Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
35 ml starczy na 45 strzałów? Ile w tym prawdy? A swoją drogą testował ktoś kiedyś taki gaz i może stwierdził czy jest tam też "CS"?

Pozdrawiam
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ciężkie czasy idą ... a już sknery HE HE to się w ogóle na Red Peppery i KO przerzucą :)

W grudniu zeszłego roku cena w militaria.pl za 120 ml / 4 oz. Smith & Wesson(a) sięgała 59 pln za sztukę – obecnie jest to już 65 pln – i właściwie wszystko było by do przeżycia bo 6 złotych nie zabija, tyle tylko że to cena promocyjna i jak wróci do normalnego poziomu ten miotacz będzie kosztował 77 pln. Co ciekawe UZI o takiej samej pojemności który kosztował 65 pln, obecnie ( na promocji ) kosztuje już 79 pln a docelowo ma kosztować 98 pln.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wychodzi na to że ceny gazów obronnych w najbliższym czasie mocno pójdą w górę, co jedynie sprawi że zakup miotacza klasy HIGH END nawet sprowadzonego z zagranicy nie będzie już fanaberią :) jak twierdzą niektórzy, a zwyczajnie zdrowo rozsądkowym podejściem, tym bardziej że docelowa kwota do zapłacenia za taki miotacz będzie mocno zbliżona do sklepowych cen w Polsce – czego jednak nie można powiedzieć o jakości.

Z ciekawostek dodam że o ile Sabre produkuje miotacze z których faktycznie można oddać większą ilość „strzałów” niż z produktów konkurencji – to jednak informacje podane na ich opakowaniach to zwyczajna BZDURA.

Cizzia
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ja bym "promocje"w militaria.pl dzielił przez 4,często zaglądam na ich strone i np.wiatrowka Magnum która zawsze kosztowała 199zł od ponad roku to nagle dopisali przekresloną cene 299zł(bzdura),nigdy tyle nie kosztowałą.Pewnie podobną scieme z gazami walą. :roll:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tylko czy ktoś wie jak jest z domieszką tego OC + CS?

@Cizzia
Nie podawaj danych 4o.z/120 ml skoro jedno to pojemność, a drugie waga, a jak wiadomo z wagą gazów o tej pojemności różnie bywa... Wprowadzasz w ten sposób odrobinę błędu. (wiem upierdliwy jestem :) )

Pozdrawiam
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

35 ml starczy na 45 strzałów? Ile w tym prawdy? A swoją drogą testował ktoś kiedyś taki gaz i może stwierdził czy jest tam też "CS"?

Pozdrawiam


tam (wedlog producenta :) ) jest 5x wiecej CS-a niz OC wiec nie wiem czy specjalnie tak pytanie postawione bo masz jakies info czy o pytasz jak paruje ;) czy cos :P
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie do końca zrozumiałem powyższe zdanie, ale chodziło mi o to czy jest jakiś "Kowalski" który kupił sobie ten gaz przez militaria.pl i sprawdził np drogą oddechową, bądź na sobie czy jest tam też CS. (czuć różnicę między csem, a OC chociażby w zapachu).

Pozdrawiam
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] mi o te niebiesko czarne co sądzicie o nich .Dla czego zawsze jak jest temat sabre to tak szybko się kończy czy te sabre jest wyklęte czy o co tu biega
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten link sory
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dziwne przedtem działały nie wiem dla czego nie wchodzą chciałem pokazać czarno niebieskie puszki sabre ale nie wyszło. 8)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia: owszem ciężkie czasy idą i dodałbym, że znowu niebezpieczniej się zrobi na ulicach .. Ale jak ktoś chce na bezpieczeńśtwie oszczędzać w kryzysie to jego sprawa. Trudno czasem takich przekonać.

Ja wyznaję zasadę, że na swoim i rodziny bezpieczenstwie oszczędzać nie można i dlatego kupuję tylko to co najlepsze na rynku. Najwyżej sam mniej szynki zjem albo gorszego browara wypiję przez czas jakiś. Poza tym zwykle termin ważności gazów " z importu np z USA" jest znacznie dłuższy niż tych kupowanych w Polsce więc w sumie wychodzi,że cena prawie ta sama a jakość i siła rażenia zupełnie inna. Oczywiście uwagi te nie dotycza jakiś dezodorantow typu NATO , TW itp badziewia.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Dziwne przedtem działały nie wiem dla czego nie wchodzą chciałem pokazać czarno niebieskie puszki sabre ale nie wyszło. 8)


Raczej ten link :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O i o to chodziło :lol: .Ciekawa jest ta jedna głowica jak i cały rmg pytanie zna ktoś ten rmg trzeci z lewej :?: .A i jeszcze jedno nikogo nie zachęcam do zakupu sabre czy czegoś tam piszę bo lubię ten temat jak i z czystej ciekawości osobiście mam nato cs 7 puszkę mi starcza znając siebie pewnie kupie hi-power i oc17 jak i force 80 bo jestem maniakiem he he :!: Ale trzeba by było poznać opinie jak i szczegóły o innych rmg hi - power, czy oc 17 wszyscy chyba wiedzą że to jest górna półka :!: Wiec po co ciągle mówić że nie ma co oszczędzać jasne że nie ale nie ma też sensu ciągle to pisać :!: Szczególnie że np.1.33% i 10%oc,2000000 shu np...w sabre to jest wystarczające na obezwładnienie napastnika sam autor strzału napisał że 10% oc to max jego zdaniem :wink: Powyżej to sadyzm he he 8) Ale jeśli ktoś lubi no to 8O
  • 0

budo_trewis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No ale szczerze to polecam cizzie ma dobry sprzęt 8)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
TREWIS: zgadzam się z kolegą z małym zastrzeżeniem - frajerów co ludzi napadaja mi nie żal więc jak będzie mocniejszy niż 15 % OC to też kiedyś kupię. Ba, nawet na 112 wykręce, żeby się bardziej męczył, jak go zaczną okładać bandażami :)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja pierdolę...
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mały test przeterminowanego gazu UZI 120 ml.

Gaz był przeze mnie wcześniej użyty trzy razy. Dwa razy poszła z niego sekundowa dawka, za trzecim razem (to co widać na obrazku), to był 0,5s strzał.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Odległość 2 - 2,5 m i co dość istotne, miotacz był przed strzelaniem przechowywany w plecaku przez 2 godziny przy temperaturze -5 st. C. Wyraźnie było czuć, że jest zimny. Spodziewałem się gorszego zasięgu. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że strzelałem na śnieg, więc gaz wlatywał w środek a nie oblewał jak by to miało miejsce strzelając w napastnika.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miotacz został całkowicie zużyty, nic w nim potem już nie zostało.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
..... nooooo :)

a jakieś e/w testy organoleptyczne były ?! HE HE

co do reszty nareszcie postanowiłeś pozbyć się tego staruszka i zapakować w kieszeń coś bardziej odpowiedniego ;) - POPIERAM w 100% -

Cizzia
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
XIII zadowolony byles z tego gazu?bylo jakies uzycie w realu?Na co teraz zmieniles :-)
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Niestety nikt tym gazem ode mnie teraz, ani poprzednio nie dostał, zatem nie mam pojęcia jak działa w boju. Już wcześniej ten przeterminowany Uzi zamieniłem na ... drugi Uzi tej samej pojemności.

Test wykonałem po to przede wszystkim, by sprawdzić jak zachowuje się miotacz w minusowych temperaturach. Jak mówiłem - spodziewałem się o wiele gorszego zasięgu, ponieważ zbiornik był dość mocno zmrożony. Odległość była 2,-2,5m ale od miotacza do drzewa. Teraz wiem, że nie ma obaw z używaniem go w zimie. Drugi powód testu to chęć sprawdzenia ilości (czasu w sekundach) środka w zbiorniku, co przekłada się jakoś tam w starciu ulicznym. Oczywiście nikt wtedy czasu nie liczy...jednak jak widać 8 sekund ciągłego strzelania tu jest, można założyć, że na 4 gości starczy. Ale jak wiemy na to wpływa juz wiele czynników. Uliczne starcie to nie strzelanie w stojące drzewo. No i trzecia rzecz, jak widzimy wylatuje głównie płyn ale o różnej wielkości kropelek - od standardowych kropli aż do drobnego pyłu, słuszne rozwiązanie.

Teraz noszę taki sam Uzi i Hi-Powera.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024