Skocz do zawartości


Zdjęcie

Regulamin zawodow w Kobylce - szczypta pytan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Regulamin zawodow w Kobylce - szczypta pytan

Art. 2 CZAS WALKI

(...)

3. Pojedynek kończy się przed upływem regulaminowego czasu w następujących przypadkach.
a. gdy jeden z zawodników stosując dźwignię lub duszenie zmusi swego przeciwnika do poddania się


W takim razie moge w stojce wyciagac dzwignie? Czy moge na dzwignie sprowadzac do parteru (nie rzucac, tylko plynnie sprowadzac)?

Art. 5 STOSOWANIE TECHNIKI

1. Kontrolowane (wzrokiem) uderzenia na poziom górny i środkowy, (czyli powyżej linii pasa) skierowane w zawodnika znajdującego się w pozycji stojącej, wykonane następującymi powierzchniami kończyn :
a. przód pięści,
b. grzbiet pięści,
c. podeszwa stopy,
d. grzbiet stopy.


W takim razie nie dozwolone sa tzw. low-kicki, ani nic na ich podobienstwo? Pytam bo ogladam ten krotki HL z poprzednich zawodow i tam w 1:05 minucie tego filmu, chyba Kasia od nas z sekcji wykonala kopniecie na wysokosc uda (jesli dobrze patrze, bo jest zla jakos filmu).

Czy dozwolone sa "stepowania" przeciwnika? Chodzi mi o wykonanie takiego front-kicka na udo przeciwnika (nie uderzenie, ale takie "stepowanie"). Jak np. (jesli dobrze widze) w 1:10 minucie tegoz filmu.

I dalej mozemy kopac podeszwa, badz grzbietem stopy. Czy do tego tez zalicza sie boczna (zewnetrzna) czesc stopy? Ale pewnie to sie wlicza do podeszwy ;)

3. Duszenie wykonywane poprzez ucisk:
a. tchawicy,
b. tętnic szyjnych,
c. żeber.


Czy dozwolne sa tez uciski w parterze kolanem na biceps?

Art. 6 ZABEZPIECZENIA
1. Zawodnik podczas walki posiadać musi : rękawice umożliwiające chwytanie, zabezpieczenia na stopach i ochraniacz krocza. Dodatkowo kobiety zobowiązane są posiadać ochraniacz klatki piersiowej zaś młodzicy i juniorzy kask.


Ten sprzet zawodnik ma miec swoj czy mozna pozyczyc od Was lub swojej sekcji?

tamze:

2. Dopuszcza się używania zabezpieczeń podudzia, głowy i szczęki.


Czyli ja jako 20-latek moge miec kask?

3. Używane zabezpieczenia muszą wykluczać jakiekolwiek uszkodzenie ciała przeciwnika. Ochraniacze podlegają starannej kontroli sędziów. W szczególnych przypadkach o ich dopuszczeniu decyduje Sędzia Główny Zawodów.


Mozecie polecic jakies miejsca o tym jakie ochraniacze sa dozwolone? Rozumiem, ze tutaj sprawa wyglada prosto. Chodzi aby nie kombinowac z ochraniaczami (nie wpychac niczego do srodka ;P ) i wiekszosc ochraniaczy (np. na piszczel i stope) jest dopuszczalnych tych ze sklepu. Dobrze mysle?

14. Unikanie walki, w tym opuszczenie pola walki, notoryczne schodzenie do parteru.


Czyli zawody nie preferuja "parterowcow". I co mam rozumiem poprzez notoryczne schodzenie do parteru? Ze sam sie klade plecami na macie i czekam az przeciwnik sam wejdzie w garde?

Czy moge walczyc tak, ze uderzeam, szukam pozycji, robie wejscie w nogi, w parter i tam sie bawie 20 sekund? Czy jesli bede tak czesto robil bedzie to uwazanane "za notoryczne schodzenie do parteru"?

15. Umyślne wprowadzanie nieładu w ubiorze bądź zabezpieczeniach


Czy moge bedac w parterze powoli wyciagac klapy judogi przeciwnika, aby potem miec dobra sytuacje do duszenia? Chodzi mi o taka sytuacje kiedy jestem np. w dosiadzie i walcza albo o dziwgnie, albo o duszenie. Co chwila lekko pociagam za klape aby wystawala, a kiedy jest tak jak chce dusze.

Z gory przepraszam za cala lawine pytan, ale jak widac mam duzo watpliwosci, ktore chcem jak najszybciej rozwiac. Jak wiadomo zasady nigdy nie sa doskonale. Czasem preferuja jednych, czasem innych - chcem sie poprostu dostosowac i nie robic problemow ;)

PS. Czy jest mozliwosc zakupu plyt (najlepiej CD nie DVD) z walkami z zawodow? Chcialbym zobaczyc jak wygladaja zawody w Kobylce.

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024