Skocz do zawartości


Zdjęcie

bole w pachwinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_johny11
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bole w pachwinie
witam!

na kilku treningach temu, w trakcie cwiczen kopniec zaczela mnie bolec pachwina. nie jest to bol ciagly. pachwina daje znac o sobie dopiero jak rusze bardziej znaczaco noga, lub podniose kolano do gory. po kilku dniach bol troche slabnie, jednak podczas treningu i na drugi dzien jest silniejszy.
wiecie moze czym jest to spowodowane i jak temu zapobiedz??
pozdrawiam
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bole w pachwinie

witam!

na kilku treningach temu, w trakcie cwiczen kopniec zaczela mnie bolec pachwina. nie jest to bol ciagly. pachwina daje znac o sobie dopiero jak rusze bardziej znaczaco noga, lub podniose kolano do gory. po kilku dniach bol troche slabnie, jednak podczas treningu i na drugi dzien jest silniejszy.
wiecie moze czym jest to spowodowane i jak temu zapobiedz??
pozdrawiam


czasami mnie sie to zdarza, jak bez rozgrzewki machne noga gwaltownie, najlepiej jak odpoczniesz z naciaganiem przez 2 tygodnie, w tym czasie tylko biegaj, ale nie machaj nogami
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bole w pachwinie
mialem tak kiedys przy yoko geri keage. czasami wogole nie moglem wykonac kopniecia. momentami jeszcze czuje lekki przeblysk tego bolu przy szybkim, dynamicznym mae geri, ale to juz bardzo zadko.
nie robilem nic konkretnego, az po pewnym czasie przestalo, wiec moze tak samo bedzie u ciebie. a bola cie obydwie czy jak?
ja bym poprobowal porozbijac troche biodra. rozciagnij sie i poloz biodra na ziemi podpierając się rekoma. wtedy dociskaj oba biodra do ziemi, a nastepnie na zmiane. mysle ze powinno pomoc. mam nadzieje ze w miare jasno to napisalem :)
no a przed treningami dobrze rozgrzewaj biodra - kręć nimi, podnos kolano do brody i na boki, wymachy itp.
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: bole w pachwinie
Słabo się rozgrzałeś i naderwałeś torebkę stawową. Zagoi się, ale trzeba się oszczędzać, Sforsujesz, to znacznie przedłużysz czas do wyleczenia.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bole w pachwinie

witam!

na kilku treningach temu, w trakcie cwiczen kopniec zaczela mnie bolec pachwina. nie jest to bol ciagly. pachwina daje znac o sobie dopiero jak rusze bardziej znaczaco noga, lub podniose kolano do gory. po kilku dniach bol troche slabnie, jednak podczas treningu i na drugi dzien jest silniejszy.
wiecie moze czym jest to spowodowane i jak temu zapobiedz??
pozdrawiam

1. Dłuższa przerwa w trenowaniu kopnięć i w rozciąganiu.
2. Smarowanie maścią lub żelem o działaniu gojącym i przeciwzapalnym.
Powinno pomóc.

Potem stopniowy i bardzo powolny powrót do trenowania kopnięć.

Jak to nie pomoże i ból powróci, to powtórzenie powyższego (1. i 2.) w dłuższym okresie +
3. Jakieś doustne środki przeciwzapalne.


A na przyszłość pożądnie się zawsze rozgrzać, zwłaszcza stawy biodrowe.

No i nie olewaj sobie tego lepiej teraz, bo Ci będzie nawracać do końca życia, tak jak mi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024