Skocz do zawartości


Zdjęcie

punkty witalne (nacisku)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)

Jedno z praw Murphiego mowi: Choc codziennie będziesz chodzil uzbrojony w momencie napadu bedziesz bez broni


zeby czytac i wierzyc w te prawa to musialbym byc niezlym zdolowanym pessymista...


A żeby chodzić po ulicy obladowanym bronia to dopiero trzeba miec stracha przed rzeczywistoscia :) :)

No, cos w tym jest!
Ale mały batonik przy sobie to raczej przezorność, niz paranoja :wink:

A teraz ja bede "mondry" i zapodam staropolskie przysłowie:
"Przezorny, zawsze ubezpieczony"
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
obladowanym raczej nie i patrzac na dzisiejsze czasy to nie jest raczej przesada a zadbaniem o wlasne bezpieczenstwo ... natomiast prawa murphego t ojak jzu mowilem pesymizm ktory meni jest obcy bo to nawet w rzyciu sie nei sprawdza no chyba ze ktos w to baardzo wierzy wtedy dziala zasada samospelniajacej przepowiedni (psychologia)...
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
a ja to odczulem.Od kilkoudziesieciu lat uprawiam sztuki walki i dotychczas nie spotkalem goscia którego techniki ucisku by powodowaly u mnie jakis efekt.Asz tu pewnego razu na obozie letnim jeden z instruktorów hakoriu stosujac mi dzwignie i nacis na punkty witalne okazalo sie ze wszystko dziala .Jak mi puzniej wyjazinil uw instruktor problem polega na tym zeby sie znac na ty anie gdzies ktos dwa razy cos przecwiczyl i mowi zem to dziala.teraz wiem ze to moze dzialac
  • 0

budo_martinco
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
żeby tak istniał jeden punkt nacisku, który by poprawiał ortografię ... :P
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)

żeby tak istniał jeden punkt nacisku, który by poprawiał ortografię ... :P

Isnieje. Stosowano go kiedyś z powodzeniem w szkolnictwie. Znajduje się na dłoniach. A oddziałuje się nań poprzez uderzenia linijką, wskaźnikiem bądź tzw. dyscypliną. :D :D :D
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Inny znany sposob to uchwyt za ucho... ;) Dzwigni w szkolnictwie jeszcze nie wykazano :)
  • 0

budo_steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)

Dzwigni w szkolnictwie jeszcze nie wykazano :)


E tam - ja pamiętam, że pare(naście) lat temu oberwałem właśnie tą techniką za psucie mebli szkolnych. :-)

Pytanie troszkę z innej beczki - jeśli mapy punktów witalnych nie są aż takie popularne (ani książki, ani staże - w formie regularnych ćwiczeń) - czy istnieją jakieś publikacje dotyczące punktów ucisku NERWÓW? Ćwiczę aikido i jestem żywo zainteresowany tą kwestią - znam tylko jeden - nazywa się u nas ta technika yonkyo. Ucisk na nerwy nadgarstka. :idea:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Najlepsza technika nacisku jaka znam to duszenie krzyzowe, labo zza plecow. Tym bym zaufal.
K_P
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
A ja ostanio dostałem knockouta po leciutkim uderzeniu w punkty :) przez Kyoshiego (7dan) w Ryu-te.
Kyoshi prowadził trening dla Yudansha. Czasem na takie chwile jak ta czeka się bardzo długo. Kyoshi wykonał ruch ręką z odległości ok 5 cm od mojej szyji i uderzył.....
Wogóle nie bolało, Uderzenie wyglądało conajmniej dziwnie, było skierowane do góry mimo że ręka szła z boku. Zrobiłem dwa kroki w bok i dopiero wróciła wizja, nogi mi się ugięły i na początku próbowałem walczyć o pion 8O , ale następne dwa kroki były już na miękich nogach. Pomyślałem " to ja już się położę" i upadłem. Widziałem, jak biegną do mnie koledzy, aby mnie podnieść. Powiedziałem, że poleżę chwilę. Po chwili wstałem, może za szybko, bo właściwie nie mogłem złapać pionu. koledzy wzięli mnie postawili między siebie i tak podpierany doszedłem do siebie.
Uderzenie było leciutkie, nie został żaden ślad. Poprosiłem Kyoshiego o wytłumaczenie techniki, a Kyoshi mi to pokazał. I nie chodziło właściwie u uderzenie.......HAHA.
Wspaniała rzecz.

pozdrawiam wszystkich sceptyków.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Sceptyk pyta:
Atoml1- czy nie uległeś przypadkiem wyłącznie sile sugestii?
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Jestem znany ze swojego sceptycznego podejścia do takich rzeczy.
Ważę ponad 90 kilo i jestem w miarę przysadzisty.
Po 4 latach porządnego treningu wiem co to ból i jego próg znacznie mi się podniósł.
Do tej pory pomimo treningów kumite jeszcze nigdy nie zostałem znokautowany, dlatego moje wrażenia są jeszcze większe.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)

Ważę ponad 90 kilo i jestem w miarę przysadzisty.
Po 4 latach porządnego treningu wiem co to ból i jego próg znacznie mi się podniósł.

Ale co, chwalisz się? Gratuluje, ale to nijak się ma do tematu.

Do tej pory pomimo treningów kumite jeszcze nigdy nie zostałem znokautowany

To znaczy, że ani razu nie walczyłeś z wyzywającym przeciwnikiem, albo jesteś niezniszczalny :wink: .
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Chodziło mi o to, ze jeżeli była jakaś różnica wagowa to raczej na moją korzyść, tzn byłem cięższy. I nie mam się czym chwalić bo z 10 kilo mógłbym zrzucić :oops:

Może i nie walczyłem z najlepszymi ale wyzywający na pewno byli.

Opisujac siebie chciałem podkreslic ze nie jestem laikiem w tych sprawach i dostać w łeb też się zdarzało. A mimo to był to szok dla mojego organizmu. A było to uderzenie (powtarzam) z ok 5 cm. 8O
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
A to było w trakcie sparingu? :D
  • 0

budo_yuda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
na stronie Kyoshiego Polandera ukazał się krótki filmik z Taiką na którym jest pokazane najprawdopodobniej albo Kyusho Jutsu albo ciężkie Atemi przynajmniej tak mi się wydaje patrząc z mojego poziomu wiedzy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: punkty witalne (nacisku)
Takie techniki to powyżej 8 dana wychodzą w ruchu.

Dla szaraczków bez nadludzkich zdolności i dziesięcioleci praktyki, pozostają normalne atemi :) :) :) .

A jak ktoś ma frajdę szukając wiedzy to w pełni to rozumiem.

:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024