Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jujitsu a nadwaga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_longer
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jujitsu a nadwaga
Mam 15lat 174cm wzrostu i waże 96kg chciałbym chodzić na jujitsu ale niewiem czy to ma jakiś sens. :paker:
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

Mam 15lat 174cm wzrostu i waże 96kg chciałbym chodzić na jujitsu ale niewiem czy to ma jakiś sens. :paker:


Kazda forma ruchu ma sens, byleby sensowny instruktor byl :) Tak wiec nie zastanawiaj sie czy to ma sens czy nie, tylko pakuj graty i zasuwaj na trening :)

Pozdro
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga
Co do nadwagi: ostatnio uslyszalem, ze na tluszczyk najlepsze jest bieganie rano przed sniadaniem. Jezeli masz slabe nogi, dobrze jest poprzedzic takie poranne ruszanie przyzwyczajeniem nog do zwiekszonego wysilku: wystarczy kilka dni w ktorych pomaszerujesz 30 min. Radze tez zakupic sobie opaski na kolana :) .
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

Co do nadwagi: ostatnio uslyszalem, ze na tluszczyk najlepsze jest bieganie rano przed sniadaniem. Jezeli masz slabe nogi, dobrze jest poprzedzic takie poranne ruszanie przyzwyczajeniem nog do zwiekszonego wysilku: wystarczy kilka dni w ktorych pomaszerujesz 30 min. Radze tez zakupic sobie opaski na kolana :) .


Nalezy dodac, ze spalanie tluszczu zaczyna sie PO 30 min. treningu przy okreslonym tetnie. Tetno wylicza sie nastepujaco:

220 - TWOJ_WIEK = SZUKANE_TETNO

widelki 69% i 75% z SZUKANE_TETNO to wlasnie zakres Twojego tetna, ktory jest najbardziej optymalny do spalania tluszczu.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

Mam 15lat 174cm wzrostu i waże 96kg chciałbym chodzić na jujitsu ale niewiem czy to ma jakiś sens. :paker:


aż chce mi się dopisać :"niech mnie ktoś przytuli" :wink:

jak nie zaczniesz trenować to waga ci jeszcze podskoczy... zreszta bedzie ci latwo na zawodach z taka wagą:)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

uslyszalem, ze na tluszczyk najlepsze jest bieganie rano przed sniadaniem.


Zapewne. Ale z tego co wiem, to lepsza metoda na redukcje miesni, ktore nie jedzac sniadania pieknie sobie spalasz wszelka aktywnoscia... co prawda bedzie potem wygladac na szczuplejszego, ale chyba nie tedy droga, prawda? :roll:
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

uslyszalem, ze na tluszczyk najlepsze jest bieganie rano przed sniadaniem.


Zapewne. Ale z tego co wiem, to lepsza metoda na redukcje miesni, ktore nie jedzac sniadania pieknie sobie spalasz wszelka aktywnoscia... co prawda bedzie potem wygladac na szczuplejszego, ale chyba nie tedy droga, prawda? :roll:


E tam od razu miesnie :P , bedac na czczo zmuszamy cialko do uwalniania energii z tluszczyku, a nie z weglowodanikow (tak jak ma to miejsce normalnie).

PS
Zdrobniamy jak nikt inny 8)

  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga
Ja jednakowoz obstaje przy swoim - rano czlek zjesc cos musi, mozna sie ewentualnie zastanowic nad ominieciem kolacyjki (choc lepiej wszamac, pocwiczyc, zmeczyc sie i do wyra).

Na glodnego to sie tylko mozna szybko zniechecic, bo sily nie ma, a w brzuszkach burczy.

W ogole to wszelkie odchudzanie poprzez niejedzenie to wg mnie bzdura - ja wcinam wiecej niz przecietny grubas a mam niedowage :P wystarczy po prostu jesc zarcie dobrej jakosci - chlebek pelnoziarnisty, wolowinke zastapic kurczaczkiem (albo lepiej indykiem) i tunczykiem (tylko nie w oleju :P ), duzo zarcia bogatego w proteiny (jajka) + do tego moze jakies proteinki w proszku dodatkowe. Wystarczy do tego jeszcze troche codziennie pocwiczyc i tluszcz nie ma szans.

longer: cwicz jak najbardziej, tylko jesli chcesz cwiczyc jakas sw w celach odchudzajacych, to polecalbym cos bardziej dynamicznego (kung fu, kickboxing, boks), samym jujutsu raczej duzo na wage nie poradzisz. jesli chcesz jednak isc na jj, bo Ci sie podoba i chcesz sie nauczyc walczyc po prostu, to jak najbardziej - tutaj waga moze Ci nawet czasem pomoc ;)
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga
Pomijam juz kwestie biegania itd. :) , ale nie zgodze sie, ze jj w mniejszym stopniu pozwoli zbic nadwage niz inne SW, np. walka w parterze jest bardzo wykanczajaca, do tego przeciez w jj sa uderzenia i to rozne rozniaste, wiec trenujac systematycznie jj powinno sie schudnac (oczywiscie odpowiednie jedzenie jest bardzo wazne :) ).
Na koniec dodam, ze radze wzmocnic sobie nogi, bo kolana sie posypia :?
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga

ale nie zgodze sie, ze jj w mniejszym stopniu pozwoli zbic nadwage niz inne SW, np. walka w parterze jest bardzo wykanczajaca


No jasne ze jest wykanczajaca, ale jak np. idziesz do silowni, to nadwage zbijasz na rowerku czy biezni, a sile wyrabiasz np. na laweczce.

Wydaje mi sie, ze SW, gdzie wiecej jest treningu aerobowego, wiecej sie fika ;) w stojce, pozwola szybciej wyrobic kondycje i stracic na wadze, natomiast JJ szybciej wyrobi sile (mowei tu o jujutsu w ktorym odbywaja sie sparringi) i wg. mnie duzo szybciej przygotuje do samoobrony. Nie mowie, ze lepiej, albo gorzej, ale szybciej ;)
  • 0

budo_sw1ru
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jujitsu a nadwaga
Jedyny i sluszny wniosek to: longer musisz zaczac cos z soba robic, jestes mlody, wiec jezeli sie postarasz mozesz byc supermanem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024