Skocz do zawartości


Zdjęcie

kickboxing i ja:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ka_rolca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kickboxing i ja:)
Witam :)
Mam nadzieję, że nikt mnie za ten temat nie zwymysla. Na swoje usprawiedliwienie piszę, że bardzo długo przeszukiwałam forum i w sumie nie znalazłam tego czego szukam:)

Chciałabym zacząć trenować kickboxing. Stąd kilka pytań do was, od kompletnego żółtodzioba:)
Chciałabym trenować amatorsko, w celu poprawienia bardzo wątłej kondycji i zrzucenia paru kilu, oraz a może przede wszystkim po to, że wydaje mi się że jest to dość dynamiczny sport, który być może czasem się przyda:)
Nie wiem tylko czy się nadaję, ponieważ jestem kobietą:), dawno nie trenowałam, więc przebiegnięcie 100 metrów to pewien problem:) oraz gdzie ewnetualnie powinnam się zgłościć we Wrocławiu?? Myślałam o Gladiatorze, ponieważ podobno jest tam sporo kobiet:)
Bardzo chętnie poczytam wasze opinie na temat KB:) A kobiet szczególnie miło :)
Dzięki i jeszcze raz proszę o wyrozumiałość:)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Cytat" który być może czasem się przyda:)"

W czym się przyda,? w poprawieniu gipkości kondycji to napewno.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Polecam kb - bardzo dobrze rozwija. I nie poddawaj się jeśli na początku będzie ci ciężko, po kilku miesiącach nabierzesz lepszej kondycji, pod warunkiem że nie będziesz sie opier*** :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

W czym się przyda,? w poprawieniu gipkości kondycji to napewno.

Samoobrona?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

Samoobrona?

Chyba żartujesz kick-boxing jest tylko sportem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Tak samo jak boks. Czy trenując boks nie można się obronic? Można? A czemu trenując kb twoim zdaniem nie?
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

Tak samo jak boks. Czy trenując boks nie można się obronic? Można? A czemu trenując kb twoim zdaniem nie?


Bo realna walka to nie sport, większość walk kończy się parterem. Zapraszam do forum Ulica.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
A czy ja twierdzę inaczej? Chodzi o to że kb tak jak każda inny sport walki znacznie zwiększa szanse "przetrwania". Wpaja pewne odruchy, uczy poruszania, trzymania gardy w stójce itp. itd.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

A czy ja twierdzę inaczej? Chodzi o to że kb tak jak każda inny sport walki znacznie zwiększa szanse "przetrwania". Wpaja pewne odruchy, uczy poruszania, trzymania gardy w stójce itp. itd.


No teraz dyskusja jest tylko między nami, może ta osoba chce tylko sobie poprawić kondycje. Jeśli chodzi o samoobrone, to już lepiej bjj, albo sambo, albo sztuka fińska nożem.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
tt48: większość walk kończy sie parterem? kto sie kula na ulicy, czy drechy i inni, jak jest ktoś na ziemi to go butują, jeżeli chce sie obronić to mt+bjj, ale Autorka chce poprawić kondycje i zrzucić pare kilo więc w jej przypadku wybór nie ma większego znaczenia
pzdr 8) dobranoc
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

tt48: większość walk kończy sie parterem? kto sie kula na ulicy, czy drechy i inni, jak jest ktoś na ziemi to go butują, jeżeli chce sie obronić to mt+bjj, ale Autorka chce poprawić kondycje i zrzucić pare kilo więc w jej przypadku wybór nie ma większego znaczenia
pzdr 8) dobranoc

No żebyś wiedział że większość walk kończy się parterem.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)

albo sztuka fińska nożem.


zgadzam się, to jest najlepsze rozwiązanie :)


walka kończy sie parterem jak dostaniesz w pape i sie przewrócisz, albo kiedy dwóch, albo jeden duży ściągnie cie za szmaty i zacznie butować. jak planujesz sie z kimś kulać po chodniku i go dusić na ulicy, to powodzenia :D jeśłi chodzi o strefy walki, to raczej radziłym popracować nad zwarciem, klinczem, a nie parterem. z parteru to trzeba sie nauczyć uciekać. jeśli coś z bjj może sie przydać na ulicy to obalenia. tylko że tych, to troche jest mało w bjj :)
no chyyyyba, że mówisz o solówkach. :) na solówkach lepsze będzie samo bjj, niż sam kb. a jeszcze lepsze będzie polączenie obu.
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
hehe dla mnie Kb jest prawie idealny na ulice , mialem pare sytuacji w ktorych zatosowalem umiejetnosci z kb i byly 100% skuteczne i niezgodze sie ze prawie wszystkie walki koncza sie w parterze..pozdro :-)
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
parter na ulicy. Ktoś jeszcze marzy o walce 1 na 1. Z zasady jest ich kilku i zycze powodzenia w stosowaniu parteru. Jednak KB i MT jest skuteczniejsze niz mjj czy pridge, gdyz uczy dynamicznego chodzenia na nogach. Byle nie dac sie zlapać:) i samemu mocno uderzyc oraz Szybkie uwolnienie z chwytu to jedynie potrzeba z samoobrony. MJJ czy MMA jest dobre w ringu ale nie na ulicy.
  • 0

budo_lukas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Witam,

Chyba żartujesz kick-boxing jest tylko sportem.

a BJJ jest niszczycielskim sportem na ulice...

Bo realna walka to nie sport, większość walk kończy się parterem. Zapraszam do forum Ulica.

Większość walk toczy się w parterze, co nie znaczy, że ktoś kto trenuje parter musi wygrać. Odsyłasz do forum Ulica, a to właśnie tam piszą, że ulica rządzi się swoimi prawami i w sytuacji zagrożenia gryzienie czy wkładanie palców w oczy to nie jest coś czego można by się wstydzić czasy solówek już mineły . Pzdr
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
:-) Znowu dyskusja zmierza do cos VS cos. Dziewczyna pytała o poprawe kondycji itp. Jeśli juz mam wtrącić swoje 2 grosze to napewno BJJ jest na ulice bardzo dobry. Duzo sytuacji na ulicy zaczyna sie od chwycenia ofiary za np.koszulke czy w jakis uchwyt np. od tyłu-"oplatający" a w BJJ uczą sposobów wydostania sie z nich. A to dla kobiety napewno by było lepsze do samoobrony. Z drugiej strony nie wykluczam ze po kicku by sie nie obroniła :roll:
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
wedlug mnie BJJ jest tylko wtedy dobre gdy jest 1 na 1 bo jak jest wielu napsatnikow to jednego bys sprowadzil do parteru a drugi podlecilai kopnal Cie w glowe..takie jest moje zdanie odnosnie sportow parterowych na ulicy..
  • 0

budo_ka_rolca
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Dzięki za odpowiedzi:) może nie do konća o to mi chodziło...:)
A tak serio, to cz KBmoże trenować każdy? nie zaleznie od kondycji i wieku?? Obawiam się trochę, że na treningach będę wyraźnie odstawałaod grupy i troche na początku się skompromituje:)
Co wy ot ym sądzicie??Jak wyglądąły wasze pierwsze treninfi??
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
Kazdy kto zaczynal mial podobne dylematy,ale uwierz mi- to szybko mija i zostaje tylko czysty "fun",szczeglnie jak zaczynasz robic postepy,patrzac w lustro mowisz "Haba!" itd. :wink:
NIe przejmuj sie niczym, tylko zasuwaj na zajecia i ciesz sie,ze za jakis czas obijesz kilku roslych kolegow :D
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: kickboxing i ja:)
KB to dobry sport do podciagniecia kondycji, sprawnosci i ogolnie cech motorycznych- oczywiscie jesli bedziesz sie przykładać. Oczywisci wiek i początkwoa sprawność są mało istotne.

Naturalnie jesli będzie Ci to odpowiadać to:

Samo cwiczenie, moze z poczatku nudne, trudne i bedzie bolało ale po czasie gdy zoabczysz postepy zostanei tylko jak juz wspomniano zadowolenie i jakieś tam spełnienie na tyle na ile bedzie to dla Ciebie ważne.
Nie musisz i nei bedziesz od razu sparowac czy brać udziału w zawodach i nikt nie mowi ,że w ogóle bedziesz musiała...no ale jeśli tak to w morde dać możesz dać ; )

powodzenia i biegnij na trening.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024