Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_boss87
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jasne, jak tylko dostanę odpowiedź - podziele się nią.

Ale skoro piszesz że już się nie zajmują dystrybucją Force to pewnie nic się nie zmieniło,

Hi Power - wycofany
Force 80 - też...

OC-17 chyba dostępny tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale opinie z tego co wiedzę są podzielone.

Więc dalej szukam czegoś, teraz już 90-120 ml...

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
a co z walterami? dobre te gaziki?
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
walthery sa spoko(jak na nasze pl warunki gdzie wybor jest znikomy)

mialem cos takiego

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tylko ze 55 ml i cena wtedy byla o wiele lepsza(cos kolo 50-60 zlotych)
Bardzo fajny zel, po ktorym koles co mial co do mnie bardzo nieciekawe zamiary , nie byl w stanie nic a nic poczac.
Dobre cisnienie, nie trzeba jakos idealnie celowac bo strumien jest w miare szeroki a jednoczesnie zbity.
No ale jak widac , nawet takiego gazu nie da sie w pl necie kupic.
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Boss, w pl necie raczej niczego oprocz oc17 nie znajdziesz ,chyba ze

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

badz to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wygladaja na w miare przyzwoite, ten 120 to chmura?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

http://www.military.pl/sabre_230m/sabre-red-gaz-pieprzowy-flip-top-magnum-120-ml_7760t.html

wygladaja na w miare przyzwoite, ten 120 to chmura?


Strumień
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam Wszystkich.
Mam pytanie, czy ktoś ostatnio kupował OC-17 Magnum od polskiego dystrybutora - 'Inter-Ark' W-wa, ul. Wileńska?
Mój mały problem polega na tym iż w/w gaz dostałem z dzisiejszą pocztą. Niestety mina mi lekko zrzedła, gdy zobaczyłem na opakowaniu oryginalna nalepkę z napisem 'Expiration: 12/2009' a na naklejce dystrybutora jest napisane 'Termin przydatności do użycia 30.06.2010'
Dlaczego taka rozbieżność? Czy w Polsce nie zasługujemy na normalne traktowanie? Pozdrawiam i przepraszam, że trochę nie na temat.[/center]
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
jak najbardziej w temacie

chciałbym doprecyzować Twoje pytanie - mianowicie gdzie zakupiłeś ten OC - 17 bo na pewno nie w Inter Ark - pozostaje gascolt ( w mojej ocenie ) - tak wiec ci z Inter Ark raczej nie wciskają ludziom kitu - owszem spotkałem się z tym iż na naklejkach polskiego dystrybutora widnieje np. data 30.12.2009 a na pojemniku np 12/2009 ale to nie odbiega zasadniczo od przyjetych norm :) - co do tej drugiej firmy wygląda to nastepująco - juz któryś raz spotykam sie z czyms podobnym iz uprawiany jest taki proceder i sądzę że to KURESTWO !!!

aby Cię pocieszyć powiem tylko że sama data na opakowaniu jest raczej wymogiem proceduralnym niz faktyczną datą przydatności, ponieważ środki tego typu spełniają swoje założenia nawet 15 lat od daty produkcji - a sama gwarancja bardziej odnosi się do możliwego rozszczelnienia samego pojemnika niz skuteczności substancji.

Cizzia
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia - mi tez dzis przyszedl oc a ze sytuacja ta sama, wiec doprecyzuje.

Na oryginalnej czarnej nalepce widac - 12.2009
Na przyklejonej polskiej 30.06.2010

gaz kupowany w gascolcie, ale na w/w polskiej nalepce - oprocz daty itp, jest tez nazwa dystrybutora i jest nim Inter Ark.Wiec to oni stoja za ta data waznosci.

A co do gazu. - jest duzy ale w miare poreczny.Do kieszeni w spodniach wchodzi - od kurtki tez wiec w ziemie problemow byc nie powinno.

1 pytanie ,moze lamerskie ale co tam;> - ta klapka troche sie chwieje(jak sie ja podniesie) z jednej strony widac sprezynke, ale z drugiej juz nie.To normalnie czy powinna miec je po 2 stronach?.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hehehe, widzę, że Inter ark nadal kombinuje. Kiedyś, gdy sprzedawali gazy z długą datą ważności (wg. oryginalnej naklejki), celowo skracali ten okres, zapewne po to by kupować od nich częściej. Teraz, zwróćcie uwagę, że juz stosunkowo zostało bardzo niewiele czasu do końca daty ważności... więc trzeba by ją "wydłużyć"... Pewnie zostały im zapasy i tyle.

Faktycznie, nie ma co się przejmować, można nosić ten gaz spokojnie pół roku, a nawet i rok dłużej bez większych obaw. To oczywiście nie usprawiedliwia Inter ark'a...

Edit: we wszystkich gazach jakie mam sprężynka jest po jednej stronie i każda klapka się chwieje mniej lub bardziej.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
...... sprawdzę i opierdolę przy najbliższym spotkaniu łosi z Inter Arku – bo nie mają prawa takiej lipy walić - i ja bym cwaniaczkom odesłał taki produkt !!! nawet jeśli Gascolt jako firma jest w tym temacie bez winy ( bo osobiście myślałem że to oni dodatkowo dokleili swoją nalepkę do oryginalnej + tej z Inter Arku ) ale przyznacie że jako firma Gascolt miał obowiązek sprawdzić co sprzedaje.

co do reszty to interesuje mnie czy naklejka zasłaniała faktyczną datę podaną przez producenta ?

i mała dygresja z tym noszeniem gazu ( OC – 17 / 90 ml kupionego w Polsce ) w kieszeni spodni :) bo zastanawia mnie jak masz zamiar go szybko z niej wyciągnąć ?!
oczywiście rozumiem że na upartego właściwie wszystko się da .... HE HE znam nawet takiego co tak robi - ale poręczność oraz realna wygoda plus kilka innych czynników z mojego punktu widzenia to wykluczają.

co do sprężynki która tak naprawdę jest drucikiem to powinna być tylko z jednej strony

no a jak tam siekiera ;) znalazłeś dla niej jakieś lepsze miejsce niż autko HE HE – oczywiście nie musisz odp. zapewne tak – tym bardziej iż w relacji obrony - nawet gdybyś bronił się nią przed 5 schabami to żeby nie wiem co pójdziesz siedzieć !!!

choć zapewne by Ci ją zabrali nawet jak jesteś Geronimo :) że o możliwym potraktowaniu nią Ciebie nawet nie wspominam.

Cizzia
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
1.Naklejka zaslania wszystko oprocz tego terminu waznosci :-)
Jesli mialbym stawiac na celowe lub niecelowe dzialanie, to postawilbym na to ze ten kto to naklejal w ogole nie zwracal uwagi na to - zaklejal oryginalna naklejke 'od gory' a ze ta polska troche krotsza to zabraklo jej na zaklejenie takze oryginalnej daty.

2.Z kieszeniemi spodni masz oczywiscie racje ,to taka ciekawostka raczej.Nawet mniejsze gazy nosic w spodniach(chyba ze ma sie wiecej kieszeni ,badz sie chodzi w 'hip-hop style' :D ) ,no nienajlepsze wyjscie.

pozdr.
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co sądzicie o tym wynalazku [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]?
Jak dla mnie ta latarka jest bezsensu ponieważ człowiek oślepiony światłem ma tendencję do mrużenia oczu.
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To akurat czy mruzy czy nie to chyba drugorzedna sprawa bo w koncu musi je otworzyc:P
No ale gaz latarka.....jedyne co mi do lba przychodzi to zegarek z kalkulatorem za komuny.
kolejny krok to bedzie gaz z latarka i z monitorkiem mierzacym sile i kierunek wiatru:>
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wogole chlopaki co uzywacie gazow, nie macie jakiegos uzaleznienia od nich i wraznia, ze bez gazu w starciu "jestem nikim i npewno sobie nie poradze"?
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gaz jest tylko środkiem w osiągnięciu celu, jakim jest bezpieczne, pozbawione ulicznej agresji życie. Ja nie mam takiego wrażenia, że gaz mnie uzależnia psychologicznie – wręcz przeciwnie, gaz to jeden z najbardziej liberalnych i bezpiecznych środków do samoobrony. Czasem ta mała puszka OC może mi pomóc właśnie tym, że po jej zastosowaniu nie muszę się martwić Czy aby z ofiary nie stałem się sprawcą…
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Hehe, na pewno jest zbliżone uczucie... :) , ale trzeba się liczyć z możliwością walki bez gazu... po prostu nie można 100% nadziei w nim pokładać.
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

chciałbym doprecyzować Twoje pytanie - mianowicie gdzie zakupiłeś ten OC - 17 bo na pewno nie w Inter Ark - pozostaje gascolt ( w mojej ocenie )


Witam, zgadza się, firma pośrednik 'Gascolt'. Nalepka nie zasłaniała oryginalnej daty. Jest na styku.

Co się tyczy wymiarów, to jest faktycznie dość długi, ale mnie się podoba :-) , dobrze leży w dłoni. Zakupiłem na Alledrogo dedykowany pokrowiec (90 ml) w cenie 20 pln i pewnikiem będę nosił go na pasie.
  • 0

budo_imacman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pytanie do cizzia, czy w Twojej super kolekcji gazów, zagościł kiedyś: WILDFIRE 18% PEPPER SPRAY - 18% Oleo Resin Capsicum (pepper) a derivative of 3 million Scoville heat units (SHU). Wildfire 18% pepper spray comes in 5 sizes: 1/2 oz, 1.5 oz, 4 oz, 9 oz, and 1 lb?

P.S.
Duże uznanie dla Twojej wiedzy gazowej :-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
niestety do chwili obecnej nie miałem w raczkach WILD FIRE 18% ale z niecierpliwościa czekam na nie ..... poniewaz maja dotrzec do mojej skromnej osoby na dniach :)

co do reszty będą to pojemniki 9 oz. w wersji pistol grip - i mam zamiar zachować dla siebie minimum 2 he he

Cizzia
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizza mam pytanie :D czy mialbys moze sprzedac mi jakiegos dobrego oc??ale naprawde dobrego potrzebuje czegos na zime na bramke na dyskoteke??Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024