Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..
Witam, jakies 3 miesiace temu podczas rozciagania uslyszalem chrupniecie w stawie biodrowym (?) i poczulem przenikliwy bol.. bol ten odczuwam do dzisiaj a wystepuje on przy schylaniu (jak prz sklonach tulowia) czy podniesieniu wyprostowanej nogi na wysokosc biodra. Nie wiem czy powinnienem udac sie z tym do lekarza czy moze w koncu samo przejdzie:); oraz jezeli wizyta u specjalisty nie jest konieczna, czy srodki rozgrzewajace miesnie (badz jakies inne medykamenty) moga zmniejszczyc bol podczas treningow ( karate :( ) ??
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..

Witam, jakies 3 miesiace temu podczas rozciagania uslyszalem chrupniecie w stawie biodrowym (?) i poczulem przenikliwy bol.. bol ten odczuwam do dzisiaj a wystepuje on przy schylaniu (jak prz sklonach tulowia) czy podniesieniu wyprostowanej nogi na wysokosc biodra. Nie wiem czy powinnienem udac sie z tym do lekarza czy moze w koncu samo przejdzie:); oraz jezeli wizyta u specjalisty nie jest konieczna, czy srodki rozgrzewajace miesnie (badz jakies inne medykamenty) moga zmniejszczyc bol podczas treningow ( karate :( ) ??


haha znam ten bol. mam to samo. Bole w bidrach np. przy kopaniu gdy nie jestes rozgrzany, albo bol przy rozciaganiu dynamicznym- wyrzuty nogi na bok. A tez mam to od 3 miesiecy, ale bardzo dobra rozgrzewka niweluje bol. Niesty przeszkadza mi to ze gdy nie jestm rozgrzany moge wykonywac jedynie kopniecia na tułów. Wyzsze tez moge ale to juz bol.
  • 0

budo_macz1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Instytut Kettlebell Sport Polska
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..
Proponuję wybrać się z tym do fizjoterapeuty, wyglada na mięsień i trzeba coś z tym zrobić, bo to się odbije później na sprawności, sile. Organizm przy występującym bólu (np podczas ćwiczenia) tak się układa, aby bólu nie było lub był jak najmniejszy, jeżeli nie zlikwidujemy przyczyny, to taka rekcja prowadzi do zmian czynnościowych, dalej powstawania przykurczy, gdzie korekcja wady jest jeszcze możliwa, a w dłuższej perspektywie do zmian strukturalnych czyli trwałych przykurczy, gdzie całkowita korekcja wady jest niemożliwa i wymaga zabiegu chirurgicznego
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..
najskuteczniej takie kontuzje leczy się od razu.

spróbuj mieszankę maści haematoven + bengay czerwony + 2-3 tygodnie przerwy
w moim przypadku to zadziałało, tyle, że maście zaaplikowałam sobie od razu (zaraz po kontuzji to prawie na czworaka, ale jeszcze przed powrotem do domu kupiłam ww zestaw). sensej obawiał się, że nogi już w życiu ponad pas nie wyciągnę, szczęśliwie się mylił. po dwóch tygodniach wróciłam na treningi i powoli, powoli, coraz wyżej noga szła. i śmiga już na wysokościach. w sumie to ok 2 miesiące potrzebowałam na powrót do pełnej formy. czasem tylko teraz (choć po latach) to mi to ścięgno przy dłuższym siedzeniu na twardym (np nie mogłam wysiedzieć na wykładach;)) bądź przy jakimś diabelskim zimnie lekko sztywnieje, ale bez bólu. i obeszło się bez lekarza.

skoro jednak sporo czasu już minęło, proponuję przy zastosowaniu ww zestawu po prostu ograniczyć efektowne półobroty;) i powoli acz konsekwentnie rozciągać uszkodzone ścięgno.

grrr, a od tego czasu to do chrupania wszelakiego czuję głęboką niechęć ;)
  • 0

budo_alwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..
Do zestawu EventHorizonta dozucilem Neocapsiderm i Naproxen ale zrezygnowalem z Haematovenu :) bolu jak narazie nie czuje tylko troche boje sie co bedzie z naga jak te srodki przestana dzialac :roll: bo po ich zastosowaniu rozciagalem sie jak za najlepszych czasow :lol: ....no i ten zapach niczym najlepszy antyperspirant :D
  • 0

budo_eyescream
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzja: naciagniecie (?) naderwanie (?) sciegna..
Też to miałem wyleczyło się samo po 3-4 miesiącach.Po wyleczeniu rościągnięcie wcale nie ucierpiało, choć początkowo się obawiałem zbyt mocno nie rozciągać.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024