Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia a Karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_yahara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
silownia do karate wcale nie jest potrzebna w karate sa oczywiscie elemanty silowe np pompki brzuzki podciaganie na drazku tricepsy itd. W karate miesien nie moze byc przepakowany za mocno bo jest za krotki wtedy. Po kazdej silowni jak juz chodzisz rozciagaj miesnie tak by byly dlugie a nie caly czas zbite napakowane. I tak jak mowil Sanjuro Yojimbo unikaj wyciskania na bary. Twoj trening silowy powinien byc tak ulozony do karate zebys trenowal te miescie ktore ci sa potrzbne w treningu.
P.S. ja sam nie jestem zwolennikiem silowni to co potrzebuje do treningu moge sobie robic w domu ale jak ktos cwiczy to OK ale z rozwaga! POZDRO
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
a ja trenuje wlasnie na wytrzymalosc i dobrze mi z tym :P robie na kazda partie 4 cwiczenia po 4 serie po 14 powtorzen i jest git, jedyną przeszkodą w zwiazku z karate może być brak czasu na upchanie siłowni i treningów w tygodniu..
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate

... robie na kazda partie 4 cwiczenia po 4 serie po 14 powtorzen i jest git, ...

Wszystko to w jednej sesji? 8O
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
nie no nie bardzo :) srednio to sobie wyobrazam :) mam podzial klata triceps, barki biceps, plecy nogi, czyli jestem 3x na tydzien. a brzuch robie za kazdym razem.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
Tak, to rozumiem.

Tak mi się zdawało właśnie cóś, że w przeciwnym wypadku jeden trening trawałby ładnych kilka godzin. :wink:
  • 0

budo_hippek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
witam
mam 16 lat i cwiczylem na silowni ponad rok , skonczylem niedawno przezucajac sie na karate mam za soba dopiero dwa treningi, lecz co sie tyczy silowni to nabralem sporo sily i masy, lecz nie zyskalem nic na sybkosci ani sparwnosci przez co mam spore problemy z kondycją.cwiczenia na silowni buduja ci mase miesniowa, wiec musisz liczyc sie z tym ze twoja waga moze wzrosnac gdyz miesien wazy dwa razy tyle co tluszcz a poczatkowe przrosty sa bardzo spore.Przy ciwczeniach silowych twoja szybkosc moze delikatnie zmalec gdyz miesnie beda sie po dluzszym zcasie cwiczen kurczyc wolniej lezc z wieksza silą.Morzesz tego uniknac cwiczac malymi ciezarami robiac wiele powtorzeń(12-20) wtedy meisnie beda malo rosnac w sile lecz beda sie wzmacniac wytrzymalosciowo.
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia a Karate
Ja osobiście jestem przeciwnikiem siłki, po prostu mam 17 latek i przy czterech treningach w tyg w klubie, bieganiu i treningu w domciu bym się zamęczył ;) . Poza tym uważam, że jeszcze mam czas na siłownię.
Jednak jak juz jesteśmy przy siłce to ja mam pewne pytanie. Jak najlepiej ćwiczyć siłę dynamiczną i ogólnie szybkość?
Moj zestaw na te ćiwczonka wygląda tak:
wąskie pomki
drązek
brzuszki
i skakanka
Czy moglibyście coś szczegołnie polecić na ogolną szybkość?

PS Ktoś tu wspomniał o uderzaniu z hantelkami. Według mnie znacznie lepsza jest guma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024