Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szelki operacyjne do noża...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Ja ostatnio noszę Spyderco Goddard przedtem Paramilitary i AFCK na zmianę

Jestem nawrócony na folderki ale niedługo u mnie zagości ciekawy stały
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
jaki....jaki????pochwal sie....a ja nie mam folderka... :oops: żadnego :cry: ....i tylko kilka stałych....ale kocham je wszystkie...(wszystkie kilka)....kosztowa;y mnie sporo wyrzeczeń choć w zasadzie użytku z nich nie mam....(może na szczęście??)
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
My tu gadu,gadu ale ja chciałem wrócic do tematu.... Szelki do noża.....
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Mój link nie wywołał żadnego odzewu, więc pozwalam sobie dodać, że robią te szelki razem z kaburą, na konkretny nóż i konkretną osobę. Jakość na najwyższym poziomie.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
O, toś mnie teraz zaintrygował (nie można było tak od razu? :P )
Jak wygląda zdejmowanie miary z ludzia? Każą się pomierzyć w odpowiedni sposób, czy trzeba się stawić u nich na miejscu?
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Ja byłem osobiście, bo mam blisko. Ale tam one na stronce mają wszystko wypisane. Robią kaburę na nóż + szelki na wymiar i mają to wszystko naprawdę BARDZO tanio.
Za pochwę do noża fiksed o długości klingi 10cm. zapłaciłem coś koło 70pln. A pochwa pochwie nie równa. To co oni robią, to wyrób naprawdę wysokiej jakości. Rozkręcać można do czyszczenia, między warstwami kydexu jest pasek skóry, co pozwala na regulację docisku bez użycia palnika. W komplecie płetwa do noszenia przy spodniach bez paska ( płetwa ma również wycięcia pod pasek. Płetwę można zdjąć i nosić samą pochwę jako nek. Płetwa obraca się o 360 sropni więc nóż jeździ w takiej pozycji jak lubisz i można w tej pozycji zablokować śrubami.
Na fotce mój nożyk (mojej roboty) w tej pochewce.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Noooo wygląda to delikatnie rzecz ujmując - obiecująco :-)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Kiedyś pisałem, też szukałem szelek i po pewnym czasie zrobiłem je sobie sam.
Zajęło mi to 2 godziny, użyłem do produkcji igły nitki oraz taśmy kupionej w sklepie turystycznym, noszę na nich MadDoga, są bardzo dobrze dopasowane do mojej figury :) i wygodne...
A Taki CQB to pikuś, bo lżejszy, trzeba tylko bykombinować pętle do paska i doczepić ją do pochwy, może być pętla dodawana do tego noża jko IWB

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Peace Kepeera I nosze na szelkach do broni które kupiłem za 40 pln w sklepie "sport i turystyka" u mnie na zadupiu
ale PKI ma kabure idealną do montażu szelek
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Spodziewałem się, ze padną odpowiedzi typu "w lewej nogawce" :)
Becker w kydexie, na pasku, rączką do dołu, zamocowany paracordem, Monochrom w kieszeni na klipsie, Vicek spartan w plecaku, czasami Kabar impact spearpoint w kieszeni kurtki, pionowo. ( ten wewnętrznej, tylko, że zewnętrznej)
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
A ja noszę Medalliona zamocowanego na pasku, najczęściej w poziomie, w pozycji po środku paska z tyłu:)
Mam nadzieję niebawem nosić Buck'a Stridera Mini Tanto, powinien zmieścić się w prawej, przedniej kieszeni spodni....
PZDR Jacek
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
a ja nosze toola na pasku i na chuj mi szelki 8) doszedlem ostatnio do wniosku ze po co mam nosic i toola i noz skoro noz w toolu spelnia w zasadzie wszystkie moje oczekiwania jako edc. tzn przez edc rozumiem do szkoly itd, nie mowie o wloczeniu sie po lasach itp. a jako srodka obrony nie biore noza pod uwage.
pozdr
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...

Mój link nie wywołał żadnego odzewu, więc pozwalam sobie dodać, że robią te szelki razem z kaburą, na konkretny nóż i konkretną osobę. Jakość na najwyższym poziomie.

teraz to ma sens....a całość wygląda bardzo ciekawie.... dzięki..
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
NIesamowite.....znalazłem przypadkiem szelki od mojej giwerki...i to 2 pary...jedne są fajne skórzane,a drugie jakieś takie tandetne no ale Te skórzane nie pasują mi do niczego......leżały zapomniane w szafie...na dnie......ale Stingerek już na nich wisi....ledwo...ale zawsze wisi...nawet nie jest tak tragicznie...no może i jest ale staram sie przyzwyczaić...to tak tylko na chwilkę...bo musze zrobić sobie coś konkretnego i najlepiej uniwersalnego....i do CQB 1.....
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
zagajnik -> a jak wkładasz go(Medaliona) spowrotem do pochwy?

Też mam necka noszonego na pasku(tip up po prawej stronie) - ale z przodu więc widzę co z nim robię, ale jak operawoć nim za plecami?
  • 0

budo_mc mario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
nosiłem swojego czasu na pasku z tyłu , poziomo.....no coż raczej pakuje sie go na czuja, po paluszku....chyba że jakiś dobry samarytanin przekręci Ci główkę o 180 stopni,choć wtedy to już raczej wiele nie zobaczysz......a inaczej...tylko na czuja...
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...

zagajnik -> a jak wkładasz go(Medaliona) spowrotem do pochwy?

Też mam necka noszonego na pasku(tip up po prawej stronie) - ale z przodu więc widzę co z nim robię, ale jak operawoć nim za plecami?

Akurat medallion ma taką sprytną, rozciętą mocno od strony fałszywego ostrza pochewkę, że nie mam z tym problemu, nożyk praktycznie sam wskakuje do kydexu....poz tym jestem praworęczny i niezbyt "rozwinięty" w pasie więc wszystko jest OK :) Faktycznie, przy wkładaniu wykorzystuje trochę metodę "po palcu" :oops: 8) (mam nadzieję, że moja kobieta tego nie czyta)....
PZDR Jacek
  • 0

budo_6s
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
Swojego czasu nosiłem swego DB też poziomo z tyłu na pasku ale jako że w temperaturze pokojowej (uczelnia) i w cieplejsze pory roku chodze w tiszercie, to ze względu na małą dyskrecję z noszeniem przy schylaniu się (nóż i kydex bez "dzień dobry" z buta wpada na salony i widok osób postronnych - chyba że bym nosił koszulki o 5 rozmiarów za duże jak to w stanach moda, ale byłby problem wymościć klingę z tych połaci szmaty), więc jego miejsce przeniosło się na prawy bok, standardowo pionowo ale krawędzią tnącą Forward....

no i vicek soldier w małej kieszonce Fat-a do lżejszych robótek....

pozdrowienia....
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Szelki operacyjne do noża...
ja nosze MODa Mark I Auto w oryginalnej kaburze, na pasku, z tylu po prawej stronie.
mam tez kydexa do niego i moze na niektore okazje szelki do nich by sie przydaly

poza tym SOG x-ray vision w kieszeni spodni 5,11 (komorke mam za duza do tej kieszeni ale dla noza miejsce idealne)

dalej Victorinoxa Swiss Champ + zestaw z mag lite solitare

mam tez pare innych sprzetow ale na codzien nie nosze
np kukri z kabura udowa

a poza tym mase innego zlomu w kamizelce 5,11

kiedys szedlem po cos do sadu i jak zaczalem oprozniac kieszenie w samochodzie to do schowka mi sie zmiescic nie chcialo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024