Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wniosek kupujcie hi - power polecam od cizzia wyrzucić stare puchy jeszcze raz polecam 8)
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli można ponowie pytanie o to sabre trzecie z lewej co to jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XIII dzieki za test :) sam posiadam smith&wessons 90ml i ciekawy jestem działania w realu :twisted: choc z pół godziny temu byłaby okazja,2 gosci pod monopolowym poprosili o "zeta",na moje Nie nawet bluzgi nie poleciały 8O no coz :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TREWIS, nie wiem o co Ci chodzi. Nie zamierzam poddawać w wątpliwość działania Hi-Powera, powiem więcej - za każdym razem gdy słyszałem że ktoś go użył był pod wielkim wrażeniem jego skuteczności. Tak samo nie neguję sprzętu Cizzi, sam u niego kupuję :) i szczerze polecam Kolegę, bo ma często coś ciekawego ;)

Twierdzę tylko, że Uzi ma dobry zasięg i satysfakcjonujący mnie sposób wylatywania gazu z miotacza, jaka skuteczność - nie wiem, pewnie dobry standard.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A propos techniki i okoliczności użycia gazu: uczulam, jako świadek pewnego zajścia, żeby nie wdawać się w sypanie w okolicach torów tramwajowych,kolejowych i innych "kamienistych" okolic. Jak od razu nie zaskoczycie przeciwnika to możecie liczyć na ukamieniowanie :( . W takich sytuacjach żaden HP, Frontierman itp wam nie pomogą.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Możesz sprecyzować dokładniej o co chodzi? :P
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak z gazem cos nie wyjdzie to zarwiesz kamieniem :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak z gazem cos nie wyjdzie to zarwiesz kamieniem :)
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak z gazem cos nie wyjdzie to zarwiesz kamieniem :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na ulicy też są kamienie, przecież wiadomo.

Pozdrawiam
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Sorx za 3 posty,prosze o wykasowanie :oops: no,ale nie tyle,takie i od razu pod ręką :roll:
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pogromca z Lbn: chodzi mi o ilość a nie ,że są oraz konsekwencje z tego wynikające np wtedy, kiedy starcie w takim terenie mamy z grupą wyrostków.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
- Fedormajk -

w takich wypadkach SYFON tylko syfon :) a potem spierdalać osypując się ... + oczywiście coś mniejszego gdyby zabrakło w syfonie HE HE ponieważ mają one jednak tendencję do dość szybkiego opróżniania pojemnika ... np. Frontiersman 9.2 oz. w wersji Magnum wypluwa całą zawartość w 5 sekund :twisted: ale predkość wylotowa gazu to 110 km/h więc ucieczki przed tym nie ma :)

Cizzia
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia: W sumie to jakby były dwa Frontierki to mozna by mówić o niezłej zasłonie gazowej. Ale kto nosi non stop gaśniczki na ulicy? No może w zimie jest miejsce w katanie Ja zabieram tylko na dalsze wypady..... niestety siedzi wtedy w plecaku. Wiem ,że to błąd ale wolę żeby nikt nie widział że takie coś mam.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
........:)


ano JA noszę i choć faktycznie troszku bywa to czasem nieporęczne ALE ... kiedy przychodzi co do czego to mmmmmmmm :) :) :)

baaa dodam jeszcze że 2 syfony naraz no ..... ;) pomysł za 10- chę ! ( przetestuję ) ale to faktycznie była by lekka przesada choć ... - dla chcącego nic trudnego - jak to kiedyś gdzieś ktoś mądry napisał HE HE

CZUWAJCIE WIĘC, BO NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY

i tą zasadą się kieruję.

Cizzia
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XIII O nic mi nie chodzi też polecam cizzie bo ze sprzętem cienko na rynku wkurza mnie tylko że jak piszę o sabre to zaraz jakieś podteksty interesuje mnie ta głowica na tym sabre a nie kryzys i sknery 8) POZDRAWIAM
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia: do syfona jakieś kabury posiadasz? Da się takie w Polsce kupić ?

Myślałem o czymś takim:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pod kurtałkę byłoby idealne.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Policjanci oskarżeni o nieumyślne zabicie Niemca

Zarzuty przekroczenia uprawnień, narażenia życia cudzoziemca i nieumyślnego spowodowania śmierci postawiła Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w śledztwie dotyczącym interwencji dwóch białostockich policjantów, po której zmarł obywatel Niemiec.
Podczas interwencji policjantów mężczyzna został skuty kajdankami, zasłabł i mimo prób reanimacji, zmarł. Okazało się, że udusił się, a powodem było użycie gazu przez policjantów. W ocenie prokuratury - użycie niezgodne z prawem.

Zdarzenie miało miejsce 14 grudnia 2007 roku. Policję o interwencję prosił dyspozytor komunikacji miejskiej, bowiem nieprawidłowo zaparkowany samochód blokował pętlę autobusową. Na miejsce przyjechał policyjny patrol. W zamkniętym od środka samochodzie siedział młody mężczyzna i - jak relacjonowali wówczas funkcjonariusze policji z patrolu - najpierw mężczyzna nie reagował na nic i nie chciał otworzyć drzwi. Potem, wzburzony, wysiadł z auta i rzucił się na policjantów. Po szamotaninie założono mu kajdanki. Leżący na ziemi mężczyzna nagle zasłabł i stracił przytomność. Policjanci próbowali go reanimować, wezwali karetkę. Mężczyzna zmarł.

W relacjach policjantów z patrolu nie było mowy o użyciu gazu, zwłaszcza już w samochodzie.

Jak powiedział rzecznik olsztyńskiej prokuratury Mieczysław Orzechowski, policjantom postawiono zarzuty umyślnego przekroczenia uprawnień w ten sposób, że podjęli decyzję o użyciu gazu (zakwalifikowane jako użycie "środka przymusu bezpośredniego") wobec obywatela Niemiec.

Kiedy mężczyzna siedział w samochodzie, każdy z policjantów użył własnego pojemnika z gazem, rozpryskując go do wnętrza auta przez uchyloną szybę. Gdy Niemiec wysiadł, policjanci znowu użyli wobec niego gazu. Cudzoziemiec doznał obrzęku krtani i udusił się.

Jednemu z funkcjonariuszy prokuratura zarzuciła nieumyślne spowodowanie śmierci obywatela Niemiec, drugiemu - umyślne narażenie życia tego mężczyzny. Chodziło o to, że jeden z policjantów pryskał gazem w twarz mężczyzny, zaś drugi - do wnętrza samochodu.

- Podejrzani policjanci nie przyznali się, skorzystali z prawa do odmowy wyjaśnień - powiedział Orzechowski.

Prokuratura w Olsztynie przejęła śledztwo pod koniec grudnia 2007 roku. Białostoccy śledczy wyłączyli się bowiem, nie chcąc narazić się na zarzut braku obiektywizmu w związku z tym, że jej prokuratorzy współpracują na co dzień z miejscową policją.

Jak dodał Orzechowski, śledztwo trwało tak długo, bo wymagało wielu specjalistycznych opinii, m.in. laboratorium kryminalistycznego, a także specjalisty od oceny prawidłowości zastosowania gazu przez interweniujących funkcjonariuszy. Dopiero wtedy prokuratura zdecydowała o postawieniu zarzutów. Koniec śledztwa zapowiada na przełom marca i kwietnia.


  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dlatego policja powinna używać znacznie słabszych, jedynie odstraszających wersji OC.A może uzyli jakiś prywatny wynalazek lub osławiony CS FORCE?
Ciekawa sprawa i warta wyjaśnienia bo nikt z nas chyba nie ma na celu zabicie frajera, który chce od nas komórkę lub 5 zł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024