Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Wełna (i inne włókna naturalne), ma tę przykra właściwość, że zbiera wilgoć, zamiast ją transpirować. O ile w butach sięsprawdza jeszcze, to w połączeniu z aktywnymi tkaninami psuje cały efekt. Nie wierzyłem, dopóki nie zacząłem się ubierać w cały system a nie układ sweter + gore. Teraz się poprostu nie pocę, tak jest to efektywne!
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
ja tez nie wierzylem dopoki nie sprobowalem, ale moim zdaniem ov_Darkness strój termoaktywny nie ma wplywu na to czy sie pocisz czy nie, natomiast ma wplyw na to czy Twoje ciuchy sa mokre i jest Ci zimno, czy ubranko ladnie odprowadza wilgoc na zewnatrz i jest Ci ciepło i sucho
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
coś ten link nie tego, chodziło Ci o to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czy o coś jeszcze innego?

strasznie mało informacji jak na stronę firmową, podają że jakiś tam x-static ale z czego to i jak działa to już nie łaska [swoją drogą na NGT opinie o koszulkach z x-static nie do końca pochlebne (w kontekście koszulek naszych żołnierzy z Iraku)]
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
prZepraszam za zly link poklon , nie wiem jak ja to robiłem
tu jest dobry (nie chodziło mi o x-static tylko o tech-t)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
ok

ale tu nic nie piszą o właściwościach antybakteryjnych czyli zmniejszających "zapaszki" ...


z koszulek które może i świetnie transportują wodę na zewnątrz ale śmierdzą przy tym okrutnie, i doprowadzają do tego, że śmierdzi tez polar i kurtka na nim już sie wyleczyłem
[i teraz nie wiem co z nimi zrobić ...]

wolę być trochę bardziej mokry [i tak mam zwykle nadwyżki ciepła i ewentualne ubranie żeby się okryć jak wieje] niż "nieakceptowalny towarzysko" ;)

zresztą jak pisałem ta ilość transportowanej ze skóry wody jest trudnomierzalna

[[w crafcie też chyba nie robią nic z tego typu]]

jak na razie dla mnie meryl nexten jest najlepszy
  • 0

budo_yerz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Witam!

Musze sie do Ciebie przylaczyc, john_y.
Tech-T od Berghausa jest niesamowity! Wprawdzie nie mam zbyt duzej skali porownawczej, ale nie sadze, zeby bylo wiele materialow lepszych od tego.
Bluzka z dlugim rekawem nie byla tania, ale nie zaluje zadnej zlotowki. W taki ciuch po prostu warto zainwestowac.

Mam dokladnie ten model:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,
MaciekK
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.

ale tu nic nie piszą o właściwościach antybakteryjnych czyli zmniejszających "zapaszki" ...
z koszulek które może i świetnie transportują wodę na zewnątrz ale śmierdzą przy tym okrutnie, i doprowadzają do tego, że śmierdzi tez polar i kurtka na nim już sie wyleczyłem


ok dla kazdego cos miłego :-)
Ja nie wieze w cos co zmniejsza zapaszki, po porostu trzeba taka koszulke codziennie przeplukac w wodzie (nie musi byc prana) i masz problem zapachu z głowy
Dla mnie najwazniejsze jest miec ciepło i sucho
Moim skromnym zdanie meryl sie nie sprawdza
  • 0

budo_john_y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.

Bluzka z dlugim rekawem nie byla tania, ale nie zaluje zadnej zlotowki. W taki ciuch po prostu warto zainwestowac.


Yerz masz racje jest to zakup na pewno na kilka sezonow, pozatym nie ma rzeczy dobrych i tanich :nie:


ja tez nie mam wielkiego porownania mam tylko dwa tech-t berghausa i meryla jackawolskina, a w planach crafta
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
ech .. żeby tylko ta koszulka intelignetnie zaczynała śmierdzieć dopiero wieczorem max pół godziny przed praniem ...
(pomijając to, że nie zawsze można)
[i tak jak mówię - w moim przypadku zapach potrafił przejść na kolejne warstwy ubrania a pranie tego robi się już niedorzeczne]

a płukać warto z innych powodów - im czystsza tym lepiej działa

ciepło to ma Ci zapewnić polar [ewentualnie drugi cienki polar pod spód albo dodatkowo kurtka] [mnie to przy -16 -22 na rowerze wystarcza] ale też jak mówię nie jestem "zmarzluchem"


czyli do tej pory nie ma konkurencji .... no nic, gdyby ktoś gdzieś .... to prosze o info
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Rhovyl (Jaxa) - śmierdzi ale szybko schnie i ładnie grzeje
Tech-T (Berghaus) - śmierdzi, łątwo się zaciąga, średnio grzeje, dobrze odprowadza pot
Alvika - niezła bielizna termoaktywna
Hannah - bielizna głównie z Coolmaxu, przez co szybko prześmierdnie ale do aktywności w sam raz
Berkner - obecnie chyba najlepsza bielizna termoaktywna na rynku - szyta srebrną nicią przez co jest antybakteryjna (nawet po tygodniu noszenia non stop nie śmierdzi ani odrobinę), do tego super grzeje, mają ergonomiczny kształy (serie THERMO, ACTION, ULTRA, ULTRA PLUS) i wiele opcji do wyboru (koszulki długi rękaw, krótki, do łokcia, spodnie, kalesony, bokserki, getry itp.)
Under Armour - nie ma lepszej firmy moim zdaniem - używam UA od ponad roku i jest genialne! W swoich zasobach mają wszystko jeśli chodzi o bieliznę termoaktywną: zimowe, letnie, całoroczne, sportowe, przeciwdeszczowe, luźne, dopasowane, ochraniacze! Jest tylko DUŻY minus UA - nie można jej w Polsce dostać i trzeba zamawiać - ale na stronie UA można zamówić katalog by sobie powybierać! Mają też serię wojskową i outdoorową!

Pozdro
g.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
to ja jeszcze się dołączę do tego staaaaaaaareeeego tematu :)

rozumiem że koszulka na zimę ma być obcisła, a na lato????
czy coolmax w końcu będzie dobry na lato???? czy rzeczywiście szybko śmierdzi i lepiej wybrać coś innego????

AC_grzechu: berkner'a którego miałeś???? Bo ja czytałem o Berkner Ultra, i pisało że jest z merylu. Wolfskin który odradzacie jest z merylu. czyli co? Materiał nie jest najważniejszy, po prostu trzeba szukać konkretnych modeli konkretnych firm????

1. Tak mi się umyśliło co by koszulka na lato miała krótkie rękawy, nie była obcisła, nie śmierdziała, i i odprowadzała pot na zewnątrz. Jakieś sugestie ?

2. No i jedną może kupiłbym sobie jakąś zimową, na zimę ale i na teraz, na chłodniejsze dni. I też taką co by nie śmierdziała przy wysiłku. Berkner ????

pozdrawiam
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Z tego co pamiętam to właśnie chyba Meryll ma wstawki z srebrnej nici.
A ja mam Berknera Ultra i jest bajerancki!

pozdrawiam
g.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
meryl nexten ma srebrną nić [i raczej nie śmierdzi] (mnie tam wolfskin ciągle się podoba) ,
żeby koszulka dobrze odprowadzała wilgoć powinna przylegać do ciała,wchłonąć wilgoć i odparować, ale oczywiście przymusu nie ma [np. kiedy na plecach mamy plecak to nie ma bata żeby nie przylegała, można też ewentualnie kiedy się czuje że po plecach już cieknie docisnąć koszulkę żeby spełniła swoje zadanie]
  • 0

budo_edtheduck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Jeśli koszulka nie będzie przylegać do ciałą, to nie spełni swojej roli.
Koszulka termoaktywna na każdą porę powinna być obcisła.
Coolmaxu nie polecam, pillinguje się strasznie i dość szybko zaśmierdnie.
Lepszy jest moim zdaniem quick dry, albo meryl. Jeśli nie chcesz żeby tak mocno przylegała, to np montano robi koszulkę jakby z dwóch wartsw. Jedna przylega do ciała, a druga na niej jest obszerniejsza.
Natomiast na zimę, to albo coś z micropolara, powerstretchu, rhovylu.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
tak dla pewności: czyli ten berkner ultra to była by taka letnia koszulka????
pozdrawiam
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Niekoniecznie ale na pewno będzie dobra
g.
  • 0

budo_wilkacy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N 53°02' E 18°37'

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Mam Berknera, którego mi Grzechu wcisnął w sklepie. Jestem zadowolony, kalesonki (action) na zimę świetna sprawa, koszulka (ultra) tez daje radę nawet jak jest cieplej. Pocę straszliwie, a jak narazie prałem tylko raz (przez około pół roku używania) :o . I to w zasadzie zeby odświeżyc, a nie dlatego ze miało smierdzący zapach. Samo działanie moglo by być ciut lepsze - nie wiem jak działają produkty innych firm, być może gorzej, być może lepiej.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Trochę czytałem ngt i byłem w moim ulubionym sklepie turystycznym no i nie mają tego berknera (w ogóle niesprzedają berknerów) :(

Czyli tak na lato mówiecie że quick dry, albo meryl, a jakiś konkretny model? Co myślicie o Expedusie? ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

czytałem na temat tego coolmaxu i zdania są podzielone. mam skarpety z coolmaxu, co i raz dokupuję, mam ich 6 par :) no i jestem zadowolony. a testowałem różne.
Także jedną z koszulek letnich wezmę coolmax, ale chciałbym kupić jeszcze z jedną żeby mieć jakieś porównanie.

teraz coś zimowego, micropolar, powerstretch, rhovyl polecacie. Niektórzy z Was odradzają rhovyl. Powiedzmy że zostają te dwa pierwsze. jaki konkretnie model wybrać?
Czy ten micropolar, polar 100 micro i polartec 100 micro, polartec 100 to to samo??
Z tego co wyczytałem na ngt to na zimę najlepszy powerstretch. ale jaki model?

pozdrawiam
  • 0

budo_edtheduck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
Z bielizną espedusa nie miałem do czynienia, ale wygląda zachęcająco. Choć zastanawia mnie skład 50%meryl, czy to nie przez to, ta niska cena.

Coolmax nie jest złą tkaniną, ale akurat do koszulek mi nie pasuje.
Z producentów polecam Hi-mountain, Himal Sport, Vaude, Craft, Mammut, Berghaus.
Co do innych to nie znam osobiście, ale też powinny być dobre.

Powerstretch występuje w dwóch odmianach, cieńszej i grubszej. Wybierasz właściwą w zależności od tego jakim zmarźluchem jesteś. Z tego materiału szyje między innymi KWARK [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Poszukaj i wybierz to co się Tobie najbardziej podoba
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Koszulki termoaktywne, rash guards, nike pro itp.
po pierwsze dziękuję za pomoc.
po drugie przeszedłem się trochę po sklepach w lublinie i okazuje się że turystów w Lublinie to za dużo nie ma :)
W jednym sklepie mieli kiedyś powerstrech, ale nie sprzedali żadnej koszulki. W jednym sklepie jak zaczynałem wymieniać nazwy materiałów które mnie interesują to babka patrzyła na mnie z miną: o co ci k...a chodzi człowieku :)

ale do sedna. kupiłem:
fjord nansen - dryfast, z długim rękawem
Dfens tec z polipropylenu besz rękawów
alvika polartec 100 z długim rękawem rozpinana na zamek pod szyją
alvika polartec power dry koszulka z krótkim rękawem

widziałem też z power dry karrimora, fajna, ale niestety miała wadę, była zaciągnięta

słyszałem też od jednego spezedawcy o montano która robi koszulki z powerstrechu, dużo tańsze od kwarka, ale jak na razie jeszcze nie sprawdzałem

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024