Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Gi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Zamawia ktos?
  • 0

budo_kowal_bks
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Witam mam pytanie odnośnie brazilianfightwear...

Jest napisane, że free mail shipping obejmuje przesyłki powyżej 130 $ poza kimonami, a więc do ceny kimona (139) muszę dorzucić podstawową stawkę 9,95- tak jak w produktach poniżej 130 $ czy jak ? Zamawiał już ktoś w ten sposób ? Proszę o odp.
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Jeśli nie zamawiasz kimona i wartość przesyłki > 130$ -> nie płacisz za wysyłkę
Jeśli w paczce jest kimono -> 10 baksów za wysyłkę bez względu na cenę kimona
Jeśli nie zamawiasz kimona i wartość przesyłki < 130$ -> 10 baksów za przesyłkę

Wczoraj przyszło mi gi korala, płaciłem 10 baksów za przesyłkę, szło prawie 3 tygodnie. Ale i tak jestem zadowolony:)
  • 0

budo_kowal_bks
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Jeszcze jedno pytanie- czy rozmiarówka A2 (~165-~178cm/ do 80kg) będzie dobra na mnie ? (178/68)
  • 0

budo_shorty.one
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Łódź
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o zakup kimon. Zamówiłem A1 (mam 167 cm i 65 kg). Górna granica rozmiaru była 168 cm. Niestety kimono było do zwrotu (na szczęście było to gi polskiej firmy) . Podejrzewam, że w Twoim przypadku mając 178 cm, zamówione gi z przedziału 165~178 będzie po prostu za małe. Zwłaszcza, że w grę wchodzi jeszcze ewentualne kurczenie się kimona po praniu. Ale zapytaj dodatkowo kogoś bardziej doświadczonego.
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
ja mam takie warunki jak Shorty (tylko nieco lżejszy) i też problem z rozmiarówką, doradzałbym daleko posunietą ostrozność bo na mnie A1 faktycznie było za krótkie, szcególnie poły od kimona, ale ja miałem do czynienia z Dragao, w kazdym bądż razie trzeba dokładnie sprawdzić bo róznie z tą rozmiarówka bywa..
  • 0

budo_kowal_bks
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Owszem, tylko że jestem strasznie chudy (67-68) a A3 ma przedział wagowy 77-90 więc raczej jest to dla kogoś masywniejszego i po prostu mógłbym się w tym topić, a to przecież nie judo. I drobna korekta- rozmiarówka jest do 179 cm...
To prawda, że piorąc w 30-40 stopniach, gi nie powinno się kurczyć (w przeciwieństwie do 100) ?
  • 0

budo_targetti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Witam

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem Gi ATAMA to proszę o kontakt na PW.

Posiadam na stanie:

2 sztuki Gold Wave Blue rozmiar A3
1 sztukę Double Wave Blue rozmiar A3

Pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
weave

chyba że celowo piszesz złota fala ale to sie jakoś tak kojarzy ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Nie wave (fala) a weave (plecionka).
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
ja jestem zainteresowany Double Wave Blue rozmiar A3 tylko nie wiem czy bedzie na mnie dobre
  • 0

budo_targetti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Przepraszam za literowki...

Na obecna chwilę pozostaly juz tylko 2 szt Gold Weave Niebieskie rozmiar A3


Pozdrawiam
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
to i tak jestem zainteresowany tym kimonem
  • 0

budo_targetti
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Witam.

Pozostala juz tylko 1 szt Gold Weave Niebieskie rozmiar A3.

Zainteresowanych prosze o kontakt na PW.

Pozdrawiam
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Chcialbym sie zapytac czy ktos cwiczy bjj w gi firmy Rebel i jak gi tej firmy sie spisuje?

Druga rzecz, to ćwiczenie bjj w judodze do judo, jak sie w ćwiczy bjj w judodze do judo, czy jest gorzej, lepiej, bez roznicy itp.? Wiem ze judoga wiecej wazy i jest sztywniejsza i chyba nie przylega tak do ciala jak typowe gi do bjj.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi

Druga rzecz, to ćwiczenie bjj w judodze do judo, jak sie w ćwiczy bjj w judodze do judo, czy jest gorzej, lepiej, bez roznicy itp.? Wiem ze judoga wiecej wazy i jest sztywniejsza i chyba nie przylega tak do ciala jak typowe gi do bjj.

akurat moje judogi są mniej sztywne (miękkie kołnierze), nie wiem czy to typowe.
co do wagi też wątpię, czy to ogólna zasada (judogi, tak samo jak gi do bjj, występują w różnych wariantach - grubsze, cieńsze)

bluzy do judo zawsze są dłuższe. to ułatwia duszenie nimi (innym - ciebie, albo tobie innych). spodnie do judo są chyba obszerniejsze, przez co łatwiej je chwytać i kontrolować nogi np. przy przechodzeniu gardy.

do treningu są wg mnie całkiem spoko, zaletą jest dużo niższa cena i że nie ma nawalone tysiąca naszywek
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Moja judoga jest sporo ciezsza i bardziej sztywna od gi do bjj. Przyzwyczailem sie do tego, bo na poczatku byla to moja jedyna szmata. Gora jest faktycznie dluzsza, a w spodniach jakby wiecej miejsca ;)
Ma to swoje zalety - sztywny kolnierz ciezej chwycic i cos z nim zrobic ( rzuty, duszenia ). Z drugiej strony trenowac w takiej zbroi w lecie nie jest za fajnie i spodnie do bjj sa chyba bardziej wytrzymale - na spodniach do judo postawilem krzyzyk, gdy porwaly mi sie 3 raz w przeciagu ok. 1,5 roku. Inna sprawa, ze tak jak juz pisalem - wtedy bylo to moje jedyne gi i dosc intensywnie je eksploatowalem.
Pozdro
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi

Ma to swoje zalety - sztywny kolnierz ciezej chwycic i cos z nim zrobic ( rzuty, duszenia ).

tu można się zastanawiać, czy to na pewno zaleta. na zawodach, ale na treningu?
patrząc w ten sposób, to najlepiej byłoby trenować z rękawami ledwo do łokci (trudno takie chwycić), w spodniach obcisłych jak rajtuzy (jw.), i z kołnierzem "zaostrzonym" jak piła :) ;) tylko czy wtedy nauczysz się bronić, skoro gi robi za to ciebie?
może lepiej mieć pod górkę
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi
Odpowiadajac w Twoim stylu - mozna tez przywiazac sobie worki z piaskiem do konczyn zeby wyrabiac sile i szybkosc. Tez bedzie pod gorke :P :)
Jesli juz mam jakas przewage - nawet w postaci sztywnego kolnierza - to ja wykorzystuje. Poza tym, jesli uwazasz, ze walczac z lepszym zawodnikiem ( a bez takich walk nie ma szans na postepy ) poradzisz sobie tylko dzieki takim pierdolom, to ja nie mam zamiaru sie klocic ;) Zreszta gdy trafiasz na goscia, ktory nie bardzo przejmujac sie ta sztywnoscia zaczyna Cie dusic, przestajesz tak bardzo lubic swoj kolnierz :)
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowe Gi

Odpowiadajac w Twoim stylu - mozna tez przywiazac sobie worki z piaskiem do konczyn zeby wyrabiac sile i szybkosc. Tez bedzie pod gorke :P :)

oczywiście. a co; nigdy nie słyszałeś o np. podciąganiu się, robieniu pompek czy innych ćwiczeń z obciążeniem :?: są do tego specjalne kamizelki.

w klubie też np. raz sparowaliśmy w rękawicach bokserskich (bez ciosów ;) czyste BJJ; chodziło o to jak sobie poradzisz, kiedy nie możesz chwytać)

Poza tym, jesli uwazasz, ze walczac z lepszym zawodnikiem ( a bez takich walk nie ma szans na postepy ) poradzisz sobie tylko dzieki takim pierdolom, to ja nie mam zamiaru sie klocic ;) Zreszta gdy trafiasz na goscia, ktory nie bardzo przejmujac sie ta sztywnoscia zaczyna Cie dusic, przestajesz tak bardzo lubic swoj kolnierz :)

no to tym bardziej nie wiadomo, na czym ma polegać zaleta posiadania sztywnego kołnierza :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024