Skocz do zawartości


Zdjęcie

Segal i dziwne legendy na jego temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Segal i dziwne legendy na jego temat
Siema
Wiem ze niektorzy sa uczuleni na punkcie Segala-ja tez nie przepadam za nim jako aktorem ale bardzo szanuje go jako czlowieka, ktory poswiecil sie sztukom walki. Interesuje sie tez bardzo aikido od dawna i choc go nie trenuje to lubie ogladac i czytac o tym. Znalazlem taka strone ostatnio:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i zaciekawily mnie te informacje bo juz kilka razy o tym slyszalem:
"Ciągle rozpierała go energia, nieustannie szukał możliwości sprawdzenia, tego czego nauczył się na salach treningowych. Często nocami włóczył się po niebezpiecznych rejonach i walczył z miejscowymi bandziorami. Ta intensywna "dzienno-nocna" praktyka szybko przyniosła efekty i osiągnął bardzo wysoki poziom praktycznych umiejętności.
Otworzył własną szkołę sztuk walki w Osace. Było to niewątpliwie zdarzenie bez precedensu. Istnienie dojo prowadzonego przez Amerykanina było solą w oku miejscowych ekspertów, więc ciągle był wyzywany na pojedynki. Często też różni ludzie atakowali go z zaskoczenia. Dzięki tym walkom dość szybko wyrobił sobie silną pozycję. Był pierwszym białym, u którego uczyli się Japończycy i do tego chętnie, bo jego skuteczność była sprawdzona. Znany był tam jako mistrz Take Shigemichi."
Co o tym myslicie?
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
No właśnie takie legendy o nim krążą - na tym bije kase, i dzięki temu mimo, że jako aktor to 0 - zarabia ciągłe miliony i ma sie dobrze!!!
Co do dojo w japoni - poślubił córkę tamtejszego mistrza, a gdy ten zmarł szkołe odziedziczył po nim. pouczył trochę, a kiedy tylko dostał propozycję z hollywood zostawił kobiete i spierdolił za granicę...
ta jego "niepokonalność" to kolejna bajka na której zarabia - kiedyś na planie jakiegoś filmu(w którym ofkoz grał główna rolę - niepokonanego, wszystkoumiejącego, byłego komandosa...)zaczął się przechwalać, że nikt go nie udusi!!! zbieg okoliczności chciał, że na planie filmu był Gene Le Bell(trzeba przedstawiać?) - no i podjął się tego heroicznego wyzwania :) Obeszedł Stefka od tyłu, założył Mata Leo a temu puściły zwieracze i...posikał się ze strachu 8O Wielki Steven pojszczany - oddał bym wiele za ten widok :)
Ciekawe dlaczego o tym nie pisze na swych stronkach :?:
Gdzieś na forum Aikido był filmik jak Steven sie zbłaźnił - bez zartów, publicznie!!! Oczywiście wszyscy bili brawo itd. ale zrobił z siebie idiotę!
Poszukam, jak znajde to zamieszczę...
zawsze mnie nurtowało dlaczego on w tych filmach robi 3 techniki na krzyż? Przeciez w Aikiido jest multum swietnych technik! dlaczego nigdy nie widac go na miedzynarodowych pokazach aikido - z innymi mistrzami(przeciez ma 7 dan)? I w koncu dlaczego inni mistrzowie pytani o Seagala odpowiadają" "no comments"?
Obpowiedz jest prosta 8)
A na koniec powiem, że byłem fanem Stefka, jego filmów, ale z wiekiem mi przeszło :lol:
Mimo tej "niechęci" do niego szanuje go za propagowanie sztuk walki na świecie - głównie Aikido
Peace :wink:
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Nigdy go nie lubiłem, zawsze wydawał mi sie z niego taki kozak co nic nie umie :D Aczkolwiek za propagowanie sw wielkie :drinking: za niego :]
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
:bad-words: :2gunfire: :balisong: :box:
DO ARCHIWUM NIE ZAŚMIECAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Gambit - przeciez teraz cała 'Ulica' to jeden wielki smietnik - nie zauwazyłeś? :)
Gambit na moda ulicy - hehehe
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Gambit na moda ulicy - hehehe


Zaraz by krzyczeli, że PiS już cenzuruje internet :)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Gambit - przeciez teraz cała 'Ulica' to jeden wielki smietnik - nie zauwazyłeś? :)
Gambit na moda ulicy - hehehe

a jednak cały czas się udzielasz w tematach więc nie nażekaj. :D
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat


Gambit na moda ulicy - hehehe


Zaraz by krzyczeli, że PiS już cenzuruje internet :)

Kurwa rozjebał mnie :)
:rofl: :rofl: :rofl:
Leżem i kwiczem
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
:) Piszecie o segalu czy jak mu tam a teraz Chuck Norris jest na topie
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Za górami za lasami za 7 morzami jest takie miejsce ... Batoniarz idź sie tam wstydzić !!
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Za górami za lasami za 7 morzami jest takie miejsce ... Batoniarz idź sie tam wstydzić !!


:) czego lub kogo??
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Panowie uciekać - tu się poważny wątek tworzy :) :)
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
ach ten steven on jest taki wspanialy , męski i niepokonany :Pwszystkie takie steveny i inne mu pewnie g.... warci (oprucz tego ze propaguja sztuki walki napewno dzieki nim poppularnosc wzrasta) ja uwazam ze ze wszystkich tych aktorzyn najlepszy jest Jean Claude Van Damme a wedlug was kto jeszce ??
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Jet Li(5 krotny mistrz chin Wu-Shu), a Van Damme to cipek, tak jak Steven - krążyły plotki, ze wygrał ponad 500 walki!!! To nawet Rickson tyle nie ma :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Jet Li? W tamtym roku jak Chuck Norris kopnął Jeta z półobrotu, tak do tej pory nie wiadomo gdzie i kiedy Jet wyląduje :)

pozdrawiam
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
kiedys cwiczylem aikido instruktorowie jakos nie szydzili ze Stevena S. a czesto mowili o nim z podziwem (w koncu 7 dan to nie byle co).
jako czlowiek to faktycznie barwna postac. i jak w przypadku kazdego "mistrza" kraza legendy o jego niesmiertelnosci lub wielkich porazkach.
lubie filmy z jego udzialem chociaz zawsze gra dokladnie ta sama postac bez cienia zmiany (moze poza ostatnimi filmami gdzie pokazal troche emocji a nawet pozwolil sobie na usmiech).

dlaczego nigdy nie widac go na miedzynarodowych pokazach aikido - z innymi mistrzami(przeciez ma 7 dan)?"

mysle ze dlatego iz nie za takie pokazy nie dostaje sie takich pieniedzy jak za filmy.

ach ten steven on jest taki wspanialy , męski i niepokonany :Pwszystkie takie steveny i inne mu pewnie g.... warci (oprucz tego ze propaguja sztuki walki napewno dzieki nim poppularnosc wzrasta) ja uwazam ze ze wszystkich tych aktorzyn najlepszy jest Jean Claude Van Damme a wedlug was kto jeszce ??

Segal - aikido (7 dan), plus Kendo (nie znam stopni);
Norris - brazowy pas w bjj, 8 dan tae kwon do, mistrz swiata karate w 68;
JCVD - mistrz swiata w karate w 78;
mysle ze to rozwiazuje kwestie tego ile warci sa jako zawodnicy.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Zdecydowanie Chuck Norris jest najlepszy :]

Ale trzeba pamiętać że i Segal, Norris, JCvD jak i Jet są ludźmi którzy naprawdę wiele swego czasu zrobili w materii sztuk walki zanim zaczęli grać w filmach.

Filmy to zdecydowanie nie cąła ich historia a swoje umiętności w nich prezentowane są wyrobione wieloma latami porządnego i uczciwego treningu.

Dałbym jeszcze wyróżnienie Jackiemu Chanowi za oryginalność :D - uwielbiam filmy z jego udziałem :D
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Dałbym jeszcze wyróżnienie Jackiemu Chanowi za oryginalność :D - uwielbiam filmy z jego udziałem :D

no ja tez bardzo lubie Jackiego!!
Koles ma poczucie humoru - wyraża je w filmach, swietne sceny kaskaderskie(Le Parkur jak se patrzy!), choreografia, mega wypas!!!
I nie kreuje się na niezniszczalnego :)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Ja uwielbiam Takeshi Kitano. :D
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Jackie jest super aktorem i do tego chyba jest niezly w kung fu. Jesli sie myle to mnie poprawcie (bo na kung fu sie nie znam za bardzo).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024