Skocz do zawartości


Zdjęcie

rezygnacja z treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_damians
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów

Na ilośc osób na treningach wpływa ma również moda. Pamietam czasy kiedy w polowie lat 90-tych sala na Gwardii w warszawie zapełniona była po brzegi ćwiczącymi. I tak było kilka sezonów kiedy tam chodziłem. Nie napisze kto był inspiracją dla większości do ćwiczenia aikido :) .....

Na liczbę ćwiczących na pewno ma wpływ moda oraz pewnego rodzaju "nowość" (to aikido ma już niestety za sobą). Jednakże w Wawie w połowie lat 90 liczba sekcji była zdecydowanie mniejsza niż obecnie. Gdyby można było porównać bezwzględne liczby ćwiczących wtedy i obecnie we wszystkich sekcjach, to wydaje mi się wygrałaby współczesność. Uważam, że nie ma więc potrzeby tak bardzo załamywać rąk.

Może jednak napisz kto był taką inspiracją - oświeć mnie biednego. :cry:

...
Dlatego współczuję osobom, które muszą trenować w sekcjach w których aikido(????) jest dostosowywane do potrzeb odbiorcy. I nie dziwę się, że obiegowe opinie o aikido są jakie są, skoro instruktorzy gdzieśtam zmieniają aikido w kolejną makbułę. Przykre...


Kiedyś słyszałem wypowiedź Christiana Tissier nt. aikido którego naucza (było to w przerwie pomiędzy treningami na stażu w Warszawie na pocz. lat 90). Mówił, że dostosowuje styl nauczanego Aikido do wymagań adeptów – aikido, które on chciałby/lubi ćwiczyć jest inne (ale nie naucza go bo uważa że ludzie mają inne potrzeby). Patrząc na miny niektórych słuchaczy był to dla nich spory szok. Pamiętam, że się kilka razy dopytywali czy aby dobrze zrozumieli. Rozumiem, że współczujesz senseia bezpośrednim uczniom. 8O

W dniu kiedy przyszedłem do WSA (czy jak to się wtedy nazywało) treningi rozpoczęła ze mną jeszcze jedna osoba. I proszę ona cały czas ćwiczy (na vortalu próbująca kojarzyć się z tankiem :wink:), a ja od jakiegoś czasu próbuję ponownie przychodzić (z miernym zresztą skutkiem). Tak więc nasz nabór po ok. 20 latach ma przynajmniej 52% :D .

DamianS (życzący wszystkim klubom utrzymania 50% frekwencji po 10 latach).
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów
8O 8O 8O Fiu, fiu...
Nieco ta wypowiedź się kłóci z tym co sensei mówił, po ostatnim stażu w Warszawie, ale widocznie dużo wody w Wiśle od tego czasu upłynęło...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów
irimi chyba aż tyle nie upłynęło, bo też coś takiego od Tissier słyszałem i nie były to lata 90, ale już XXI wiek
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów
To go macie na widelcu... 8O
I mnie też... :)
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów
ale dostosowuje poziom Aikido czy Aikido?? :roll:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów

ale dostosowuje poziom Aikido czy Aikido?? :roll:

Ano właśnie.
Dostosowanie poziomu, wiadomo, ale stylu?
I może przy okazji moglibyście (pytanie do uczniów Ch.Tissier sensei) powiedzieć jakie to jest to aikido, które sensei lubi ćwiczyć, a jakie jest to, na które jest zapotrzebowanie?
Dziękuję.
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: rezygnacja z treningów
Kiedyś na stażu sensei Ravensberg powiedział takie słowa:
"Kiedy zaczynałem sie uczyć (c.a. 20 lat temu) każdy trening rozpoczynał się od siedzenia 40 min w seiza z rękami złożonymi na wysokości twarzy (wiecie, czasem OSensei jest tak rysowany), dziś, jako nauczyciel, nie mogę sobie na to pozwolić bo umarłbym z głodu"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024