Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opanować strach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Czyli taka mała zamiana ról :) dziewczyna chroni faceta...
Nie no żartuje tak tylko... Ale tak poważnie to co ty poprostu, mastajla, od razu chcesz gościa w galaretke zmieniać, musisz miec pare niezłą i odwage, ale czy to tak warto narażać swoją ładną buzie... teraz różne świry na ulicy chodzą i nie patrzą czy to chłopak czy dziewczyna.. :cry: EVIL WORLD
  • 0

budo_mastajla
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
oj chyba mnie zle zrozumiales...ja nie mowie,ze jak ktos mi podpadnie to od razu leje w morde:)
no,ale roznie przeciez bywa i nie raz nie dwa jakis podpity gosciu dokleja sie do dziewczyny i w niezbyt subtelny sposob pragnie pokazac jak bardzo ona mu sie podoba...
no i w takich sytuacjach roznie bywa,a zwlaszcza,ze jestem nerwowa :)
co nie znaczy,ze chodze i leje facetow :roll: po za tym jak do tej pory udawalo mi sie wycenic sily...(jak do tej pory)
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Miejmy nadzieje że tak zostanie :-)
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
uluch miałem ten sam problem na codzień jestem spokojny i niereagujący na wszelkie prowokacje.Jednak jak przyszło co do czego jak lałem sie z jednym palantem to zapomniałem o SW załapałem "berserkera" niedość że gościa zlałem prawie do nie przytomności (fizycznie nademną górował o jakieś 10 kg i 5cm wzrostu) to jeszcze trzech kumpli mnie od niego odciągnąć nie mogło,więc przybiegło dwóch koejnych zanim sie uspokoiłem chciałem sie jeszcze żucić na nich ale wtedy zdałem sobie sprawe z tego co robie i sie uspokoiłem.Z początku byłem nieźle zdziwiony tym co zrobiłem(stwierdzam że człowiek jak sie wkurzy to jest 20 razy silniejszy) 8O a potem przestraszony co by było gdyby koledzy mnie nie odciągneli.
Starałem sie zmaleźć sposób na mój szał,no i znalazłem :twisted: .Zacząłem regularnie medytować po ok.14 miesiącach znowu miałem ustawke ale tym razem byłem naprawde spokojny i mogłem wtedy wykorzystać 100% swoich możliwości,już po pierwszym ciosie z jego strony zdałem sobie sprawe jaką mam przewage(zajebiste uczucie).
Spokuj podczas walki to połowa sukcesu :wink:

A propo kobiet to mój znajowy widział jak jego kumpela podeszła do gościa i zapie...liła mu takiego sierpowego że gość spadł :lol: 8O potem wywiązała sie bujka w lokalu a wszystko przez to że koleś szturchną ją w kolano 8)
Kosztami naprawy lokalu zostali obarczeni obydwoje (tak dla jasności) :wink:
Jaki z tego morał ??: nigdy nie wiadomo od kogo możesz dostać szczała :-)
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
uluch miałem ten sam problem na codzień jestem spokojny i niereagujący na wszelkie prowokacje.Jednak jak przyszło co do czego jak lałem sie z jednym palantem to zapomniałem o SW załapałem "berserkera" niedość że gościa zlałem prawie do nie przytomności (fizycznie nademną górował o jakieś 10 kg i 5cm wzrostu) to jeszcze trzech kumpli mnie od niego odciągnąć nie mogło,więc przybiegło dwóch koejnych zanim sie uspokoiłem chciałem sie jeszcze żucić na nich ale wtedy zdałem sobie sprawe z tego co robie i sie uspokoiłem.Z początku byłem nieźle zdziwiony tym co zrobiłem(stwierdzam że człowiek jak sie wkurzy to jest 20 razy silniejszy) 8O a potem przestraszony co by było gdyby koledzy mnie nie odciągneli.
Starałem sie zmaleźć sposób na mój szał,no i znalazłem :twisted: .Zacząłem regularnie medytować po ok.14 miesiącach znowu miałem ustawke ale tym razem byłem naprawde spokojny i mogłem wtedy wykorzystać 100% swoich możliwości,już po pierwszym ciosie z jego strony zdałem sobie sprawe jaką mam przewage(zajebiste uczucie).
Spokuj podczas walki to połowa sukcesu :wink:

A propo kobiet to mój znajowy widział jak jego kumpela podeszła do gościa i zapie...liła mu takiego sierpowego że gość spadł :lol: 8O potem wywiązała sie bujka w lokalu a wszystko przez to że koleś szturchną ją w kolano 8)
Kosztami naprawy lokalu zostali obarczeni obydwoje (tak dla jasności) :wink:
Jaki z tego morał ??: nigdy nie wiadomo od kogo możesz dostać szczała :-)
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Ktoś, kiedyś powiedział, że kobiety bywają bardzo niebezpieczne... pewnie się za bardzo nie mylił :) a z medytacją to dochodze do takiego excytującego wniosku, ażeby medytować trzeba wiedzieć, jak to robić. Ja poprostu siadam w seiza, zamykam oczy i staram sie oddychac tak lekko jak tylko potrafie (czego sie nauczyłem uprawiając karate), ale mimo to nie czuję jakegoś niezwykłego stanu uspokojenia i ukojenia( większe znajduje w ramionach mojej kobiety :) :twisted: hehe ale dzięki za rade, bede szukał sposobów na dobrą medytacje, jeżeli takowe masz Sephirot, to możesz streścić. Z góry dzięki.
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Są trz metody medytacji:
1) susukukan-liczenie w myśli oddechów
2)juisokukan-koncentracja na oddychaniu
3)shikantaza-wytwarzanie pustki wewnętrznej

Konieczna jest sytematyczność jeżeli chcesz żeby był efekt :P
Musisz utrzymywać całkowity bezruch oddychaj wolno i spokojnie orzez nos (to takie rady :P )
A najważniejsze jest żebyś medytował gdzieś gdzie będzie cisza i spokój.
Ja medytuje zawsze jak wszyscy u mnie w domu śpią albo jak nikogo nie ma ewentualnie ide do piwnicy na siłownie tam też mam spokój.

"Poddaj się emocjom, niech gniew czy złość odbiorą ci niezależności umysłu, a przeciwnik na pewno skorzysta z twego daru i zada decydujące cięcie." - a to taka sentencj na zakończenie posta :wink:

Siła z tobą :]
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
A więc ja praktykowałem raczej ten drugi sposób medytacji :wink: Dzięki za wskazówki, to ja jeszcze dodam, żeby wszystko było jak należy :roll: "jedz i pij tak, jak to odpowiada twojej prawdziwej naturze " (cytacik z Shodoki - drogi do zen) i wszystko napewno sie uda :wink:
heh pozdrawiam
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Opanowanie przychodzi wraz z wiekiem, czasem jakim poswieciles na treningi, czlowiek sobie uswiadamia jakie ma umiejetnosci i co moze z nimi zdzialac w pewnych sytuacjach. U niektory przychodzi to wczesniej u innych pozniej, niektorzy maja to wrodzone. A jak organizm zareaguje i tak nie zawsze wiadomo (no chyba ze czlowiek byl we wszystkich mozliwych sytuacjach), inaczej pracuje twoja psychika jak z kolesiem na solo sie tluczesz inaczej jak masz bronic pijanego kumpla jeszcze inaczej jak dziewczyny. Sam nie medytuje, nie znam sie na tym i w sumie to nawet nie bede probowal, po paru latach SW nauczylem sie w pewnym stopniu panowac nad emocjami, dzialac raczej bez emocji aczkolwiek mam z tym nadal problemy i mnie czasami zdecydowanie za szybko szlag trafia, mysle ze za pare lat bedzie lepiej :]
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Ja mam właśnie taką nadzieje, że za pare lat będę bardziej opanowany i naucze się trzymać nerwy na wodzy, bo tak poważnie to widzę ile rzeczy takie moje durnowate zachowanie mogło zepsuć. A przecież wszyscy wielcy mistrzowie SW charakteryzowali sie stoickim spokojem i wcale nie musieli udowadniać, jacy to oni nie są dumni, silni i piękni :roll: oni poprostu byli doskonali, ale poświęcili na to całe życie.
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Zgodze się z wiekszościa opinii że spokój pomaga w walce... Ale z drugiej strony takie pójście na "berserkera" tez ma swoje zalety... Powoduje on w koncu że człowiek wykorzystuje swoje wieksze zasoby siły (jest silniejszy), mniej (czy raczej wogóle) sie męczy, jest szybszy, i praktycznie nie podatny na ból (czuje ale nie reaguje w sposób konwencjonalny)... Z koleji ma to oczywiście swoje wady: człowiek nie mysli, idzie na żywioł... Jak dla mnie w przypadku zdolności wpadania w szał jest najlepsze zachowanie złotego środka czyli balansowanie na tej cieńkiej granicy pomiedzy zwykłym "wkurwieniem" a szałem... Żeby wykoerzystać w cześci zalety "berserkrsgangr" (szału berserkera) a jednocześnie nie popadać w całkowita furię która niesie za sobą chaos myslowy a jednocześnie byc zdolnym kiedy wszystko zawiedzie uwolnić w sobie takiego niedźwiadka który wszystkich zmeicie młócac na oślep i toczac pianę z ust....
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Zgodze się z wiekszościa opinii że spokój pomaga w walce... Ale z drugiej strony takie pójście na "berserkera" tez ma swoje zalety... Powoduje on w koncu że człowiek wykorzystuje swoje wieksze zasoby siły (jest silniejszy), mniej (czy raczej wogóle) sie męczy, jest szybszy, i praktycznie nie podatny na ból (czuje ale nie reaguje w sposób konwencjonalny)... Z koleji ma to oczywiście swoje wady: człowiek nie mysli, idzie na żywioł... Jak dla mnie w przypadku zdolności wpadania w szał jest najlepsze zachowanie złotego środka czyli balansowanie na tej cieńkiej granicy pomiedzy zwykłym "wkurwieniem" a szałem... Żeby wykoerzystać w cześci zalety "berserkrsgangr" (szału berserkera) a jednocześnie nie popadać w całkowita furię która niesie za sobą chaos myslowy a jednocześnie byc zdolnym kiedy wszystko zawiedzie uwolnić w sobie takiego niedźwiadka który wszystkich zmeicie młócac na oślep i toczac pianę z ust....
  • 0

budo_nithhogg
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nithafjoll

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Zgodze się z wiekszościa opinii że spokój pomaga w walce... Ale z drugiej strony takie pójście na "berserkera" tez ma swoje zalety... Powoduje on w koncu że człowiek wykorzystuje swoje wieksze zasoby siły (jest silniejszy), mniej (czy raczej wogóle) sie męczy, jest szybszy, i praktycznie nie podatny na ból (czuje ale nie reaguje w sposób konwencjonalny)... Z koleji ma to oczywiście swoje wady: człowiek nie mysli, idzie na żywioł... Jak dla mnie w przypadku zdolności wpadania w szał jest najlepsze zachowanie złotego środka czyli balansowanie na tej cieńkiej granicy pomiedzy zwykłym "wkurwieniem" a szałem... Żeby wykoerzystać w cześci zalety "berserkrsgangr" (szału berserkera) a jednocześnie nie popadać w całkowita furię która niesie za sobą chaos myslowy a jednocześnie byc zdolnym kiedy wszystko zawiedzie uwolnić w sobie takiego niedźwiadka który wszystkich zmeicie młócac na oślep i toczac pianę z ust....
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
czesc. Ani zadnym berserkerem ani myslac sie nie walczy bo w pierwszej sytuacji gdy ktos bedzie bardziej opanowany to poprostu nadziejesz sie na czysta kontre w drugim przypadku zgubi cie ilosc mozliwosci wykonania ataku badz obrony watpliwosci co do sily ataku badz kontrataku itd trenujesz masz odruch wiec na nim powinienes bazowac pelna koncentracja i takie jakby nie myslenie poprostu akcja wtedy kiedy tzreba kiedy twoje calo zareaguje masz wtedy jednoczesnie myslenie i berserkera w jednym jak trzeba. A myslsiz przed sama walka czy jest sens walczyc czy nie jak juz walczysz to pelna koncentracja ale nie myslenie. Mam nadzieje ze skumaliscie o co mi chodzi jak macie sparingi to doswiadczone osoby powinny wiedziec.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Ja skumałem.....

...trzeba walczyć bezmyślnie ;) ;) :)


Popieram, odruch jest najważniejszy, nie ma nad czym się zastanawiać, czy to ma być prosty czy sierp. Koncentracja i bić jak się wyuczyło :D
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Po prostu nie można sie zastanawiać jak zatakować , bronić sie itp. trzeba działać na zasadzie odruchów które można wpoić sobie tylko po przez ciężki trening
:twisted: :twisted:
  • 0

budo_pedrovic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
im wiecej treningu tym proporcjonalnie mniej strachu
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
Ostatnio jak wracalem z treningu to stalo na pryzstanku jakichs 2 typow i dowalili sie do jakiegos klienta naprutego.Nawet niereagowalem,zaraz przyjechal autobus i wsiadlem.
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach
opisz ta historie jeszcze raz dokladniej bo nie moge uwierzyc :roll: :?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opanować strach

Ostatnio jak wracalem z treningu to stalo na pryzstanku jakichs 2 typow i dowalili sie do jakiegos klienta naprutego.Nawet niereagowalem,zaraz przyjechal autobus i wsiadlem


ale co ma z tego wynikac?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024