Skocz do zawartości


Zdjęcie

SEIDO KARATE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

Ja myślę tak ;
Kiedyś pisałem że goście z Seitedo są cwani i podtrzymuję to co napisałem.
To że musieli zmienić organizację to oczywiste . To że sięgnęli z najwyższej półki i że im się udało to właśnie świadczy że są cwani. Jak to dobrze rozegrają to zamieszają trochę na naszym ryneczku.
Sprawa jest interesująca . Mnie to samego interesuje :lol:
Do Karateki : jeżeli Nakamura przyznał panu Czapli 5 DAN to czym są Twoje pytanie ?
Niczym !

odpowiedz nikim jest ten co to przyjął ,a nie sadzisz ,że ci ludzie to juz historia i topią się sami w swoim sosie po tym jak nie udało im się zabłysnąc jak inne organizacje? To ,że kiedyś ktoś był dobrym zawodnikiem nie oznacza,że ma byc dobrym trenerem oczywiscie z drobnymi wyjątkami :wink:
Ps. Czapla zawsze będzie Czaplą a nie seido mistrzem lepiej mu było z arabskim kk do twarzy i na pasie 8)
  • 0

budo_kamilos_15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
ja trenuje u sensei Banasia...i podobają mi sie trenningi a nawet bardzo podobają:)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Widze, ze juz wydaliście wyrok i oceniliście Pana Czaplę :wink: czegoż innego można było sie spodziewać "po obrońcach wiary" :lol: :lol: :)
Wg mnie to jest wybór ludzi z Seitedo i oni podejmuja decyzje co bedą cwizyć i w jakich strukturach. Ty tez przeszedłes od Drewniaka i nikt nie robił Ci z tego zarzutu. Nie sądze, żeby szefowie Seitedo musieli sie tłumaczyć ze swojego przejscia, bo niby dlaczego i przed kim mieliby to robić? przed anonimami?

Niech sobie działają i trenują co chcą.

O ile mi wiadomo to irańskiego Kyokushin B. Czapla nie trenował; nie trenowal tez Shin zen - dostał tylko pas mistrzowski i to wszystko. Nadal występowal/wystęuje jako przedstawiciel Seitedo ze swoim stopniem.

Jak wynika z postu Zapasa nie otrzymał tez wyższej promocji od Tadashi Nakamury, więc w czym problem?

Mam nadziej,że ta wartościowa sztuka walki będzie przekazana w sposób rzetelny


Jestem naprawdę zaskoczony 8O 8O to dla Ciebie jest cos wartościowe co pochodzi z USA?? :wink:

To że musieli zmienić organizację to oczywiste

Zastanawiające, mogłbyś to rozwinąc?
Przeciez działają nienajgorzej - robią zawody, zgrupowania, obozy...ludzie w ich organizacji, jak widać, są zadowoleni.

Jak to dobrze rozegrają to zamieszają trochę na naszym ryneczku.


Nie sądze. Zbyt duzy jest wpływ shihana z Krakowa w srodowisku. Jak widac z postów niektórych osób Drewniak nadal jest dla nich hegemonem i jedyna wyrocznią dotycząca Karate. Ludzie cały czas słuchają jego i bzdur, które opowiada o innych. No ale czego sie mozna spodziewać po polskiej mentalności i bojaźni przed czymś nowym, nieznanym co zostało przez shihana Andrzeja przedstaiwone zgoła odmiennie niz jest w rzeczywistości? :) :lol:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
A niech sobie robia co chcą tylko ,że będą tymi sami i chyba juz czas najwyższy aby się ustabilizowali i robili cos jednego ,a dobrze .
Tym bardziej,że wiek juz ten co wypadało by się ustabilizować.
Zresztą w czy problem jeżeli wyraża się tu swoja opinie i jedyne co mnie cieszy w tym wszystkim to fakt ,że facet chce ratowac swoją organizację i dac szkolenie swym instruktorą bo tego nie było i dlatego odchodzili lub otwierali swoje orgnizacje.
Tylko zasatnów sie jak organizacja i jaki sensei czy shihan cieszy sie szacunkiem w naszym pieknym kraju.
Shihan Drewniak zrobił swego czasu wielki kawał roboty jesli idzie o karate i dlatego zawsze będzie shihan ,a co do reszty to juz inna bajka.
Tym bardziej,że nasz shihan Andrzej próbuje sie swatać co z wiekszymi organizacjami kk w Polsce :) a bynajmniej składa takie deklaracje :P
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Mysle ze kroki podjete przez Shihana Czaple sa pozytywne, z mojej rozmowy odnasnie szkolen z Panem Nakamura Pan Czapal oswiadczyl ze nie ma problemu z udzialem w szkoleniach. Co jest zadko spotykane w polskim swiatku karate mamy super mistrza i kazdy moze z nim pocwiczyc oby wiecej bylo takich Shihanow. :)
A na szkolenie z Panami Nakamura sie wybiore, Maniak moze jak bedziesz mial czas to tez bys sie zjawil?. Jeszcze zobaczymy jaka bedzie cena szkolenia.
Pozdrawiam a Seitedo zycze powodzenia
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Maniak , miałem na myśli coś takiego -
Kaicho Nakamura i Seido to najwyższa klasa i nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Zdolności organizacyjne Pana B. Czapli i gości z Seitedo są powszechnie znane. To razem może dać niezłą i interesującą organizację w Polsce. To może wielu zainteresować. I tyle.
Też życzę im powodzenia .
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Karateka znowu jestem w szoku 8O :) to teraz shihan jest ok? a jeszcze niedawno tak bardzo mu zyczyłeś źle... :lol: coż za zmiana stanowiska...

Tylko zasatnów sie jak organizacja i jaki sensei czy shihan cieszy sie szacunkiem w naszym pieknym kraju.

Własnie zastanawiam sie jaka :lol: :) ? bo to zależy od tego co shihan powie ludziom i jak przedstawi "konkurencję" środowisku lub urzędnikom. Ale widze, że Wy juz nie macie z tym problemu :)

zapas zobaczymy co przyniesie przyszlość; owszem cena tez jest istotna.

vop23 to zmienia postać rzeczy; dzięki za dpowiedz
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Maniak jesteś zagubiony i szukasz więce szukaj może coś wreście znajdziesz dla siebie .
A moje zdanie o nie jakim shihan jest niezmienne od kilku lat tak więc swoje nieprzemyślane aluzje pozostaw dla siebie.
:(
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

Kamilos
Seido i Seitedo to dwa różne style...


no wlasnie! mowicie o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ktorzy to goscie zorgaqnizowali K-1 i ktore trenowalem przez jakis czas (ale nie w polsce) czy seitedo, o ktorym nic nie wiem?

[/b]
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
robot
Seidokan to jeszcze co innego... :) :) :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Karateka spoko :) p o z d r a w i a m :lol: ( i nie denerwuj sie tak )

Robot nie mowimy o Seidokaikan (póki co nikt sie nie zajął tym stylem i K- 1 w Polsce)a właściwie Shodokaikan bo kilka lat temu Ishii zmienił nazwę na taką, ale mowimy o Seido (Seido juku), którego założycielem jest Tadashi Nakamura i o Seitedo. To sa trzy różne style z czego Seido i Shodokaikan wywodzą sie z Kyokushin. Aby byc jeszcze bardziej dokładnym to trzeba powiedzieć, ze Ishii odszedł z Kyokushin razem z Hideyuki Ashihara (wtedy 4 dan Kyokushin) a w kilka latpożniej rozstał sie z H. Ashihara powołując swoja organizację Karate i przedsięwzięcie komercyjne pod nazwą K- 1 :D

ktore trenowalem przez jakis czas (ale nie w polsce)


Mozesz powiedzieć jak wygldały treningi?
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

robot
Seidokan to jeszcze co innego... :) :) :)


hahahahha
powaznie?

wydawalo mi sie ze Seido i Seidokan to to samo. Po japonsku kan 館 znaczy po prostu budynek budynek, czyli jakies miejce. albo kaikan 会館 miejsce spotkan. to samo kan jest shotokan itp.

jezeli masz racje to musza istniec dwa style o tej samej nazwie Seido.

znasz moze znaki chinskie do seido?
seidokan pisze sie tak: 正道館 z tego co znalazlem seido pisze sie tak samo.
czasami na japonskich stronach jak ta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie wskazywalo by na to ze jest to seido karate, po japonsku jak wol jest napisane seidokaikan 正道会館。 Wiec juz sam nie wiem...

ale mniejsza. oni tu maja na myssli seitedo tak?
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

Mozesz powiedzieć jak wygldały treningi?


treningi wygladaly/ja bardzo normalnie:

1. zadko wspolna rozgrzewka i rozciaganie bo to kazdy we wlasnym zakresie przed treningiem.

2. kihon w miejscu kihon w ruchu

3. kihon w ruchu w parach

4. poduchy

5. sparingi sparingi sparingi sparingi sparingi sparing. na poczatku lekko i kazdy kolejny sparing coraz mocniej ale nie obowiazkowo.

6. silowka lub poduchy na dobicie

Koniec treningu

jednak wiele osob zostaje i cwiczy dalej...

aa i kata przed egzaminem
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
robot
wiesz mimo że nazwy bardzo często wyglądają prawie identycznie, bardzo często mamy do czynienia z bardzo odmiennymi stylami, zwłaszcza jeśli chodzi o USA. Nazwy zakończone na ryu, kai, kan, do, mimo że odpowiednio odnoszą się do szkoły, organizacji, budynku i drogi, stały się elementami nazw stylów i napradę ciężko jest czasami do ładu co jest co czyli odpowiednio mamy seido, seidokan, seidokai, seidokaikan... a może jesze seido-ryu, kto wie? I nikt nic nie zrobi w celu zestandaryzowania nazw bo to wiązało by się ze stratą dużych czasami pienędzy. Dlatego najlepiej kierować się nazwiskami mistrzów a nie nazwami stylów.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

robot
wiesz mimo że nazwy bardzo często wyglądają prawie identycznie, bardzo często mamy do czynienia z bardzo odmiennymi stylami, zwłaszcza jeśli chodzi o USA. Nazwy zakończone na ryu, kai, kan, do, mimo że odpowiednio odnoszą się do szkoły, organizacji, budynku i drogi, stały się elementami nazw stylów i napradę ciężko jest czasami do ładu co jest co czyli odpowiednio mamy seido, seidokan, seidokai, seidokaikan... a może jesze seido-ryu, kto wie? I nikt nic nie zrobi w celu zestandaryzowania nazw bo to wiązało by się ze stratą dużych czasami pienędzy. Dlatego najlepiej kierować się nazwiskami mistrzów a nie nazwami stylów.


zgadza sie masz racje. tak wlasnie zauwazylem przegladajac strony amerykanskie. Podstawowa roznica pomiedzy seidokan i seido to naszywka.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

robot
Seidokan to jeszcze co innego... :) :) :)

Zgadza się tym mutacji jest bardzo dużo ,a wszystko dzieki KK i Mas. Oyamie, który dał podstawy wielu i to wielu stylów kontaktowych. Ale muszę powiedzieć ,że w tej chwili jest tendencja do trenowania u żródeł czyli KK.Samo KK próbuje sie jednac na arenie sportowej ,a przykładem jes tu Rosja, gdzie KK IFK i KK Kan juz działają razem.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Tak, tak tu Karateka ma rację. Mutacji jest od cholery i jeszcze trochę. Przykładem choćby Royama karate.
A tak , że zapytam - za co Matsui wyrzucił Royamę z IKO 1 ? Wie to ktoś ?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

Tak, tak tu Karateka ma rację. Mutacji jest od cholery i jeszcze trochę. Przykładem choćby Royama karate.
A tak , że zapytam - za co Matsui wyrzucił Royamę z IKO 1 ? Wie to ktoś ?

Masz rację a skąd informacją,że wyrzucił a nie rzucił IKO 1 Royama i Hiroshige ( bo onim zapomniałeś) ? przeciez matsu został sam :wink: nie licząc wielkiego mistrza Gorai USA ( a wie ktos kto to taki ?)
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE

[
Ale muszę powiedzieć ,że w tej chwili jest tendencja do trenowania u żródeł czyli KK.Samo KK próbuje sie jednac na arenie sportowej ,a przykładem jes tu Rosja, gdzie KK IFK i KK Kan juz działają razem.


No super !
Bo widzisz Kolego , u Ruskich kolektywizacja ma głębokie korzenie . Jak u Ruskich powstały kołchozy to w PRLu PGR-y. Nie wiem czy o powrocie do tych korzeni ciągle piszesz.
Już widzę mieżdunarodnyj turniej z udziałem np. Kołchozu karate z Piotrogrodu i PGR-u karate np. z Turka .
Ruskie siłą przewodnią narodów. Już mi się to podoba .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SEIDO KARATE
Twoje teksty są żałosne ,a pisząc o turniejach miałem nasz wspólny w Krakowie w sobotę :) .Aże jesteś rasowym prowokatorem po szkole leninowskiej ( a plujesz na swoich) to powiem ci a raczej zachęcam do lektury ,że takie turnieje z udział kilku organizacji KK się odbywały i odbywają na przekór propagandzie karakanów :wink:
Ps. Czekamy na dalsze prowokacje :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024