Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kapitalny filmik G.Shiody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Shioda sensei robi na tym filmie dokladnie to co Dziadek pod koniec zycia.

Może dysponujesz Szczepanie jakimiś informacjami przekazywanymi bezpośrednio od Shihanów :wink: ale wydaje mi się ze Sensei Gozo Shioda miał kontakty z M. Ueshiba bardzo wczesnie i później chyba ich drogi sie rozeszły......jesli mieli scisłe kontakty to oswiec mnie prosze - bo nie wydaje mi się by dochodzili do aż tak identycznych wniosków.
Powiedziałbym ze patrząc na innych wczesnych uczniów Ueshiby (Tohej, Tomiki) to raczej każdyz nich poszedł w swoim kierunku - G. Shoda chyba też. :?:
A uke sa bardzo mhm :wink: nie chce użyć słowa wytresowani, ale zachowujący sie w sposób irracjonalny :D - ale powtarzam nie patrzmy na to w ten sposób bo to jest prezentacja..... :wink:

Pancer (uważający by se ludzie "cwiczyli" co im podchodzi :wink: )
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Drogi Sczepanie ćwicze aikido i jestem początkujący i mylisz sie co do mnie. Wiem kto to jest sensei Gozo Shioda i naprawde go podziwiam i szanuję. Widziałem film "Gozo Shioda - Yoshinkan Aikido", z którego pochodzą właśnie te czarno-białe urywki na początku(randori). Był on naprawde ciekawy, pomijając nawet fakt że po chińsku :D Ale ten filmik to jakiś cyrk na kółkach. Banda debili w jakimś głupawym talk show czy jak to nazwać. Co w tym kapitalnego?? Owszem pokazywane techniki to naprawde mistrzowski poziom ale tego sie kurcze oglądać nie da :-)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
co do reakcji uke, to nie rozumiem niektórych.
Uke chwyta twoją ręke, ty mu to uniemożliwiasz, jak sie dalej trzyma to robisz technike, jeśli puści to oberwie, nie wiem jak w innych szkołach/sekcjach ale u nas jest tak od zawsze i to jest zawsze zaznaczane. Na przykład w przypadku kokyu nage, aż sie prosi żeby kolanem wjechać :twisted: ale nie o to chodzi przecież żeby sobie krzywde robić
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Nie no. G Shioda -niesamowicie dynamiczny i bezapelacyjnie aikido na bardzo wysokim poziomie. Ale dla laika wyglada to jakby uke ciut za wysoko latali i byli...tresowani.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Uke dobrze "graja"... :twisted:

Tak mi sie tez wydawalo kiedys, odkad spotkalem osobiscie czlowieka ktoremu Shioda sensei przebil watrobe bokenem na pokazie bo probowal go zaatakowac od tylu i znienacka 8) . Sensei po prostu robil techniki naprawde, wiec jako uke, musiales sie chronic poprzez odpowiednie ich odbieranie -- znaczy odbieranie w miare bezpiecznie. A to oznacza reakcje na zagrozenie, zagrozenie REALNE, a nie reakcje na bol, bo wtedy tojuz jest o wiele za pozno....

Chcialem zabrzmiec sakrastycznie... Ale, skoro tak pieknie odpowiedziales... Znam takiego jednego, ktory uwaza, ze ci uke (i innych shihanow, a w szczegolnosci Tissiera) sa tylko wytresowani do pieknego padania. Ciekawym Jego komentarza na te wytluszczone fragmenta...
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
tak właśnie wygląda typowy talkshow japoński :)
prowadzący jest dość kontrowersyjny (podobno), z bardzo ciętym i również niewybrednym dowcipem (vide zaglądanie pod hakamę...)
struktura też odpowiada normie - dokumentalne filmiki przeplatane aktorskimi scenkami i wypowiedziami bohaterów historii :-)

poruszanie się Sensei'a rzeczywiście niesamowite 8O
co do pracy uke - Szczepan moim zdaniem ma rację - szczególnie w tym fragmencie, w którym Shioda dużo mówi... choć już randori wydaje mi się trochę, no, zagrane... ale nie będę się upierał bo na żywo tylko jedno egzaminacyjne widziałem, więc kwalifikacji do oceniania nie mam żadnych :D

a co do późniejszych wygłupów prowadzącego - cóż, taka konwencja i tak jest w każdym programie niezależnie od tematu... :) jeszcze żebym rozumiał co mówią... :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Czyli innymi słowy tłumacząc na nasze to tak jakby Wysocki był gościem u Wojewódzkiego. ;-) A ten gość to w końcu Kitano, nie? Słyszałem, że kiedyś jakiś program satyryczny prowadził...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
albo "Szymon Majewski Show"... :-)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Swoje trzy grosze. OK, zapominając na chwilę, kogo to widzimy na filmie, a to, jak się okazuje, ma jednak ogromny wpływ na opinię - tej prezentacji w żadnym wypadku nie można nazwać aikido. Po pierwsze widzimy, choć bardzo ruchliwego, to jednak skaczącego po macie jak pajac człowieczka, którego wystarczyło by tylko w odpowiednim momencie popchnąć palcem i fiknął by kozła. Ja tai-sabaki nie wymyśliłem. Po drugie, żadnej z technik, zademonstrowanych na tym filmie nie można by polecić jako technik aikido, bo nimi nie są. Muhammad Ali też mógłby się pochwalić takim odbiciem brzucha, tyle, że wtedy uke nie musiał by robić za małpkę zagraniczną. Wogóle, nie tylko, że te demonstracje wyglądają okropnie, ale i wskazują na to, że Ueshiba miał rację ich się wystrzegając. Niczemu to nie służy, a program telewizyjny był po prostu żałosny. Jeśli miał służyc popularyzacji aikido, to odniósł w moim odczuciu odwrotny wręcz skutek. Ja po prostu, do tych facetów, co naruszają Bogu winnym jeleniom nadgarstki, poczułem niesmak. :oops:
  • 0

budo_skulla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Ale skoro w kolebce aikido, budo etc. istnieją takie programy rozrywkowe, to może i sami Japończycy mocno przewartościowali u siebie pewne rzeczy. Ostatecznie przychodzenie do studia TV i robienie z siebie pajaca nie jest obowiązkowe.

A Shiodę i tak lubię za jego "czarny charakter" :D
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

...zapominając na chwilę, kogo to widzimy na filmie, a to, jak się okazuje, ma jednak ogromny wpływ na opinię...

O to to! Ciekawe spostrzeżenie Gosciu. Gdyby korzystając ze sławnego już upgrade'u programu "Aikido 3D" ;-) zamienić postać sensei Gozo Shiody jakimś innym mistrzem aikido, no i wymienić tych uchideshi na innych, to ciekaw jestem jak Szczepan oceniłby ich prace uke z filmu (tresura? psy pawłowa?) czy "podskoki" o których mówi Gość.

Żeby nie było: ja tam sie tym uke nie dziwię, że wybieraja "mniejsze zło", bo człek nieświadomy co go czeka kończyłby "wygły" jak ten kolo z "tokszołu" "z jedną rączką bardziej". Wielkich umiejętności Gozo Shiody nie neguję, widać, że na tym etapie może pozamiatać człowiekiem w sposób właściwie dowolny i wolałbym tego nie doświadczyć. Ale... osobiście wolę iść w innym kierunku... :)

Gościu, nie przejmuj się. Taisabaki (i także) forma jest na pierwsze 30 lat treningu. Potem już człek może sobie stopniowo pozwalać na coraz większe odstępstwa. Chyba... :roll: :) :) :) :) A co do tego brzucha, to jak wspomniał Szczepan chyba raczej pokazanie zasady aikido, zasady wykorzystania impetu ataku przeciwnika, przeciw niemu samemu, niż jakaś konkretna technika. Tak se myślę. :roll:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Ja pójde dalej! Ciekawe co by powiedział Szczepan na zamiane sensei Gozo Shiody na...Stevena Seagala :) :) :)
Ciekawe czy dalej wynikało by to z mistrzostwa :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Czy wyscie na glowe poupadali?
Te filmy naprawde ogladaja jeszcze inni ludzie oprocz aikidokow i wyciagaja tez wnioski o cwiczacych aikido po tych komentarzach. Nie piszcie takich farmazonow co wg was jest aikido a co nie jest. Mowice tu o czlowieku ktory o ile mnie pamiec nie zawodzi otrzymal od Ueshiby osobiscie 9 dan. Fakt ze Shioda uczyl sie aikido kiedy Ueshiba byl jeszcze bardzo bojowy i chyba nie mowil zbyt wiele o milosci do wszechswiata, swiadczy tylko pozytywnie o Shiodzie i jego systemie. Aikido jak myslalem to w swojej esencji na poziomie techniki kontrola centrum przeciwnika a nie jakies sabaki czy jego brak, to ze facet nie kreci sie w kolko 3 razy zanim kogos rzuci i ze jego uke chyba jako jedyni jakich widzialem ostatnio na filmach pokazowych rzeczywiscie probuja go np. zlapac a nie biegna przed siebie jak pajace to sorry nie jest to aikido?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Tak se czytam i czytam...
Szczepan, to taka sama kontrola przez "groźbe" atemi/złamania/bólu itp. jaką zawsze krytykujesz, więc nie fanzol i peanów nie wypisuj. Uke skaczą i zachowuja sie bez sensu, to też jest faktem.
Wstawki shiody, to ściema i tyle, taka sama jak ten tokszoł, tylko troche starsza i innymi środkami manipulacji zrealizowana no i na czarno-białym filmie.
A przy okazji nabijana się ze Stefana, to na jego filmie "Patch beyond cośtam" widziałem jedyne autentyczne randori, co prawda nie w jego wykonaniu, ale zawsze. Wyglada to tak: 4 gosci startuje do tori, dopada go pierwszy łapie i nawet przewrócony trzyma, łapie drugi, trzeci, gleba - koniec. Całość trwa 4-5 sekund. I nawet 15 dan nie pomoże, wyżej nerek nie podsoczysz.
Groźba zagrożenia? LOL To Shioda jest zagrożony w takim randori, nie jego uke. Wystarczy że uke przestana zachowywać sie bez sensu, po prostu zaatakują i koniec. I nie jest to atak na Shiode, po prostu tak jest i już, nie ma ... we wsi, jest po prostu niemożliwościa obronic się przy zdecydowanym ataku tylu ludzi.

Także żadna rewelacja.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

tej prezentacji w żadnym wypadku nie można nazwać aikido.

to czym wg Ciebie jest Aikido? Może jakaś definicja?

Po pierwsze widzimy, choć bardzo ruchliwego, to jednak skaczącego po macie jak pajac człowieczka, którego wystarczyło by tylko w odpowiednim momencie popchnąć palcem i fiknął by kozła.

Powodzenia. Trzeba jeszcze trafić...
Po drugie czepiasz się jednego momentu w filmie gdzie Shioda Sensei truchtem ucieka przed grupą uke... i ma przy tym banana na twarzy - widać dobrze sie bawi.
W pozostałych scenka grupowych, mimo, że wciąż ruchliwy, już nie wygląda tak komicznie - psipadek? Czy po prostu szukanie dziury w całym żeby koniecznie komuś dosrać.
Co do tego palca ponownie... mnie sie wydawało, że w tym dziale słowo "skuteczność" jest zakazane... Więc może skończ kozaczyć.

Po drugie, żadnej z technik, zademonstrowanych na tym filmie nie można by polecić jako technik aikido, bo nimi nie są.

To już przerabialiśmy wyżej- next!

...takim odbiciem brzucha...

Może obejrzyj ten filmik jeszcze raz? Bo ja sie tam brzucha nie doszukałem... za to parę razy jest demonstracja kamae od którego uke się odbija.
BTW Shioda sensei z racji wzrostu strasznie drobi kroczki, ale w momencie kontaktu z uke zawsze układ nóg ma w kamae - zauważyliście?

a po prostu, do tych facetów, co naruszają Bogu winnym jeleniom nadgarstki, poczułem niesmak. :oops:

Jednym z tych facetów był zdaje się Kancho Inoue - głowa Yoshinkan Aikido. To raz.
Dwa tym boga ducha winnym jeleniom za takie kretynizmy płacą gruby kesz.
A trzecie primo to to, że w dobie totalnego odwrotu od budo, jaki nastąpił w Japonii prezentacja w programie nie wyszła źle. A uwzględniając jeszcze poziom japońskiej rozrywki... była niesamowicie poważna.

Mnie natomiast za każdym razem jak oglądam filmy ze Shiodą Sensei kopara opada w dół. On się po prostu niesamowicie rusza. i chodzi mi tu o dynamike i timing. Jest i go nie ma. Zupełnie jak murzyn na pasach. Z ciekawostek dotyczących jeszcze tego filmiku - w pewnym momencie pokazany jest prezydent Kennedy i jego ochroniarz leżący przed Gozo Shiodą. Ta demonstracja była dłuższa i obejmowała nie tylko techniki w suwari, ale również w tachi. Koleś fruwał jakby ćwiczył aikido od lat. Taison tez kiedyś odwiedził dojo w Tokyo. Przygotowywał się wtedy do jakiejś walki. I też fruwał :)

Co do tresury uke. Ci uke na pewno byli tresowani. Chcieli żyć i mieć wszystko na swoim miejscu oraz ćwiczyli z G.S. przez lata wiec byli w stanie przewidzieć, kiedy już trzeba być w powietrzu. Przy tym tempie wykonywania technik, czekanie na ruch partnera to samobójstwo.

Co do techniki Shiody i ogólnie Yoshinkanu pytania najlepiej kierować do Sigh'a i JoeBlack'a
Oni w tej materii są chyba najlepiej zorientowani.
Pozdrawiam
Sentiel

P.S. Do Randalla - to co wg Ciebie jest rewelacją?
Oglądałem sobie dzisiaj szkoleniówkę Basa Ruttena z "technikami ulicznymi". Wszystkie były przy założeniu, że napastnik atakuje i.... dziura. Ewentualnie poprawia i... znowu dziura. Nie mówiąc o tym, że połowa wejść do rzutów nie będzie miała sensu, jeśli koleś będzie się zachowywał w miarę ostrożnie i będzie ruchliwy - po prostu albo się obróci, albo gdzieś kolano wsadzi. Ale coś ćwiczyć trzeba. Bo jak człowiek będzie chciał ćwiczyć "realnie" to po chwili nie będzie miał z kim - ale przecież Ty to wiesz. To co, ćwiczyć randori ze sztachetami?
Co do tego randori z filmu S.S. - wiesz wyglądało autentycznie... ale ja bym pewnie odruchowo pierwszemu z brzegu buta wydzielił i tyle by trzymał. A jak się przyjrzysz G.S. to jego po prostu ciężko złapać, jest ciągle w ruchu.
Ale ok - podrzuć linka do Twojego idola. Zrobimy analizę porównawczą :)

A co do ataku wielu ludzi na wsi. Bez posiłków z sąsiedniej to ni ma bata, każdy w dupe dostanie :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Tak se czytam i czytam...
Szczepan, to taka sama kontrola przez "groźbe" atemi/złamania/bólu itp. jaką zawsze krytykujesz, więc nie fanzol i peanów nie wypisuj. Uke skaczą i zachowuja sie bez sensu, to też jest faktem.

Jest jedna zasadnicza roznica, a mianowicie, ze Shioda sensei (jak zreszta wszyscy jego uczniowie, obecnie shihani Yoshinkai'u) nigdy sie nie zawahal naprawde uderzyc czy zlamac. Ci ludzie, jego uke, na swojej skorze odczuli jak nie nalezy reagowac na jego techniki. Tak ze on faktycznie robil rzeczy prawdziwe.
Mam nadzieje ze nie mylisz tego z MMA.

Zaden z "treserow" uke, z ktorymi mi sie udalo cwiczyc, nigdy nawet sie nie odwazyl zblizyc do tego co robi Shioda sensei na 50 lat swietlnych, w sensie prawdziwosci technik. Oni po prostu udaja. I w tym cala roznica.

Ja Shiody sensei naprawde nie idealizuje, ten czlowiek podczas wojny pracowal w japonskim gestapo na terenie Chin. Przed wojna a szczegolnie po wojnie byl finansowany przez skrajna prawice, tudziez yakuza. Ale to co pokazuje na tatami to jest najwyzsza szkola jazdy.

Yoshihiro, ty jestes prawdziwy nowicjusz, skoro nie widzisz zasadniczej roznicy. :( nic na to nie mozna poradzic. moze jak pocwiczysz kilkadziesiat lat....

Po drugie, żadnej z technik, zademonstrowanych na tym filmie nie można by polecić jako technik aikido, bo nimi nie są.

Wez mnie Gosciu nie rozsmieszaj. W porownaniu do Shiody sensei to ty jestes spec od ciagania patelni po bruku. Takze twoja ocena jego technik jest arogancja w najwyzszym stopniu. Masz tam w Kaliforni pod nosem pare dojo Yoshinkan, gdybys mial choc krztyne odwagi, to bys pocwiczyl z nimi przed wydawaniem pochopnych sadow. Ale ty sie na to nigdy nie zdobedziesz, bo sie zwyczajnie boisz.
Po macie skakal zarowno Dziadek jak i twoj idol K. Tochei a za nim cale wasze Ki aikido skacze do tej pory. Wiec o czym ty tutaj gadasz? :roll:
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Aby zrozumiec pierwszą cześć filmu należy przeczytać "Shugyu" Gozo Shiody. Po tej lekturze łatwiej będzie można zrozumieć przykłady z rybkami, obserwacją nóg, rowerem itd...

Co do drugiej cześci filmu i tresowania uke, to wszystkich chętnych zapraszam na staż w październiku tego roku (dalsze informacje na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) z Tsutomu Chida (8 DAN), sensei Jacques Muguruza (7 dan), sensei H.Nagano (6 Dan), sensei Tony Yates (6 Dan). Pierwsi trzej to byli uchi-dechi Kancho Shiody. Na pewno będzie można samemu stwierdzić czy to tresura uke czy może działająca technika powoduje takie zachowanie uke.

Osu.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Ja sie tam na aikido nie znam ale pare rzeczy wyglada w tym filmiku na mocno sciemnionych, szczegolnie walka z wieloma przeciwnikami kiedy uke biegaja jak przyglupy i sami sie o siebie przewracaja (przypomina to troche pilke nozna na poziomie podstawowki gdzie wszyscy leca za pilka...).
[/list]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody

Powodzenia. Trzeba jeszcze trafić...

Nie bądź śmieszny. Era takich bajek już się skończyła. Zminiła się mentalność i świadomość tematu wśród ludzi. O na taką:

Ja sie tam na aikido nie znam ale pare rzeczy wyglada w tym filmiku na mocno sciemnionych, szczegolnie walka z wieloma przeciwnikami kiedy uke biegaja jak przyglupy i sami sie o siebie przewracaja (przypomina to troche pilke nozna na poziomie podstawowki gdzie wszyscy leca za pilka...)

Po prostu takie teatrzyki nie robią już wrażenia, tylko śmieszą.

P.S. Do Randalla - to co wg Ciebie jest rewelacją?

Przykładowo rewelacyjny zestaw: duże łóżko, dużo dobrego wina i dwie dziewiętnastoletnie, bezpruderyjne miss świata.

To co, ćwiczyć randori ze sztachetami?

Nie, przestać opowiadać jakoby miało coś wspólnego z walką. To pewne sformalizowane ćwiczenie, jak przysiady, tylko dotykające innych umiejętności.

Co do tego randori z filmu S.S. - wiesz wyglądało autentycznie... ale ja bym pewnie odruchowo pierwszemu z brzegu buta wydzielił i tyle by trzymał.

Załóżmy nawet że byś trafił. Zanim postwiłbyś nogę na ziemi dopada cię drugi koleś, łapie, obala. Tamten kopnięty wstaje i stosując Twoje zasady randori, tańczy Ci kujawiaka na twarzy. Skoro tobe wolno kopać i uderzać, to atakujący też powinni móc, nieprawdaż? Gwarantuje, że zawsze to oni w kilka sekund wygrają.

A jak się przyjrzysz G.S. to jego po prostu ciężko złapać, jest ciągle w ruchu.

To bajka, teatrzyk, nie łódź się. Było by tak jak na filmie Stefana, łapią i gleba w ciągu kilku sekund.

Ale ok - podrzuć linka do Twojego idola. Zrobimy analizę porównawczą :)

No i tym się róznimy, ja nie mam idoli, ja mam rozum i ufam swojemu doświadczeniu.
Pisałem, nie ma takiego kogoś, kto dałby rade. To bajki.

Jest jedna zasadnicza roznica, a mianowicie, ze Shioda sensei (jak zreszta wszyscy jego uczniowie, obecnie shihani Yoshinkai'u) nigdy sie nie zawahal naprawde uderzyc czy zlamac.

Czy możesz mi w takim razie wyjasnić, dlaczego krytykowałeś moje podejście do aikido, jako rozwijania umiejętności do czynienia maksymalnej destrukcji w przeciwniku? Do wprowadzania uderzeń które nie będą doganianiem much / czesta interpretacja atemi/, ale wyślą gościa w objecia morfeusza? Dlaczego jak pisałem że nikyo irimi polega własnie na groźbie wejścia irimi na gardło, to twierdziłeś, że to idiotyczne bieganie uke? Ja nie wyznaje teorii miłości bliźniego, nie mam żadego problemu w uderzeniu go z całej siły w twarz. Nie raz zresztą to pisałem.
Masz jednak rację, jeśli na treningu nigdy nie ćwiczy się umiejętności takiego "mocnego" wykończenia technik, to nikt tego nie będzie umiał, i pozostanie teatrzyk ze skaczącymi bez sensu ludźmi, bez żadnych umiejętności. Ale to nie mój problem.

Kwestia MMA jest jasna, aikido sie do tego nie nadaje. Każdemu kto ćwiczy Aikido by zostać niepokonanym mistrzem świata i okolic, gorąco doradzam zmiane dyscypliny.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kapitalny filmik G.Shiody
Dla mnie filmy z Shiodą wyglądają na mocno naciągane ... Uke rzeczywiście sami padają, a to że niby ma to być wynik presji sensei'a to niech taki sensei spróbuje w ten sam sposób wywrzeć presję na osobie go nie znającej ... 8)
Inną sprawą jest ocena czegoś z filmu - jak pisałem gdzie indziej ... ciężko to zrobić samemu tego nie doświadczając.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024