Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cos dla Karate_koks i Dan'a :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Cos dla Karate_koks i Dan'a :)
Na poczatek mojego pisania (moj pirwszy post) mala uwaga/zapytanie (byc moze sie myle) do uzytkownika Karate_koks. Gdzies kolo lipca brales udzial w dyskusji na temat zawodow, sedziwoania i wogole innaych takich tam. Napisales, ze dostales ippon za kombinacje gizami, giaku, gizami mawashi-gri (mniejsza o pisownie, nie wiem czy poprawna)... mam nieodparte wrazenie, ze wedlug przepisow ITKF'u nie mozna dostac ippon za technike gizami, niewazne czy geri czy zuki!!! Wydaje mi sie ze ippon dostaje sie tylko za pelna technike, czyli w przypadku kopniecia musi byc ona wykonana z nogi zakrocznej !!! Zaznaczm jednak, ze moge sie mylic. I jeszcze jedna rzecz ktora pojawla sie w tej dyskusji.... odnosnie rozpoczynania akcji technika nozna. Mozna ropoczac i to jak nabardziej z bardzo duza skutecznoscia!!! W dniu wczorajszym wygralem zawody (rangi o sok marchewkowy) w finale wykonujac pojedyncza technike ura-mawashi-geri. Przylozenie czyste i jak sam to nazwales, jak by z "liscia" dostal. Dostalem tylko wazari, ale to wystarczylo. jeszcze jeden przyklad. najkrotsza walka jaka widzialem to na zawodach klubowych w rzeszowie (okolo 95-96 roku), walka trwala okolo 2 sekund. Po komedzie sedziego start klega wystartowal z tak poteznym mae-geri, ze przeciwnik zakonczyl lot jakies 6 metrow za mata... dostal ippon. No to jeszcze jeden przykla, kombinacja strikte nozna. Wykonujsz ushir-gri i po obrcie lapiesz przeciwnika na mae-geri. Oczywicie do tego potrzebujesz co leprzego przecinika, ktory jest na tyle dobry i szybki, ze bedzie chcial po ushiro wykonac kontre... a ty go bach na mae-geri. Super skuteczne, sprawdzilem kilkakrotnie :) . Kobinacja nie nadaje sie do stosowania ze slabymi przeciwnikami bo ci po "uciece" przed szybkim ushiro, sa tak daleko i sa tak "rozbici", ze nie robia nic... i to ich ratuje ;)

A tak wogole to serdeczne pozdrawienia dla Z. Ruty, z ktorym jak mniemam masz kontak. Naprawde dobry instruktor . Ja trenowalem u niego bardzo dawno temu i bardzo bobrze to wspominam. On uksztaltowal moje karate. Wlasciwie to najlepszy instruktor u jakiego trenowalem. A tak wogole spekuluje po postach, ze sensi Ruta wystepuje tutaj pod ksywaka Dan :) .
Jeszcze raz serdeczne pozdrwienia dla sensia Ruty od Arka E i dla wszystkich trenujących... szczegolnie tych z Chojnic :) .

A wracajac do walki w 2 sekundy, to wlasciwie moze sensi Ruta pamieta ta walke... ;)
  • 0

budo_klatrus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cos dla Karate_koks i Dan'a :)
zignoruj cie ten temat. powstal on przez pomylke, wlasciwego postu szukacie w WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Przepraszam za utrudnienia :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024