Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań o kamyki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kilka pytań o kamyki
Witam forum

Chciałbym kupić sobie coś od ostrzenia noży. Wiadomy system odpada, bo ta cena to dla mnie kosmos. Po prostu nie. Poczytałem trochę o ostrzeniu i doszedłem do wniosku, że nie ma co się bawić w półśrodki w stylu Mini Crock Stick i lepiej po prostu ostrzyć na kamieniach. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć kamieni Arkansas w kilku gradacjach, razem z olejkiem. Możecie coś doradzić? We wszystkich sklepach internetowych albo aktualnie kamieni brak, albo jest tylko jedna gradacja.
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań o kamyki
Zapomniałem dodać: jeśli nie kamienie, to co w cenie do 100zł?
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań o kamyki
Mówisz i masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mathu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań o kamyki

Mówisz i masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oczywiście widziałem wcześniej ten sklep, ale te kamienie są chyba specjalnie profilowane pod dłuta, poza tym i tak mają tylko jedną gradację.
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań o kamyki
Zerknij na ten topic:

http://budo.net.pl/v...t=profesjonalny

Jeżeli mieszkasz w miejscowości, gdzie Marbad ma swojego dystrybutora to przejdź się do tego sklepu, poptarz jakie kamienie mają. Bierz kamienie ceramiczne (nie zywiczne) z elektrokorundu szlachetnego oznaczone jako 99A. Jest to ten sam materiał, z jakiego robią owy osławiony znany system ostrzący. Dobierz sobie ziarnistość zależnie od tego do jakiego poziomu chcesz ostrzyć.

Sam bym kupił kamienie tego producenta, ale nie mam jak, dlatego kupie ów osławiony znany system ostrzący
  • 0

budo_maslak666
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań o kamyki
Ja też szukam, ale muszę Ci powiedzieć, że w Polsce jak nie chcesz mieć Tri-Angle'a, to niestety prawie niemożliwe jest coś dostać w ludzkiej cenie :( . Ostatnio zainteresowała mnie aukcja [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - facet sam wycina te bloki marmuru kątówką, powierzchnię mają lustrzaną, jedynie postrzępione boki. Aukcja jest do środy i sobie kupię na pewno. Tylko, że to jest kamień już do polerowania ostrza. Ja szukam diamentowych COARSE/FINE już dłuższy czas, ale nie mogę znaleźć... :( Jak Ty cosik znajdziesz, to napisz koniecznie.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024