Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zamówię w bardzo prosty sposób , kolegi syn jest w stanach już 9 lat , mniej więcej co miesiąc przysyła paczki do Polski dla rodziny i wrzuci do niej to co zamówię , czyli gaz i otf-a od microtecha :)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,testy taniochy i tandety dostępnej i w Polsce ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , jakiś sklep francuski , przy takim doborze gazów nie dziwie się , że wielu uważa je za nieskuteczne :) , nawet za darmo nic bym nie chciał z tego zestawu :) :) :)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Napisałem wcześniej że nie będę tworzył żadnej listy / rankingu – ale nie mogłem się powstrzymać ;) zresztą ZAMULACIE a jak tu nie wyrazić własnej opinii po prostu nie da się :)

Tak więc co do gazów pieprzowych ( OC ) dostępnych na rynku polskim na dzień 06.09.2013 roku pańskiego - to warto by wspomnieć o następujących produktach :

OD RAZU JEDNAK ZAZNACZĘ ŻE NIE POLECAM KONKRETNEGO MODELU CZY FIRMY BO WSZYSTKIE GAZY DO KTÓRYCH SIĘ ODNOSZĘ – SPEŁNIAJĄ - PODSTAWOWE KRYTERIA DO KTÓRYCH JE PRZEZNACZONO – TZN. SKUTECZNIE POWSTRZYMUJĄ AGRESORA / RÓW - JEŚLI ZOSTANĄ ODPOWIEDNIO UŻYTE

Rozpocznę temat może od FOX LABS tak więc – wszystkie produkty są bardzo dobre i warte polecenia , osobiście preferuję miotacz 5.3 Flip Top 4 oz. STREAM, świeży miotacz ma imponujące ciśnienie i donośność, a dzięki rewelacyjnie dobranej średnicy dyszy wystrzeliwuje solidne wiązki którymi łatwo trafić w głowę nawet na dalszą odległość ( 5 – 6 metrów ) , ciekawa jest również wersja FOAM a ich gaśnice to poezja :) , z minusów warto wymienić krótką datę przydatności bo jedynie 2 lata , wynika to z faktu że rozpuszczalnik zawarty w gazie, działając agresywnie na gumkę uszczelki zaworka, już po 2 latach może doprowadzić do rozszczelnienia i utraty mocy substancji transportowej a to grozi „klapą na robocie” no i te ceny za nie, w Polsce jak z kosmosu ...

OC – 17 Magnum Police USA , wszystkie rodzaje aprobuje - od FOG poprzez STREAM do FOAM, te dziecinki niewiele z kolei ustepują – jeśli w ogóle - skutecznością i mocą od Fox Labs , są równie skuteczne - za to o 4 letnim okresie przydatności , no i znacznie tańsze od Foxa, są świetne

SABRE RED – bardzo dobre , skuteczne i trzymające parametry miotacze o nawet 5 letnim okresie przydatnosci , rewelacyjny stosunek jakości do ceny, bardzo fajna gaśnica FOGGER ( w żółtym opakowaniu ), bardzo interesujący miotacz z serii H2O z niebieskimi naklejkami na pojemniku to FOAM 4 oz. oraz PFHM – 80 - potęga , minusem jest że ciągle stosują głowice Twist on Lock, do kolejnych minusów zaliczam brak dostępnych u dystrybutorów produktów z serii 3 in 1 ( blenda OC i CS )w różnych wersjach , nie widzę przeciwskazań aby to zacząć sprowadzać, kolega wspomniał że niby w wawce mają sprawdzę ... ale jakoś chwilowo nie wierze !

LE – 10 USA – świetny sprawdzony w boju następca HI POWERa ma niższe parametry bo 10% OC / 13,3 % Capsaicynoids / 2 SHU - ale to ciągle BODYGUARD ! dostępny w Polsce tylko w 2 rodzajach STREAM i FOAM, z uwagi na to że używa tego u nas Policja, ale jak widziałem w Warszawie to mają co popadnie - różnie – więc w domyśle te : le – 10 siątki dostali ci lepsiejsi ;) bądź ci co umieli o siebie zadbać - do tematu jednak ... dystrybutor sprowadza to na co ma kontrakty ze ścisłymi wytycznymi więc stream i foam a szkoda bo FOG by sie przydał. Są w przecietnej cenie za dobry miotacz, jednak do minusów zaliczam również małe pojemności bo tylko te 1.9 oz. ( 55 gram ) no ale ważne że w ogóle są

UZI – ciągle się trafiają , gdzieś bywają ale ogólnie to ich NIE MA :( są dobre ! skuteczne, godne polecenia, 15 % zawartości OC czyni cuda HE HE a i posiadają głowice analogiczne do FOX 5.3 STREAM , obecnie dosyć drogie cena w Polsce powyżej 100 pln za 4 oz. , do minusów zaliczam brak gaśnic i opcji FOG czy FOAM przynajmniej u nas

Francuski ARM II ( OC ) – miałem wiele Armów ale CS, ale tego nowego francuskiego pieprzu to jeszcze nie miałem w rączkach, : ( jakoś nie było ostatnio nic do załatwienia w pobliżu sklepu i tak wyszło że nie kupiłem, a zbieram się już od dawna , opinie są różne od dobrych po średnie ?! może znajdą sie tacy co zamiatali już owymi miotaczami i opiszą ze szczegółami co i jak, oraz swoje spostrzeżenia ew. badania organoleptyczne :) pozwoli to poszerzyć moją wiedzę i ustalić raz na zawsze czy francuskie OC jest wystarczająco dobre , średni czas przydatności chyba 3 lata ...

Francuski OC 9000 PEPPER określany jako żel ciężki / :) odpowiednik ARMa inna etykieta reszta to samo ?! – nie wiem nie miałem , to żel ciężki ... :) ech te leśne dziadki jak już coś wymyślą na tej pradze ... a to żel ciężki a to ciężka mgła – ma się te porównania i fantazję ;)

WALTHER ... – opinie od dobrego po średni , generalnie zaliczam do skutecznych ...

O MACE się nie wypowiadam bo już ich nie lubię, a że to subiektywna lista jest ... no ale gaśniczkę żelową typ GLUE mmmmm to jedno mają cacy

KO ( firmy Klever ) obecnie na rynku nie ma nic lepszego w odniesieniu CENA / JAKOŚĆ – stożek 50 ml można kupić już za 16 pln w wawie w sklepie , ostrość deklarowana przez producenta to 2.500.000 SHU – moje prywatne testy wydają sie to potwierdzać , z ciekawostek miotacz jest oparty o substancję transportową typu butan co sprawia że nie jest problemem zrobić z niego ZAJEBIASZCZY miotacz płomieni ... choć na krótko , ale opalenie mordy do gołego gwarantowane !

Zapewne zechcecie dodać gazy RSG czy Red Pepper, jednak ja NIE KWALIFIKUJĘ tych produktów , choć są tacy co się pewnie nie zgodzą – trudno :)

gazy CS ( mam na myśli wyłącznie te francuskie ) warto wspomnieć o ich skuteczności , i do klasyfikować do listy zdecydowanie polecam :

ARM II
FORCE 80
PUISSANCE 90

myślę że jak na początek starczy , a fani miotaczy w Polsce dostali aktualna listę co można nabyć i raczej nie ma co narzekać że nie ma w czym wybierać !

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Wbrew temu co myślą niektórzy jeśli chodzi o gazy to w Polsce jest wybór jeden z najlepszych w Europie , w niektórych krajach gazy są zakazane , w innych są ograniczenia , taki wybór jak u nas jest w Europie tylko we Francji i Czechach ,a i tam trzeba wiedzieć czego i gdzie szukać , bo podobnie jak u nas , większość na rynku to tandeta .Cizza jeśli chodzi o Walthery to dostawcą dla Walthera od pewnego czasu jest producent Sabre , więć jakości możesz być pewny , co więcej są pozycje z flip topem z dyszą cone , których polscy importerzy nie sprowadzają .Francuskie pieprze typu ARM II i OC 9000 , sobie daruj , miałem 50 ml OC 9000 , do tej pory mam pieprzową gaśnice ARM II i powiem ci że nie były to dobrze wydane pieniądze , Inter Ark parametry wziął z kosmosu , moc obydwu wynalazków można porównać do TW 1000 , może gaśniczka ARM II , ciut lepsza od TW 1000 , ale i tak kiepska .Niestety pieprze francuzom przynajmniej tej firmie , zdecydowanie nie wychodzą . ;-)
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , co do Bodyguarda LE-10 , to nie jest on już produkowany , jest jeszcze tu i tam w sklepach i magazynach , ale generalnie producent zamiast niego produkuje teraz te gazy , podobno o ulepszonej formule .
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mamy pewną nieścisłość co do producenta –

o ile zgodzę się że na niektórych opakowaniach LE – 10 jako producent podany jest DEFENSE TECHNOLOGY Federal Lab 1855 Douth Loop Casper, WY 82601 jednak wydaje się być to zleceniem na wykonanie danej partii ...

bo faktycznym producentem LE – 10 jest i zawsze było tak jak w przypadku Hi Power – GUARDIAN PERSONAL SECURITY PRODUCTS, Inc. Phoenix, AZ 85027

co do samego Guardian Personal to faktycznie firma ma jakieś kłopoty ( choć to jedynie moje domysły ) dziwi również że wyjątkowo mało info można znaleźć o nich w necie – zresztą tak było zawsze jak pamiętam, miałem kiedyś namiary na managera w guardianie może kiedyś odszukam w skrzynce owe namiary i postaram się skontaktować z człowiekiem co pozwoli uzyskać info z pierwszej ręki co z Firmą i ich produktami oraz dalszą produkcją i rozwojem.

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Oczywiście informacje z pierwszej ręki są najlepsze , choć mi wydaje się że Guardian nie produkuje gazów , a tylko ma w ofercie różne , najlepszych w USA producentów . [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
CO do sformułowań ciężki żel czy mgła jest tam specjalny czynnik zapobiegający przenikanie tego typu gazu czy żelu przez filtry wentylacji i klimatyzacji trzeba czytać dokumentacje a nie filozofować i udawać wszechwiedzącego ten czynnik został opracowany i opatentowany przez Francuzów do zastosowań w metrze biurowcach żeby nie dopuścić do rozprzestrzeniania do innych pomieszczeniach przez systemy klimatyzacycjno wentylacyjne i tyle
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Szanowny - zgredzie60 – zupełnie nie wiem po co ta zgryźliwość :) nigdy nie twierdziłem że jestem wszystkowiedzący , no i francuskiego nie znam co zapewne również podepniesz jako mój brak kompetencji ... trudno taki mój los nieszczęsny :P

tak więc sprawę ciężkiej mgły oraz ciężkiego żelu mamy wstępnie wyjaśnione :) - choć jak dla mnie przydała by się bardziej precyzyjna informacja, ot choćby co to za tajemniczy środek jest dodawany ?

bądź jeszcze tak łaskaw i uświadom moją skromną osobę jak wygląda sprawa z tymi francuskimi OC mam na myśli ARM II i OC 9000 – mianowicie dlaczego owe gazy są tak słabo oceniane w temacie ostrości / która przekłada się na skuteczność , w końcu inter ark deklaruje ich odpowiednią ostrość SHU która nie powinna mieć nic wspólnego z – sosem do kebaba - ?

megasmig – strona która podałeś nie należy do Firmy GUARDIAN , ma jedynie podobną nazwę , a jej siedziba to Guardian Self Defense and Security Products LLC 37314 N. Red Oak Drive, Prairieville, LA 70769 – tak więc nie ma nic wspólnego z producentem LE – 10 i dawnego HI POWERA

cizzia
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
sorry za offtop

ps. dodam słówko na temat szacownej firmy Inter Ark mianowicie - przerobiłem od nich wiele miotaczy - również takich które określił bym jednym słowem TANDETA , kupiłem kiedyś żel co to miał być tipes topes - głowica z filp topem nawet z odpowiednio nadlanym plastikiem zabezpieczającym palec przed drobinami gazu , wyglądał extra i ...

... na tym koniec - dobrze że WSZYSTKIE NOWE ZABAWKI poddaję wcześniejszym próbom bo ciśnienie to miał takie że jak prysnąłem to może na 40 cm poleciało coś ... ?! - bo ani strumień ani mgła to nie było , ostrość również beznadziejna - oczywiście jak pojechałem do sklepu z reklamacją najpierw Pan wywalił oczy , potem że to nie możliwe jak mu dałem żeby sobie wyszedł przed sklep i psiknął to po powrocie bez żadnych dalszych dyskusji dostałem na życzenie FORCE 80 ( za to cześć im i chwała - bo nie powiem z obsługi byłem generalnie zawsze zadowolony ) choć osobiście twierdzę że zarówno praktyczna wiedza tych Panów jak i ich wiedza merytoryczna pozostawia wiele do życzenia ! owszem mają swoje oklepane hasła i teksty które może działają na zielonych w temacie - jednak nie na mnie !

Inter Ark mógł być najlepszą firmą sprzedającą gazy w Polsce - niestety mógł być - bo nigdy nie będzie ! , powodów w mojej prywatnej ocenie tego stanu rzeczy jest kilka ale pozwolę sobie je przemilczeć bo jeszcze powiedzą że im cizzia antyreklamę robi HE HE

Panowie z Inter Arku zatrzymaliście się w rozwoju już dawno, a Wasza wiedza deczko się zdewaluowała , w dodatku spoczęliście na laurach waszego "profesjonalizmu" w temacie , co sprawiło że obecnie się cofacie - rada ? - ot brak Wam świeżej krwi :) kogoś z pasją , aktualną wiedzą i zaangażowaniem graniczącym z hobby - bo jednak potencjał i koneksje wciąż macie !

cizzia
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Cizzia, nieśmiało proponujesz swoją kandydaturę? :) :)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
NIE jestem rzecznikiem żadnej firmy nie wiem nawet czy ich stać na zatrudnię mnie w INTER-ARKU bo moja działalność jest wysoko ceniona zajmowałem się kiedyś technologią aerozoli teraz zajmuje się patentami w dziedzinie chemii. Ja nie szukam nowej pracy widzę, że ty jesteś zainteresowany to musisz wysłać cv może Cię zatrudnią. Kiedyś też pisałeś podobne teksty ale ci nie zaproponowali współpracy może trzeba spróbować osobiście. Jeżeli tak bardzo interesujesz się gazami to próby z ciężkimi gazami prowadzono 2003 r na zlecenie francuskich kolei było o tym słychać nie tylko we Francji
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
... :) nie śmiał bym HE HE może jeszcze kilka lat temu mógłbym się zastanowić - na chwilę obecną mam bardzo dobrze określony kierunek w którym zmierzam i nie ma on nic wspólnego ze staniem za ladą sklepową ( choćby nawet była ze złota :) ) co do reszty to nie przepadam za stałymi godzinami pracy no i pensje które płacą przedsiębiorcy / byznesssmany w tym kraju ZNACZNIE odbiegają od moich oczekiwań !

poza tym raczej bym się nie odnalazł w rzeczywistości w której musiał bym lizać dupę jakiegokolwiek szefa - bo wole osobiście ręce pod dupę podłożyć niż tyrać za paroba za byle ochłapy - wszystko w temacie.

pozdros cizzia
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
NO to w paru tematach się zgadzamy a kupno patentu na ciężki gaz naprawdę dużo kosztuje lepiej kupić licencje czasową na produkcje i po zakończeniu zmodyfikować dodając jakieś pierdoły i masz własny produkt. Tak to się teraz wygląda .
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Teraz temat firm amerykańskich Guardian Personal Security products i n c Phoenix była firmą handlową nie zajmowała się produkcją już dawno jej nie ma Guardian self defense też jest firmą zajmującą się handlem wieloma produktami. Defense technology federal była kiedyś samodzielną firmą produkującą miotacze i dostarczała je do tych firm a i etykietki napisy to sprawa umowy. Została kupiona przez grupe Safariland i jest ich dywizją w to wszystko można znaleźć w amerykańskim krs nie trzeba nigdzie dzwonić .
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Morał z tego taki , że może i francuskie pieprze nie przenikają przez klimatyzacje , ale stężenie mają słabe .mogą być dla wyspecjalizowanych służb pracujących w pomieszczeniach , w różnych krajach mundurowi często używają celowo osłabionych gazów , jak nie zadziałają mają całe mnóstwo innych środków przymusu .Do samoobrony stanowczo odradzam i OC 9000 i ARMII (pieprzowy ).
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Morał z tego taki , że może i francuskie pieprze nie przenikają przez klimatyzacje , ale stężenie mają słabe .mogą być dla wyspecjalizowanych służb pracujących w pomieszczeniach , w różnych krajach mundurowi często używają celowo osłabionych gazów , jak nie zadziałają mają całe mnóstwo innych środków przymusu .Do samoobrony stanowczo odradzam i OC 9000 i ARMII (pieprzowy ).
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, test gaśniczki ARM II CS , znacznie lepszej od swojego pieprzowego odpowiednika
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Do samoobrony stanowczo odradzam i OC 9000 i ARMII (pieprzowy ).

Wolałbyś użyć do obrony gazu KO niż któregoś z tych francuzów ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024