Skocz do zawartości


Zdjęcie

rożnice między judo a jj?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

rożnice między judo a jj?
czy w judo i jj część technik jest identyczna i tak samo się nazywa?
jakie są różnice między tymi stylami?
pozdrawiam
kamil
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
Jujutsu jest bardzo niejednolite, masz tradycyjne style (tzw. koryu jujutsu - stare szkoły jujutsu, jeszcze z czasów samurajskich), masz aikido (również odmiana jj), BJJ (Brazylijskie Jujutsu, specjalizujące się w parterze), modern jujutsu (współczesne odmiany jujutsu) i judo (sport walki wywodzący się z jujutsu).

90% szkół w Polsce, używających nazwy jujutsu, to różne odmiany modern jujutsu. Baza techniczna w judo i modern jujutsu jest praktycznie taka sama, techniki nazywają się tak samo (są rzuty nożne, ręczne, biodrowe i poświęcenia, techniki parterowe - trzymania duszenia i dźwignie). Judo jest bardziej ukierunkowane na rywalizację wg. ustalonej formuły zawodów, natomiast jujutsu jest często uzupełniane o kopnięcia, uderzenia, dźwignie na nadgarstki, palce i wiele innych technik, które są zabronione w judo). Większość stylów modern jujutsu posiada własne formuły zawodów ale uczy równieżtechnik typowo pod samoobronę, co w judo zdarza się rzadko.

No i tak można najogólniej. ;-) Poszukaj na forum, bo to wszystko już było pewnie kiedyś omawiane. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
W jj jest w zasadzie wszystko: ciosy, kopniecia, rzuty, wszelkie dźwignie i duszenia

w judo są:obalenia/rzuty, duszenia, dźwignie tylko na łokieć, trzymania
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
Kiedys judo i jj w naszym kraju bylo pod jednym zwiazkiem - judo zawieralo znacznie wiecej parteru niz teraz a na zajeciach oprocz sportu robiona byla tez samoobrona. Kiedy jednak sport zaczal zyskiwac wieksze znaczenie i zaczeto po macoszemu traktowac ludzi robiacych samoobrone odeszli oni ze zwiazku i zaczeli zakladac wlasne struktury.
Wiekszosc osob dluzej zajmujacych sie jj mialo wczesniej wlasnie stycznosc z judo duzo z nich bylo kiedys zawodnikami judo jako ze zawody w jj nie byly rozgrywane.
Duzo nazw sie pokrywa ale zdarza sie tez ze pod ta sama nazwa sa rozne techniki wiec nie jest to regula tak samo jak i wykonywanei rzutow pod sport jak i pod ulice znacznie sie rozni. Judo to sport ewentualnie z elementami samoobrony - jj to samoobrona ewentualnie z elementami sportu. Oczywiscie mowa o systemach nowoczesnego jj. JJ tradycyjne i judo to juz znacznie wieksze roznice. Judo zmienialo sie z biegiem lat w systemach tradycyjnych jest zasada pielegnowania pierwowzorow. Po sekcji judo wiadomo czego sie spodziewac a sekcja jj to wielka niewiadoma zadzaja sie bardzo dobre sekcje z dobrymi rzutami, kopnieciami i dzwigniami oraz parterem ale i zdarzaja sie takie gdzie instruktorzy wogole rzucac nie potrafia albo nie znaja podstawowych dzwigni nadgarstkowych. Zbyt duza roznorodnosc moze doprowadzic do tego zewie sie wszystko a tak naprawde nic sie nie potrafi zrobic ;)
  • 0

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
dzięki za wyjaśnienia,
w pażdzierniku zapisałem się na jj. Początkowo chciałem chodzić na judo, ale w naszym azs trener ma poważną kontuzję i wróci dopiero w lutym.
A co do jj, to coraz bardziej mi się podoba, mimo że mam strasznie poobdzierane kolana i palce.
Kiedyś jako dziecko trenowałem przez 2 lata kyokushin, ale tam nie ma praktycznie kontaktu fizycznego z przeciwnikiem, co nie jest zaletą.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
Ochraniacze na kolana, plaster na palce, w torbe szmate i _regularnie_ na mate :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?

Kiedyś jako dziecko trenowałem przez 2 lata kyokushin, ale tam nie ma praktycznie kontaktu fizycznego z przeciwnikiem, co nie jest zaletą.

to się kyokushinowcy zdziwią :) może kontaktu było mało by byliście dziećmi :?:
  • 0

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
z tego co wiem to w grupach dla dorosłych było podobnie tzn techniki na sucho, 2 szeregi i wszyscy powtarzali różne techniki
  • 0

budo_klimut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: rożnice między judo a jj?
chciałem się Was jeszcze zapytać gdzie można zobaczyć animacje technik jj
nazwy jeszcze bardzo mi się mylą-ostatnio ćwiczyliśmy technikę, która polegała na zablowowaniu kopnięcia, przytrzymaniu i jednocześnie obaleniu przeciwnika na ziemię
chciałbym zobaczyć to na rysunku, by lepiej sobie utrwalić
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024