Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak skasowac kozaka?? hehe....


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
463 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
OF10: twoja odpowiedź świadczy tylko o Twoim ego bojacym sie końca, ale w sensie prawdopoznawczym Twoje życzenia maja wartość zerową

a poza tym ja stwierdził, jeden z Greków:
"gdy jestem ja - nie ma śmierci, gdy jest śmierć - nie ma mnie - wiec czego sie bać?"

Za cholerę nie pamietam który Grek...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
nie no ja sie wlasnie nie boje jestem Chrzescijaninem i w to wierze znaczy w Jezusa itd

ale chodzi mi wlasnie o logiczne wyjasnienie smierci tego poprostu nikt nie wie co sie dzieje ale fakt faktem ze twoja swiadomosc nie moze umrzec wraz z toba no wyobraz to sobie
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

nie no ja sie wlasnie nie boje jestem Chrzescijaninem i w to wierze znaczy w Jezusa itd

ale chodzi mi wlasnie o logiczne wyjasnienie smierci tego poprostu nikt nie wie co sie dzieje ale fakt faktem ze twoja swiadomosc nie moze umrzec wraz z toba no wyobraz to sobie


JA = MOJA ŚWIADOMOŚĆ
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Nie rozumiem co w tym niewyobrażalnego, teraz człowiek żyje, starzeje się, umiera i przestaje istnieć. Ale tak na prawdę nie do końca, bo swoje życie (tak geny jak i to czego zdoła nauczyć nowe pokolenie) przekazuje swoim następcom z którymi będzie tak samo jak z nim.

Prawo przemijania to podstawowe prawo natury. Jest to podstawą filozofii Buddyjskiej a również ważnym elementem rozmyślań filozofów europeiskich oraz wszystkich ludzi którym zależy na prostym i logicznym wytłumaczeniu kwestii istnienia.

W śmierci jako takiej nie ma nic strasznego ponieważ jest to naturalne i nieuniknione, jednak reakcje fizjonomiczne i psychiczne nakazują każdej żywej istacie bronić swojego życia za wszelką cenę po to aby gatunek samoczynnie nie wyginął. Myślę że stąd w każdej kulturze wzięło się pragnienie nieśmiertelnosci. Poprostu tak jest skonstruowany świat - całe galaktyki "umierają" czemu tak nieznacząca istota jaką jest człowiek ma żyć wiecznie???
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Prawdopodobieństwo że po śmierci jest jeszcze "coś" jest takie samo jak to że po śmierci ulegamy totalnej dezintegracji. Z tą różnicą że jeśli niewierzący mają racje to wierzący nigdy się o tym nie przekonają, a jeśli wierzący mają rację to niewierzący będą mieli delikatnie mówiąc przesrane :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

... jeśli wierzący mają rację to niewierzący będą mieli delikatnie mówiąc przesrane :)


Hehehee dobrze powiedziane :lol: Ale za to teraz mamy wolne niedziele i święta :) 8)
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

a poza tym ja stwierdził, jeden z Greków:
"gdy jestem ja - nie ma śmierci, gdy jest śmierć - nie ma mnie - wiec czego sie bać?"

A poza tym jak stwierdził, jeden z Żydów:
"27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie" Łk 21, 27-28

Co do tematu życia po śmierci. Nie ma pewności czy istnieje, czy nie istnieje, więc dyskusja na ten temat jest BEZSENSU. Dla ateisty i buddysty po śmierci nic nie ma, dla żyda czy chrześcijanina coś jest - i tyle. Jeżeli nawet Jezus kłamał (choć wierzę, że tak nie jest) to nawet nie będę o tym wiedział, rozpłynę się w kosmosie, bez żalu, bez świadomości, bez uczuć. Jeżeli coś pomaga mi w życiu, to nie ma sensu z tego rezygnować. Ja potrzebuje wierzyć i będę wierzył.
W końcu po rozmowach z różnymi ludźmi uświadomiłem sobie, że dyskusja na temat Boga nie ma sensu. Nikogo nieprzekonasz, nikogo... człowiek sam decyduje : wierzę albo nie wierzę. To jest indywidualna sprawa każdego człowieka.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
buddysci zdaje sie w reinkarnacje wierza ale nie jestem pewien
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
I tym optymistycznym akcentem możemy zakończyć dyskusję pt. "Jak skasować kozaka" :lol:
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Co tam kozak jakiś! Wieczność czeka (przynajmniej na niektórych :) )!!
  • 0

budo_tajpan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Wiecznej Otchłani

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
No to Ci sie dobrze zdaje, bo wierzą. Ja bym tego kozaka na karmówkę dał, podrzuć mi go do Leszna :lol:
Nie zwracaj uwagi na czubka...takich duuużo...
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Bartosz a ty tez nie nazywaj wszystkich formalnie katolikami bo miales chrzest albo komunie takich ludzi w Polsce jest 99% Umowa podpisana pod przymusem albo w stanie ze sie tak wyraze nieswiadomosci traci swoja moc a jak bys nazwał stan w ktorym robisz pod siebie i nie umiesz wydukac ani jednego słowa ??
A tak wogole to Sarmata mnie przeraża swoja wiedza i znajomoscia tematu 8O


:wink:
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

No to Ci sie dobrze zdaje, bo wierzą. Ja bym tego kozaka na karmówkę dał, podrzuć mi go do Leszna :lol:
Nie zwracaj uwagi na czubka...takich duuużo...

Spoko stary przesle ci go poczta moze byc :?: :) PozdrO
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....
Wierzą w proces reinkarnacji macie rację. Tylko trzeba jeszcze przyjąć do wiadomości to, że według buddystów proces reinkarnacji kiedyś się kończy. Kończy się wtedy mianowicie kiedy człowiek osiągnie "stan" oświecenia. Po przerwaniu kręgu reinkarnacji "rozpływamy się w kosmosie". Czyli ostatecznym celem buddysty jest unicestwienie się.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Czyli ostatecznym celem buddysty jest unicestwienie się.

Tzw. Nirvana...
  • 0

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Bartosz a ty tez nie nazywaj wszystkich formalnie katolikami bo miales chrzest albo komunie takich ludzi w Polsce jest 99% Umowa podpisana pod przymusem albo w stanie ze sie tak wyraze nieswiadomosci traci swoja moc

Muszę Ci przyznać rację. Zapomniałem o nieświadomości... Jednak w statystykach jesteś odchaczony jako katolik.

jak bys nazwał stan w ktorym robisz pod siebie i nie umiesz wydukac ani jednego słowa ??

Nie mam pojęcia... może paraliż ?

PS. Famas taka mała prośba do Ciebie, jeżeli Ci to nie sprawia kłopotu to mógłbyś czasami znaków interpunkcyjnych uzywać ? Miałem kłopot z rozszyfrowaniem twojego posta/postu.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Bartosz stosujesz sie albo nie do nauk kosciola .
Formalnie ... szukam ... wiecie... rozumiecie ... .
To jest własnie katolicyzm tego kraju :lol: jak sie kogos spyta czy jest katolikiem to : tak oczywiscie jestem , a na codzien po swojemu :lol: .
Zakłamanie i tyle .

To nie jest tak ze szukanie wyklucza bycie dobrym katolikiem. Ja tez dlugo szukalem, pozostajac w Kosciele katolickim. Ow Kosciol ma do zaoferowania wiecej niz tylko Rydzyka i jemu podobnych. Sa rozne wspolnoty duchowe, ktore SZUKAJA Boga na wlasny sposob, pozostajac caly czas w ogolnych ramach wyznaczonych przez doktryne.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

Bartosz stosujesz sie albo nie do nauk kosciola .
Formalnie ... szukam ... wiecie... rozumiecie ... .
To jest własnie katolicyzm tego kraju :lol: jak sie kogos spyta czy jest katolikiem to : tak oczywiscie jestem , a na codzien po swojemu :lol: .
Zakłamanie i tyle .

To nie jest tak ze szukanie wyklucza bycie dobrym katolikiem. Ja tez dlugo szukalem, pozostajac w Kosciele katolickim. Ow Kosciol ma do zaoferowania wiecej niz tylko Rydzyka i jemu podobnych. Sa rozne wspolnoty duchowe, ktore SZUKAJA Boga na wlasny sposob, pozostajac caly czas w ogolnych ramach wyznaczonych przez doktryne.


Czy to nie jest po prostu chrześcijaństo, a katolitycyzm to jeden z odłamów.
Być chrześcijaninem nie jest równe być katolikiem, tak to rozumiem.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

"gdy jestem ja - nie ma śmierci, gdy jest śmierć - nie ma mnie - wiec czego sie bać?"

Za cholerę nie pamietam który Grek..


bodajze Epikur
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: jak skasowac kozaka?? hehe....

A tak wogole to Sarmata mnie przeraża swoja wiedza i znajomoscia tematu 8O


Traktuje to jako komplement.

To nie jest tak ze szukanie wyklucza bycie dobrym katolikiem. Ja tez dlugo szukalem, pozostajac w Kosciele katolickim. Ow Kosciol ma do zaoferowania wiecej niz tylko Rydzyka i jemu podobnych. Sa rozne wspolnoty duchowe, ktore SZUKAJA Boga na wlasny sposob, pozostajac caly czas w ogolnych ramach wyznaczonych przez doktryne.


Zgadzam się w zupełności. To tak jakby oceniać sztuki walki na podstawie Ryśka i jego "kałate" Tsunami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024