Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miecze firmy bugei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Miecze firmy bugei
Witam wszystkich,
zniechęcony do Practical katana, postanowiłem sięgnąć po coś z wyższej półki. Czy ktos z was ma miecz firmy Bugei? Jak się sprawuje? Czy byłany mozliwość go obejrzec z bliska?
Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Tu masz zdjęcia mojego miecza, spisuje się bardzo dobrze. :-) Ćwiczę nim iaido i suemonogiri.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Piękny miecz :) Dragonfly katana, prawda? zamawiałes w USA? Jakie były koszty przesyłki?
Jak daleko od tsuby jest umieszczony srodek cięzkości?
Szkoda, że jestes ze Szczecina, bo bym sie usmiechnął o mozliwość zważenia w dłoni :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_jian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Choszczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
No piękny także z chęcią bym go obejrzał. :)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei

Szkoda, że jestes ze Szczecina, bo bym sie usmiechnął o mozliwość zważenia w dłoni :)


Ja nie żałuję, ze jestem ze Szczecina. :D :-) Ty załuj, ze nie mieszkasz w Gordzie Gryfa. :-) :D

Piękny miecz :) Dragonfly katana, prawda? zamawiałes w USA? Jakie były koszty przesyłki?
Jak daleko od tsuby jest umieszczony srodek cięzkości?


Wyważony jest bardzo dobrze, ale tsubę będe zmieniał, bo ta mi się troszkę nie podoba. To jest Dragonfly Katana, zamawiałem w Bugei czyli w USA, bo inaczej się nie da. Koszty przesyłki były małe, większe było cło i VAT, które zawdzięczamy kochanej socjalistycznej Unii Europejskiej. Tak na marginesie to jak sprowadzasz coś teraz z Japonii czy USA, cztaj spoza socjalistycznego raju jakim wspomniana wyżej Unia Europejska to płacisz VAT (22 %) i cło (na miecze i tego typu rzeczy - 1,7 %), które są liczone tez od kosztów wysyłki. Ja dzieki koledze nie musiałem płacić cła i VAT-u od kosztów wysyłki, tak normalnie tez sie za to płaci.
  • 0

budo_jian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Choszczno

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei

Witam wszystkich,
zniechęcony do Practical katana, postanowiłem sięgnąć po coś z wyższej półki. Czy ktos z was ma miecz firmy Bugei? Jak się sprawuje? Czy byłany mozliwość go obejrzec z bliska?
Pozdrawiam, Thufir


Czemu zniechęcony,mozesz coś wiecej na ten temat,nie polecasz zakupu takiego miecza?

Pozdrawiam
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
PPK ma sporo zalet. Przede wszystkim stosunkowo niska cena przy dość dobrym ostrzu. Gdy go trzymałem wydawal mi sie dobrze wyważony (nie jestem znawcą, po prostu dobrze leżał w dloni i przyjemnie się nim cięło). Zanim go zobaczyłem, hciałem go kupić, gdyż nie rozpaczałbym za bardzo gdyby uległ uszkodzeniu, a chciałem wreszcie mieć pożądny miecz.
O tym ze go nie kupiłem, zadecydowały głównie wzgledy estetyczne. Oplot był ze skóry, nie z bawelny, nie spodobało mi się tez wykończenie saya. Jesli chcesz mieć tylko dobre narzędzie do cięcia za przystepną cenę, to PPK jest dobrym wyborem (na początek ;) ). Ja jednak chcę, by miecz mi się równiez podobał, by do mnie "mowił". PPK do mnie nie przemowiła.
Może gdybym wymienil tsuba, ito i saya, to coś by z tego było, ale jestem dwuleworęczny :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Zaleta PPK jest cena i niestety tu jego zalety sie koncza. Jes to to miecz dla kogos kto nie ma funduszy a koniecznie uparl sie na ciecie i nic nie jest mu w stanie tego wypersfadowac.
Ostrze jest fatalne. Podstawowa wada (choc wszystkie sa podstawowe) jest wywazenie a raczje jego brak, szlif jest symboliczny, ostrze aby uzyskac tak wyrazny hamon (a jest hartowane w oleju) jest przehartowane i dosc kruche, brak proporcji. Oprawa jaka jest taka jest w sumie nie najgorsza jak na ta klase produktu, ale rekojesc zupelnie nie adekwatna, rekojesc ma pomagac w trzymaniu, wywazeniu, i wygladzie miecza tu niestety przeszkadza.
Ja osobiscie odradzam tego typu zakupy namawiajac na dobre iaito i na zbieranie na pozadny miecz.
  • 0

budo_kamikadze
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Marcin ile czekales na miecz dragonfly.
Jakiej dlugosci jest ostrze i tsuka.
Z ilu warstw jest zrobiony miecz.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei

Marcin ile czekales na miecz dragonfly.
Jakiej dlugosci jest ostrze i tsuka.
Z ilu warstw jest zrobiony miecz.


czekałem dwa iesiące

tsuka 11 cali, ostrze 29 cali

nie wiem, ale z wielu :-) ni licz wartw jak małolaty, ze jak 700 warstw to zajebisty.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
I jak ci się sprawuje po dłuższym czasie? Dużo nim ciąłeś? Widać jakieś ślady na ostrzu? Stępił się już? Pytam tak z ciekawości gdyż mało miałem doświadczenia z mieczami tej firmy a chciałbym znać jakąś rzetelną opinię.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Cialem nim juz co nieco, robilem i tameshigiri i suemonogiri, torszke ciec w trakcie treningow kata. Sa slady po cieciach na ostrzu lekki nalot zy jak to nazwac, ale miecz sie nie stepil, nadal sie go boje. :-)
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Mam pytanie, czy miecze firmy Bugei warte są swojej ceny? Co sądzicie o ich oprawach?
Na koniec, co sądzicie o mieczu który zwie się "Liondog, Guardian of Japan"?
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Jezu Kembi nie przesadzasz, napisałeś już z 10 tematów, 100 postów na temat czy jakiś miecz jest... itp. Zdecyduj się wreszcie co chcesz kupić :D
  • 0

budo_kembi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Zdecydowałem sie już dawno, ale to nie oznacza żę na jednym mieczu sie skończy prawda?

"Pytać - to chwilowy wstyd, nie pytać to wstyd na całe życie."
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Marcin, nalot może być spowodowany tym że ciąłeś mokry cel, i nie wytarłeś miecza przed schowaniem i lekko zwilgotniała saya od środka i przeniosło się to na ostrze. Ale to tylko moja spekulacja, pewnie się mylę.

Kembi, wszystkie miecze oferowane na wszelakich stronach produkowane masowo maja takie same odlewane oprawy. Nie różnią się niczym poza jakością poskładania. W mieczach masowych liczy się tylko jakość poskładania i jakość ostrza.
  • 0

budo_kamikadze
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
Pytalem dlatego,ja tez zamowilem ten miecz.Czekam juz ponat dwa miesiace.
Nie bede liczyl warstw,ale dobrze widziec co sie zamowilo?Ma 1000 warstw.
Ostrze napewno jest warte tej ceny. Co do oprawy wedlug mnie lipa.
Ja bede zmienial cala,lacznie z tsuka dzieki uprzejmosci Grafa.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei

Marcin, nalot może być spowodowany tym że ciąłeś mokry cel, i nie wytarłeś miecza przed schowaniem i lekko zwilgotniała saya od środka i przeniosło się to na ostrze. Ale to tylko moja spekulacja, pewnie się mylę.


Ostrze wytarłem, nalot zawsze powstaje, to słowa mojego kumpla, który się na mieczach zna. I nie mógłby to być nalot od saya - układa się w poprzek ostrza nie wzdłuż.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
To prawda że nalot powstaje ale po 100 latach dajmy na to. Dlatego raz na jakiś czas robi się szlif nawet jak miecz nie był używany. Dziwne. Może użyli odrobinki kwasu do wyciągnięcia efektów kucia podczas polerowania i nie zneutralizowali w którymś miejscu do końca. Ciekawe.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Miecze firmy bugei
To trzeba na własne oczy zobaczyć, bo takie opisywanki to nie mają sensu. To nie jest stricte nalot, tylko ślad po cięciach i biegnie wyraźnie w kierunku tak jak się tnie mieczem. Nie wiem jak to opisać, będę w maju w POlsce, w szczecinie na stażu to jak ty będziesz to sobie obejrzysz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024