Skocz do zawartości


Zdjęcie

BT2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

BT2
No chodzi generalnie o pokrycie ostrza powloka teflonowa, sie to zwie bodajze BT2, moze macie informacje o wytrzymalosci tego pokrycia, bo chcialbym kupic benchmade'a AFCK , a sa tylko z tym pokryciem. Nie bardzo chce np. za pol roku widziec zniszczony noz, stad moje pytanie o powloke...
pozrawiam
beatles
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: BT2
W Sapkowskim znajdziesz takie powiedzonko, ze "...rycerz bez blizny to kutas nie rycerz"..., a w odniesieniu do nozy wszyscy tu mowia (tylko nie wiem na ile prawdziwie :wink: ) ze noz bez rys, to dupa nie noz. Wiec o trwalosc sie nie przejmuj. Jesli to BT2, to moge powiedziec, ze bedzie zdziebko trwalsza niz BT1. Moze sie tez od niej roznic gruboscia i faktura powierzchni. Wiecej nie wiem, bo zwyczajowo staram sie nie kupowac nozy z BT, bo wiem, ze szybko schodzi.
Posiadam (a raczej posiadalem, bo drugi poszedl do mojego Ojca) dwa MT Amph, z czego jeden ma powloke BC1, a drugi oficjalnie BC2. Wiem, wiem, to zupelnie co innego, ale pisze dla porownania. I o ile ten pierwszy wyglada jak zrobiony z czarnej stali (sprawdz sobie opis na stronce PiteraM), to na drugim ta powloka jest juz wyraznie naniesiona i ma szorstkawa fakturke, po ktorej nie wszystko splywa jak woda po kaczce. Na ile jest zniszczona obecnie (po jakichs 2 latach uzytkowania) musze zadzwonic do ojca i spytac, bo nie wiem. Ta BC1 trzyma niezle, a wytarla mi sie tylko przy czubku od otwierania butelek z piwen na imprezach. Reszta robotek, czyli ciecie kartonow i galazek (maslo i chlebek odpuszczam, bo to nie robota dla noza :wink: ) powloce nie zaszkodzily.
Wiec z BT2 do BT1 moze sie podobnie zachowywac jak wymienione BC1 do BC2.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024