Skocz do zawartości


Zdjęcie

Style aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Więc polecam szukania odpowiedzi na macie, w różnych dojo, a nie tutaj na forum :)
  • 0

budo_mma toruń
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido

Sporo dał mi staż, kiedy to Wysocki objaśniał na czym polega np. wykorzystanie siły przeciwnika czy siły bioder, nie mięśni, przy rzucie (teoria poparta następnie praktyczną demonstracją).


Staże generalnie dużo dają :D Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego kontaktu z Nishio Sensei w Kopenhadze - na "dzieńdobry" powiedział, że jego aikido to "irimi i atemi". Pomyślałem sobie, że to nic nowego :wink: Ale kiedy zademonstrował swoją interpretację aikido to włosy stanęły mi dęba, szczęka opadła na matę i generalnie przeżyłem szok 8O
A kiedy zademonstrował coś mojemu koledze oraz mnie... Pamiętam, że przy kotegaeshi nogi same mi wyleciały spod tyłka :) Nishio Sensei nie musiał po prostu nic mówić, jego ruchy przekazywały o wiele więcej.
Podobnie było z Jackiem Wysockim - też robił na mnie kotegaeshi kiedyśtam, i też wrażenie było piorunujące. Różnica była jednak taka, że w Jacka dość mocno "wszedłem", natomiast Nishio Sensei rzucił mną praktycznie tak jak stałem...
No nic dość tych wspomnień :wink: Ligeia interesuj się ile wlezie, wiedza to potęga :twisted:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Ligeia, czego na pewno nie powinnaś robić, to słuchać tych, którzy nie mając pojęcia o innych stylach bardzo je krytykują. Jeżeli usłyszysz od kogoś „aaa, bo ci z ajkikaja to coś tam, coś tam” – uciekaj. :wink: :lol:
Żeby wyrobić sobie zdanie na temat innego stylu trzeba go poznać.
Aby dostrzegać różnice między poszczególnymi szkołami trzeba też przede wszystkim mieć pojęcie o własnym stylu.
Idzie wiosna, do wakacji będą najróżnorodniejsze staże. Jeżeli naprawdę zależy Ci na poznaniu choć w niewielkim zakresie togo co robią inni, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się na kilka seminariów wybrała, a potem podzieliła z nami swoimi przemyśleniami :wink: :D
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido

...Żeby wyrobić sobie zdanie na temat innego stylu trzeba go poznać...

:peace: :peace: :peace: Może tylko dodam, że poznać znaczy także zrozumieć. Zrozumieć to co widzą w tym stylu osoby, które go ćwiczą. Wymaga to pozbycia się uprzedzeń, co bywa trudne... :wink:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido

to co widzą w tym stylu osoby, które go ćwiczą.

I o to właśnie mnie chodziło. :wink:
Uff... i trzeba było na to aż trzech stron postów, żeby w końcu dojść do sedna. A to podobno kobiety są zakręcone i nie mówią wprost. :roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
mod on
Wyczyscilem troche topik. przypominam grzecznie, ze zamiast offtopow mozna latwo stworzyc nowy temat. :twisted:
Prosze trzymac sie tematu :balisong: :balisong: :2gunfire: :2gunfire:
mod off

  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
A tak sie ladnie dyskusja rozwijala... I jak ja teraz otrzymam z pewnoscia celna riposte Randalla??? Mod - jestes przewrazliwiony...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Voivod, taka rola moda. Ja jednak... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :) :) :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido

A tak sie ladnie dyskusja rozwijala... I jak ja teraz otrzymam z pewnoscia celna riposte Randalla??? Mod - jestes przewrazliwiony...

Otrzymałeś, ale została wykasowana, wraz z kilkom innymi wypowiedziami.
Nie chce mi sie drugi raz pisać.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Otrzymalem...? Ale jedna, czy na kolejne posta rowniez...? :) :) :)
PS. Czy nasza "wymiana pogladow" przekroczyla w jakims momencie granice tzw. kultury osobistej czy z jakiego powodu usunieto posty? Ze nie calkiem na temat? Sami sobie, ludzie, rozwalacie swoje wlasne forum... (to do Moda bylo...)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Voivod, riposty otrzymałeś, potwierdzam. Tylko już dokładnie nie pamiętam jak ich z celnością było, ale zda mi sie, że w okolicy płota lądowały... :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Ooo, znalazlem nowy watek... :) :) :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
"A to feler," westchnął seler. :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
"Każdy powiedział to co wiedział" a Liqeia nadal nie wie jakie są różnice między stylami aikido.Może ktoś potrfi wyjąśnic podstawowe zagadnienia takie jak:
- cel jaki mamy osiągnąć trenując daną szkołę (np.KI- aikido czy Tomiki aikido)
- podstawy teoretyczne szkoły.
- wplyw wcześniejszych (przed aikido) doświadzeń Mistrza( np.Nischio, Tohei czy Tomiki) na ruch, dystans, pojęcie ataku itp.
- kiedy (w jakim okresie życia) trenowali u Osensei.

Można oczywiście znależć więcej przyczyn dość poważnych różnic w rozumieniu i praktyce aikido, ale myślę że te są najistotniejsze i może pozwolą zrozumieć istnienie rozmaitych szkół
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Style aikido
Ale ja już sobie sama poszukam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024