Skocz do zawartości


Zdjęcie

Segal i dziwne legendy na jego temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
pytanie do psycho boy jack-- o tym chucku to ty na serio?? :) czy to ja nie wyczulem w tym zartu ?? :)
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Jackie Chan ma te wlasciwosc ze robi to co kazdy z nas w sytuacji beznadziejnej - ucieka! nie stawia czola armi wrogow tylko wlasnie ucieka. choreografia i poczucie humoru tez bardzo dobre.

wracajac do Segala - to przypomnialo mi sie ze gdzies czytalem ze to calkiem wyksztalcony koles i nwet zna kilka jezykow obcych (9?). podobno tak samo jest z Norrisem - tez bystry facet tylko nigdy nie skazil sie ambitnym filmem. moze to i lepiej ?
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

robi to co kazdy z nas w sytuacji beznadziejnej - ucieka!


Właśnie to jest w tym wszystkim wspaniałe że on walczy z przerażeniem wypisanym na twarzy. Wszystko niby szczęśliwie mu się udaje..

Ale z durgiej strony jest niesamowitym kaskaderem o ogromnych umiejętnościach. Z tego co wiem uczył się kung fu dość długo ale on to i tak sprowadza do swojego własnego oryginalnego stylu walki (wszystkim czym popadnie).

Mi się podobała scena z filmu jak był sprzedawcą w jakimś sklepie z przedmiotami do treningu i pokazywał jak można wykorzystywać małe trampoliny albo głupią piłkę :D

Ewentualnie te zajawki na końcu filmu gdzie pokazują jak ciężko było nakręcić te wszystkie sceny i ile wypadków się zdarza.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Ewentualnie te zajawki na końcu filmu gdzie pokazują jak ciężko było nakręcić te wszystkie sceny i ile wypadków się zdarza.

No hardcore!!!
Rozwaliła mnie scena jak mial przeturlać się napiła tarczową :!:
Jaki jestem sprawny, ale odpuscił bym(no chyba zeby dobrze zapłacili :) )
Pełen szacun
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Bułem kilka lat temu w kinie na "Nieuchwytny" z Seagalem.
Pod koniec filmu jest scena jak Seagal dostaje tubę w nos od tego ruskiego płatnego zabujcy. Cała sala łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.
Podoba mi się w Seagalu że wali skutecznie i konkretnie, a nie bawi się w bzdurne show jak np. Van Damm
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat


Gambit na moda ulicy - hehehe


Zaraz by krzyczeli, że PiS już cenzuruje internet :)


Fiod tego nie łyknie on nie lubi formacji której kibicuje. :)
Ale modem byłbym dobrym :D :) :twisted: :twisted:
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

o tym chucku to ty na serio?? czy to ja nie wyczulem w tym zartu ??

tak - ja o tym Chucku tak na serio powolujac sie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]:

* In 1968, Chuck fought and won the World Professional MiddleWeight Karate championships by defeating the World's Top Fighters. He held that title until 1974 when he retired undefeated.

* Chuck achieved another milestone in his life by being the first man ever in the Western Hemisphere to be awarded an 8th degree Black Belt Grand Master recognition in the Tae Kwon Do system. This was a first in 4,500 years of tradition

oraz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (zwroc uwage na liste brazowych pasow).

Podoba mi się w Seagalu że wali skutecznie i konkretnie,

no i jak zaklada dzwignie to lamie staw a nie tylko straszy.
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

Bułem kilka lat temu w kinie na "Nieuchwytny" z Seagalem.
Podoba mi się w Seagalu że wali skutecznie i konkretnie, a nie bawi się w bzdurne show jak np. Van Damm



a ktory sie nie bawi w szoł wkoncu za to im płacą :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
ale tak zupelnie powaznie to Chuck jest z nich wszystkich najbardziej takim no... normalnym zawodnikiem. Podejrzewam ze gdyby byl mlodszy, to ze swoimi umiejetnosciami (jako mistrza swiata karate i brazowego paska bjj) moglby spoko startowac w mma. Niestety, latka nie te.
Pozdrawiam
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Ale i tak Bruce Lee wszystkich ich bije na głowe (w sensie kultu bo dla mnie jest kultowy nieiwem jak dla innych ),szkoda ze mu sie umarło
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

szkoda ze mu sie umarło

Ano szkoda...
...wiecie, chciałbym go zobaczyć w MMA - czy to jego Jeet Kune Do to naprawde takie dobre, czy dobre tylko na dystans :roll:
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
A Bruce Lee był mistrzem i nauczycielem Norisa.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
pewnie zeby sobie poradzil jeet kune do to w zasadzie podejscie do samej walki a nie jaksi styl on byl otwarty na wszytsko moim zdaniem to byl prawdziwy mistrz i takim zostanie
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
A ja mysle, że Fedor by go jak trawke skosił :)
Zaraz bedzie wojna :twisted: :wink:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
moze sprowadzmy dyskusje bardziej na temat fajni aktorzy, a nie moj pokona Twojego :)

Don The Dragon Wilson to też fajny aktor
Jeff Wincott
Z Mathiasem Huesem było kilka fajnych filmów, z
Billi Blanksem te kilka
no i
Bolo Yeung :)

Heh, takie pytanko ma ktoś takie stare filmy na kasetach, płytach dvd, vcd czy innych????

pozdrawiam
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

A Bruce Lee był mistrzem i nauczycielem Norisa.


Tak nie do końca. Oni się wymieniali, nie tyle technikami co spostrzeżeniami. Od czasu spotkań z Chuckiem Bruce zaczął kopać powyżej pasa.

pozdrawiam
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
A Vin Diesel podobno BJJ trenuje
  • 0

budo_janek kowalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Jeśli chodzi o moją skromną ocenę wspomnianych wyżej, fajnych aktorów to:

Chuck Norris
Mam do niego pewien szacunek. Był w wojsku (bodajże w wojskach powietrzno-desantowych) i walczył w Korei (choć szczegółów nie znam, ale podobno był ranny). Potem poświęcił się SW, miał sukcesy sportowe, no i wciągnął go film. Grał wprawdzie w mało ambitnych filmach, można powiedzieć o dość naiwnej fabule, ale to były ówczesne trendy. Dla mnie np. "Mściciel z Hong Kongu" to klasyka.
Posiada brązowy pas w bjj, więc nie zamyka się na "nowości". Podobno do dziś na różnego rodzaju seminariach, wspólnych treningach widać, że naprawdę coś sobą reprezentuje.

Jackie Chan
Dla mnie prawdziwy mistrz i artysta jeśli chodzi o film, perfekcjonista. Podobno niektóre sceny potrafi powtarzać po 100 razy, zanim uzna efekt za zadowalnający. Doskonały choreograf i kaskader. Nietrywialna postać ze światka aktorów SW.

JC van Damme
Baletnica i pajac. Podobno coś tam w sporcie osiągnął (bodajże mając 18 lat mistrzostwo Belgii w shotokan), ale trudno mi ocenić wartość tego tytułu. Belgia jest stosunkowo malutka i kto też wie jaka tam wówczas była konkurencja i poziom. Nie raz żałowałem czasu spędzonego na oglądaniu jego filmów, większość to dla mnie beznadzieja. Te same sztuczki, układy, obowiązkowy szpagat. Drugorzędna z reguły fabuła i mały "realizm" filmu.
Wiele się słyszało o jego problemach z alkoholem, dragami i historyjkach, jak to się stawiał i oberwał (np. od swego bodyguarda). Na różnego rodzaju festiwalach, galach i wizytach wygląda jak tania, kolorowa gwiazdeczka. Podważałbym jego skuteczność i kunszt w SW.

Steven Seagal
Pokazał coś nowego, jego pierwsze filmy (m.in. "Niko", "Wygrać ze śmiercią") to było coś innego. Odszedł od schematu, gdzie walka finałowa trwa 15 min. (najpierw dobry bije złego, potem zły dobrego, a na końcu dobry pokonuje złego) i pokazał kawałeczek mało znanego wówczas Polsce i światu aikido.
Jednak prywatnie nie jest już taki "fajny". Prawdopodobnie posiada (lub też posiadał, ze względu na dość wygodny tryb życia) umiejętności na wysokim poziomie, choć jego 7 dan w aikido jest chyba bardziej za zasługi w jego propagowaniu. Znamy również plotki o jego problemach z (nad)używaniem przemocy wobec kobiet oraz o niepozaspokojonej i niepohamowanej witalności. To tylko plotki, ale z reguły coś tam zawsze w tym jest.
Śmieszy mnie również dorabianie sobie legendy, jak chociażby o istniejącej 2 letniej luce w jego życiorysie. Stefek miał bowiem w tym czasie być tajnym agentem DEA tropiącym producentów i handlarzy narkotyków w Ameryce Południowej. Litości...
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat
Van Damme w moim odczuciu wyglada jak buc .
Nie lubie go i nie oglądam jego filmów .
Jego filmy to nawet nie klasa B tylko E .
:roll:
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Segal i dziwne legendy na jego temat

moze sprowadzmy dyskusje bardziej na temat fajni aktorzy,


Jelonek Bambi jest zajebisty :) :lol:

Dział ULICA - Praktyczne zastosowanie technik w obronie własnej. Samoobrona. Bez zasad.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024