Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nobody28, co do stosowania OC-17 pod wiatr. Jak już gdzieś pisałem to jest to naprawdę totalna kiszka... średni wiatr już prawie natychmiast rozdmuchuje chmurę, ogólnie z tym zasięgiem to jest kiszka... :roll:
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
email jaki wysłałem do byłego importera gazu HI-POWER

Witam

Po dosyć długiej lekturze rożnych for dyskusyjnych w Internecie doszedłem do
wniosku, że najsilniejszym gazem pieprzowym dostępnym na polskim rynku był
gaz Guardian Products HI-Power sprowadzany do Polski przez Państwa firmę.
W związku z tym mam pytanie: czy zamierzacie wznowić dystrybucję tego gazu?

Smutna odpowiedź :cry:

Witam

W chwili obecnej nie jest możliwe sprowadzenie tego miotacz pieprzu i nie przewidujemy sprowadzenia go w ciagu najblizszych miesięcy.

Z poważaniem
HPE


  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zastanawia mnie jedno... mianowicie co było powodem zaprzestania dystrybucji tego gazu... :roll: . Ale szczerze mówiąc są tego i dobre strony.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
.... :)

Of10 , Szwed - HE HE HE tak łatwo to nie ma .....

ponieważ właściwie w temacie posiadania jak i e/w użycia gazu obronnego w sytuacjach ulicznych, udało nam się dotrzeć do sedna problemu z kolegą o nicku Varangian83 ( którego chciałbym pozdrowić a przy okazji zapytać czemu zaprzestał nadawania ?! na falach vortalu – a może to jedynie ja coś przeoczyłem ) tak więc podaje linka do tematu

http://www.forum-kul...showtopic=91263

no i najważniejsze ....

wystarczy zapytać jakiegoś zawodowego policjanta – każdy odpowie że z punktu widzenia prawa jak i biorąc pod uwagę skuteczność w relacji do e/w możliwości powikłań zdrowotnych po użyciu - nie ma nic lepszego niż gaz !!!
Jednocześnie gaz daje nie tylko gwarancję 99,9 % skuteczności ale również praktycznie wyklucza możliwość spowodowania trwałych obrażeń ciała utrzymujących się powyżej 7 dni.

Oczywiście „wrażenia” które zapewnia bliższy kontakt z profesjonalnym miotaczem gazu – w mojej osobistej ocenie zostają w człowieku do końca życia, w dodatku sam aspekt wychowawczy takiej „terapii” :) HE HE sprawia, że ludzie się zmieniają - a właściwie zmieniają swoje zachowania i choć oczywiście nie wszyscy to jednak spora część z tych co dostała UCZCIWIE ( czytać DUŻO ) gazem - ZROBIŁA BY WSZYSTKO ABY JUŻ NIGDY WIĘCEJ NIE POWTARZAĆ TEGO DOŚWIADCZENIA !!!

Tak więc niedowiarki gazy w dłonie ( waszych kolegów ) i niech wam ktoś nasypie tak ja bym to zrobił na ulicy w sytuacji zagrożenia - czyli całą butle z 1 m w twarz ...... ! :) !


Cizzia
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Może to spam ale jeszcze raz się przypomnę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
proszę o komentarze, sugestie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kamikazee – co to ma być za chała ???

Owszem mam pewna uwagę – zapisz się na jakiś kurs projektowania www albo coś, bo to co prezentujesz nam tutaj to prawdziwa porażka – wiec zamiast tracić czas na tego typu pomysły znajdź sobie ciekawsze zajęcie :)

Cizzia
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Może to spam ale jeszcze raz się przypomnę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
proszę o komentarze, sugestie.


Komentarz:
Idea dobra, wykonanie gorsze... Pomijając nawet kwestię wyglądu strony (bo estetyka jest sprawą w znacznym stopniu subiektywną), to jest ona niezwykle uboga treściowo, a także zawiera (w mojej ocenie) pewne "wady" merytoryczne, szczególnie w dziale "Wybór odpowiedniego gazu":
1) Przy wyborze gazu trzeba też pamiętać, iż producenci gazów w celach komercyjnych zawyżają ich stężenie, więc to, że na gazie jest napisane, iż zawiera 15% roztworu kapsaicyny o ostrości 2000000 SHU nie musi oznaczać, że powyższe dane są rzeczywiste.
2) Firma SHARG nie jest producentem gazu Red Pepper Gel, jedynie go firmuje (wiem to od pracownika tej firmy), tak samo zresztą przez jakiś czas robiła firma Aro Broń. Producentem jest jakaś mniej znana (niż np. Ballistol czy Hoernecke Chemie) firma z Niemiec. Powoduje to, że na omawianej stronie jest sprzeczność - polecasz Red Pepper Gel i jednocześnie odradzasz kupno gazów produkcji niemieckiej.
3) Smith&Wesson i UZI są to firmy które odpłatnie udostępniły swoje marki i logo firmie CampCo, produkującej różne sprzęty, w tym miotacze gazu.
4)"Hi-Max" prawdopodobnie jest produkowany w Polsce, a nie sprowadzany. Firma HPE sprowadzała kiedyś bardzo dobry amerykański gaz o zbliżonej nazwie- "Hi-Power", niestety zaprzestała tego :evil:

Sugestie:
1) Poprawić błędy wskazane w powyższym komentarzu.
2) Poprawić szatę graficzną strony (kurs tworzenia www zaproponowany przez Cizzie to też niezły pomysł :wink: )
3) Fajnym rozwiązaniem byłoby stworzenie swego rodzaju katalogu gazów - po jednej stronie na każdy z nich - zdjęcie, krótki opis (pojemność, rodzaj środka, rodzaj dyszy, deklarowane stężenie, ostrość itp.) i możliwość wpisywania przez internautów komentarzy co do jego jakości (skuteczności).
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Cizzia
Szablon strony nie jest mojego autorstwa

Designed by Free CSS Templates

poza tym strona jest w fazie testowej.

1) Przy wyborze gazu trzeba też pamiętać, iż producenci gazów w celach komercyjnych zawyżają ich stężenie, więc to, że na gazie jest napisane, iż zawiera 15% roztworu kapsaicyny o ostrości 2000000 SHU nie musi oznaczać, że powyższe dane są rzeczywiste.

Większość popularnych (tanich) niemieckich gazów w ogóle nie podaje takich informacji choćby nawet zawyżonych.

2) Firma SHARG nie jest producentem gazu Red Pepper Gel, jedynie go firmuje (wiem to od pracownika tej firmy), tak samo zresztą przez jakiś czas robiła firma Aro Broń. Producentem jest jakaś mniej znana (niż np. Ballistol czy Hoernecke Chemie) firma z Niemiec. Powoduje to, że na omawianej stronie jest sprzeczność - polecasz Red Pepper Gel i jednocześnie odradzasz kupno gazów produkcji niemieckiej.

Polecam ponieważ sprawdziłem w warunkach obronnych z bardzo dobrym skutkiem.

3) Smith&Wesson i UZI są to firmy które odpłatnie udostępniły swoje marki i logo firmie CampCo, produkującej różne sprzęty, w tym miotacze gazu.

Dzięki za informację.

1) Poprawić błędy wskazane w powyższym komentarzu.
2) Poprawić szatę graficzną strony (kurs tworzenia www zaproponowany przez Cizzie to też niezły pomysł :wink: )

Szablon strony nie jest mojego autorstwa, da się zmienić na razie strona jest w fazie testowej.

3) Fajnym rozwiązaniem byłoby stworzenie swego rodzaju katalogu gazów - po jednej stronie na każdy z nich - zdjęcie, krótki opis (pojemność, rodzaj środka, rodzaj dyszy, deklarowane stężenie, ostrość itp.) i możliwość wpisywania przez internautów komentarzy co do jego jakości (skuteczności).

Rozważę tę sugestię. Skupiłem się teraz tylko na gazach, które są skuteczne i łatwo dostępne w Polsce.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wow .....:)

Czyżby kamikazze poczuł się dotknięty .... – nie no sorry ale ..... hi hi he he

Co do reszty – proponuję wpisać w wyszukiwarkę google magiczne słowo SZABLON - !!!
że o podobnych nawet nie wspominam ....

Tak więc zanim zaczniesz e/w tłumaczenia zapoznaj się kolego z tym co ci tam wyskoczy, i dodam jedynie że bez problemu znajdziesz tam darmowe gotowce które ze względu na swoją JAKOŚĆ i LAYOUT ( proponuje poszukać w wikipedi co znaczy to słowo HE HE ) na głowę biją – chałę – którą nas tu uraczyłeś ....

I na koniec – gdybyś chciał wykonać dobrą robotę, to powinieneś zabrać się do WNIKLIWEGO przeczytania tematu w którym masz przyjemność zabierać głos, a nie udawania że masz pojecie o czymś co jak widać znacznie cię przerasta ... tym bardziej iż informacje udzielone przez ciebie do tej pory na stronach Vortalu są ........ chyba sam wiesz jakie ...........

Co do reszty to TEMAT TEN JEST O GAZACH a nie twoich kiepskich wypocinach, więc jak nie masz czegoś ciekawego w w/w temacie, to osobiste porażki związane z „produkcją” www powinieneś wstawiać jak mniemam w innym temacie np.:

- jak spierdolić najprostsze zadanie - jeśli jeszcze takiego nie ma to masz okazję go założyć :) HE HE

i nie obrażaj się tu tylko popraw .... – bo wszyscy tu staramy się trzymać poziom !

Cizzia
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
O gustach się nie dyskutuje
Akurat poprzednia wiadomość była na poziomie dziecka z piaskownicy.

Dzięki dla varangian83 z wypowiedź na poziomie.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
K. sam pisales, ze robione na szybko i tak wyglada...co nie znaczy, ze nie mozna tego wszytskiego poprawic...bez obrazy, ja bym i tak lepiej nie zrobil bo nie potrafie :)
  • 0

budo_nobody28
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

email jaki wysłałem do byłego importera gazu HI-POWER

Witam

Po dosyć długiej lekturze rożnych for dyskusyjnych w Internecie doszedłem do
wniosku, że najsilniejszym gazem pieprzowym dostępnym na polskim rynku był
gaz Guardian Products HI-Power sprowadzany do Polski przez Państwa firmę.
W związku z tym mam pytanie: czy zamierzacie wznowić dystrybucję tego gazu?

Smutna odpowiedź :cry:

Witam

W chwili obecnej nie jest możliwe sprowadzenie tego miotacz pieprzu i nie przewidujemy sprowadzenia go w ciagu najblizszych miesięcy.

Z poważaniem
HPE


Ja niedawno rozmawialem z gosciem z gascolt i niestety na podobne pytanie o gazy hi power, fox labs, czy inne wersje oc17 - odpowiedzial w zasadzie to samo , ze w najblizszej przyszlosci nie bedzie importu z usa.
  • 0

budo_horda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Re. Kamikazee

Pisuje na Vortalu z zadka bo poza kilkoma ( na jednym reku by zliczyć ) tematami reszta postów i tematów na tymże forum to nic innego jak jeden wielki spam. Powiem po krótce: Szanowny kolego wychodzę z założenia ze jak coś robić to albo dobrze albo wcale. Pokazujesz coś co ciężko nazwać nawet strona w budowie. Ok kwestia dyskusyjna jest graficzna forma strony ale merytorycznie to woła o pomstę do nieba coś tam nawpisywał nie dość że skąpo to jeszcze z błędami ale to można pominąć litościwym milczeniem pełnym wyrozumiałości. Ale ty jeszcze w dodatku focha walisz jak nastoletnia panna bo ktoś ci pojechał. Pieprzyc czy to Cizzia czy inny człek ale nie miał racji ? Bierzesz udział w temacie który jest jednym z najbardziej merytorycznych i poczytnych tematów na forum i czego się spodziewałeś ? ( znając styl i diabełka za skórą Cizzi plus jego wiedzę w temacie ) Myślałeś że cie tu ludzie po główcie pogłaszczą i wstawią trójczynę z minusikiem za szczere chęci ? To nie szkółka witamy w realnym świecie. Sory Chłopie ale własny nick cię chyba zobligował do strzelenia sobie samobója. Zamiast odszczekiwać się gówniarsko wypadało by po prostu przeczytać ten temat o dechy do dechy posiedzieć chwile w Googlach zassać trochę fotek i zrobić coś nawet siermiężnie ale solidnie. Wtedy zapewne nie jeden by ci pomógł bo zobaczył by choć solidna robotę a jak patrzy człek na tą twoją "budowę" to sam nie wiem 15 minut to pisałeś ? Bije z tego jedno albo żart albo zajebiste lenistwo. Przez taką radosna tfuuurczość człowiek potem szuka czegoś w wyszukiwarkach a takie kwiaty jak twoja strona wyskakują w licznie kilku tysięcy.
najrozsądniej to nie strasz już ta stroną tylko zamknij przysiądź przez miesiąc i spłódź coś konkretnego albo olej.

Powodzenia życzę i wytrwałości bo jak byś naprawdę chciał zabłysnąć to czeka cie naprawdę zajebista robota bo temat rzeka. Nie wystarczy napisać jak coś podobno działa i wstawić pre fotek wypadał by rys historyczny. Jakiś wstępne info na temat elementów chemii gazów. Jaka już jechać bez trzymanki w huj merytorycznie to może
elementy konstrukcji, pojemniki, dysze, materiały zastosowane w konstrukcjach miotaczy. Suto wypadało by opatrzyć stronkę fotami ( przynajmniej ) linkami do filmów z tuby ( ale filmiki znikają wiec wypadało by ściągnąć i umieścić na własnym serwerze by zawsze były dostępne )

PS. Zatem do dzieła ale bez fochów i z pokorą.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jako że nikt jeszcze nie napisał o jednej z – bardzo znanych - Firm amerykańskich o nazwie AERKO postanowiłem w kilku słowach zaprezentować zarówno osiągnięcia jak i samą koncepcję rozwoju jej produktów.
Warto wspomnieć iż Aerko International została założona w 1969 roku !!! i od tego czasu zajmuje się dostarczaniem produktów głównie dla policji, choć oczywiście i w rynku cywilnym ma ( wbrew pozorom ) spory udział.
Początki były bardzo trudne ponieważ w ówczesnym czasie zarówno badania nad środkami drażniącymi jak i możliwościami ich użycia na rynku cywilnym były praktycznie zerowe, oczywiście armia amerykańska miała swoje doświadczenia z tymi substancjami ( głównie z Wietnamu ) ale niechętnie dzieliła się z kimkolwiek wiedzą tego typu.
Do roku 1975 realna sprzedaż i zainteresowanie tym kierunkiem rozwoju spadło praktycznie do zera co właściwie doprowadziło Aerko na skraj upadku. Od początku prowadzone badania i eksperymenty koncentrowały się na opracowaniu nowych substancji oraz technik ich transportu i rozpylania a głównymi wskazaniami była skuteczność w połączeniu z bezpieczeństwem zarówno dla agresora jak i obrońcy.
Szeroko zakrojone badania nad substancjami z grup CS i CN doprowadziły do jednoznacznych wniosków iż ich zastosowanie może powodować poważne skutki uboczne a jednocześnie skuteczność ich działania w stężeniach dopuszczalnych dla cywilów nie zawsze dawała oczekiwany efekt. Tak więc rozpoczęto prace nad substancją o nazwie OC, z początku był to tylko olej z czerwonej papryki który stosowano w pierwszych testach – okazało się iż jego działanie ( szczególnie w odniesieniu do agresywnych zwierząt / psów ) jest znacznie bardziej skuteczne niż w przypadku wcześniej wymienionych substancji chemicznych.
Podczas prac dowiedziono jednocześnie iż zdecydowanie częściej dochodziło do użycia – gazu obronnego – w odniesieniu do zwierząt niż ludzi, tym bardziej że w stanach od zawsze broń palna była podstawowym środkiem obrony. Potwierdzono również iż gaz CN jest zdecydowanie groźniejszy dla zdrowia i posiada znacznie niższą wartość progową ( mam tu na myśli zarówno samo stężenie jak i jego ilość ) aby wywołać nieodwracalne skutki dla zdrowia z zejściem śmiertelnym włącznie – co sprawiło że oczywistym wyborem było rozwinięcie koncepcji użycia gazu CS i jego mieszanek z OC.
Kolejnym krokiem w dziedzinie rozwoju firmy było opracowanie samych miotaczy, dysz i substancji transportowych które gwarantowały by zarówno możliwość zastosowania ich w różnych sytuacjach oraz pozwalały na utrzymanie takich samych parametrów pracy w czasie ekspozycji na niskie i wysokie temperatury samych pojemników z naciskiem na takie samo działanie zarówno przy pierwszym "strzale" jak i tym ostatnim - jest to bardzo istotne ponieważ często spotyka się miotacze które w połowie użytkowania zdecydowanie traca ciśnienie / zasięg.
Na dzień dzisiejszy korporacja AERKO zajmuje dość znaczące miejsce w rynku gazów obronnych a ich produkty są nie do pominięcia jeśli chodzi o mieszanki OC z CS w których to specjalizuje się A.I.

Strona producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kilka zdjęć :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cizzia
  • 0

budo_boss87
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam,
Widzę, że koledzy preferują psikadełka 40-70ml, a coś większego ?
Coś z czym można czuć się pewnie, co pozwoli na skuteczną obronę przed 2-3 napastnikami.

np:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
lub jeszcze większe:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

możecie coś polecić?

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
1. Gazy TW nie ciesza sie na forum dobra opinia
2. Taka gasnice gdzie TY bys chcial nosic?
3. 100 ml wydaje mi sie juz duzym i na 2-3 styknie spokojnie
  • 0

budo_boss87
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Racja, 400ml jest dosyć przesadnie wielką gaśnicą.
Zastanawiam się nad Force 80 jednak nie wiem gdzie go kupic, w grę wchodzi tylko sprzedaż wysyłkowa.
Zna ktoś jakiś sklep internetowy w którym go znajdę?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Widać, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania forum
Importer Force 80
INTER-ARK Sp. z o.o.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Inter-Armo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_boss87
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wcześniej były podane te dane jednak pisaliście że można kupić tylko na miejscu.
No ale dzięki, wysłalem już zapytanie.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
„ Widać, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania forum
Importer Force 80
INTER-ARK Sp. z o.o.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Inter-Armo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

napisał kamikazee ..... – nasz nowy guru ;)

który sam nawet nie liznął tematu od początku !!!

a więc tak – jedyną firmą sprzedającą gaz FORCE 80 za pośrednictwem Internetu był gascolt który już od roku ( chyba ) wycofał się ze sprzedaży tego środka. Co do Firmy Inter Ark którą osobiście znam bdb. to NIGDY nie sprzedawała ona wysyłkowo żadnego z gazów ze swojej oferty !!!

tak więc debilne uwagi 13-latka o nicku k........ coś tam, można sobie wsadzić w d.....

co do Inter Armo którą to również znam całkiem nieźle – to może – choć raczej bym na to nie liczył, skoro nie robi tego główny i jedyny dystrybutor tego środka na Polskę. Owszem na stronie www może i mają jego zdjęcia, ba może i mają w sklepie ale wysyłkowo go raczej nie kupisz.

Cizzia

Ps. Bądź tak łaskaw – Boss87 – poinformować nas o swoich ustaleniach – czekamy z zapartym tchem HE HE ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024