Skocz do zawartości


Zdjęcie

proźba do osób z Gliwic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

proźba do osób z Gliwic
Witam, jestem nowy na forum, lecz od bardzo długiego czasu czytam je zasięgając fachowych porad 8) Jak temat wskazuje pisze z proźba :oops: Otóż od jakiegos czasu stałem się szczęśliwym posiadaczem Monochroma :D (efekt zasięgnietych porad) No i jak to z czasem bywa, nóż sie tępi i wymaga naostrzenia... Jako, iż nie posiadam żadnej mniej lub bardziej zaawansowanej ostrzałki, a nie chce zniszczyc krawędzi tnącej, ani porysowac ostrza na najzwyklejszej zużytej osełce, prosze osoby mieszkające w Gliwicach(sam tam mieszkam), posiadajace tri angla, czy inny dobry sprzęt ostrzący o pomoc :roll: Czy nie mógłbym sie spotkać z któraś z osób z Gliwic i przekazac mojego bm do naostrzenia? nóż nie jest bardzo stępiony, lecz mój ojciec ostatnio działał nim przy remoncie, i krawędz tnąca sie zawinęła(zrobił sie włos/burr?) na odcinku pół centymetra, no a wolałbym aby nóz oczywiscie był ostry na całej długosci, bo przecierz jak juz ktos gdzies napisał: ostry nóz, to bezpieczny nóz :-) z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi :-)

ps:
wiem ze juz kiedys był temat gdzie sie oferowały osoby które chętnie by naostrzyły, ale nie chciałem odgrzebywać, a jak już bym dostał doraźną pomoc, lub nie, to oczywiscie poprosze admina o usuniecie tego tematu:-)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
O ile mnie pamięć nie myli Adiblue ma Triangla. Nie jestem pewien czy w tej chwili ma go również Vince. Uderzaj do nich z wiadomościami prywatnymi albo na maile :-)
  • 0

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
dzieki :-) niestety PW nie moge jeszcze pisac, a do Adiblue juz chcialem maila napisac, lecz jakos nie umiem go z tad uzyskac :roll:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
kurcze to trafiles w zly okres majkelito... nie mam na dzien dzisiejszy triangla, powinienem miec od znajomego dopiero za jakies 3 tygodnie. Jesli wytrzymasz, nie ma sprawy, sluze pomoca, w innym wypadku moze Cie poratuje Adi ?
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
mam tri-angle i chetnie pomoge.W weekend pracuje(wlasnie jestem w pracy )ale poniedzialek jak odespie nocna zmiane (powiedzmy po 14tej)mozemy sie spotkac.Wtorek tez caly wolny..Napisz mail do mnie- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
adiblue
  • 0

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
super :-) wielkie dzieki Adiblue :D juz pisze maila :-) Tobie Vince równierz bardzo dziekuje za dobre chęci :-) to w takim razie prosze moderatorów o usunięcie tego tematu, aby nie zaśmiecał forum :-) pozdrawiam
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
Mozesz wpaść do mnie, jestem po 20.00 w dni tygodnia w domu.
  • 0

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
dziekuje za propozycje, ale juz sie umuwiłem z Adiblue :-) ale bede pamietał i napewno kiedys skorzystam, w koncu nóż sie znowu stępi :wink:
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
Niby nie do konca na temat, ale:

Papier ścierny 600 (za 2 zl) na deseczce (za 0 zl) potrafi zrobić to, co diamenty za 300 do triangla za 250.
Potem papier 1000 i symulujemy grubszy kamień, potem 2000 - drobniejszy.

Fakt, utrzymanie kąta jednak wymaga nieco uwagi, ale za to łatwo można sobie "rzeźbić" jak ktoś lubi, czyli zmieniać kąt w zależności od odległości od czubka ostrza...

Przy swoim ostrzeniu pozostalem przy papierze 600... "Microserrated"? ;)
  • 0

budo_majkelito
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
ja wiem o takiej alternatywie, i czesto z niej korzystalem ostrzac scyzoryki, gdzie utrzymanie odpowiedniego kąta, i nieporysowana powierzchnia nie było dla mnie tak ważne. Tez konczyłem na papierze 600. Lecz odkąd mam monochroma, nie chce go narazie przez przypadek oszpecic moim niedoswiadczeniem :roll: wiec na razie ostrzeniem 'od reki' zajmuje sie tylko scyzorykami. A co do konstrukcji zachowujacych kąt ostrzenia, to jeszcze nie prubowałem stworzyc, ale napewno nie omieszkam :wink:
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
No to komu ja tu takie teksty wciskam? :)
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
MatS. Ja tam nie wiem co papier na deskach robi, ale mi się wiesz z kiblem kojarzy.
Kupujesz triAngla i zapominasz na X lat o osełce, a papier trzeba trzymać, deski pod kątem ustawiać.

No ale co kto lubi nie ? :]
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
Ja wiem, Es... A kubeł na śmieci z morderstwem ci sie kojarzy ;) . OK, to była złośliwość.
Ale czym odpowiadać na ten kibel, jak nie złośliwością?
Widzisz, moje plany finansowe na najbliższe 29,6464745674 roku nie przewiduja wydania 550 zl na osełkę - nieważne jak zajebista by nie była. Skoro efekt, który mnie zadowala (i celowo nie jest to naśladownictwo skalpela), osiągam za kilka zł, prosta kalkulacja mnie zawsze odepchnie od Triangla czy jemu podobnych rozwiązań. No chyba, żebym dostał w prezencie :) .
Już prędzej wydałbym to na nóż. I ostrzył go tylko do takiego stopnia, w jakim by dobrze spełniał swoje zadanie. Naprawdę nie bawi mnie myśl o noszeniu ze sobą czegoś, czego sam się boję dotknąć, a przy małym drgnięciu ręki stal jedzie po kości...

BTW: "deska" to w moim przypadku kawałek blatu, który został wycięty by zrobić miejsce dla zlewu. Jest cały czas poziomy, nie trzeba zmieniać jego kąta. Trzymanie papieru rozwiązują 2 pinezki. Trzymanie (lub zmiana) kąta - staw w nadgarstku.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
Gdyby sztuka improwizacji była grzechem polacy nie mieli by miejsca na ziemi najwyraźniej:] Jeśli mogę coś poradzić, kup 2 zawiasy w sklepie budowlanym, kątomierz, dwie deski i dłuto.... Zamocuj to wszystko jako składany na płasko trójkąt, pomierz kąty i ponacinaj gdzie trzeba na spodzie deski z papierem aby blokada była będziesz na spokojnie zmieniał ustawienia kąta na np 20, 15, 17 stopni itp.....


I będzie polskie Do It Yourself Triangle :]
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: proźba do osób z Gliwic
wiesz, wolę przypinać kawałek ściernego (który zazwyczaj mam) do blatu (który zazwyczaj mam) i tym się posługiwać.
Gdyby wszyscy czekali aż im ktoś wymyśli wynalazki za nich, to wielu ciekawych maszyn ;)
by nie było...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024