko, weglowodany złożone itp.

btw- mógłby ktoś czasem wspomnieć coś o diecie :wink:
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
No to niech ktos w koncu powie jak jest z tą kreatyną ?? biegi beda dobre czy raczej poczekac az sie kredka skonczy i wtedy zaczac biegac ??

PS. A zamiast dextrozy kup sobie glukoze powinna byc do nabycia w sklepach a wyjdzie cie napewno taniej na tym . Efekt ten sam .
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

ks-
Poranne, popołudniowe, czy wieczorne- bieganie (jeżeli nie są to sprinty) to sport wytrzymałościowy, jeżeli wg ciebie tym nie jest, to co to jest? Jeżeli ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej to musi trwać co najmniej 30 minut, az do wyczerpania zapasów glikogenu i będzie się to gryzło jak wściekłe psy z budową masy mięśniowej, która jest chętniej wykorzystywana przez organizm do wytwarzania energii niż tkanka tłuszczowa.


Z tego co napisales wynika ze wysilek ciagly (nie wazna intensywnosc) trwajacy dluzej niz 30 minut dziala na miesnie katabolicznie co jest totalna glupota. To tak jakby kazdy trening dzialal katabolicznie na miesnie.

Od poczatku. Anabolizm i katabolizm sa od siebie zalezne. Czemu sluzy katabolizm ? Ano wlasnie sluzy rownowadze w naszym organizmie. Gdy intensywnosc treningu wzrasta gwaltownie organizm spala glukoze. Tu sie zatrzymajmy na chwile przy tym jakze istostnym zdaniu. Nie bez powodu napisane jest 'intensywnosc wzrasta gwlatownie'. Teraz odwolujemy sie do tematu naszych rozmow. Poranne bieganie (30 min - 10kmph) z ktorej strony nie patrzac dla 'jakiegos' tam zawodnika (nie 80 letniego dziadka wazacego 120 kg) nie jest takim obciazeniem zeby prowadzilo do procesu katabolicznego. Dziala to raczej pobudzajaco/stymulujaco... nazwalbym to na polepszenie apetytu, jednoczesnie poprawiajac wytrzymalosc ogolna i spalajac paczka ktorego zjedlismy na sniadanie :wink: .

...cytujesz żywcem reklamy i etykietki z odżywek nie zauważając podstawowych faktów: kto o zdrowych zmysłach stosuje kreatynę w cyklu na rzeźbę, czyli mówiąc prosto , gdy chce zgubić oponę?


Halo halo... Czy to ja napisalem ze mam oponke, chce ja zrzucic i biore kreatyne ? Jedynie odpowiedzialem na pytanie: czy poranne bieganie nie bedzie sie gryzlo z przyrostem masy miesniowej po kreatynie?. Czytanie ze zrozumieniem klania sie drugi raz. Co do cytowania jakis tam reklam.. zaproponuj mi maly konkurs freestylu 8) .

Kreatyna na pewno zwiększ wydolność- możesz zrobić więcej serii z większymi obciążeniami na treningu siły, ale na pewno nie polepszy kondycji w sensie wysiłku tlenowego- tego co pozwala biec dłużej , co decyduje o skuteczniejszym spaleniu t. tłuszczowej.


Nie do konca prawda. Przeciez kondycji nie robi sie na silowni wiec nagle niby czemu sama mialaby sie wziac z powodu brania kreatyny. Kreatyna zwieksza wydolnosc a za miare wydolnosci przyjeto zdolnosc do maksymalnego poboru tlenu (VOmaks.). No to nie pozostaje nam nic innego jak brac nozki za pas i do lasku, pracowac nad wytrzymaloscia oddechowa.

Schtruntz nie zamierzam sie klucic czy Cie przekonywac. Zalezy mi na ukazaniu prawdy (szlachetnie zabrzmialo :lol: ). Moj styl pisania moglby byc troche bardziej 'grzeczny' wiec jesli poczujesz sie urazony - sorry.

Pozdrawiam :-) [/i]
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

kup sobie glukoze powinna byc do nabycia w sklepach


mam rozumiec ze w sklepach z odzywkami? czy w supermarkecie?
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie

mam rozumiec ze w sklepach z odzywkami? czy w supermarkecie?


W supermarkecie. Powinna byc na pulce z takim pierdolami jak budynie, kisiele, proszki do pieczenia :) .
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
A wienc w końcu biegi i ostre ćwiczenia przy braniu kreatyny pomogom przy wyrobieniu masy czy wrencz opuźniom????
PS.NIewim jak to jest z gextrozom ale glukoza jest podstawowym źrudłem energi szybko sie spala w organizmie a jej nadmiar przemienia sie w glikogen.
Równie dobrze morzesz supiś se zwykło sakaroze czyli zwykły cukier do słodzenia bo wienkszości składa sie z glukozy.Jako źrudło Glukozu polecam np. winogorna bo majom bardzo durzo glukozy (prawie samom nieliczonc fruktozy)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Nadmiar glukozy zmienia się tylko i wyłącznie tkankę tłuszczową, na pewno nie o to chodziło autorowi tematu. ar2r- od czystej glukozy w proszku trzymaj sie z daleka, zamienią sie w nią weglowodany które zjesz w normalnym posiłku.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Grabek, Famas: POMYSLCIE TROCHE!!! :roll:
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Tae ja nie weim o co sie czepiasz o glukozie pisali wszyscy na forum SDW bodajze . nie jestem pewien na ktorym to było forum ale to było całe forum o kulturystyce wiec tam sa ludzie od ciebie mądrzejsi i w temacie pakowania lepiej sie znaja wiec to co tam pisza ja biore za prawde objawioną :D ( a pisza zeby zamiast dextorozy brac glukoze )
A tak wogole to autorowi tematu polecam zakładanie takich postow wlasnie na forum kulturystycznych bo tak informacji tego typu masz w pizduuuuuu.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
chodzilo mi o pytanime dotyczace kreatyny

forum o kulturystyce wiec tam sa ludzie od ciebie mądrzejsi i w temacie pakowania lepiej sie znaja


ok, ja juz sie poddaje
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Widzisz, nie znasz sie.

Wracaj MT trenowac, pakowanie i kulturystyke zostaw profesjonalistom.

:) :) :) :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kreatyna a bieganie
Tae bez obrazy :wink:

A tak wogole to przeciez nie kazdy kto jest dobry w jakiejs walce musi miec monopol na wiedze ? ( szczegolnie jesli idzie o inne dyscypliny) Ja przytaczam to co przeczytałem ktos sie nie zgadza to moze looknac na fora o tej tematyce i sie dowie ...

PS. marchew masz fajny awatarek :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024