Skocz do zawartości


Zdjęcie

pytanie o "pancerność" Ambusha 4"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

pytanie o "pancerność" Ambusha 4"
jak jego możliwości mają się np do takiego wołu m21. Jakie plusy i niedogodnosci wynikają z kształtu ostrza oraz moc blokady. Poproszę też inne spostrzeżenia dotyczące Benka.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o "pancerność" Ambusha 4"
Z kształtu ostrza wynikają - moim zdaniem - prawie same plusy. Dość wysoki szlif i wyraźny brzuszek powodują, że Ambush ładnie tnie. Pewnie nie tak jak Military, ale jest, myślę, wytrzymalszy od niego. Coś za coś. No i taki kształt ostrza trochę się chyba łatwiej ostrzy niż M21, bo linia jest prosta, tylko przy końcu wyraźny brzuch. Blokady nie testowałem, M21 ma prostszą w konstrukcji, w tym rolling lock'u moż pójść sprężynka (którą BM pewnie wymieni albo Alert w Polsce). Pytaj pecado on intensywniej używa(ł) tego nożyka. Ogólnie elegancki, masywny i użytkowy folder. Dokładnie wykonany (najlepiej
z moich wszystkich składaków, ale mam te tańsze), chodzi jak zegarek. Trzeba tylko przyzwyczaić się do tego in-draft (wciągania ostrza ledwo otwartego), ale to zwiększa bezpieczeństrwo.
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o "pancerność" Ambusha 4"
nie wiedze Cie "gdzie indziej"
wiec wkleje ze spotkania foty
Dołączona grafika
Dołączona grafika
moim zdaniem MB ladniej bedzie kroic, ale wyglad (rzecz gustu) i pancernosc to M'ka,
ja bym wzial M'ke :) pomimo ze linerlock to jedyny ktory sie nie zlozyl walac grzbietem o stol (nie blokowalismy lawksa) nawet tytanowy liner mini socoma polegl po 2 ciosie :) a BM nie probowalismy na skladanie
  • 0

budo_paweł kaca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z przeszłości

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o "pancerność" Ambusha 4"
bawiłem się już Ambushem. Wół roboczy w stylu "m" wszelakich to on nie jest.
Za to smaczek ma wyrafinowany, prosto do garnituru.
Kroi lepiej niż wymienione, wnerwiają tylko ślady paluchów na lustrzanym ostrzu.
Śliczniutki jest.
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pytanie o "pancerność" Ambusha 4"

a BM nie próbowaliśmy na składanie

Tak w sumie to nie wiem, dlaczego?? Melona grip tez wytrzymał, wiec nie tylko linerlocki były przez moją skromną osobę testowane :? Chyba mi nie wpadł w oko ;) Ale to akurat nie dziwne :)

pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024