Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
A ja zaryzykuję następujące twierdzenie: Nastula miałby większe szanse w PRIDE gdyby miał mniejszą duszę wojownika oraz pewność siebie :twisted:
Uzasadnienie:
Zacząłby walczyć z większym kunkatorstwem. Koniec rzucania na hura wszystkich sił od początku. Poszukałby taktyki walki dostosowanej do swoich możliwości.
Przydałoby się trochę skromności- siła,dynamika ,pracowitość na treningach to za mało na czołówkę światowego MMA.
A może nasz mistrz ma świadomość swoich szans i po prostu daje nam to co może, czyli "good show".
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

stwierdzenie, że Nastek ma słaby parter rzeczywiście jest śmieszne ... dopóki ma siłę lepiej rzuca, przetacza, kontroluje walkę w parterze, brakuje mu technik kończących charakterystycznych dla MMA,


Trochę śmiesznie to brzmi: ma dobry parter tylko nie umie technik kończących.
Ja tam w żadnej walce Nastuli nie widziałem u niego dobrego parteru.
Jak się zaczyna coś gardą tylko po to żeby zamienić ją na półgardę to jest to dobry parter?
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Co do błedów Nastuli to zauważyłem jeszcze jeden(w moim odczuciu dość poważny).
Mianowicie,nie sądzicie,że Paweł nie kwapi się zbytnio do zapinania gardy?
Ten błąd go drogo kosztował-pod koniec walki,nie zapiął gardy i Aleks bardzo szybko miał dosiad.



Pozdrawiam
  • 0

budo_raul constantin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Już pierwsze sprowadzenie jest tego przykładem. Normalnie było by to wskoczenie w gardę, ale Paweł gardy nie zapiął i kilka sekund później desperacko broni bocznej...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Tzn. zapiął gardę chyba bedąc jeszcze w powietrzu,
ale szybko z niej zrezygnował będąc na dole.
Generalnie to zastanawiałem się jaka jest w ogóle taktyka Nastuli,
bowiem nie widziałem konsekwencji w realizowaniu czegokolwiek.
Taka napierdalanka typu "walczymy a w praniu cos pewnie wyjdzie".
Może się mylę, ale takie wrażenie mi pozostało ...
  • 0

budo_pioti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Jeśli można to trochę własnych spostrzeżeń. Trenowałem judo i ju-jitsu, obecnie mam okazję pracować z ludźmi, którzy trenowali zapasy a chcą spróbować z MMA. Podstawowy ich problem /i to także problem judoków/ jest taki, że w parterze idą ma maxa. Maksymalna siła, ciągłe spięcia, ciągle na 120 procent. A ile jesteś w stanie wytrzymać przy takim wysiłku. Mięśnie niemal natychmiast zostają zakwaszone. Paliwa wystarcza na kilkadziesiąt sekund. Dodatkowo ciągłe napięcie ogranicza przepływ krwi a co za tym idzie dostarczanie tlenu i paliwa.
Tak ich nauczono i to jest dobre w zapasach i też w judo. Parter w judo każdy wie jak wygląda. Albo przytrzymasz gościa 30 sekund albo natychmiast założysz technikę kończąca albo sędzia przerywa walkę. Niestety przy 10 minutowych rundach to nie wystarcza. A przeciwnicy też umieją myśleć i to wiedzą i widzą. Dla Nastuli najlepsze byłyby teraz sparingi zadaniowe z bardzo doświadczonymi zawodnikami i trenerami BJJ i MMA. I wiele z nich powinno być prowadzone na pełnym luzie, bez siły. Taż żeby zdobył swobodę w walce. Bo jeśli Nastula się nie nauczy pracować w parterze, to nic nie wygra. Znowu sie zbuli. Pewnych cech biofizjologicznych po prostu nie da się wytrenować. Nie aż tak.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Podtrzymuje - ma slaby parter, jak na ten poziom!

Oczywiscie on moze rozjezdzac cala polska czolowke w parterze - bo on po prostu jest znakomicie (po olimpijsku przygotowany silowo), a polskie bjj jest jeszcze amatorskie, ale kazdy czarny pas w bjj, nawet lzejszy od niego - to powazne dla niego zagrozenie. Pamietam jak na seminarium chec walki z Pawlem Nasula wyrazil (w kimonach, bez uderzen) 73 kg Soca i sadze, ze nie bylby bez szans.

Nasz mistrz nie umie wychodzic w ''techniczny" sposob z pozycji zagrozonych, np. jak pozbyc sie przeciwnima siedzacego na jego klatce to dla niego wciaz zagadka. Jego oponenci z latwoscia obchodza jego garde. Nie potrafi poprawic ze salbszej pozycji do lepszej np. z polgrady, do cale gardy - choc w trakcie ostatniej walki bylo mnostwo okazji. Przejscie z jednej techniki konczacej np. z balachy, ktora nie wchodzila, do trojkata - ktory mial szanse powodzenia - to na razie nieosiagalne zadanie.

To, ze jest Polakiem nie ma dla mnie zadnego znaczenia. Oczekuje dobrych walk. Czy Polak zdarzy sie poprawic na tyle, zeby takie byly jego udzialem? Nie sadze. Jak znam judokow wrzuci sobie jeszcze wiecej treningow wytrzymaloscowych - sadzac, ze tutaj jest pies pogrzebany, a pogrzebany jest w technice.

K_P
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
czy tylko mi sie wydaje ze Pawel lepiej wypadl podczas walki z Mino?

Szkoda ze Pawel nie wlaczyl do treningu BJJ
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Lista Pawla do kibicow:

Gdy zawodnik wychodzi na pole walki, jest sam. Musi mierzyć się z własnymi słabościami, znosić ból i zmęczenie. W pojedynkę podejmuje decyzje i to wyłącznie na niego spada odpowiedzialność za wynik. Pot, krew, adrenalina mieszają się w ciągu kilku minut z ogromną odpowiedzialnością. Bo wiem, że nie walczę tylko dla siebie. Wiem, że za mną stoją kibice. Wiem, że chcą bym wygrywał. Czuję, że mnie wspierają. I za to wam dziękuję.
Moje życie to ciągła walka. Przez lata wychodziłem na tatami i byłem dumny z tego, że noszę orzełka na piersi. Płakałem, gdy stawałem na najwyższym stopniu podium i słyszałem Mazurek Dąbrowskiego. Przełykałem gorycz porażki, gdy przeciwnik okazał się silniejszy. 31 grudnia kolejny przeciwnik w moim życiu udowodnił swoją wyższość. Porażkę przyjmuję z pokorą, ale nie ustąpię. Pride to dla mnie wyzwanie. Byłem mistrzem Polski, Europy, świata, igrzysk olimpijskich. Wygrałem wszystkie największe turnieje judo. Teraz kolej na Pride. Mogę to zrobić także dzięki mojej ukochanej rodzinie i przyjaciołom, kibicom, sparingpartnerom.
Dziękuję, że jesteście ze mną!
Paweł Nastula

  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Może weźmie jakieś lekcje u Chucka Norrisa? Bo dopuki nie opanuje kopnięcia z półobrotu to nie wiedzę go w czołówce.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Ty weź lepiej lekcje u psychiatry!!!
Sory, wiem że to zart ale jestem wkurw...
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Ja rozumiem motyw z Chuckiem,ale w takich merytorycznych tematach to można sobie chyba odpuścić nie? :roll: Nie mówiąc,że co za dużo to nie zdrowo. :roll:


Napewno bjj by mu się przydało,nie przeczę.Ale wkurza mnie to malkontenctwo,że stójka do bani,parter beznadziejny,obalenia takie sobie,a przecież walka nie przebiegała pod dyktando Aleksa!
.Jest to trochę paradoksalne,skoro był taki dobry to czemu nie wygrał,a skoro był taki cienki,to czemu tyle jego akcji zakończyło się powodzeniem :wink:


Pozdrawiam
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Bardzo ładnie to ująłeś. Walka była "paradoksalna" i w ogóle teraz nie żartuję ...
Te "paradoksy" nie zmieniają mojej sympatii dla Nastka,
jednak zmuszają do myślenia ...

:roll:
  • 0

budo_raul constantin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Bardzo ładnie to ująłeś. Walka była "paradoksalna" i w ogóle teraz nie żartuję ...
Te "paradoksy" nie zmieniają mojej sympatii dla Nastka,
jednak zmuszają do myślenia ...

Podzielam twoje zdanie. A od siebie dodam, że jak by to np. walczył Saleta to bym go za tą walkę chwali, że dobrze się trzymał, że to jego najlepsza walka w życiu itd. Ale to walczył Nastula i po nim oczekuje dużo więcej, niż zaprezentował w tej walce. Wierzę, że stać go na dużo efektywniejsze i bardziej efektowne pojedynki.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

To, ze jest Polakiem nie ma dla mnie zadnego znaczenia. Oczekuje dobrych walk. Czy Polak zdarzy sie poprawic na tyle, zeby takie byly jego udzialem? Nie sadze. Jak znam judokow wrzuci sobie jeszcze wiecej treningow wytrzymaloscowych - sadzac, ze tutaj jest pies pogrzebany, a pogrzebany jest w technice.



niestety Kubus wyglada ze masz racje i nastepna walka bedzie tak samo bez ladu i sklada, czemu tak pisze? odpowiedz ponizej z wywiadu z Kosedowskim:

Pytanie: Postęp, postępem, ale zabrakło wytrzymałości siłowej. To była przyczyna porażki?
Kosedowski: Dokładnie tak. Paweł bardzo ciężko pracował nad siłą, wytrzymałością, techniką. Te ostatnie miesiące, to była codzienna harówka. Nastula uczył się boksu, technik MMA, muay thai, kickboksingu, zapasów, do tego zajęcia ogólnorozwojowe, masaże, odnowa biologiczna. To jest teraz maszyna do walki, w każdej pozycji i z każdym przeciwnikiem. Ale w tej maszynie zabrakło trochę paliwa, gdy wdał się w otwartą wojnę z jednym z największych zabijaków w Pride.


i tak jak napisal kubus 100% sie zgadza....
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Skąd masz ten wywiad?Możesz dać linka do całości?
Jak tak ma zamiar trenować(dalej)to marnie widze jego dalsze walki :(
Paweł nadal myśli że ma super parter :?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Skąd masz ten wywiad?Możesz dać linka do całości?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
Skoro już zeszło na temat pana Kosedowskiego... nic do niego nie mam ale czasem jest bardzo zabawny.
Np. z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] możemy się dowiedzieć że pan Kosedowski "przeprowadził analizę pięściarską walk na potrzeby Chute Boxe" :)
No i demonstrował im techniki...
Śmiechu warte. Jakaś chora mania wielkości przebija przez ten tekst.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem
nie podoba mi sie to ze pan Kosedowski pisze ze Alex to jeden z najwiekszych zabijaków.
Poza tym nie byl w formie tego dnia.

I nie podoba mi sie ze Alex powiedzial ze Nastula to jeden z 5 najgrozniejszych fajterow Pride.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Paweł Nastula vs A. Emalianenko - moim okiem

Poza tym nie byl w formie tego dnia [Alex]


A na jakiej podstawie to oceniasz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024