Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Walthery zniknęły ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Na moje pytanie czy będą odpisali ze jest 25 ml i koniec 8O cóz za zajebista odpowiedz na pytanie :)
  • 0

budo_thumbs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Forum sledze od dłuższego czasu zwłaszcza temat poświęcony gazom jako że w/w temat jak widać jest bardzoooo długi udało mi się przewertować ok 80 % całości ... przechodząc do rzeczy obecnie jestem posiadaczem gazów widocznych na zdjęciu ( wcześniej miałem defenol, canon, nato , i inne tego pokroju psikawki ) tu mam kilka pytań do osób siedzących w temacie ( wdzięczny bym był za wypowiedzi tych właśnie osób ) by zbędnie się nie rozpisywać pozwolę sobie pytania zadać punktowo ( niektóre pytania mogą brzmieć banalnie ... przykładowo 1 lecz wypowiedzi zawarte na forum w niemałej mierze przeczą same sobie ... ).

1- Który z obecnie dostępnych na rynku Polskim gazów jest najskuteczniejszy - bezpośrednia konfrontacja z osobami nietrzeźwymi + naćpanymi interesują mnie jedynie miotacze "podręczne" do 100 ml

2 - Który z gazów jest skuteczniejszy PIEPRZ czy CS

3 - Na fotografii widoczne są psikawki którymi obecnie dysponuje i tu pytanie odnośnie oc-17 czy gaz ten to żel, piana czy też chmura ? Gaz został zakupiony w licencjonowanym salonie gdzie sprzedawca stwierdził że jest to żel ( mi to na żel nie wygląda ze względu na dyszę tj. średnica dyszy jest identyczna jak w KO stożek ponadto na forum już prezentowano oc-17 gel gdzie dysza była typowo żelowa ( malutka średnica ) ) ponadto moje wątpliwości wzbudził sam sprzedający który wraz załogą uparcie twierdził że gazy typu piana nie istnieją ( są tylko chmura i żel i BASTA ! ). Ponadto wdzięczny bym był za info. odnośnie tego gazu konkretnie interesuje mnie pojemność zbiornika ( niestety na opakowaniu nie ma o tym wzmianki ) oraz krótka ( bądź też nie :) ) specyfikacja "praktyczna" ( teorie znam ) tj. czy jest to gaz jednorazowy na jednego napastnika czy też można tym odpędzić powiedzmy 2-3 osoby ... wdzięczny również będę za wszelkie inne sprawdzone w praktyce informacje na temat tegoż właśnie gazu.
Dołączona grafika

Pozdr.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sam zdecyduj na co postawisz, Pogromce zawiodlo 300ml Puissance mimo ze to markowy CS i gasnica, wiec jakiej odpowiedzi sie spodziewasz :)
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pytanie - przypuszczam, że głównie do Cizzii :D - na ile sekund ciągłego pryskania wystarcza gaśnica OC-17 16 oz. (oryginalna, z USA)?
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Thumbs moim zdaniem dobre gazy na polskim rynku to Walther,Uzi,Smith@Wessons,Oc-17,Hi-Max,Sabre,a z CS Puissance (Force80).Z tańszych Ko pieprz,ale tego bym nie kupił bo nie ma blokady i jak dla mnie tandetnie wykonany. :roll:
Ja wole pieprz,ponoć skuteczniejszy na naćpanych i pijanych,poza tym nie chce przez jakieś gówno mieć przejebane jak mu oczy wypale. :roll:
Moim zdaniem ten OC-17 to chmura,sprzedający to jakiś debil i nie słuchaj ich,mi kiedyś jeden wmawiał ze cannon zielony jest lepszy od Equalizera bo dużo sprzedaje a w inter ark jak chciałem zel koles podał mi chmure.Mi ten Oc-17 wygląda na 44ml lub max 50 ml.
Pieprzem Ko stozek dawny kumpel jak jechalismy autobusem pare lat temu jakiś naprany żul zaczął go dusić,dostał strzał z około 1cm :) w ryj,padł(nie wiem czy z powodu gazu czy tak schlany był) :) Inny kumpel tym samym walnął schlanemu ojczymowi po czym 30 minut pomagał mu nad zlewem.
Co-17 chmurą inny znajomy poczęstował drecha i pięknie zadziałał,ale ja bym raczej żel kupił bo jak testowaliśmy OC-17 chmura na dworzu na drzewie i zero wiatru ze 3 metry dalej stałem,poleciały opary i szyja mnie paliła jak jasna cholera. :cry:
  • 0

budo_nosferatu_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

1- Który z obecnie dostępnych na rynku Polskim gazów jest najskuteczniejszy - bezpośrednia konfrontacja z osobami nietrzeźwymi + naćpanymi interesują mnie jedynie miotacze "podręczne" do 100 ml

Na tym forum najczęściej wymienia się OC-17 (pieprz) i Force 80 (CS). To jest obecnie najlepsze co możesz dostać w Polsce.

2 - Który z gazów jest skuteczniejszy PIEPRZ czy CS

Z uwagi na to, że na całym świecie coraz bardziej odchodzi od gazów typu CS z powodu potencjalnie większej szkodliwości, a także ponieważ OC rzekomo bardziej działa na osoby pijane, naćpane i mocno pobudzone, to osobiście skłaniałbym się raczej ku pieprzowi. Co nie znaczy jednak, że nia ma dobrych gazów CS. ;)

3 - Na fotografii widoczne są psikawki którymi obecnie dysponuje i tu pytanie odnośnie oc-17 czy gaz ten to żel, piana czy też chmura ?

A co masz napisane na pojemniku? Gel, Foam czy Fog?

Gaz został zakupiony w licencjonowanym salonie gdzie sprzedawca stwierdził że jest to żel ( mi to na żel nie wygląda ze względu na dyszę tj. średnica dyszy jest identyczna jak w KO stożek ponadto na forum już prezentowano oc-17 gel gdzie dysza była typowo żelowa ( malutka średnica ) ) ponadto moje wątpliwości wzbudził sam sprzedający który wraz załogą uparcie twierdził że gazy typu piana nie istnieją ( są tylko chmura i żel i BASTA ! ).

Tak naprawdę to nie ma żadnego gazu, który sika żelem sensu stricte. Najczęściej to co określa się mianem "żelu" tak naprawdę jest oleistą cieczą.

Ponadto wdzięczny bym był za info. odnośnie tego gazu konkretnie interesuje mnie pojemność zbiornika ( niestety na opakowaniu nie ma o tym wzmianki ) oraz krótka ( bądź też nie :) ) specyfikacja "praktyczna" ( teorie znam ) tj. czy jest to gaz jednorazowy na jednego napastnika czy też można tym odpędzić powiedzmy 2-3 osoby ... wdzięczny również będę za wszelkie inne sprawdzone w praktyce informacje na temat tegoż właśnie gazu.

Jeżeli chodzi o pojemność, to wygląda na 60 ml. Zresztą sprawdź ile ma ten KO postawiony obok, bo wygląda na to, że oba gazy są tej samej wielkości. A tak w ogóle to zdaje się, że pojemność gazów OC-17 oznaczana jest amerykańską miarą masy i liczona jest w uncjach (oz), ale pewności nie mam, ponieważ nigdy nie miałem tego gazu w ręku. Na wszelki wypadek sprawdź czy nie masz takiego oznaczenia na pojemniku.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A przy okazji na imprezie kiedyś znajomy wyciagnął starą maskę przeciwgazową,wyszliśmy na balkon i dostał w "szybkę" czerwonym waltherem,maska zadziałała,mówił ze czuje zapach gazu,tylko ze opary spadły na szyje i miał ślad jakby ktoś go dusił.Potem nagle zawinął się do domu.Po paru dniach się przyznał ze po tym jak umył szyje poszedł się odlać 8O i ledwo wrócił do domu po czym godzinę :) siedział w wannie :)
  • 0

budo_melchi1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia pytanko do ciebie. slyszles o takiej substancji CR? jesli masz jakies informacje na ten temat to podziel sie nimi. pozdro
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

1- Który z obecnie dostępnych na rynku Polskim gazów jest najskuteczniejszy - bezpośrednia konfrontacja z osobami nietrzeźwymi + naćpanymi interesują mnie jedynie miotacze "podręczne" do 100 ml

2 - Który z gazów jest skuteczniejszy PIEPRZ czy CS

3 - Na fotografii widoczne są psikawki którymi obecnie dysponuje i tu pytanie odnośnie oc-17 czy gaz ten to żel, piana czy też chmura ? Gaz został zakupiony w licencjonowanym salonie gdzie sprzedawca stwierdził że jest to żel ( mi to na żel nie wygląda ze względu na dyszę tj. średnica dyszy jest identyczna jak w KO stożek ponadto na forum już prezentowano oc-17 gel gdzie dysza była typowo żelowa ( malutka średnica ) ) ponadto moje wątpliwości wzbudził sam sprzedający który wraz załogą uparcie twierdził że gazy typu piana nie istnieją ( są tylko chmura i żel i BASTA ! ). Ponadto wdzięczny bym był za info. odnośnie tego gazu konkretnie interesuje mnie pojemność zbiornika.

1.
Tak jak wcześniejsze napisano faworytami na tym forum są:
Police OC-17 Magnum - pieprzowy
Force 80 (Pussinance 90) - chemiczny CS
2.
Ja osobiście preferuję pieprzowe.
3.
KO stożek dostępny jest w pojemnościach 40 ml i 50 ml, OC-17 jest dostępny o pojemnościach ok. 60 ml i 90 ml czyli masz OC-17 60 ml.
OC-17 pryska chmura (stożkiem) małych kropel. Najlepiej przetestuj sobie na dworze jak pryskają obydwa gazy to zauważysz różnicę oraz sprawdzisz jaki mają zasięg.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja pozwolę sobie sobie wrócić do tematu puissance 90 i force 80. Wie ktoś jaka może być przyczyna, że force jest ciemniejszy i bardziej "gęstawy" od puissance 90.? Podobno to są te same gazy? Moim zdaniem, jeśli macie wybór force 80, a puissance 90, to wybierzcie to pierwsze. Puissance zalatuje mi taniochą. Swoją drogą te puissance jak już pisałem, są niesamowicie wrażliwe na temperaturę i to od niej zależy jak poleci. Na moim filmiku poleciało coś w stylu "cobry" (bardzo mi się podobało). Kilka miesięcy temu przy napastniku poleciało na max 2.5 m jakieś gluty (gruby płyn jakby ze strzykawki) z tym, że wtedy było zimno, a gaz stał na wierzchu w garażu. Jeśli miałbym polecić komuś OC czy CS, to powiem tak, najlepiej to i to CS w żelu OC w chmurze. To są takie moje osobiste upodobania. Jeśli jednak ktoś chce wybierać, to niech załatwi sobie DOBREGO OC. Chyba jeszcze nikt nie pisał, aby dobry OC zawiódł, a ja nie jestem jedynym z tego forum któremu Force80/puissance 90 nie zadziałały.

PS. Swoją drogą kiedyś trochę oberwałem Force 80 prosto w ryj. Byłem po 2 piwach, ale MASAKRA. Cała twarz napierdala jak cholera. Działało to na mnie około 5 min, ale skutki odczuwałem koło miesiąca.

PS2 Wie ktoś jak możne dobrze gaz z zapalniczek nabić do puszki? Mi przecieka na boki etc.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Informacje na temat RMP HI-MAX
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z/27/17/2007/PZ Ręczny miotacz pieprzu HI-MAX
[Formuła BODYGUARD LE-10 o składzie
10% olejku pieprzowego, który zawiera 1,33 %
alkaloidu capsaicyny, a jego moc jest nie
większa niŜ 2 mln SHU (Scoville Heat Unit)];
Plecakowy miotacz pieprzu [Formuła
BODYGUARD LE-10].


Przez kogo jest wytwarzany gaz pieprzowy BodyGuard LE-10?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Wie ktoś jaka może być przyczyna, że force jest ciemniejszy i bardziej "gęstawy" od puissance 90.?

Pozdrawiam


w wiki jest napisane ze o-chlorobenzylidenomalononitryl jest bialy w temperaturze pokojowej, Chloroacetofenon jest bezbarwny a jako substancja techniczna szarobrunatny
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazee: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czyli ten sam co robi HI-POWER.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No tak ale [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazee: Producentem obu jest jednak GUARDIAN Personal Security Products, LLC
Stronka , którą podajesz dotyczy jedynie wyposażenia dla służb mundurowych ( czyli są tu nieco słabsze gazy - tzw. Law Enforcement, dla policji, dla treningów oraz dla wojska )

Dlatego brak na tej stronie gazów typu HI-POWER, który przeznaczony jest dla tzw obrony osobistej i jako taki należy należy do grupy najmocniejszych gazów (dla tzw. PERSONAL SECURITY )
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
dodac trzeba, ze jednak sporo gazow z seri Law Enforcement jest mocniejszych od tych Personal Security (wedlog producenta) ale generalnie zgoda
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

kilka dni temu kumpel uzyl puissance na sporym kundlu i podzialal elegancko :)

Pogromca jak chcesz to podklepie ci pomysl, zalej swierza chilli spirytusem w jakims garze, wez wiertare i mieszadlo do farby i zawies nad tym garem, duze obroty i niech pochodzi kilka godzin, potem przecedz to przez np rajstope a potem odparuj alko - tak bym to robil


Tak swoją drogą... że co kurwa :) .
Obu gazów używałem jeden po drugim więc odpada różnica temperatury.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia kiedys pisal ze sa zajebiste roznice miedzy pojedynczymi sztukami gazow i ze ciezko wyprodukowac xxxx pojemnikow z substancja o identycznych parametrach, jak tam ten frontiersman byl i zawartosc c. i gwarantowanej c. to z opisu zrozumialem, ze generalnie maja 1,33% ale gwarantowanej 0,9% bo sa roznice w puchach moze w CSach tez tak jest, spekuluje ofcourse :D

pies dostal i odrazu dluga na podworko i do budy, jesli o to pytasz ;)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czekaj czekaj, to sugerujesz mi gotowanie wywaru z wiertarką nad tym wywarem?! :) . Trochę sobie tego nie wyobrażam, albo to jakiś żart... :)

Co do różnicy to była ZNACZĄCA więc również odpada fabryczna pomyłka.

Pzdr
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
no to nie wiem, ja wierze producentowi ktory ze to ten sam gaz a sa one pokazywane na ich stronie obok siebie puszka w puszke i podpisane przez / jakbys sprawdzil chociaz kilkanascie puszek.... zreszta sam niedlugo dolorze cegielke do tych porownan jak sie uda ale oleistosc tak naprawde TESTY PSIKANIA NIE SA MIARODAJNE, nie zmierzymy tak ostrosci jednego z glownych czynnikow skutecznosci bo do tego potrzeba analizy chemicznej to chyba jasne? oczywiscie mozesz byc przekonany ze puissance jest slabszym gazem niz force bo takie masz odczucia, spoko mnie nie przekonales do swojej teori

Jesli piszesz o kolorze i gestosci nie ostrosci to ok, jesli o ostrosci pokaz jakies zrodlo w ktorym jest napisane a) czy kolor CS okresla ostrosc B) jaki kolor nobilituje wyzsza ostrosc gazu CS c) co znaczy znaczna i jak odrozniasz roznice znaczna od normalnej czyli takiej jaka wystepuje miedzy puszkami force-force.

ale mnie nie musisz przekonywac :)

bez gotowania i w alkocholu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Google (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024