Skocz do zawartości


Zdjęcie

W czym tkwi problem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

W czym tkwi problem?
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!
Piszę tu w sprawie, która nie daje mi spokoju.
Od wakacji ćwiczę z dwoma kolegami w "domowej siłowni". Obciążenia mamy zrobione z pustaków :
- 2x 15kg = 30kg
- 2x 10kg = 20kg
- 2x 5kg = 10kg
Ćwiczymy tak od połowy wakacji codziennie:
- poniedziałek, środa, piątek - klatka, czyli zwykłe podnoszenie sztangi na leżąco, obciążenia 30kg + 10kg = 40kg i tego tak średnio 5 serii każdy po tyle powtórzeń ile każdy jest w stanie (ja ok. 10 powtórzeń, kolega rok młodszy tylko 4;/ ). Pomiędzy seriami robimy chwilkę przerwy.
- wtorek, czwartek - biceps, na stojąco, na gryfie 20kg i dociągamy sztangę do siebie. Również 5 serii po ok. 10 razy (ja 10, najsłabszy ok. 6). Pomiędzy seriami przerwy.
To jest nasz tydzień treningowy. Mieliśmy też chwilowe przerwy, przez ok. tydzień nie ćwiczyliśmy. A soboty i niedziele mamy wolne od ćwiczeń. Jednak co mnie martwi. Od wakacji już trochę minęło, a u nas nie widać efektów. Nie chodzi nam, aby wyglądać jak Pudzian, lecz przydałyby się np. po 3 cm do bicepsa (w 1 klasie technikum mam 29cm ;/ ) oraz aby było poczucie wzrostu siły. Nie wiemy tylko co robić. Stosować jakąś dietę na masę? Jeść jakieś białka przed ćwiczeniem, np. 2h przed ? Może nie ćwiczyć 2 razy w tygodniu bicepsa tylko raz a dłużej i więcej? Może ograniczyć czas na przerwy między przerwami ? Co sądzicie?

Pozdrawiam.
  • 0

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!
Piszę tu w sprawie, która nie daje mi spokoju.
Od wakacji ćwiczę z dwoma kolegami w "domowej siłowni". Obciążenia mamy zrobione z pustaków :
- 2x 15kg = 30kg
- 2x 10kg = 20kg
- 2x 5kg = 10kg
Ćwiczymy tak od połowy wakacji codziennie:
- poniedziałek, środa, piątek - klatka, czyli zwykłe podnoszenie sztangi na leżąco, obciążenia 30kg + 10kg = 40kg i tego tak średnio 5 serii każdy po tyle powtórzeń ile każdy jest w stanie (ja ok. 10 powtórzeń, kolega rok młodszy tylko 4;/ ). Pomiędzy seriami robimy chwilkę przerwy.
- wtorek, czwartek - biceps, na stojąco, na gryfie 20kg i dociągamy sztangę do siebie. Również 5 serii po ok. 10 razy (ja 10, najsłabszy ok. 6). Pomiędzy seriami przerwy.
To jest nasz tydzień treningowy. Mieliśmy też chwilowe przerwy, przez ok. tydzień nie ćwiczyliśmy. A soboty i niedziele mamy wolne od ćwiczeń. Jednak co mnie martwi. Od wakacji już trochę minęło, a u nas nie widać efektów. Nie chodzi nam, aby wyglądać jak Pudzian, lecz przydałyby się np. po 3 cm do bicepsa (w 1 klasie technikum mam 29cm ;/ ) oraz aby było poczucie wzrostu siły. Nie wiemy tylko co robić. Stosować jakąś dietę na masę? Jeść jakieś białka przed ćwiczeniem, np. 2h przed ? Może nie ćwiczyć 2 razy w tygodniu bicepsa tylko raz a dłużej i więcej? Może ograniczyć czas na przerwy między przerwami ? Co sądzicie?

Pozdrawiam.

3 cm w bicu to troche za duzo bys chcial...
za malo serii robicie,za malo cwiczen. a co sily itp to jednak musisz poczytac o dicie"zeby byc jak pudzian musisz jesc jak pudzian" ;d
  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
Ćwiczysz codziennie i tylko klatkę i biceps? :P
  • 0

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
Tak, bo tylko takie obciążenia mam. A zresztą nie wiem co i jak mam z takim "sprzętem" ćwiczyć bo jestem początkującym.

Czy 3 cm to aż tak dużo skoro kolega z którym ćwiczę z 2 klasy gimnazjum ma bez napięcie 32cm , a ja z napięciem 29?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
Poczytaj sobie coś na temat treningów kulturystycznych bo źle ćwiczysz.Powinieneś ćwiczyć wszystkie partie i załatwić sobie więcej sprzętu.
  • 0

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
tylko że nie skombinuje więcej bo nie mam skąd, a to było skombinowane tak dla relaksu. Może zamiast dodawania innych ćwiczeń ograniczyć te co mam ? a jak tak to do ilu i jakich? A co byś mi polecił dla poczytania?
  • 0

MALY
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyśląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA
    SPORTY WALKI
    STERYDY
    KULTURYSTYKA

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
To jest dobry artykuł na najnowszy odcinek władców much :P
  • 0
MASZ PYTANIA ODNOŚNIE KOKSU...PYTAJ
GG: 17625069
Części BMW e36,e38,e39,e46,e60, VW PASSAT B5/B5FL, B6, CC, FIAT COUPE/TURBO
ZDERZAKI DO WIĘKSZOŚCI MAREK!!!
Mechanika pojazdowa
Usługi transportowe, bus oraz laweta
TEL: 665-360-997, GG: 17625069 (Rafał)

peper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:191
  • Biceps [cm] :42
  • Przysiad [kg]:100 seria
  • Wyciskanie [kg]:100 seria
  • Martwy ciąg [kg]:120 seria
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
Jak ćwiczycie stałym ciężarem to nie ma się co dziwić , że nie ma przyrostów, a tak po za tym zacznijcie ćwiczyć pozostałe partie. Niestety wiąże się to z tym , że potrzebny wam będzie odpowiedni sprzęt... Ale dla chcącego nic trudnego, wszystko da się zrobić samemu.
  • 0
Ja i moja niunia kochamy się na ostre, w pięciogwiazdkowym hotelu, mamy do tego celu wszystkie pokoje

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
co np. proponujesz? z czego zrobić obciążenia, jak ćwiczyć i które partie i ile razy w tygodniu?

Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • 0

peper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 224 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:191
  • Biceps [cm] :42
  • Przysiad [kg]:100 seria
  • Wyciskanie [kg]:100 seria
  • Martwy ciąg [kg]:120 seria
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?

co np. proponujesz? z czego zrobić obciążenia, jak ćwiczyć i które partie i ile razy w tygodniu?

Dziękuję wszystkim za pomoc.



Wszystko znajdziesz na forum :P trening, ćwiczenia, dieta itp.



a obciążenia +25kg w górę znajdziesz na PKP kiedyś z ziomkami wywieźliśmy tego 200 kg

obciążenia znajdują się na słupach przymocowane na lince, trzeba trochę nakombinować żeby odczepiać ale jest to wykonalne (sekator) najmniejsze krążki równe 25kg , większe 35 są jeszcze 50 (ponoć) ale jeszcze się nie spotkałem z tym.

wszystko jest na wyciągnięcie ręki ;p
  • 0
Ja i moja niunia kochamy się na ostre, w pięciogwiazdkowym hotelu, mamy do tego celu wszystkie pokoje

HiTi

    Uczeń

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Pomógł: 0
18
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Wyciskanie [kg]:105
  • Martwy ciąg [kg]:135
  • Waga [kg]:76

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
obciaznia tez mozesz zrobic z betonu i druto,bylo gdzies na forum,
a co do rozmiaru miesni to jak pocwiczysz to zobaczysz ze wielkosc to nie szystko,np ja mam marne 35-6 w bicu a gosc co ma pomalu 40 ale prawie nie cwiczy to podnosi 60% mojego ciezaru ;p
  • 0
Nie jesteś wielki ? A zadaj sobie pytanie - piłeś mleko? No właśnie
pomogłem? daj "+" nie bądz pipa ;]

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
Wracając do tematu. Mamy te same obciążenia , jednak postanowiliśmy "skleić" jakiś plan na wszystkie partie ciała. Proszę o jego ocenę (liczba serii jest mała ze względu na początek treningów, a powtórzenia to ile kto da rady):

PONIEDZIAŁEK:
- klatka (min.5 serii 30kg + min. 5 serii 40kg)
- plecy (w siadzie podnoszenie 16kg na "barkach", nie wiem czy wiecie o co chodzi - min. 7 serii)

WTOREK:
- WOLNE (ze względu na inne zajęcia)

ŚRODA:
- biceps (min. 5 serii 20kg + hantelki ile kto da rady. Pozycja stojąca i przyciąganie sztangi do siebie)
- brzuszki (min. 45 + 5 na następnym treningu)
- plecy (to co w poniedziałek)

CZWARTEK:
- WOLNE (ze względu na inne zajęcia)

PIĄTEK:
- klatka (jak w poniedziałek)
- biceps (j/w)

SOBOTA:
- nogi (przysiady+wznoszenia ze sztangą 30kg - ile kto da rady)
- biceps (tak jak w środę)
- brzuszki (j/w)

NIEDZIELA:
- triceps (tutaj nie mamy pomysłu na ćwiczenia... ;/)
- pompki (min.30)


To taki plan. Może zbyt lekki? Zbyt twardy? Proszę o opinie, chodzi mi głównie o taki plan, tego typu ze względu na małą liczbę sprzętu i umiejętności. Proszę też o wyrozumiałość. To nasz pierwszy plan. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

barto5
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1009 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk B-B
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
    muzyka
    boks
    sporty siłowe
    kobiety :D
  • Staż [miesiące]:od 2007 z przerwami kontuzjami itp.

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
http://www.fabrykasi...atkujacych.html
  • 0

Mefiuu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W czym tkwi problem?
mam jeszcze kilka pytań:
1) czy pomiędzy zmianami ćwiczeń, np. w poniedziałek jeśli skończymy ćwiczenia na klatkę to ile ma być przerwy między ćwiczeniami na biceps ? 60 sekund?
2) jakie inne polecacie ćwiczenia na uda ? bo te co są tu pokazane to tak:
a) nie mamy takiego sprzętu jak są tam pokazane
:D co do tych przysiadów ze sztangą to czytałem że mogą być później problemy z kręgosłupem, a ja już miałem z nim problemy. Wystarczą zwykłe przysiady?
3) jakieś inne ćwiczenia w miejsce tych na drążku, bo drążek dopiero kombinujemy.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024