Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do właścicieli S.Military


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_homer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Do właścicieli S.Military
Kilka dni temu wszedłem w posiadanie tego zgrabnego nożyka. Zauważyłem że dość ciężko chodzi. Znacznie trudniej go otworzyć niż na przykład Griptiliana. Czy olej by coś pomógł? A może to poźniej samo się wyrobi. Pytam tych co mają i intensywnie używają Mili.
Pozdrawiam. :D
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military
WD 40 mu na pewno nie zaszkodzi. Moj po kilkuset otwarciach pieknie sie wyrobił i chodzi super 8) .

PS. Byc moze os jest za mocno dokrecona (choc prawdopodobnie nie jest)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military

Kilka dni temu wszedłem w posiadanie tego zgrabnego nożyka. Zauważyłem że dość ciężko chodzi. Znacznie trudniej go otworzyć niż na przykład Griptiliana. Czy olej by coś pomógł? A może to poźniej samo się wyrobi. Pytam tych co mają i intensywnie używają Mili.
Pozdrawiam. :D


Problem nie jest w smarowaniu osi tylko w twardym, sztywnym skrzydełku blokującym/linerze, który bardzo mozno dociska kuleczke detent-ball (to co utrzymuje głownię w pozycji zamkniętej) do trzpienia/tylnej części głowni - kuleczka ta po prostu mocno szoruje :wink: ... Jak dogniesz liner w pozycję "odblokowany" i poruszasz głownią zobaczysz, że nóż chodzi lekko - Military po prostu tak ma, to cena za bardzo pewne (jak na liner-lock'a) blokowanie.
Oczywiście warto od czasu do czasu przepłukać pod bierzącą wodą, osuszyć i zaaplikować kropelkę Mili-Tec'u, ale "kulturą pracy" ten nóż nigdy nie dorówna Axis-Lock...ale i tak go kocham :wink:
pzdr
Heimdall
  • 0

budo_czez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wojakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military
Witaj Homer.

Też od niedawna jestem posiadaczem Spyderco Military.
Niestety w Mili nie ma podkładek z brązu albo teflonu wiec zawsze będzie gorzej chodziła niż np. Grip. Taki już jej urok :lol:
Ja swojej zaaplikowałem kilka kropel olejku technicznego co wyraźnie pomogło. I teraz spokojnie można ja otwierać z "nadgarstka" :twisted: to mi w zupełności wystarczy :D

Pozdrawiam Czez
  • 0

budo_homer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military
A to ... G-10 się od tego nie rozpuści? Na stronie Spyderco piszą ogólnie o oleju . Chciałbym żeby chodził jak Grip. No ale on ma chyba mosiężne podkładki.A tu ostrze szoruje o g10. Trudno go otworzyć palcem wskazującym, choć kciukiem bez problemu. Ale jak mówisz że się wyrobi to OK. :-)
  • 0

budo_homer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military
Dzięki za wszelkie sugestie. Mnie również on bardzo pasi. Moim zdaniem ma prawie idealne ostrze . Blokada wydaje się trochę delikatna. Mogłaby troche mniej "skrzypieć".Mój pierwszy folder którego nie wyjąłbym w towarzystwie.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Do właścicieli S.Military
Gratuluję świetnego nożyka. Mam go już dwa latka i jest jest jednym z moich ulubieńców.
Ja na początek proponowałbym popuścić troszkę śrubę na osi. Poza tym ja miałem po miesiącu użytkowania małego playa ale nie na boki tylko przód tył przy otwartej klindze. Pordził mi w tym PITER!!! Myslałem, że wada, czy cóś i że będzie nie do uzytku, a Piter go uzdrowił na tyle skutecznie, że do dzisiaj nie mam żadnych problemów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024