Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cold Steal Kobun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Cold Steal Kobun
Witam mam zamiar sprawić sobie tanto...
Pytanie do was co myslicie o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tanto ?? Zastanawialem sie tez nad tanto firmy Muela...
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun
Jeśli odpowiada ci to ostrze to bierz! Wybierz wersję z CarbonV bo nie mam dbrego zdania o 420 nawet super zajebiście hartowanej z wymrażaniem

Nie jest to niestety ani mój ideał noża użytkowego ani fajtera

Muelę sobie odpuść MAteriał o właściwościach 420
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun
No właśnie a jak z praktycznością tego tanto ? Nadaje sie w teren i na codzien ??
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun
Przydałby się wyraźny czubek do "pogmerania' a brzuszek jest wygodny w krojeniu
Jako nożyk użytkowy lepszy byłby brat tego tanto - SRK

Niestety najgorsze jest doradzać. Szkoda, że przez zawirowania w Budo pozpadł się passaround bo najprościej byłoby poprosić kogoś o wypożyczenie jakiegoś tanto na tydzień lub dwa

Niech się wypowiedzą posiadacze
  • 0

budo_ws
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun

Muelę sobie odpuść MAteriał o właściwościach 420

fakt - miałem kiedyś takowy. bardzo źle się ostrzy, szybko tępi...

z drugiej strony - grubość ostrza to [o ile pamiętam] jakieś 5mm - kawał blachy - bardzo ciężko toto złamać... i dobrze bo można elegancko zucać tym nozem, bez strachu ze za mocno pieprzniesz na płask w drzewo. przy tej masie noza - można polować na dziki..
urzytkowo: mozesz tym wyważać drzwi, rąbać krzaki - bardzo srednio, ale chleba tym nie pokroisz, no chyba że popracujesz nad szlifem - ja popracowałem i dało się ciąć chleb, za to w zimie -hehe- przy -20st.C wyszczerbiłem go paskudnie na gałęzi dębowej.

no jak sie uprzesz to kupisz taniej niż ten COLDSTEEL Kobun. kiedys widziałem za 160zł.
  • 0

budo_grabek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun

No właśnie a jak z praktycznością tego tanto ? Nadaje sie w teren i na codzien ??

Z tego co wiem to te tanto to raczej norze taktyczne i jeśli hodzi o wykorzystanie na codzień to jeśli codziennie podrzynasz ludziom gardła itp to ci sie jaknajbardziej przyda w pprzeciwnym razie neiwem czy ci sie nacoś przyda bo najbardzie to sie właśnie do takih celów nadaje tanto
  • 0

budo_proca
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sarmacja Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Cold Steal Kobun
Mam moja starą Muelę tanto ..."Molibdeno Vanado 440". Do jakich zastosowań chcesz ten nóż? Moja Muela ciężko pracuje w terenie ( lekki karczunek, przerąbywanie pniaczków). Nie jest to nóż najwyższych lotów ale na pewno nie złamie się i nie zniszczy się szczyt głowni jak wbijesz w rozsądny materiał i mocno naprzesz używając dźwigni. Rozrąbałem nim kiedyś (z pobijakiem :) ) dość świeży pniak o średnicy kilkunastu cm i długości 1,5 m ; dobry łom. Tyle że wklęsły szlif klinuje się w takim materiale, za to dobrze naostrzony tnie nawet pomidory na cieniutkie plasterki. Ale już do pracy precyzyjnej-awaryjnej -naprawa buta, dłubanie łyżki- nie bardzo (no ale po to bierze się mniejszy). W sumie ujdzie, jak to tanto. :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024