Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warto tego batona?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Dzey wlasnie prawnie baton "sprezynka" podchodzi pod ustawe a baton zwyczajny jest "problematyczny".


POzdrawiam
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?

Dzey wlasnie prawnie baton "sprezynka" podchodzi pod ustawe a baton zwyczajny jest "problematyczny".


POzdrawiam

Ale tylko ten o którym ty mówisz, a te badziewia z gumą końcówką są ewidentnie legalne bo:
- nie są z twardego materiału ani z ciężkiego
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Warhead - nie zaczynajmy znowu dyskusji :)
dla czesci policjantow baton sztywny jest legalny, dla czesci nie - wiec jego posiadanie jest lekko mowiac problematyczne.. o nic wiecej mi nie chodzilo i nie chce znowu wchodzic w to czy jakis sklep zdobyl ekspertyze, czy nie, albo czy jakis wazny pan policjant powiedzial to i tamto..

co do samego uderzania stalowym batonem - ja tam wole nie sprawdzac co sie stanie z glowa czlowieka kiedy przywali mu sie hartowanym kawalkiem paly - do tego w stresie kiedy na czlowieka dziala adrenalina :)

jeszcze raz powtarzam - lepiej gaz..
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Wiesz Kontur, moim zdaniem Twoi koledzy chyba mieli farta. Ale fakt baton w niektórych sytuacjach może okazać się najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne lub mniej dostępne narzędzia obronne. Napewno wolałbym go użyć niż np noża.

I fakt, dyskusji o legalności batona było już tu tyle i nie doprowadziły one do niczego konstruktywnego. Jeśli ktoś decyduje się na noszenie batona robi to na własne ryzyko, może będzie miał z tego tytułu nieprzyjemności, może nie. Może uratuje mu dupsko, a może i pójdzie siedzieć.

Moim skromnym zdaniem w sądzie rozsądniej będzie brzmiało tłumaczenie, że broniliśmy się pałką przeznaczoną do obrony, niż że użyliśmy noża. A przy nożu bardzo łatwo kogoś zabić, batonem zdecydowanie trudniej.
  • 0

budo_ros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Witam

Troszkę stary temat ale teraz go wypatrzyłem 8)

mlodyraduh - dlaczego nie mówisz mi że tu taka ciekawa dyskusja..... :wink:

A propos pałki ze sprężyną - rozleciała mi się przy machnięciu w powietrzu. Czyżbym trafił na wadliwy egzemplarz..??? a może mam takiego "powera" w łapie że nie wytrzymał...??? :)

Spider89SC - jesteś z Sosnowca, to nie daleko od Krakowa, zapraszam pokażę ci jak się macha kijem/pałką/czy czymkolwiek co ma długość między 50-80 cm. To z szermierką, o której mówisz nie ma nic wspólnego :twisted: . Od samego "trzymania sprzętu" przeciwnik/agresor się nie położy na ziemi hehehehe....chyba że mówisz o innym sprzęcie.. :?

dzey - jesteś głosem rozsądku w tym poście poklon
  • 0

budo_charlotte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?

Warhead - nie zaczynajmy znowu dyskusji :)
dla czesci policjantow baton sztywny jest legalny, dla czesci nie - wiec jego posiadanie jest lekko mowiac problematyczne.. o nic wiecej mi nie chodzilo i nie chce znowu wchodzic w to czy jakis sklep zdobyl ekspertyze, czy nie, albo czy jakis wazny pan policjant powiedzial to i tamto..

co do samego uderzania stalowym batonem - ja tam wole nie sprawdzac co sie stanie z glowa czlowieka kiedy przywali mu sie hartowanym kawalkiem paly - do tego w stresie kiedy na czlowieka dziala adrenalina :)

jeszcze raz powtarzam - lepiej gaz..


Zdanie policjanta nie ma nic do obowiązującego prawa (zachęcam do zapoznania się z m.in. Ustawą o Policji). Cytowanie opinii i pism funkcjonariuszy (http://www.forum-kul...showtopic=80185) nie ma najmniejszego sensu - Policja nie jest w Polsce ustawodawcą. To nie jest tak, że istnieją dwa ściśle zdefiniowane, zamknięte katalogi przedmiotów, z których jeden zawiera listę "nielegalnych", a drugi "legalnych" i na tym koniec. Wszystko zależy m.in od okoliczności: pod tym względem baton niczym nie różni się np. od gaśnicy. Powiedzmy teoretycznie, że jeśli zostanie Ci udowodnione, że np. goniłeś kogoś, czy to z gaśnicą, czy z batonem, wrzeszcząc cokolwiek, co zostanie zakwalifikowane pod 190kk (np. Ty.... ja ci....) i będą na to świadkowie, to masz kłopot. Jeśli będziesz niósł grzecznie gaśnicę, czy batona przy sobie idąc ze sklepu do domu - wybacz, ale nikt nie ma prawa Ci nic zarzucić. Nie wnosiłabym natomiast ani batona, ani gaśnicy, ani nawet łyżeczki do herbaty na "imprezy masowe".
Natomiast gaz, w rozumieniu np. miotacza gazu obezwładniającego, jest bronią. Osobną kwestią jest, czy posiadanie go wymaga wymaga zezwolenia (np. o CS Gas albo Sabre) czy też nie (pieprz).
Nauka walki nożem jest bardzo ciekawa, chociaż w rzeczywistej sytuacji życiowej to wolałabym chyba np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
No troche Ci się pomieszało. :D
A jak będę sobie spokojnie chodził z bazuką to też policja mi nic nie zrobi :?
"nielegalne posiadanie", a "użycie niebezpiecznego narzędzia" to dwie oddzielne sprawy.
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?

Nauka walki nożem jest bardzo ciekawa, chociaż w rzeczywistej sytuacji życiowej to wolałabym chyba np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam


dopiero teraz zajrzałem na ten link, szanuję ten system ale przy przytoczonym przykładzie jako broniącemu sie daje Ci 10% szans na przeżycie :cry: i to tak dużo tylko z czystej sympatji do forumowiczów :-) .
  • 0

budo_hassassin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Wogole czy ktos z Was naprawde chodzi z czymś takim?? Czy spotkaliście sie kiedys z własnej roboty bronia "obronną". Kiedys kolega pokazywał mi "paciorek" z żyłki nylonowej. Cieńszy skutecznie rozcinał różne materiały(slóre by rozciał na 100%) a gruby wydaje mi sie że powalił by przeciwnika...i psy by się mniej może czepiały.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?

Zdanie policjanta nie ma nic do obowiązującego prawa


ale jego zlosliwosc (szczegolnie jak mu zaczniesz udowadniac ze sie znasz lepiej niz on na jego zawodzie) ma sie jak najbardziej do tego co sie potem z toba stanie..

To nie jest tak, że istnieją dwa ściśle zdefiniowane, zamknięte katalogi przedmiotów, z których jeden zawiera listę "nielegalnych", a drugi "legalnych" i na tym koniec.


jak juz kolega napisal - nie myl posiadania narzedzia (broni) z jego uzyciem..
w ustawie o broni i amunicji jest jasno wyszczegolniony spis narzedzi ktore podpadaja pod kategorie "nielegalnych" przedmiotow, czyli broni wymagajacej specjalnego zezwolenia.. wymieniajac pare: kusze, ukryte ostrza itd.. tam tez mamy mowe o palkach, czy broni palnej.. i o ile noz mozesz sobie nosic bo nie jest tam wyszczegolniony, o tyle kuszy juz nie.. i obojetne czy jestes spokojna z nia na ulicy czy nie - jest ona nielegalna, jesli nie masz na nia zezwolenia wydawanego wlasnie przez policje o ktorej byla wyzej mowa :)

Nauka walki nożem jest bardzo ciekawa, chociaż w rzeczywistej sytuacji życiowej to wolałabym chyba np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam


a ty znowu swoje z tym combat56 vs noz......
pomijajac skutecznosc tej obrony - zapytam zlosliwie, czemu pan napastnik na slajdach 2-4 stoi w miejscu jak slup i nic nie robi mimo ze moze zrobic? czemu atakujac nie zadaje ciosu druga piescia ktora trzyma na wprost nieoslonietej twarzy broniacego sie? jesli w tym czasie broniacy sie robi 3 ruchy - to co, on nie moze zrobic jednego? :lol:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Warto tego batona?
Hahahaha jak widze takie texty o "obrone" przed nozem to mam ubaw...
Polecam zejść na ziemie charlotte...

Prosze 2 filmiki, moze Ci coś wyjaśnia...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024