Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana poglądów!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
No bo człowiek chce sie cos o konkretnych klubach dowiedzieć, a tu mu wmawiaą że to co ćwiczy to najlepsze jest-no sory...
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
My nie wiemy co i gdzie cwiczysz - staramy sie zrozumiec dlaczego nie przejdziesz sie po klubach w Krakowie - jest ich tam sporo - ja bym to zrobil na twoim miejscu ;)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Nie mówie ż sie nie przejde tylko nie chce tracić czasu na chodzenie po tradycyjnych"specjalistach"i dlatego chce się dowiedziec co i gdzie-tyle!!!!!!Ano miałem nie krzyczeć :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

No bo człowiek chce sie cos o konkretnych klubach dowiedzieć, a tu mu wmawiaą że to co ćwiczy to najlepsze jest-no sory...

No bo człowiek chce sie cos o konkretnych klubach dowiedzieć, a tu mu wmawiaą że to co ćwiczy to najlepsze jest-no sory...


widzisz Yoshihiro - na podstawie sparingów z dwoma zawodnikami z jednej sekcji walnąłeś uwagę, że style tradycyjne są do dupy - a to za daleko posunięte uogolnienie


a tu masz link
krakow.bjj.org.pl/
wprawdzie to strona bjjotowska - ale w zasadzie tylko co do bjj mozna mieć w ciemno pewność, że sparringów będzie aż nadto :D
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
No dzięki!Nie chce sie tu wykłucać czy skuteczne, czy nie-ja uwazam że nie, Ty że tak(różnica poglądów)!Nie wiem jak u Was-wnioskuje że ćwiczysz tradycyjne-ale u nas to podobno twardy styl(udeżenia, kopnięcia, techniki ze statecznych pozycji)-to ja wole nie myslec co jest w stylach miekkich :cry: Ale każdy ćwiczy co lubi, i jak lubi...
pozdrawiam
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

bjj Krakow/vale tudo-uwazam sekcje za przyjazna Tobie poniewaz na kazdym treningu jest przynajmniej 20 minut technik+10minut sparingu co na poczatku wystarcza chyba kazdemu...aczkolwiek sparringow moglobybyc wiecej :wink:

To razem daje ok. 30 minut.
A co robicie przez pozostałą godzinę??? 8O
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Myślę, że większość grup bjj Cię zadowoli. Jeśli szukasz skuteczności w relatywnie krótkim czasie to tam. Tradycyjne ...., faktycznie długo uczą .... :D
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Też myślałem o BJJ-w zwarciu jestem dobry(judo), gdybym tu uzupełnił parterem+troche obaleń z BJJ, było by naprawde dobrze :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Pojęcie 'skuteczności' także jest, delikatnie mówiąc, bardzo szerokie i względne.


O jaki rodzaj skuteczności chodzi? O skutecznośc w sparingach? W jakich? W stójce? W gi, czy bez gi? Z uderzeniami, czy bez? Z jakim zakresem technik dozwolonym?
A może o 'skuteczność' na ulicy? (To jest dopiero temat rzeka, zawierający wiele niewiadomych i z pewnością uniwersalna odpowiedź w tym aspekcie nie będzie brzmiała - bjj...)


Np. ja z judokami w sparingach miałem do czynienia dwa razy. Raz z gościem z rocznym stażem (ja miałem wtedy zaledwie kilka miesięcy nieregularnych treningów parteru za sobą), za drugim razem z gościem z konkretnym, wieloletnim stażem w judo (tym razem miełem za sobą około... dwa lata bardzo nieregularnych i często na długo przerywanych treningów w parterze). Waga i siła za każdym razem były podobne do mojej (chyba byłem nieco lżejszy). Walki były w parterze.
Pierwszy judoka odklepał po duszeniu krzyżowym po kilku sekundach od wzięcia go w gardę. Drugi odklepał po balasze z dosiadu, a w dwu kolejnych walkach nie zdążyłem go odklepać (czas się skończył), ale i tak za każdym razem pomęczyłem go trochę dosiadem, w którym wydawał się bezradny jak dziecko.
Czy po tych 'doświadczeniach' twierdzę, że judo jest do niczego? 8O To by była bzdura!

Mój szacunek dla judo nie ucierpiał. Wzrósł tylko mój szacunek dla konkretnych technik bjj, które udało mi się efektywnie wykorzystać. I tyle.

Na ju-jitsu trafiłem z kolei na takich przeciwników, którzy mnie po kolei odklepywali, albo przynajmniej zmuszali do ograniczenia się defensywy.
Czy z tego wynika, że ju-jitsu jest lepsze niż judo, albo bjj? 8O
Na taju z kolei udawało mi się zdobywać przewagę nad kolesiami z grupy zaawansowanej, popunktować ich, czy też sprawić żeby trochę po treningu trochę kuśtykali :) , ale czy to świadczy źle o skuteczności taja? 8O Inni goście z tej samej sekcji (nawet z grupy niezaawansowanej) pokonywali mnie raczej z łatwością. I co z tego wynika? Nic. :)


Wszelkie uogólnienia na temat stylu, czy nawet na temat danej sekcji, stanowiące efekt kilku wygranych sparingów, to moim zdaniem bzdura.

Nawet jeśli kolega pokonałby wszystkie osoby w danej sekcji łącznie z jej mistrzami i trenerami, to nie świadczyłoby to jeszcze źle o całym danym stylu.
W pierwszej kolejności świadczyłoby to dobrze właśnie o tym koledze. :D
W drugiej, świadczyłoby być może nienajlepiej o konkretnej sekcji (ale tu już byłbym bardzo ostrożny, bo a nóż poprzedniego dnia wszyscy z tejże skecji mieli jakąś ostrą imprezkę?) :)

Tak czy siak nie ma co nadmiernie uogólniać.
Gwarantuję koledze, że są przedstawiciele także styli tradycyjnych, którzy dobrze sobie radzą w walce. (Nawet we wczesnych turniejach UFC ze dwu by się takich znalazło.) :D
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

Też myślałem o BJJ-w zwarciu jestem dobry(judo), gdybym tu uzupełnił parterem+troche obaleń z BJJ, było by naprawde dobrze :)


co do obaleń w bjj - to akurat nie jest najmocniejsza strona bjj, obalenia to własnie judo i zapasy
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

co do obaleń w bjj - to akurat nie jest najmocniejsza strona bjj, obalenia to własnie judo i zapasy


Skoro tak mówisz, to pewnie masz racje(trenujesz BJJ, nie?)Ja o Brazylijskim wie niewiele-tylko że parter"the best"!Szybkie sprowadzenia do parteru a potem to już wykończenie :) Mam racje?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
rację masz, ale judocy i zapaśnicy sprowadzają lepiej ( co nie znaczy, że lepiej na tym wychodzą :) )
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Przykład: Gracie-Shamrock(o ile nie pomyliłem tego drugiego :-) )
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

Przykład: Gracie-Shamrock(o ile nie pomyliłem tego drugiego :-) )

były dwie walki z tego co pamietam, w pierwszej wygrał zdecydowanie gracie w drugiej remis se wskazaniem na gracie, bo shamrock trzymał go w bocznej całą walke bojąc się zastosować jakiegośchwytu kończącego. Najnudniejsza walka jaką widziałem... Jeśli chodzi o walki zapaśników z zawodnikami bjj to radze ci obejrzeć vale tudo japan 94 z ricksonem(albo 91 kurde reki nie dam se uciac)gracie. Gość jest poprostu niesamowity.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Nie wiesz z kim wtedy walczył?Było by mi łatwiej znaleźć, albo jakiegoś linka podaj...
  • 0

budo_tim tom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków - kulturalna stolica Polski

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No to ode mnie tyle :P
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!

Nie wiesz z kim wtedy walczył?Było by mi łatwiej znaleźć, albo jakiegoś linka podaj...


wystraczy ze znajdzies film choke... linkow nie mam ... ale na Trackerze... jest
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
A sherdog to od czego jest?

CLICK ->

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Który zawodnik jest tam niby zapaśnikiem? 8O

A co do taktyki na zapasiora to walczyłem ze 2 takimi zawodnikami - ale już obaj ze stażem w BJJ - więc nie ma o czym mówić. Jeden dawał się kończyć większością technik - najczęściej ładował się w gilotynę, drugi miał na tyle długi staż, że nie byłem w stanie mu zagrozić (za to mnie ze 2 czy 3 razy skończył).

Aha Ken Shamrock nie jest zapaśnikiem (w pro-wrestlingu się szlajał - z tego co wiem :wink: no i shootfighting)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Dzięki Combat-sie oglądnie, sie oceni :D
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiana poglądów!!!
Yoshinori Nishi . Jego styl z tego co wiem ma zawody na zasadach bardzo zblizonych do zpaasów ale moge sie mylic... 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024