Skocz do zawartości


Zdjęcie

CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_bara18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Tak przynajmniej sądzą inne dyscypliny sportowe. Nieaktualne strony internetowe,nieaktualne wyniki zawodów. Brak kalendarza imprez na rok 2006. Judocy, zapaśnicy, karatecy mają. Każda organizacja Ju-Jitsu-czy to będzie PZJJ- strona której niema czy PAJJ-kalendarz imprez 2005.Orze jak może. Jak mawiają górale-KAŻDY H.. NA SWÓJ STRÓJ. Zamiast zawodów tandetne seminaria, na których trzy razy w roku nadają sobie dany.Mistrzowie zamiast randori w stójce i walki w parterze- uczą jak obezwładnić napastnika z pistoletem w ręku.To wszystko na tydzień przed zawodami. CZY WSZĘDZIE JEST TAK SAMO ???
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???

Tak przynajmniej sądzą inne dyscypliny sportowe.


Jakis przyklad?


Nieaktualne strony internetowe,nieaktualne wyniki zawodów. Brak kalendarza imprez na rok 2006. Judocy, zapaśnicy, karatecy mają. Każda organizacja Ju-Jitsu-czy to będzie PZJJ- strona której niema czy PAJJ-kalendarz imprez 2005.


A co to ma do Ju-Jitsu? W Kobylce w kwietniu sa zawody, jak poszukasz w "Co? Gdzie? Kiedy?" to w ciagu roku tez cos znajdziesz. Nie tylko dookola zwiazkow swiat sie kreci...

Zamiast zawodów tandetne seminaria, na których trzy razy w roku nadają sobie dany.Mistrzowie zamiast randori w stójce i walki w parterze- uczą jak obezwładnić napastnika z pistoletem w ręku.To wszystko na tydzień przed zawodami.


A niech sobie nadaja nawet po dwa dany i pasy w czerwone biale paski. Co mnie tam to obchodzi. I tak wszystko wychodzi na macie. Sekcji jest duzo. Jak nie odpowiada Ci sekcja, to zmien. Po co tracic cenny czas na duperele? Nie wiem czemu ludziom cos sie nie podoba, klna na to pod nosem, wszystkim dookola a cwicza to dalej.

Napewno jest jakas sekcja, gdzie ucza nie tylko "obezladniania napastnika z pistoletem w reku". Z tego co wnioskuje szukasz sekcji typowo sportowej. Powtorze po raz n-ty to co inni polecaja: KickBoxing+BJJ+Zapasy. Mysle, ze treningi Cie zadowola.

Warto jednak wspomiec, ze nie kazdego interesuje sport. Sa ludzie co chca przyjsc sie poruszac, sa tacy co chca nauczyc sie bronic, sa tez tacy co poprostu nie maja co robic.

Tutaj nie ma tak, ze Aikido jest be, Capoeira jest be, Karate tradycyjne jest be. Nie ma gorszych i lepszych styli, sa tylko odpowiednie i nieodpowiednie dla ucznia i do pewnych rozwiazan. Na zawody gdzie sie uderza bedzie dobry Kick-Boxing, biorac pod uwage, ze nie mozna uderzac lokciami i kolanami.

Na zawodach na zasadach graplingowych dobre beda style chwytane a najlepsze te, ktore CIAGLE i TYLKO I WYLACZNIE cwicza ten grappling jak np. w BJJ.

W Judo na zawodach wygrywa sie rzutami to cwiczysz rzuty, rzuty i tylko rzuty. Parter masz znac tak, aby sobie w nim radzic, ale walke masz wygrywac rzutem, wiec na treningach Judo robisz setki wejsc i rzutow. Kombinacje, przejscia, kontry. I tak wygrywasz.

Tak samo nie ma zlych styli, sa tylko slabi nauczyciele, ktorzy nie potrafia przekazac wiedzy w nalezyty sposob oraz slabi uczniowie co wierza w skutecznosc w swoje stylu, a nie w skutecznosc samego siebie. Cwicze BJJ wiec jestem niepokonany - nawet jesli przychodze w kratke na treningi. Ale to nie wazne w koncu cwicze najskuteczniejszy styl na swiecie.

CZY WSZĘDZIE JEST TAK SAMO ???


Wszedzie nie bylem i pewnie nikt nie byl. Ja wiem tylko tyle, ze tam gdzie cwicze jest mi dobrze i nie zamierzam niczego zmieniac (co najwyzej dodawac). I co mi sie najbardziej podoba, nie zaluje ze kiedys nie poszedlem gdzies indziej... :)
  • 0

budo_bara18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
To dlaczego takie lipne sekcje ju-jitsu ogłaszają się że są sportowe, a od dwu lat nie ma zawodów.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???

To dlaczego takie lipne sekcje ju-jitsu ogłaszają się że są sportowe, a od dwu lat nie ma zawodów.

To pytanie kieruj do TYCH KONKRETNYCH SEKCJI!!!

A co do postu y3ti - nic dodać, nic ująć
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Bara twoje pytanie powinno bylo byc wykasowane bez odpowiedzi... zasmiecasz forum takimi pytaniami - zanim zadasz pytanie postaw je sobie - na wiekszosc pytan bedziesz znal odpowiedz... a pytania typu "czemu pan Janusz nosi czerwone portki" pytaj pana Janusza.
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Kolego Bara..
stanowczo odradzam opiniowania JJ na podstawie działalności sekcji Y, X, Z czy sensey'a X, Y, Z..
przecież z góry w ten sposób przekreslasz wielu wspaniałych trenerów i zawodników..
skoro JJ jest takie nieefektywne co powiesz o takich ludziach jak: T. Guja, M.Wiśniewski, D. Sikora, Antosiuk?!
chyba, że nie wiesz kim sa Ci ludzie...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
nie jestem związkiem ;) sportowym, w szkole prowadzimy sekcję sportową i powiedzmyrekreacyjną - odwiedź moją stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i znajdziesz tam zawody, staze i szkolenia (nadawaniea danów nie prowadzimy ;) ) jeśli są zawody to odpowiednio wcześniej są zapowiedzi, a potem relacja zapraszam do działu galeria
- staze, - zawody, i sekcje.
I potwierdze wcześniejsze posty - nie zadawaj pytania w którym zawierasz odpowiedź, bo jest to niewporządku. I drobna uwaga jak widać niekture związki mają w .. aktualizację stron i takie tam, bo poco ktoś ma coś wiedzieć ważne że zarząd wie.
pozdrawienia z Kobyłki Stando :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Sam nie trenuję JJ ale nie wydaje mi się kolego bara że jest aż tak źle. Tak jak w poście y3ti napisał że niema złych styli tylko źli nauczyciele. Nie podchodź do sprawy na zasadzie: byłem na treningu np Aikido w sekcji X u senseia Y i nie podobało mi się , całe Aikido jest do dupy.

A co do zawodów to byłem jako widz na zawodach w zeszłym roku w Kobyłce i było naprawdę spoko.

Również pozdrawiam z Kobyłki
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Widzisz Bara18 - u mnie w klubie ludzie cwicza głównie pod sanoobronę nigdy nie bylismy zagorzalymi zwolennikami sportu tylko traktujemy go jako dodatek, cwicza rowniez tandetne techniki obrony przed nożem i pistoletem uczestnicza w takich tandetnych seminariach zapraszamy tez takich instruktorow ktorzy takei rzeczy robia i nigdy nie odnosili sukcesow na arenie sportowej. Maly procent z cwiczacych startuje w zawodach i co dziwne po takim trybie szkolenia odnosza sukcesy i zdobywaja medale czesto na sparingach w sekcji przegrywajac zdecydowanie z osobami ktore nigdy nie startowaly.

Nie przeszkadza im poznawanie starych technik i nowoczesnych, kultury wschodniej i nazewnictwa. Jak startuja na zawodach maja powiedziane ze jak walka ma sie skonczyc kontuzja to maja sie poddac a jak maja nauke w okresie przedstartowym to maja sie uczyc bo sa wyzsze wartosci niz zdobycie medalu. Nie jest ich najwiekszym marzeniem zostac niedouczonym mięśniakiem z galeria medali na glownej scianie przy wejsciu do mieszkania ;)

Swoja wypowiedza obrazasz wszystkich ludzi dla ktorych to co cwicza jest czyms wiecej niz krotkim przerywnikiem w okresie mlodosci to co robia robia z pasja. Pocwiczyc przychodza ludzie ktorzy juz skonczyli np kariere sportowa w judo, kickboxingu czy innych sportach przychodza by sie rozwijac poznawac cos nowego rozszerzac horyzonty. Przychodza Ci ktorzy wreszcie pojeli ze sport nie dal im zbyt wiele oprocz kontuzji i ciekawego przerywnika w zyciu.

Tu ich nikt nie skresla z listy dlatego ze maja slaby wzrok, krzywy kręgosłup wola pilnować nauki niż poswiecic zycie dla uciechy gawiedzi kosztem wyksztalcenia a gawiedz po kilku latach ich sukcesow i tak znajdzie innych idoli. Co do organizacji typowo sportowych to czego mozna np sie spodziewac po Zwiazku ktory liczy troche ponad 20 klubow podlug setek innych ?
Ju-jitsu nie jest jednolite ani w naszym kraju ani na zachodzie - jest duzo organizacji i duzo zawodow ale to wlasnie z jj wiekszosc styli podbiera techniki do samoobrony bo to jest wlasnie domena jj a nie sport - wiekszosc starej kadry z JJ to byli zawodnicy judo bo przez wiele lat to wlasnei judo bylo sportowa odmiana jj.
  • 0

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
trenuję jj od niedawna, ale mogę Ci powiedzieć, że nie jest to lipa. Treningi sa o wiele bardziej kontaktowe od kyokushin, który kiedys trenowałem. W domu pokazuję niektóre techniki bratu, i jemu tez się bardzo podobają :wink:
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???

trenuję jj od niedawna, ale mogę Ci powiedzieć, że nie jest to lipa. Treningi sa o wiele bardziej kontaktowe od kyokushin, który kiedys trenowałem. W domu pokazuję niektóre techniki bratu, i jemu tez się bardzo podobają :wink:


Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Czy macie sparringi i jak one wyglądają?
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Moze napisze jak to wyglada w sekcji gdzie ja uczeszczam: sparingi nie pojawiaja sie od razu, a dopiero po wyuczeniu podstaw padow, dzwigien i rzutow, po tym zaczelismy troszke sparowac (z kleku, bez uderzen), nastepnie sparingi juz byly ze stojki (dalej bez uderzen). Kolejny etap: stojka (uderzenia tylko w zwarciu).
Na poczatku nie ma co sie napalac na sparingi, bo najpierw trzeba poznac podstawy (pady, dzwignie, duszenia, zachowanie w poszczegolnych sytuacjach itd.). Sparingi full contact na poczatku przygody z jj moga tylko przysporzyc kontuzji, a naucza nas nie wiele.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
JJ to nie lipa!

Natomiast z racji tego że jest systemem kompleksowym (uderzano/kopano/chwytanym + broń) wymaga b. długiego czasu nauki. Samych uderzeń masz ponoć ok. 40 rodzajów :) . Więc kłopot jest z wlaściwym opanowaniem całości. Dlatego część klubów uczy wycinków systemu za to dobrze. Inne idą w wolnym tempie.

A teraz na temat:
JJ to nie tylko sport jak napisał Martius. I nie sport położony jest główny akcent.
Seminaria mogą być tandetne dla sportowca (bo u niego w sporcie nie ma zagrożenia nożem czy inna bronią), a dla adepta JJ są potrzebne.

Więc reasumując:
sport jest dodatkiem do JJ, więc może nie ma potrzeby porównywac JJ do dyscyplim stricte sportowych.
  • 0

budo_soprano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Nie wiem jak JJ Tradycyjne ale Sportower JJ to na pewno nie jest lipa!Jesli znajdziesz gdzies sekcje to bez chwili namyslu sie zapisz a nie pozalujesz!!No chyba ze trener minąlby sie z powolaniem!!
  • 0

budo_kamillo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
Tradycyjnie tymbardziej,a pozatym wszystko moze byc lipa i nie zależy od tego jak się ćwiczy to chyba logiczne,pozdrawiam
  • 0

budo_buba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dzikie Pola

Napisano Ponad rok temu

Re: CZY JU-JITSU TO JEST LIPA???
jakby nie patrzeć zależy od tego kto i co i dlaczego trenuje
stereotypowo jak na przykład ktos trenuje karate to aikido dla niego jest lipą i odwrotnie i rzecz jasna się tego nie zmieni
chodzi o to że siłąrzeczy przywiązujemy się do pewnych rzeczy, mistrz staje sie autorytetem a z racji zachęcenia do przychodzenia na zajęcia jest fajnie i w ogóle i tak jest w każdej sekcji niezależnie od sztuki walki
jesli coś zostało uznane za sztukę walki zapewne nią jest i lipne nie jest o ile niektórzy z tego lipy nie zrobią-proste i jasne
trenuje Aikido i Jiu Jitsu-różnica jest kosmiczna co nie zmienia faktu że oba treningi są naprawdę fajne i dużo dają,razem się uzupełniają
jak ktoś nie umie czegoś zorganizowac to lipa,jak gada jeden na drugiego też lipa a przede wszystkim brak kultury itp
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024