Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeśli chodzi o małe miotacze to tak oczywiście wolałbym KO , gaśniczki to temat szerszy nawet kiepska gaśniczka niekiedy straszy wyglądem , można jej użyć jak improwizowanej broni np do zasłony przed atakiem nożem , poza tym jeśli wypryskasz kogoś bardzo dużą ilością nawet kiepskiego gazu jak TW 1000 , to jeśli ktoś będzie polany od stóp do głów to raczej to odczuje , oczywiście nie porównujmy tego do gaśniczki dobrej jakości .Ale ogólnie jeśli miałbym wybierać między np 50 ml KO i OC 9000 , bez wachania biorę KO .
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pieprzowe francuzy są też robione w zwykłej formule nie wiem dlaczego sprowadzają te może maja takie zamówienia. A w sprawie firmy DEFENSE TECHNOLOGY FEDERAL LABORATORIES 1855SOUH LOOP Casper WY 83601 miała ona otworzona licencje eksportową do polski w latach 2004-2009 na miotacze HI- power i LE-10 BODY GUARD w tej ostatniej formule produkują dalej miotacz MK-4
  • 0

budo_użytkownik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Megasmig, dzięki za info o słabej mocy tych francuzów.
Dlatego dodatkowo dokupiłem CS-a i KO żeby zamienić głowice jak radzili tutaj na forum.
Wybrałem gaz a nie żel ale z tą głowicą od KO to chyba będzie dobrze dawał.
Ktoś z was pryskał Puissance gazem i żelem i może powiedzieć coś na ten temat ?
Ten też jest jak w OC ciężki. (GAZ LOURD - CIĘŻKI GAZ)
Dołączona grafika
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pryskałem takim Puissance nawet bez wymiany głowicy ,ciśnienie ma bardzo dobre , ale tylko testowo na drzewo , w boju francuskiego CS -a nigdy nie użyłem ;-) ,jestem pod wrażeniem KO z głowicą francuską ;-)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
o proszę jaka zgrabna kolekcja :) swoją drogą ciekawe jak KO z "trąbą" będzie dawał - daj kolego jakieś info jak Ci się uda sypnąć z tego cuda :)

cizzia

ps. te francuskie CS-y zapewne spełnią oczekiwania - no a w połączeniu z takim KO czyli najpierw jednym a potem drugim ( miałem kilka takich rozdań w realu HE HE ) to normalnie łzy wzruszenia zaleją Ci oczy w odniesieniu do tego co się będzie działo !
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witajcie

Ja pryskałem Puissance zarówno w chmurze jak i w żelu - z zamienioną głowicą od KO. Testowo. W obu przypadkach efekt robił wrażenie. Strumień węższy, ale taki, że można było wycelować bez problemu i wyraźnie większy zasięg. Największy ze wszystkch gazów jakie miałem, nie licząc gaśnic. Szczególnie chmurka miała niezłego kopa - piękny stożek o dużym ciśnieniu i dalekim zasięgu. Coś jak z oryginalnego KO tylko o 40 - 50 % większy zasięg. Ale pamiętajcie, że gazy obezwładniające to nie jest jakaś kosmiczna technologia i te same gazy mogą różnie pryskać - ilość pędnika i substancji w pojemniku może się różnić. TAk czy siak na francuza warto wg mnie założyć głowicę od KO stożek.

Kiedyś pomyślałem sobie, że jak na Puissance w żelu nałożę głowicę od KO stream to już będzie miał ciśnienie takie, że na 7 m przynajmniej będzie psikał cienkim strumykiem - no bo będzie jeszcze mniejszy otwór w głowic niż KO chmurce. A tu dupa - psikał mniej więcej tak jak KO w strumieniu. Puissance był nowy. Więc to nie tylko kwestia wielkości dziurki jak widać... :) Inne czynniki też się liczą, może gęstość roztworu. NIe wiem, nie znam się.

Jak założyłem na KO stream glowię od KO stożek to pluł tak, że nie nadawal się do użytku.

A czy KO z głowicą od Puissace będzie dobrze dawał - też nie wiadomo. W tym temacie wszystko trzeba najpierw wypróbować wg mnie. Każdy nowy gaz (najlepiej kupować 2 sztukli i jedną wypsikać testowo jeżeli chodzi o mniejsze pojemności) i każdy eksperyment.

Pozdrawiam
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Właśnie ten biały ARM jest robiony w innej formule a zapoznaniu się z warunkami jakie stawiały francuskie służby i koleje dla ciężkich gazów udało sie osiągnąć zakładane parametry tylko przy OC . A były one konkretne jak brak działania w powietrzu czyli jak niektórzy mówia brak efektu inhalacyjnego wyzwalanie największej mocy w kontakcie z ludzkim ciałem w temperaturze 30-40 stopni c brak przenikania przez filtry w systemach kimatyzacyjno wentylacyjnych Cel stosowanie w tłumie w stosunku do wybranych osób np w. pociągach stacje metra dworce kolejowe lotnicze hale sportowe do tłumienia wszelkiej agresji w stosunku do wybranych osób stojących blisko siebie NIE uzyskano zakładanych parametrów w całym zakresie przy gazach CS w wersji ciężkiej .O jakości świadczy tez cena KO kosztuje 3-5 euro OC 9000 10-12euro jest to gaz który jest używany też przez ochroniarzy w dyskotekach nocnych klubach w super marketach i wszędzie tam gdzie użycie innych gazów powoduje nie potrzebne skażenie całego obiektu łącznie z paniczną ewakuacją tak jak w szkołach po rozpyleniu właśnie KO Polecają go też kierowcy taksówek i autobusów którzy nie muszą uciekać po użyciu OC 9000 ze swojego pojazdu i wietrzyć go przez parę godzin
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ponieważ zawsze podobały mi się miotacze w tzw. hard case postanowiłem zaprezentować Wam WILDFIRE WF LG 1

Dołączona grafika

Dołączona grafika

w odróżnieniu od innych podobnych odznacza się konkretną pojemnością 1,5 oz.

cizzia
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Zgred nie twierdze , że OC 9000 , jest złą opcją dla określonych służb , choć generalnie Francuzi słyną ze stawiania takich warunków przetargów publicznych , że spełniają je tylko francuskie firmy , które już wcześniej przygotowały określony produkt , taka ochrona własnych firm :) pomimo rzekomej miłości do wolnego rynku :) Jak znasz temat chyba nie chcesz przykładów , bo to forum o gazach , ale mogę sypać jak z rękawa :) Jeśli stan zdrowia ci pozwala wypróbuj czasem w praktyce na sobie jakiś produkt , który wychwalasz , bo twoją wiedzę teoretyczną bardzo szanuje .Nawet w autobusie gdyby np atakował mnie gość z nożem , bez wahania użyje gazu w chmurze , ze względu na efekt inhalacyjny i szybkość działania , co da mi większą szansę przeżycia (temat gazów kontra nożownicy warto kiedyś opisać szerzej ) , francuskie pieprze mają opóżnienie do 5 sekund , co nie jest tragedią dla mundurowych stojących kilku na jednego awanturnika , z tonfami i innymi środkami przymusu , ale do samoobrony dla amatorów naprawdę nie widzę tych produktów dla nikogo .
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
JA niczego nie zachwalam przytoczyłem jedynie założenia oraz wyniki nie twierdze że ten miotacz jest super czy do dupy niczego nie polecam każdy może sobie wyrobić zdanie ocenić przydatność pod swoje potrzeby napisałem też ze francuskie CS w wersji ciężkiej nie spełniły tych warunków działają w powietrzu bardzo ostro czy to wada czy zaleta niech każdy oceni sam .Pisałem wcześniej Defense Technology obecnie oddziału Safarilandu posiadał licencje eksportową na Polskę w latach 2004-2009 zainteresowało mnie dlaczego na Polskę, licencje wydaje się na jakąś konkretną firmę przedstawiciela na dany region czy kraj Znalazłem Decyzje nr 659 z dnia 24 grudnia 2004 Komendanta Głównego Policji w sprawie wprowadzenia na uzbrojenie Policji ręcznych miotaczy pieprzu Bodyguard LE-10 i wszystko teraz jest jasne. A decyzja od trzech lat już nie obowiązuje
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli co teraz policjanci mogą nosić gaz jaki chcą , czy jest jakaś nowa decyzja Komendy Głównej w sprawie uzbrojenia policji w ręczne miotacze gazu ?Chyba na razie nie zmienili dostawcy ?
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
, efekt inhalacyjny francuskich CS -ów do samoobrony , jest raczej wielkim plusem , takiego efektu jednym strzałem nie da żaden żel ;-)
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jest decyzja która nie precyzuje ani firmy ani modelu najważniejsza jest cena jak najniższa przy parametrach 10% oleju 1,33 capsanicyny 2000000 shu nie palny nie toksyczny wygrywa chińczyk
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jaki chińczyk ?Wrzuć linka
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Nie mówię konkretnie o jakiś modelu tylko założeniu najtańszy olej dostaniesz w Chinach lub w Pakistanie pojemniki i głowice podobnie ze względu na ADR transport z tych krajów gotowych areozoli jest za drogi dlatego wszystko co potrzeba wysyłasz do Rumunii i napełniasz potem przewozisz do Polski wychodzi 2,50 dolara za sztukę przy 30 tysiącach egzemplarzy razem z kosztami całego transportu a jakość spytaj każdego policjanta który tego użył.
  • 0

budo_zgred60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A na tym filmiku trzeżwi to oni nie byli żeby CS walić sobie z tak bliskiej odległości można próbować wejść w chmure rozpylić na ścianie i wdychać ludzie mają fantazje ten co stał zboku też po chwili poczuł
  • 0

budo_megasmig
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , pomimo reklamowania konkretnej firmy . niektóre informacje bardzo ciekawe
  • 0

budo_radnus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan kurwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

UZI w strumieniu + test środka neutralizującego
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


cizzia
  • 0

budo_anics
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Słabiutki gaz, skoro po prawie 15 sekundach od psiknięcia -otworzył normalnie oczy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024