Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak skasowac kozaka?? hehe....


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
463 odpowiedzi w tym temacie

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

dlaczego dzieci w polsce niedojadają, a czarna mafia ma kasy jak lodu


A dlaczego nie masz pretensji do ludzi bogatych że są bogaci? A Kościół pieniądze bierze tylko z ofiar wiernych więc to do nich miej pretensje, że dają na Kościół a nie na biednych.


Bo oni nie robią z siebie świętoszków i nie prawią moralnych kwesti.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Bo oni nie robią z siebie świętoszków i nie prawią moralnych kwesti.


Są księża którzy ładują kasę w nowe helikoptery, super-samochody i wille na Hawajach. Ale są też Księża którzy naprawdę wydają ostatnie grosze żeby komuś pomóc. Nie zrezygnuje z Kościoła przez tych pierwszych ponieważ istnieją ci drudzy.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Wiem o tym. osobiscie znam księży z powołania- naprawdę wielki szacunek dla nich mimo że nie zgadzam się w kwestiach światopoglądowych- obiektywnie patrząc są bardziej wartościowymi ludźmi odemnie :D

niestety to znaczna mniejszość kleru :cry:
tak jak w policji jest coraz lepiej, to tutaj jest coraz gorzej :?
To przykre, bo wiara to jedno, ale pomoc innym powinna nas jednoczyć.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Heh a np. ja w znaczącej części zupełnie podzielam zdanie Kontura 8) Z tym że Kościół dla mnie jest niemal całkowicie obojętną instytucją, i w małym stopniu wpływa na moje życie. Zatem spraw wewnętrznych Kościoła nie będe krytykował bo to nie moja sprawa...

Smutne jest wg mnie to że tak szlachetne ideały jak dobroć, pomoc bliźniemu czy sprawiedliwość są propagowane prawie wyłącznie słowem a nie czynem.
Ponadto Kościół przyczynił się do ogromnego opóźnienia rozwoju techniki, kultury i wiedzy cywilizacji europejskiej(a pośrednio również globalnej). Nie wspomnę już o zbrodniczej działalnosci jaką była święta inkwizycja, a także wyprawy krzyżowe, zagłada kultur północno i południowo amerykańskich, czy nawet wymordowanie tysięcy słowian przez naszych ziomów Krzyżaków. Pamiętając o milionach niewinnych ludzi zamordowanych na przełomie dziejów chyba troche nienamiejscu jest wychwalanie chwalebnych zasług tej instytucji :roll: .

Jeśli chodzi o Biblię - dla mnie jest to przede wszystkim spis zasad moralnych i etycznych a także pojemna baza myśli filozoficznych, oprawiona w (troszke tandetne moim zdaniem) najróżniejsze historie, w które chyba raczej trudno uwierzyć - jeśli ktokolwiek czytał i chwilę się zastanowił nad treścią (chodzi mi tu głównie o stary testament). Oprócz tego wiele postępowań praktykowanych przez katolików jest sprzeczne z tym co napisano w Biblii. Jest tam między innymi pouczenie dotyczące modlitwy - które ani troche nie godzi się z odmawianiem różańca - czy np. 1 przykazanie które zabrania wznoszenia modlitwy do kogokolwiek innego od Boga - np. Maryji, św.Piotra.

blebleble....
(Z innej beczki np. św. Szymon spędił kilkadziesiąt lat swojego życia mieszkając wyłącznie w koszu umieszczonym na słupie, żyjąc z tego co ofiarowali mu przechodnie, umartwiając się przez cały ten czas i ledwo radząc sobie z efektami fizjologii człowieka - to jest naruszenie przynajmniej 3 ważnych postulatów doktryny katolickiej...

Dla mnie Kościół byłby całkowicie neutralną instytucją gdyby nie ingerował tak silnie w życie społeczeństwa - głównie w moje życie :) - (choć wiem że to niemożliwe :roll: ) i nie udzielał się we wszystkich sprawach w których udzielać się może, a w jedynie tych które mają wpływ na pojmowanie przez społeczeństwo pewnych wartości. Boli mnie też to że czasem jestem dyskryminowany ( 8) ) z tego powodu że nie należe do wspólnoty Kościoła. Najzwyczajniej chciałbym żeby - tak jak ja nie staram się namawiać nikogo do sprzeniewierzenia się Bogu - tak oni niech nie namawiali mnie żebym w niego wierzył :wink:

P.S. Troche zjechaliśmy z tematu ale przy niedzieli lubię sobie troche popisać LOL
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
duzo ludiz tak krytykuje ta instytucje a w ankietach jest przeciwnie wszyscy sie deklaruja a pozatym duzo ludiz psioczy a pozneij to kto bierze slub w kosciele to tak na marginesie bo ja tez widze pewne wady tej instytucji.... :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Aaaaa Bartek napisałes że Kontur ma własną religie i wybiera co mu sie podoba a pozniej czytam u ciebie coś takiego

No tu już nie ma jednoznacznej odpowiedzi w PŚ, więc dla mnie używanie prezerwatyw nie jest niedozwolone. A argumentacja KK jest dla mnie niewystarczająca.

no to jak jest w końcu jestes katolikiem i nie używasz gumek czy nie jestes i możesz bzykac do woli ??
Of10 masz troche racji bo ludzie chca zjesc omlet ale nie stłuc jajka :-) czyli kosciol olewac a slub brac a przykladow jest wiecej . Ja ze swojego dowiadczenia powiem ze trzeba sie poprostu przełamac i zerwac z tym jak z nałogiem nie patrzec sie na innych. I nie zachowywac sie jak głupie społeczenstwo co to pierdoli na kosciol a samo chodzi bo co by sasiedzi powiedzieli :lol: a jak laska bedzie cie kochała to wystarczy jej slub cywilny 8)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
masz rację.
Ale ślub koscielny czy wigilia przestały tak naprawdę dla większości mieć wymiar łączenia się z Bogiem tylko to święto obyczajowe jak np. śmigus dyngus czy tłusty czwartek.

Ale też nie mam zamiaru brać ślubu kościelnego- bo ślub się bierze dla spraw cywilnoprawnych. A miłość w sercu zostaje i papieru na to nie potrzeba.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Jest tam między innymi pouczenie dotyczące modlitwy - które ani troche nie godzi się z odmawianiem różańca - czy np. 1 przykazanie które zabrania wznoszenia modlitwy do kogokolwiek innego od Boga - np. Maryji, św.Piotra.



To nie jest modlitwa do Maryi tylko PRZEZ WSTAWIENNICTWO Maryii. Jeśli byleś kiedyś na różańcu to zobaczysz że modlitwa odbywa się przed Najświętszym Sakramentem. Poza tym treść modlitwy różańcowej brzmi: "...Święta Mario matko Boża, MÓDL SIĘ za nami...".
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Mam propozycje: niech każdy dobrowolnie zostanie w Kościele lub odejdzie. Ja relacje będę zdawał przed Bogiem. I wątpie że na pytanie: "czemu nie chodziłeś na msze św.?, czemu się nie spowiadałeś ani nie przyjmkowałeś sakramentów?" zaakceptuje odpowiedź: "bo księża to oszuści i złodzieje..."
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
tak samo jak wszyscy swieci aniolowie itd oni tlyko maja za nas czy raczej nam pomagac cos wypraszac u Boga a Bog jest jeden w trzech osobach....
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

To nie jest modlitwa do Maryi tylko PRZEZ WSTAWIENNICTWO Maryii. Jeśli byleś kiedyś na różańcu to zobaczysz że modlitwa odbywa się przed Najświętszym Sakramentem. Poza tym treść modlitwy różańcowej brzmi: "...Święta Mario matko Boża, MÓDL SIĘ za nami...".


Jasne że tak - Ty to wiesz i widać to rozumiesz, ale powiedz jaki odsetek z tych co się modlą są tego świadomi? Ciekawe co by powiedziała Twoja babcia gdybyś jej zadał pytanie "Czy wie że Biblia zabrania modlitwy do Maryii?"(i nie chodzi mi tu wcale o łapanie za słówka) Pewnie była by tak samo zaskoczona jak moja :) A poza tym chyba przyznasz że w naszej kulturze już zwyczajowo oddaje się cześć różnym "obiektom" nie będącym Bogiem. Izraelici również dziękowali Bogu poprzez moldenie się do złotego cielca, co Mojrzesz odpowiednio skwitował :wink: . Oczywiście teologia i tę kwestie wyjaśnia jednak świadomość większości katolików jest naprawdę żenująca - co chyba równierz potwierdzisz.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Świadomość ludzi w tym względzie jest baaaaaaaaaaardzo mała. A moja babcia od dawna nie żyje, pytać ją mogę w modlitwie :) Modlą się ludzie do obrazów przedstawiających fragmenty Biblijne, do obrazków ze świętymi... Ludzka fantazja mnie czasem zaskakuje. Ja jednak twardo będę stał przy moim Bogu i moim zakłamanym i obłudnym Kościele.
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Dla mnie Kościół byłby całkowicie neutralną instytucją gdyby nie ingerował tak silnie w życie społeczeństwa - głównie w moje życie

Możesz powiedzieć o jaki rodzaj ingerencji Ci chodzi ?

no to jak jest w końcu jestes katolikiem i nie używasz gumek czy nie jestes i możesz bzykac do woli ?

Formalnie jestem Katolikiem jak większość z was. Jednak jak napisałem już wyżej w któym z postów w tym temacie, od jakiegoś czasu przestałem indentyfikować się z KK. Nrazie szukam. To tyle, jeżeli chodzi o pierwszą część.
Drugie pytanie jest dla mnie troche dziwne i niejasne. Interesuje Cię moje życie seksulane ? Dlaczego ? 8O Uważam, że gumki są OK. Nikomu krzywdy gumką się nie robi. Tylko mniejsza przyjemnośc dla mężczyzny.


Mam propozycje: niech każdy dobrowolnie zostanie w Kościele lub odejdzie. Ja relacje będę zdawał przed Bogiem. I wątpie że na pytanie: "czemu nie chodziłeś na msze św.?, czemu się nie spowiadałeś ani nie przyjmkowałeś sakramentów?" zaakceptuje odpowiedź: "bo księża to oszuści i złodzieje..."

Taką odpowiedź może podać tylko idiota. I taka mała sugestia, nie tylko Kościół Katolicki istnieje i głosi Dobrą Nowinę - na szczęście. A droga do zbawienia to nie tylko droga KK. KK nie ma monopolu na duszę.

I taka mała uwaga na koniec. Jeżeli komuś nie odpowiada i nie zgadza się z nauką KK, to wcale nie oznacza , że musi rezygnować z Boga - szczególnie tego chrześcijańskiego.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

I taka mała uwaga na koniec. Jeżeli komuś nie odpowiada i nie zgadza się z nauką KK, to wcale nie oznacza , że musi rezygnować z Boga - szczególnie tego chrześcijańskiego


dokladnie dlatego ja wole nazwe chrzescijanin nic katolik ...jest blizsza prawdy
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Bartosz stosujesz sie albo nie do nauk kosciola .
Formalnie ... szukam ... wiecie... rozumiecie ... .
To jest własnie katolicyzm tego kraju :lol: jak sie kogos spyta czy jest katolikiem to : tak oczywiscie jestem , a na codzien po swojemu :lol: .
Zakłamanie i tyle .
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Bartosz stosujesz sie albo nie do nauk kosciola .
Formalnie ... szukam ... wiecie... rozumiecie ... .
To jest własnie katolicyzm tego kraju Laughing jak sie kogos spyta czy jest katolikiem to : tak oczywiscie jestem , a na codzien po swojemu Laughing .
Zakłamanie i tyle.


Widze, że trzeba wszytsko wyjaśniać bardzo dokładnie. Zostałem źle zrozumiany. Jestem formalnie katolikiem, ponieważ przyjąłem chrzest w obrządku katolickim, póżniej przystapiłem do 1 Komunii, następnie był sakrament bierzmowania. Na papierze jestem katolikiem, dopóki dopóty nie napisze "oświadczenia woli - aktu apostazji" w obecności dwóch świadków. To jest TYLKO kwestia FORMALNA.
Nie uważam się za katolika ponieważ nie zgadzam się z interpretacją PŚ przez KK, co wiąże za sobą fakt, że nie uczestnicze w życiu KK. Szukam Kościoła Chrześcijańskiego, który jest najbliższy moim poglądą, dlatego nie mogę określić na dzień dzisiejszy do jakiego Kościoła należę.

jak sie kogos spyta czy jest katolikiem to : tak oczywiscie jestem

Nie, nie jestem.

Zakłamanie i tyle

Brak zrozumienia i tyle.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Mam propozycje: niech każdy dobrowolnie zostanie w Kościele lub odejdzie. Ja relacje będę zdawał przed Bogiem. I wątpie że na pytanie: "czemu nie chodziłeś na msze św.?, czemu się nie spowiadałeś ani nie przyjmkowałeś sakramentów?" zaakceptuje odpowiedź: "bo księża to oszuści i złodzieje..."

to są raczej błachostki- przynajmniej według mnie.
Bardziej się boję pytań: dlaczego nie szanowałeś wielu ludzi, byłeś agresywny dla innych.
a co dopiero dziesioniarze czy gwałciciele :roll:
Nie chodzenie do kościoła według mnie nie jest grzechem bo Bóg jest wszędzie.
A te kościoły co obecnie są mają mało wspólnego z miejscami jednoczenia się ludzi.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

A te kościoły co obecnie są mają mało wspólnego z miejscami jednoczenia się ludzi.


Ale to wina ludzi a nie kościołów.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Wiecie co?
ja jestem katolikiem - sakramenty itd. ale poważnie sie zastanawiam nad sensem tego całego cyrku :roll: , istnieniem Boga(jakiejkolwiek religii), itd.

"Religia - opium dla ludu" - to stwierdzenie mi tu pasuje...ludzie wymyślili sobie całe te historie o stworzeniu, zyciu posmiertnym, bo sa zbyt próżni zeby zaakceptowac to, ze sa jednym z ogniw ewolucji i żyja tylko po to aby podtrzymac gatunek...nie dopuszczają takiej możliwości i zakładaja ze smierc to nie koniec

...takie mam (coraz głębsze) wrazenie
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

"Religia - opium dla ludu" - to stwierdzenie mi tu pasuje...ludzie wymyślili sobie całe te historie o stworzeniu, zyciu posmiertnym, bo sa zbyt próżni zeby zaakceptowac to, ze sa jednym z ogniw ewolucji i żyja tylko po to aby podtrzymac gatunek...nie dopuszczają takiej możliwości i zakładaja ze smierc to nie koniec

...takie mam (coraz głębsze) wrazenie


w takich wypadkach zawsze sobie pomysl co by bylo z twoja swiadomoscia po wojej smierci jestes sobie w stanie wyobrazic ze poprostu przestaniesz istniec bo ja nie poprostu skoro jestem az tak swiadomy to jest to ni e mozliwe zeby nic ale to nic nie bylo po smierci cos byc musi bo masz swiadomosc istnienia jak mialbys tylko instynkt bez jakiejs mysli to moze by i tak bylo jak z kwiatkami umiera i koniec ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024