Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kapitalny filmik G.Shiody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Aby zrozumiec pierwszą cześć filmu należy przeczytać "Shugyu" Gozo Shiody. Po tej lekturze łatwiej będzie można zrozumieć przykłady z rybkami, obserwacją nóg, rowerem itd...

Co do drugiej cześci filmu i tresowania uke, to wszystkich chętnych zapraszam na staż w październiku tego roku (dalsze informacje na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) z Tsutomu Chida (8 DAN), sensei Jacques Muguruza (7 dan), sensei H.Nagano (6 Dan), sensei Tony Yates (6 Dan). Pierwsi trzej to byli uchi-dechi Kancho Shiody. Na pewno będzie można samemu stwierdzić czy to tresura uke czy może działająca technika powoduje takie zachowanie uke.

Osu.

Ale ci zazdroszcze super stazu, gratulacje!!!
I tak ani Randall ani Wallace, mimo ze tak odwaznie krytykuja Shiode sensei, nie odwaza sie nigdy w zyciu pojechac na taki staz. Bo co by zrobili jakby sie przypadkiem okazalo, ze jednak to co na filmie to prawda? Swiat by im sie na glowe zawalil. No i musieliby odszczekac to wszystko na vortalu --- a takiego ryzyka nigdy w swiecie nie podejma :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Czy możesz mi w takim razie wyjasnić, dlaczego krytykowałeś moje podejście do aikido, jako rozwijania umiejętności do czynienia maksymalnej destrukcji w przeciwniku?.

Bo Shioda sensei mial 9 dan, a ty dopiero raczkujesz w aikido :)
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

I tak ani Randall ani Wallace, mimo ze tak odwaznie krytykuja Shiode sensei, nie odwaza sie nigdy w zyciu pojechac na taki staz. Bo co by zrobili jakby sie przypadkiem okazalo, ze jednak to co na filmie to prawda? Swiat by im sie na glowe zawalil. No i musieliby odszczekac to wszystko na vortalu --- a takiego ryzyka nigdy w swiecie nie podejma :lol:


Dokaładnie na takiej samej zasadzie Szczepan omija staże szkoły HK... 8) czyż nie?
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
prawo pokazu zdaje się jest takie żeby ładnie, wysoko i bez potrzeby czasem latać.

Prosze niech mi ktoś wyjasni w tym filmie w scenie która jest mniejwięcej w 7 minucie i 25 sekundzie i trwa do 7:32, kilku uke trzyma S. Shiodę a jeden go nie trzyma tylko trzyma za pas od tyłu jednego z tych co go trzymają. Czemu na koniec właśnie ten który nie trzymał GS najładniej poleciał? :lol:

Tak na marginesie jako poczatkujący w aikido uwielbiam ogladac takie filmiki, widać niesamowicie wysoki poziom GS i oczywiscie super lotnych uke.

Do tego co mówił Randall a propos flimu S.S. w komentarzu o ile pamiętam było w tym filmie powiedziane że to randori gdzie kilku na prawde rzuca sie na jednego chodziło o to zeby przez 15 sekund nie dać się unieruchomić, i jeszcze że prawie nikt nie zaliczył tego testu za pierwszym podejściem. Wiec przychylam sie do zdania ze przy 4 atakujacych jednoczesnie i na powaznie nie ma...we wsi. Mozna uciekac przez chwile, moze uda sie rzucić pierwszego ale zawsze ktos predzej czy pozniej wlezie za plecy i wtedy koniec piesni - czlowiek to tylko czlowiek, niestety nawet GS nie był mistrzem Jedi ;)
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Szczepan: ależ nie podejmą, bo tak morderczego treningu na pewno nie przetrzymają.... :wink:
Wolą natomiast udać się na seminarium bjj, luta livre, czy innego MMA, bo można tam ćwiczyć tzw. "aikidocki luzik" :D
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
ten yoshinkan to- patrzac na mape- takie slunskie aikido.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

ten yoshinkan to- patrzac na mape- takie slunskie aikido.


I tym się szczycimy :)

Co do randori - ja nie twierdzę, że to jest realne. To jak najbardziej jest ćwiczenie, atak jest z góry ustalony, a uke, który nie trafi z uchwytem woli się przewrócić niż stać jak osioł. Natomiast Shioda rusza się rewelacyjnie, jest strasznie szybki i przede wszystkim wie, co chce zrobić. I dlatego uke, na którym jest wykonywana technika tez ładnie skacze. Tak na wszelki wypadek - jakby Sesnei nie zdążył wyhamować. I tak jest na wszystkich pokazach, wszystkich szkół i styli.
To tyle w kwestii skuteczności.

Co do innych MA i MMA - ja myślałem, że to forum Aikido, ludzi którzy wybrali tą ścieżkę i tego nie żałują. Ja tez lubię sobie czasem poćwiczyć inne rzeczy, ale Aiki Soku Saikatsu. Więc może skończcie pierdolić, że Aikido jest do dupy a inne rzeczy są super. Bo to takie trochę dziecinne. Bo jak dla mnie to BJJ to zabawa dla dużych dzieci. Na ulicy nikt się na ziemię nie będzie kładł. Wygląda to fajnie na macie, dobrze jest znać, strasznie wyciąga fizycznie i kondycyjnie – ale znowu wszyscy naoglądali się PRAIDów czy inszych UFC, gdzie walki bez reguł są na macie, jeden na jeden i... z regułami.

A na staż zapraszam. Nikt nikogo nie zabije a okazja do weryfikacji poglądów na pewno będzie. A i piwko sie pewnie poleje :)

Przykładowo rewelacyjny zestaw: duże łóżko, dużo dobrego wina i dwie dziewiętnastoletnie, bezpruderyjne miss świata.

No to siem rozmarzyłem.... Jednak Aikido łączy :) :) :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Ponieważ temat zmierza w przewidywalnym z góry kierunku i dyskusja jak zwykle kręci się wokół S... ...powiedzmy, że po spirali, to pragnę jedynie, dla rozluźnienia atmosferki, ustosunkować się (ciekawie pasujące do kontekstu słowo 8) ) do poniższego fragmentu, który nieco ożywił znany i lubiany schemat z vortalu aikido. Oto on:


P.S. Do Randalla - to co wg Ciebie jest rewelacją?

Przykładowo rewelacyjny zestaw: duże łóżko, dużo dobrego wina i dwie dziewiętnastoletnie, bezpruderyjne miss świata.


Niekoniecznie obstawałbym przy miss świata, (pisanki fajne są tylko na Wielkanoc ;-) ) ani przy liczbie 2, ale koniecznie podniósłbym nieco wiek, o jakieś hm..., no powiedzmy 5-10 lat :) Hm... to trochę jak ze stażami aikido: te z uczniami ulubionego shihana są zaiste fajne, ale tylko te z samym ulubionym shihanem są debeściarskie! :) :) :) :) :) :)

PS. No i ważne, by całe wino nie wylało sie do tego dużego łóżka... :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Do tego co mówił Randall a propos flimu S.S. w komentarzu o ile pamiętam było w tym filmie powiedziane że to randori gdzie kilku na prawde rzuca sie na jednego chodziło o to zeby przez 15 sekund nie dać się unieruchomić, i jeszcze że prawie nikt nie zaliczył tego testu za pierwszym podejściem. Wiec przychylam sie do zdania ze przy 4 atakujacych jednoczesnie i na powaznie nie ma...we wsi. Mozna uciekac przez chwile, moze uda sie rzucić pierwszego ale zawsze ktos predzej czy pozniej wlezie za plecy i wtedy koniec piesni - czlowiek to tylko czlowiek, niestety nawet GS nie był mistrzem Jedi ;)

Nie wiem, czy to wazne, ale… w dojo, w ktorym aktualnie cwicze, u Franka Dorana (7th dan aikikai), dokladnie tak wlasnie wyglada randori…
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Ponieważ temat zmierza w przewidywalnym z góry kierunku i dyskusja jak zwykle kręci się wokół S... ...powiedzmy, że po spirali, to pragnę jedynie, dla rozluźnienia atmosferki, ustosunkować się (ciekawie pasujące do kontekstu słowo 8) ) do poniższego fragmentu, który nieco ożywił znany i lubiany schemat z vortalu aikido. Oto on:



P.S. Do Randalla - to co wg Ciebie jest rewelacją?

Przykładowo rewelacyjny zestaw: duże łóżko, dużo dobrego wina i dwie dziewiętnastoletnie, bezpruderyjne miss świata.


Niekoniecznie obstawałbym przy miss świata, (pisanki fajne są tylko na Wielkanoc ;-) ) ani przy liczbie 2, ale koniecznie podniósłbym nieco wiek, o jakieś hm..., no powiedzmy 5-10 lat :) Hm... to trochę jak ze stażami aikido: te z uczniami ulubionego shihana są zaiste fajne, ale tylko te z samym ulubionym shihanem są debeściarskie! :) :) :) :) :) :)

PS. No i ważne, by całe wino nie wylało sie do tego dużego łóżka... :)

HOWGH !!!!!
PS. Dyskusja wokol S...? Raczej wokol DM...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Dokaładnie na takiej samej zasadzie Szczepan omija staże szkoły HK... 8) czyż nie?

Niestety nie :lol: Szczepan niejednokrotnie cwiczyl nie tylko z H.Kobayashi himself, ale z roznymi jego bezposrednimi uczniami. A bedac w Polsce zawsze z wielka uciecha cwiczy z kol. Pancerem.

ps. Wallace, jakbys sie nie tlumaczyl, to i tak to sa tylko tanie usprawiedliwienia dla wlasnej slabosci. Nie cwiczenie na takim stazu to bedzie twoja osobista porazka.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Bo jak dla mnie to BJJ to zabawa dla dużych dzieci. Na ulicy nikt się na ziemię nie będzie kładł.

Proponowalbym nie wypowiadac sie na temat rzeczy o ktorych nie masz pojecia :!:

pozdro 8)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Proponowalbym nie wypowiadac sie na temat rzeczy o ktorych nie masz pojecia :!:

I vice versa - nie znasz mnie i nie wiesz jakie mam doświadczenia.

Natomiast jest to moja opinia, do której mam prawo, wypowiedziana w kontekście słów Wallace. I nie chodzi tu o wywołanie dyskusji nad skutecznością i sensownością BJJ, bo to nie ten dział, ale o to, że to trochę śmieszne, gdy ktoś wymądrza się w temacie Aikido by po chwili stwierdzić, że zamiast na staż Aiki woli iść na trening BJJ.
Tyle...

Widzę że dział Aikido jest bardzo popularny na tym forum, nie tylko wśród Aikidoków :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Swoje trzy grosze. OK, zapominając na chwilę, kogo to widzimy na filmie, a to, jak się okazuje, ma jednak ogromny wpływ na opinię - tej prezentacji w żadnym wypadku nie można nazwać aikido.


Jaka szkoda że Gozo Shoda nie żyje, wtedy byś mógł mu powiedzieć że Dziadek, go rzez tyle lat (za przeproszeniem, w nawiązaniu do Twojej dalszej części wypowiedzi) robił za pajaca i zamiast Aikido, baletu uczył...

Po pierwsze widzimy, choć bardzo ruchliwego, to jednak skaczącego po macie jak pajac człowieczka, którego wystarczyło by tylko w odpowiednim momencie popchnąć palcem i fiknął by kozła.

Ja szczerze napisawysz, chciałbym kiedyś być tak ruchliwym i "niestablinym" w czasie randori jak on ;].



Jeśli miał służyc popularyzacji aikido, to odniósł w moim odczuciu odwrotny wręcz skutek.


Tutaj sie zgadzam, chociaż wływ ma na to, poniekąd inna mentalność tamtych ludzi. Hmm w nawiązaniu do filmiku, to scena w której Gozo Shioda skacze na nadjeźdzające auto (mam nadzieję że to był on i nie dokonałem nadinterpretacji), łudząco przypomina mi scenę z "Karate Kid 4";]

Wstawki shiody, to ściema i tyle, taka sama jak ten tokszoł, tylko troche starsza i innymi środkami manipulacji zrealizowana no i na czarno-białym filmie.

Przecież powszechnie wiadomym jest, że samo randori jest ćwiczeniem umownym. Jeżeli rozpatrujemy je pod kątem strichte (aż sie boję tego słowa) "skuteczności" to ogólnie rzecz biorąc ciężko o większą ściemę w aikido, ale jka już napisałem to jest tylko ćwiczenie i z chwilą gdy zaczniemy je rozważać w innym kontekście, dla mnie jest ono na bardzo wysokim poziomie.

A przy okazji nabijana się ze Stefana, to na jego filmie "Patch beyond cośtam" widziałem jedyne autentyczne randori, co prawda nie w jego wykonaniu, ale zawsze. Wyglada to tak: 4 gosci startuje do tori, dopada go pierwszy łapie i nawet przewrócony trzyma, łapie drugi, trzeci, gleba - koniec. Całość trwa 4-5 sekund. I nawet 15 dan nie pomoże, wyżej nerek nie podsoczysz.


Nie ma czego porównywac tam uke, naprawdę chcą złapać tori i zharmonizować go z matą;]

Groźba zagrożenia? LOL To Shioda jest zagrożony w takim randori, nie jego uke. Wystarczy że uke przestana zachowywać sie bez sensu, po prostu zaatakują i koniec. I nie jest to atak na Shiode, po prostu tak jest i już, nie ma ... we wsi, jest po prostu niemożliwościa obronic się przy zdecydowanym ataku tylu ludzi.


Śmiem twierdzić że 90% ludzi odwiedzających forum Aikido , zdaje sobie z tego sprawę.


Także żadna rewelacja.

Tutaj natomiast się nie zgodzę, ale to już kwestia podejścia do tematu.

pozdrawiam
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
[quote name="budo_Szczepan"]Yoshihiro, ty jestes prawdziwy nowicjusz, skoro nie widzisz zasadniczej roznicy. :( nic na to nie mozna poradzic. moze jak pocwiczysz kilkadziesiat lat....[/quote]

No racja...nowicjusz, bo z aikido nie mam nic wspólnego - hehe, raczej Judo i JJ
ale to był drogi Szczepie text ironiczny :)
Różnice widze - chocby taką że Stef robi 3 techniki na krzyz, i do tego nie masą ciała a siłą(bo jest 2 razy większy niż jego uke) - tylko ja pisałem o zamienieniu postaci wykonujacej techniki z filmiku(zamiast Shiody, Stefan) a nie o podstawieniu technik robionych przez Stefa...to różnica[/quote]
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Szczepan: ja już słyszałem, jak to ćwiczyłeś z kol. Pancerem nikyo, więc więcej już nie musisz dodawać :lol:
A co do stażu, to muszę Ci się przyznać, że rzeczywiście moje słabości i strach przed nieznanym powodują, iż nie będzie mnie na tak znamienitym wydarzeniu...

Wallace (wolący ciepłe kapcie, bujany fotel i kufel zimnego piwa, niż mordercze treningi aikido) :roll: :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

I tak ani Randall ani Wallace, mimo ze tak odwaznie krytykuja Shiode sensei, nie odwaza sie nigdy w zyciu pojechac na taki staz. Bo co by zrobili jakby sie przypadkiem okazalo, ze jednak to co na filmie to prawda? Swiat by im sie na glowe zawalil. No i musieliby odszczekac to wszystko na vortalu --- a takiego ryzyka nigdy w swiecie nie podejma :lol:

Przypomina mi się cytacik: "Oj ...olisz synek, aż głowa boli."
- Dam ci numer konta, zrob mały przelew, bede na stażu, zdjęcia wstawie na wortal jako dowód.
- Jeśli by się okazało że to działa, to bym się z radościa tego uczył i innych namawiał.
Niestety, nie będzie działało i wszyscy o tym wiedzą, co widać w wypowiedziach. Nikt nie upiera się że to działa, ot taka zabawa na takich nie innych zasadach. Właśnie dlatego pisze że nic rewelacyjnego. Zwykła aikidocka robota.

Bo Shioda sensei mial 9 dan, a ty dopiero raczkujesz w aikido

Przecież to nie ma znaczenia. Sztuka jest sztuka, czy ja Ci kichawe połamie "atemi", czy Shioda, połamana bedzie. Znaczy się nie możesz nic powiedzieć, bo trzeba by odszczekać co się napisało kiedyś ? :lol: :lol: 8)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Zaczynam powoli rozumieć, na czym polega owa "kapitalność" tego filmu.
Mimo, że "wątek pracy uke w filmie GS" początkowo wprowadził zamęt w moje rozumienie poglądów niektórych forumowiczów (np. nadal nie widzę gdzie dla Szczepana przebiega granica tresury/nietresury), to jednak po krótce wszystko wróciło do normy i... dzięki temu filmowi można (nie sięgając do przepastnych zasobów forum) poznać z grubsza światopoglądy i charakter niemal wszystkich forumowiczów, które (na szczęście!!!) od lat się nie zmieniają i budują klimat forum, jakże pociągający. A to nam psikusa filmikiem zrobili. Proszę państwa król jest nagi! :) :) :) :) Znaczy się my wszyscy golce :oops: :)

Tak właśnie ja rozumiem kapitalność tego filmu, a może nawet jego geniusz... :roll: :)

PS. Ja "naprowde" lubie tu zagladać! :)
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Widzę że dział Aikido jest bardzo popularny na tym forum, nie tylko wśród Aikidoków :)

Kiedys trenowalem aikido... Pozostal mi pewien sentyment... Poza tym tocza sie tu bardzo ciekawe dyskusje(szczegolnie te na temat skute...) :wink:

A co do filmiku to nie widze w nim nic nadzwyczajnego.

pozdro 8)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

...tocza sie tu bardzo ciekawe dyskusje(szczegolnie te na temat skute...) ...

Ciiiiii..... jeszcze ktoś usłyszy jak używasz tego słowa....

A co do filmiku to nie widze w nim nic nadzwyczajnego.

No w zasadzie to gwiezdne wojny miały bogatsze efekty specjalne... no i tu nikt nie zginął... :wink:



KIOD!!!!
Właśnie się dogrzebałem że dorobiłes się już dana. I sie nie chwalisz??? Gratulacje chłopie... Napisz jak Ci poszedł egzamin(oprócz wyniku - bo już go znam), kto egzaminował itp. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024